Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

hypo
31. říj 2008

jo holky dik, uz aby bylo pondeli, jsem zvedava jestli roste, nejak uz me nic nepicha a neboli tak se bojim ze se strafil folikul ☹
uvidime uvidime preci jen to byl prvni pokus......

katuska23
31. říj 2008

Ahoj holky 😔

moc děkuju za podporu 🤐

blucka
31. říj 2008

Ahoj Katuska 🙂 ,
tak ako? Sme radi, ze si sa nam ozvala... 😉

katuska23
31. říj 2008

měla jsem komplikace a mám doteď,bohužel ☹ nedopadlo to příliš dobře ☹

blucka
31. říj 2008

To mi je luto a co sa stalo, ak mozes o tom hovorit. Uz sme sa bali o teba, ked si sa dlho neozvala.

hypo
31. říj 2008

katuska - byla jsi na te laparo? 😕 to je mi lito ze s komplikacemi 😨

katuska23
31. říj 2008

hypo byla....ale nakonec mě řízli normálně....vložím sem co jsem napsala,nemám sílu to dávat znovu dohromady,nevím čím to je od rána brečím,mám nervytotálně v pr...ani nevím z čeho,jestli ze strachu co bude,nebo z bolesti....

hypo
31. říj 2008

moc tomu nerozumim jaktoze te nakonec rizli? 😲 nicmene drzim palce at je vse OK a urcite se s toho dostanes..... jen se vybrec, ono to nekdy pomuze dulezite je se pak postavit na nohy....
boli me to s tebou drz se!

terezita
31. říj 2008

ahoj katus!! 😵
vitej zpatky holka, doufam, ze se to brzo zahoji a bude dobre!! jen ty nerviky nech vybrecet, ono to pomuze a pak bude o to lip!! 😉
(uz jsem smirovala u holek kolinek.. koukam, ze sis docela uzila.. chjoo..)

katuska23
31. říj 2008

Já vám sem vložím co jsem napsala 🤐

moc děkuju za podporu....

katuska23
31. říj 2008

Ještě jsem zkusila dát dohromady jak to celé probíhalo....

23.10.jsem nastoupila,vyplnili se mnou papíry,nabrali krev,vyšetřil mě mudr,udělal ultrazvuk,EKG.
24.10 ráno mě sestra obvázala nohy,přišel primář a řekl,že mi udělá laparoskopicky tři dírky a profoukne vejcovody.
24.10. 7:30 ležím na předsálí a klepu se zimou,nebo strachem?Mluví na mě fešnej zřízenec a převáží mě na sál.škrábu se na kozu,jako na gyndě,fakt super.Nohy mi dávají do těch vidlic(nevím jak jinak tomu říct,a jedna nedrží a furt padá dolů,normálně se směje celý sál jsem úplně nahá hodí přeze mě prostěradlo a před hlavu dají tyč na roušku.řeknou mi ať se nadzvednu aby pode mě dali podložku,ale já se nadzvednu moc takže se bouchnu o tu tyč do hlavy.No všichni mrtví smíchy.Napíchnou mi do kanyly první injekci a já furt oči dokořán.Anesteziolog mi říká ať ho nezlobím píchne další a já se směju směju a najednou mi spadne čelist a já už jí nemůžu zavřít,poslední co si pamatuju je,že si říkám že určitě vypadám jak idiot a pak nevím nic.... Pak jen v dálce slyším:Dobrý den tady operační sál přijeďte si pro paní Hronovou.
24.10.10:30 ležím na pokoji a nad sebou vidím primáře, který se omlouvá,že mě bohužel operoval normálně,v dálce slyším že byly komplikace. šáhnu si na břicho a zhrozím se,kolik tam mám čtverečků a doel celé břicho zalepené,ale jsem ráda že to mám za sebou....
Celou noc za mnou chodí sestřička(dřív dělala na dětském)chovala se ke mně jako k dítěti,hrozně hodná.Mám hrozné bolesti a hodně nízký tlak,celou noc za mnou chodí z baterkou aby mě nebudila,ale já stejně nespala.Najednou se cítím malátná a vidím jí v mlze.Pak slyším doktorku jak na mě mluví....a sestřička mi píchá infuzi...

