Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
17. kvě 2010

nanny: hrozně moc gratuluju, brzo nám podej hlášení 😀 ....

kacmelina: to je teda něco, to už jsi 2. za tu dobu, co jsem v Gennetu, o které vím, že něco totálně pos.... 😠 😝 🙄 Ona ta Lovasová tam není moc dlouho, tak od podzima myslím, místo Vykysalé...co dělala před tím, nevím. Řešila si to už s nima v Gennetu? Nejhorší je, že v každým povolání se dělají chyby, jenže když nejde o život, tak jde o ...

Ahojkyy: tak vidíš, říkala jsem ti, že někdo tu statistiku musí naplnit, neeee 😀 , gratuluju.

Lito: jsem si říkala, že si tu dlouho nebyla, že to bude asi záhul....ale máš krásný miminka, teď už to bude lepší a lepší 😉 😉 . s manžou jsme ti je zase obdivovali, jak se povedli. 😀 😀 😉

vveru
17. kvě 2010

Kacmeli, můžu se zeptat u koho u všeho jsi byla, když píšeš 3 ze 4??? 😕

ahojkyy
17. kvě 2010

kacmeli, vveru - to by ma tiež zaujímalo.. Inak ja Daněkovi verím, niekedy nemá náladu a je potrebné z neho ťahať ako z chlpatej deky 😀 ale podľa mňa je odborník na mieste. ahojkyy

ahojkyy
17. kvě 2010

mandre - dík, ale pomaly, nech sa len v poriadku vyvíjajú 🙂 čo máš nové ty?

kive76
17. kvě 2010

kacmelina: no vy teda máte zvířátek...my jsme si nejdřív minulej rok v září koupili 2 myšky,,,ta jedna nám nedávno umřela na nějakou chorůbku, a zhruba před 2 měsícema jsme dostali kočku...takže je u nás veselo... kočka pořád doráží na to akvárium jak je myš...ale naštěstí se jí to ještě nepodařilo myšku sežrat 🙂

kacmelina
17. kvě 2010

Darkwitch, vveru:
Musím teď minimálně půl roku počkat a dát to, co mi tam zbylo dohromady, potom podle primářky to vyjde přirozenou cestou 🙂
Petap:
Lovásová mi přišla vůbec nějak mimo. A Daňek to samý. Langerová byla z nich nejvíc v pohodě, ale stejně taky nic nepoznala.
Inza:
To, že ET nevyšlo je nakonec možná dobře. Nechci si domyslet, že by mi ten váček hnisu prasknul a byla bych těhu. A že si spletou Vák hnisu velikosti tenisáku s vaječníkem, to je smutný.
Anlek:
Já nejsem naštvaná, že se nepovedlo ET, ale že jsem málem umřela. A nic nepoznali. Jako IVF tam dělají 4 doktoři a 3 z nich na m nic nepoznali?! To jim nebylo divný, že Ten "vejčník" jak ten vak hnisu nazvali roste se stimulací, ale žádný folíky?! Síla. Já jsem u Apolináře rodila a super. Péče, všechno. V Caru jsem tam nebyla, tak nevím, ale co se týče porodnice, tak si nemůžu stěžovat.
Oni v Gennetu mi ani neřekli, proč. Prostě nemůžu 2 roky otěhotnět a manže je naprosto v pořádku, tak půjdeme automaticky do IVF. Ale co tam bylo za příčinu nezkoumali. O to je to horší. Stimulantama to ještě zhoršili.Kdyby začali řešit proč to nejde, tak to nemuselo takhle dopadnout. Já jsem špatně pochopila Tvojí otázku, promiň, já myslela že se ptáš na léky 😀

petap1
17. kvě 2010

Ahojkyy: neboj vše bude jak má být...máš krásné HCG 🙂

kacmelina: Jak píše mandre..každý dělá chyby, ale u DR. by měli být minimálně a neohrožující život...nevím jak moc to mohli vidět, ale pokud jo, je to neomluvitelné přehlédnutí.

mandre
17. kvě 2010

kacmelina: to jsme s manžou konstatovali hned, že se moc neřeší příčina, ale že se tam provádí jen úkony....tohle pravděpodobně bude ve všech CARech...prostě dělají úkony, neléčí.
Mě přijde, že se Ti věnuje jenom ošetřující lékař při konzultaci, Ti ostatní potom dělají jen ten úkon, na co jsi objednaná...Petap zrovna měla štěstí, že Daněk prohlížel papíry a našel příčinu kouknutím na 1. pohled, kterou předtím ošetřující Dr.neviděla....mě třeba kolikrát řekl, že se tou hromadou papírů nemůže probírat, ať mu řeknu, co a jak, když jsem u něj skončila, že Dr. nebyla nebo tak.