Až následující den se dozvídám pravdu.Při laparoskopii jsem krvácela do břicha,proto mě museli otevřít,utvořil se mi hematom.Mám ztluštělé a zajizvené vaječníky,z každého seřízli tlustou vrtstvu,přes kterou nemohly vajíčka ven.
Prognóza nejistá.Půlroční léčení a pak se uvidí.Ale tak horce bych to neviděla,spíš do toho půjdeme hned,vaječníky kolikrát reagují hned...

Ale co jsem chtěla říct....jsem moc ráda že jsem šlado Kutnohorské nemocnice, nechápu ty neopodstatněné řeči jak je nemocnice špatná,byla to tam moje druhá operace,a na gyndě byly ještě lepší. Pan primář opravdu kapacita a nejen jako doktor alejako člověk,byl úžasnej....a sestřičky...noooo až na jednu taky super,ale ta je stará to ji omlouvá dokonce můj gyndr za mnou třikrát byla a pokoj byl krásnej jako v hotelu...no doufám že moje další hospitalizace bude v porodnici...

jsem toho napsala a jsem ko snad vás to nebude nudit

hypo
31. říj 2008

no uzila jsi si svoje....... hlavne ze neco udelali, ted se poradne dolecit a urcite to k necemu bylo a zadari se! hlavu vzhuru, drzim palce

ivomal
31. říj 2008

Katuško, to bude dobrý, držím palce, neboj a vyplač se. Jednou budeš mít dětí jako smetí🙂

pavcik
31. říj 2008

Kato: připojuju se k holkám....klidně plač,musí to ven.Držim palce

pavcik
31. říj 2008

mám ještě jeden dotaz ohledně ICSI:
jestli dobře chápu tak se oplodní vajíčko spermií a pak po dvou dnech po uchycení se zavede do dělohy...takže můj dotaz zní: když to teda budou dávat do dělohy,to znamená že už v tu chvíli budu těhotná??? No já si totiž myslim, že jinak by mi to tam ani nedávali kdyby to během těch dvou dní neproběhlo 😉 je to tak nebo jsem vedle jak ta jedle. snažim se o tom někde dočíst víc ale všude píšou pořád to samý a moc toho taky není.

helenky
31. říj 2008

Ahoj holky🙂

můžu k vám?

V pondělí jdu poprvé do Gennetu... prozradíte mi, co můžu od první schůzky očekávat? Zapomněla jsem jméno doktora, ke kterému jsem objednaná, tak doufám, že to není ten, co tu o něm nepíšete moc dobře...

terezita
31. říj 2008

katus, tak ted hlavne poradne odpocivej, at se to brzy zahoji..

pavcik, no nejdriv se to vajicko musi v deloze zahnizdit.. kdyz tohle klapne, tak budes tehotna.. takhle bych to chapala ja..

ahoj helenky - konzultace, popovidate si co a jak, dr. udela prohlidku, utz, pokud budes na zacatku cyklu, tak ti vezme krev na hormonalni profil. a jestli ti to predem rekli, tak pujde m. rovnou na spermio.

katuska23
31. říj 2008

jo a volala jsem si a Vykysalá má místo až 19 😲

maharal
1. lis 2008

Ahojky holky, dnes jsem si byla v gennetu pro Fostimon a zítra si ho budu sama píchat to jsem na sebe zvědavá. nemáte někdo radu jak na to ? Sestřička mi říkala že si to mám píchnout do stehna mám si chytit špek prej a píchnout dost hluboko já si to jen představím a je mi zle ale snad to tam dostanu no musím. Jinak všem držím palečky. Mějte se papa.

wokounek
1. lis 2008

Ahoj holky,
Katusko je mi strašně líto, že jsi si zažila takové komplikace a že to bolí, nejen na dušičce, ale i po těle 😖 ...moc jsem na tebe myslela. Já doufám, že všecičko už ti vyléčí a bude už jen dobře. Je to děsně nespravedlivý, už by jsi neměla zažívat tolik bolístek.... myslím, že budu mluvit za všechny tady, když řeknu, že ti přejeme brzké uzdravení a hodně moc síly do dalšího boje 🙂 . Drž se, Katus...

Blucko, jak se cítíš .... všechno v poho???

Pavciku, přesně jak píše Terezitka... dají ti embrýsko(y) do "hnízdečka" v bříšku a když se uchytí, tak se tam pěkně uhnízdí, zabydlí a měla by jsi být těhulka 😉 . Přeju, ať je to co nejdřív 😉

Hypo, pondělí se blíží...uvidíš uteče to a folík se určitě činí, aby na tebe mohl v plné kráse vykouknout z obrazovky UTZ 😀 ...dopadne to dobře.

Terezitko, jak je? Už alespoň trošku baštíš? Co mimísek, daří se mu dobře?

Maharal, s Fostimonem nemám zkušenosti...píchala jsem si něco jiného a do břicha...musím říct, že poprvé se mi děsně klepaly ruce a že jsem potom byla úplně mimo (jak jsem byla nervozní), ale zvládla jsem to... ke konci už jsem byla "profík" 😀 ... zmákneš to, neboj 😉 .

Helenky, samo že můžeš k nám 🙂 . Dr. Daněk nebo dr. Košťák??? Držím pěstičky na konzultačku, s námi si poprvé dr. popovídal, prohlédl mě, udělal mi UTZ ...řekl kdy mám jít na odběr krve na hormonální profil (myslím 2-4 DC) a manžílek se objednal na spermio. Mno a to bylo asi tak vše 😵 ...

Holky, ve středu taky klušu, vlastně spíš klušeme 😀 do Gennetu ... jsem zvědavá, co nám tam řeknou ... nebo spíš, co s námi dál vyvedou 😅

blucka
1. lis 2008

Maharal, hlavne si uvolni nohu, ja som si pichala sice Pregnyl, ale mala som stiahnute svalstvo a noha ma bolela este 2dni. 😉
Wokounek, mam sa ok, hrdlo je lepsie, ale strasne sa bojim. Idem tam vo stvrtok, tak sa strasne tesim, uz aby to bolo.
Ozvi sa, som zvedava aky budete mat dalsi postup. Drzim palce.
Pekny vikend.

wokounek
1. lis 2008

Díky, Blucko ...i já tobě 😉 . Dám vědět, ale ty se určitě taky ozvi, ať vím, že "jste" v pořádku 🙂 . Hodně štěstíčka, pa a hezký víkend (opatruj se, ju?).

nelynka
2. lis 2008

ahojte, co mame nove?

marhal, ja som si pichala fostymon, ale som si ho nechavala pichat bud priamo v gennete alebo na pohotovosti, bolo to tazke pichat si ho sama, a manzel skoro odpadol ked mu to sestricka ukazovala 😀 😀 😀
takze doporucam nechat si ho niekde pichat, a ried si ho fyziologickym roztokom, nie tym roztokom co je pribaleny prinom..menej ta to bude stipat... 🙂

ja idem v utorok na UZV tak uvidime co mi dokina povie..minuly mesiac som mala strasne dlhy cyklus, tak teraz by uz mohol byt normalny..tak som zvedava 😀

hypo
3. lis 2008

ahojky, tak jsem se prave vratila z Gennetu, byla jsem na tom kontrolnim UTZ a folik je 24mm a sliznice ukazkova 😀 huraaaaaa
pichli mi Pregnyl takze manzelovi zacnou noci plne vasne 🙂 za 14 dnu si mam udelat testik a nebo dorazi MS

katuska23
3. lis 2008

Hypo tak to budu držet palce 😉

já se bojím co bude...doufám že vykysalá nebude chtít aby se vše zaléčilo....jedu až 19.měla to pěkně našlápnutý...

pavcik
3. lis 2008

hypo: taky držim palce 😎

katuska: 19.to je skoro hned..uteče to,neboj 😉 já poprvé volala do genetu v srpnu a objednaly mě až na konec října a taky jsem si řikala že to je děsně dlouho a docela to uběhlo.
Pro mě je zase hrozný čekat do konce ledna 😠

holky potřebuju znát váš názor....s miláčkem bereme listovku (dnes k tomu přibyde cem m a femibion pro mě) dávám nám to dvakrát denně.jednu ráno a jednu večer (400mq 1tbl) není to moc??? nebo aspoň moc pro přítele??? četla jsem že tak denní dávka by neměla přesáhnout 1000mq,tak snad je to v pohodě. Ale podle mě aspoň co já si myslim jak se píše že tělo stejně nezpracuje všechnu dávku listovky tak by to snad vadit nemělo,ne??
Já osobně beru dva denně protože sama jsem roštěpová tak je vyšší riziko že by to mohlo mít i moje budoucí mimi. Ikdyž co mi mamka vždycky řikala že jí řikali,tak jestli se to dědí tak obgeneraci,ale kdo ví v dnešní době.