ahojkyy
17. kvě 2010

kacmelina - možno by bolo dobre si vypočuť aj druhú stranu. Niečo Ti k tomu predsa museli povedať. Ako reagovali konkrétni Dr. v Gennete? Predpokladám, že si to vedia vysvetliť, zdôvodniť. dík za info. ahojkyy

ahojkyy
17. kvě 2010

mandre - ano, aj my sme sa s manželom zhodli, že Ťa proste natlačia do IVF. Ale v podstate my sme nedostali na výber, brali sme IVF s tým, že ak to nevyjde, je to ďalšia možnosť, ako zistiť príčinu - zvyčajne sa dá a možnosť, ako sa posunúť k vyšetreniam, ktoré sa štandardne robia až po nevydarených IVF.

ahojkyy
17. kvě 2010

petap - ano, budem myslieť pozitívne 🙂 😉

petap1
17. kvě 2010

mandre: souhlasím s tebou... Lovasová se taky neobtěžovala se podívat do papírů a to jsem tam měla snad jen tři..žádné stohy...ještě, že se ten Daněk podíval, jelikož se mu nezdálo, že nereaguju...tohle bylo sice na naštvání, ale nešlo mi o život, tak se s tím člověk jakštakš srovná, ale pokud by se mi stalo to co Kačmelině, tak by je tam asi manža zabil.

Akcmeli: Taky by mě zajímalo co na to řeknou v Gennetě..jestli se k tomu postaví čelem.

petap1
17. kvě 2010

ahojkyy...tak tak...vše bude OK 😀

vveru
17. kvě 2010

Holky, jestli můžu napsat svůj názor, tak já jsem vlastně za to "natlačení" do IVF ráda, dává mi to šanci na to mít miminko. A paní dr. nás poslala na všechny vyšetření ještě před tím než na IVF půjdeme a přitom jsem slyšela, že některá tyto vyšetření se dělají až po nevydařeném IVF.

Kacmeli, také by mi zajímalo co Ti na to řekli, musíte si o tom s nimi promluvit.

vveru
17. kvě 2010

Petap, jak to s Tebou vlastně bylo, co Ti našel ten Daněk, nějak mi to uteklo?

Holky hoďte mi sem skrz ten monitor trošku tý pozitivní nálady, dneska je mi nějak na nic. 😖

inza
17. kvě 2010

kacmelina: ze to nejde muze byt bez zjevne priciny. Proste to muze byt neco na co je v teto dobe soucasna medicina kratka. U nas taky neprisli na pricinu toho proc to nejde. Bohuzel to je tak, ze medicina na vsechny nase nedostatky a choroby nema odpovedi.
Ja si taky teda na Gennet nemuzu stezovat i kdyz nam treba zatim nepomohli.....

vveru
17. kvě 2010

Inza, souhlasím, každý člověk je originál, takže to nejde brát podle jednoho a podle něj léčit druhého.

inza
17. kvě 2010

vveru: planuj si uz vikend a nebudes mit cas na spatnou naladu. Nebo nejaky programek na odpo. Ja taky nemam cas o nicem premylset. Zjistila jsem ze v tomto tydnu kazdy den neco mam a nestiham pak myslet na blbosti....Dokonce i v jeden den dve az tri akce a musim to stihat. Tak hlavu vzhuru. Pocasi se take lepsi teda tady alepson vykukuje punta (jako slunicko 😀 )

jinak k chybe u dr. Bohuzel kdyz udelaj chy\bu tak u nich to je hned videt oproti jinym povolanim. Teda kdyz pominu ridice a piloty tam tez jedna chyba je hned videt a to vetsinou dost negativne...Proste vsichni jsou jenom lidi

ivarei
17. kvě 2010

Lita: Tak ti gratuluju k první noci s paní na hlídání, musím říct, že cena 150 Kč za hodinu spánku mi přijde úplně úžasná a pokud je paní milá a vypadá důvěryhodně, tak máš opravdu štěstí. Od manželovy maminky je to fajn nápad. Je dobře, že sis nehrála na hrdinku a tu pomoc jsi přijala. Moc ti přeju, aby kluci byli zdraví co nejdříve a těším se, až přidáš další fotky.

ahojkyy: Gratuluju 😀 😀 😀

kacmelina: Je mi líto, co se ti stalo a je opravdu blbý, že o přehlédlo hned několik doktorů, nicméně my laikové nemůžeme posoudit, jestli to opravdu bylo tak dobře odhalitelný - pokud jsi přesvědčená o tom, že udělali chybu, podala bych rozhodně trestní oznámení. Jinak diagnózu, pro kterou doporučili IVF, bys měla stopro mít napsanou na propuštěcí zprávě z OPU i ET - nebo ji tam nemáš?

vveru, přesně tak - taky jsem v tom viděla šanci konečně otěhotnět 😉

inza
17. kvě 2010

vveru: jj jak pises kazdy je nenapodobitelny original a na kazdeho zabira neco jineho. Je fakt ze vetsina CARu bere prvni pokus jako informativni, protoze dr nevi jak zrovna ty budes reagovat ci nereagovat na to ci ono. Proste vari z vody.