a ještě co si myslíte o tom,že dvojčata jsou taky obgeneraci??? přítel je z dvojčat( ikdyž díky lékařům dvojče zemřelo po 14dnech). A v mojí rodině moje teta je z dvojčat. Je tu nějaká pravděpodobnost že by dvojčata mohli přijít??Jen vím,že v genetu se tomu vícečetnému těhu snaží zabránit

terezita
3. lis 2008

bry vecer kocky!! 🙂
hypo, 24mm, no to je primo ukazkovy folik!! tak tfuj tfuj prskam bacil a preju krasne vasnive noci! 😉 😅
katus, ono to rychle utece.. uvidis!! a vykysala bude urco zase fajn a pomuze.. jeste ze tam je, fakt supr zenska!!
wokounek, na stredu taky drzim palec.. pujdete hned do dalsiho pokusu?
jinak ja furt moc nebastim, ale doufam, ze me to brzo prejde.. 😒 jinak vas caparte pozdravuje, dneska jsem byla na utz a zurive tam mavalo 😉
jo a pavcik, ja myslim, ze se listovkou predavkovat neda.. prebytek se dostane zase z tela ven.. jeee, a ony tu budou dvojcatka? 😵 😅

wokounek
3. lis 2008

Kuk 😀 ,
juj Hypo, jak vášnivý noci...zavolejte do práce a dejte vášnivý i dny 😉 😀 😀 ... Hodně štěstíčka 🙂

a Terezit, ty prskej pořádně...a nakaž nás co nejvíc, těhu bacílků není nikdy dost 😉 . Myslíš, že by mohl být hned další pokus? Právě se bojím, že ne... nevím, jak vypadají moje vaječníky po tý nadměrný reakci na hormony. Už předtím dr. říkal, že udělají odběr, ale s transferem se prý počká tak 2-3 měsíce, ale nakonec mě tam teda poslal, že prý jsou vaječ. velikostí docela ještě v normě. Mno uvidíme, ozvu se jak to se mnou vypadá. Pozdrav malýmu rošťákovi do tvýho bříška 😵 a bašti nebo přijedu a pomůžu ti 😀 😀 😀 .

Katuskooo, nesmutni... snad Vyky něco vymyslí a brzy budete zase snažílkovat...a je ti už líp, bolí bříško míň?

Nevíte někdo, kdy se vrací Lanna? Doufám, že se jí bolístka na dušičce už uzdravila... 😔

pavcik
3. lis 2008

ahoj holky,tak jsem se tak vytočila. Sice kvůli kravině ale podle mě kvůli podstatný kravině. Dala jsem za úkol příteli koupit ty vitamíny. Cem m,pro mě ten femibion a ještě listovku(tu ve skleničce asi za 40,-)
no a ten můj ňouma jenom proto že neměli cem m koupil centrum kde třeba vůbec není ten kotvičník kterej je docela podstatnej.Listovku koupil úplně jinou a ta stála 120 a ten femibion ani nekoupil jenom proto že lékarnice řikala že dvojí listovka se brát nemá. Takže místo toho aby koupil léky kde je hromada vitamínů tak koupí listovku kterou doma ještě máme a koupí jí ještě tak třikrát dražší. Já bych mu dala ránu. A hlavně jak může lékarnice říct že se dvojí listovka brát nemá. Mudr řekla že to nevadí a hlavně já si to mám kor hlídat když já ten roštěp mám. Takže děvčata já vařim vzteky.a hlavně je ten centrum o skoro 2stovky dražší. To jsme mohli mít zase jiný vitamíny. No nezabily by jste ho?? Já jo 😠

katuska23
3. lis 2008

Pavcik no jo chlapi 😝

terezit já vím ještěže jí tam mám,dnes mi psala mail 😉

wokounku už je to lepší,ale pořád to není ono 😖

sama jsem zvědavá na kontrolu co uvidí na ultrazvuku...primář v nemocnici ho chválil myslím že mi hodně pomohl calibrum babyplan...