Jeste podle me do CARu te ma poslat tvuj dr uz jako pro pomoc kdyz se vycerpali vsechny prostredky na zkouseni mimi. Ja na to koukam tak ze ty tam prijdes udelaj ruzna vysetreni a z nich bud zjisti pricinu ci ne a jdou na vec. Prvotni pricinu by mel zjistovat tvuj dr a kdyz nic nezjisti tak te ma poslat do CARu. Proste tam uz resi neplodnost a ne dalsi mozne choroby. Je to muj nazor.

kacmelina
17. kvě 2010

Mandre:
Nejhorší je, že mě se Daněk ani při tý úvaodní konzultaci moc nevěnoval. Přečetl si, že jsem po potratu, porodu a 2 roky nic, naplánoval rovnou IVF a tím to skončilo. Ne, dneska mám jít na konzultaci, ale nevím, jeslti půjdu. Nestíhám to s kontrolou stehů. Samozřejmě to budu chtít vysvětlit, neboť primářka co mě operovala řikala, že to museli poznat na hysteroskopii. Jakmile ale budu mít papíry pohromadě, tak dávám žalobu, protože u mě opravdu o život šlo. A když Lovásová neví co dělá, tak ať jde prodávat do potravin, tam nic nepos.... Mojí kamarádce to tam taky po.... a u té druhé nepoznali, že je těhotná a oplodnili jí, takže má jedno dvojče svoje a jedno z IUI. Podle mě, jeslti jsou to kapacity takový jako se o ich mluví by se jim tohle stát nemělo.
vveru:
Daněk, Lovásová, Langerová
Ahojkyy:
Podle mě Daněk tam nemá co dělat. Kartu mojí ani nečetl, že prý na to nemá čas a když jsme se ho na něco zeptali, tak řekl, že o tom s bavit nebudeme.Na kontrole jsem mu říkala, že mám křeče rovnající se kontrakcím, tak mi řekl, ať si vezmu Ibalgin nebo Algifen. Ha a on to byl ten zánět. Ještě jsem s ním nemluvila, jen co budu moct pořádně chodit, tak si tam na něj půjdu došlápnout. Jsem moc zvědavá jak mi to vysvětlí on i Lovásová.
Kive:
No právě u nás pes tak nějak vychází s ostatníma. S králíkem se olizujou (králík se pak dá ždímat 😀 ) no a křečky taky bere. Ale venku jakmile vidí psa, kterej mu dá jen náznak boje, tak je konečná.
Petap:
Mw právě řekla primářka, že to museli vidět při hysteroskopii a ten zánět je tam tak 2 roky. A ten hnisavý vak šel vidět na UZ. Byl na místo vaječníku a tak různě se stěhoval. Podle mě si najdou výmluvu, ale řešit to budu, už kvůli ostatním co tam chodí, aby to nedopadlo u někoho stejně. Aby si začali dávat trochu bacha.

ivarei
17. kvě 2010

Souhlasím s inzou.

vveru
17. kvě 2010

Ivuško, tak jak je mamino? Koukala jsem do alba na bříško a je krásné, i když Tobě to asi tak nepřipadá, ale moc Ti to sluší
😉

inza
17. kvě 2010

pokud tam byl zanet dva roku tak pak muzou jit i po tve osetrujici dr ze pokud ti napsala doporuceni do Gennetu tak jak to ze to tam napripsala nebo ze na to neprisla. Opet muj osobni nazor resp jsem se setkala s necim obdobnym u znamych a pak nakonec to odnesla osetrujici dr....ze to do papiru nenapsala ....

ivarei
17. kvě 2010

vveru, stojí to za prd, jsem pořád ospalá (přitom jsem několik týdnů měla problém v noci usnout aspoň na chvilku) a různě mě všechno pobolívá, nejvíc ta stydká kost. Nicméně už se těch mrňousků nemůžu dočkat, už aby byli s námi 😀 .
A co ty, kam se vytratila tvá pozitivní nálada? Ráda bych ti poslala část té svojí "těšící", kdyby to šlo 😉

vveru
17. kvě 2010

Inzo, přidávám svůj souhlas i k dalšímu tvému příspěvku. Co se týče toho plánování, tak se snažím, o víkend jedeme s manželem na výlet a teď o výkendu jsem se byli podívat na místě kde jsme se brali, povedlo se nám to zrovna v den kdy tam byl den řemesel a byli tam různé stánky. Dokonce jsem se nechala zlákat věštkyní a nechala jsem si vyložit karty a pohrála si s tím jejich kyvadlem 😅

ivarei
17. kvě 2010

vveru, a jak dopadl výklad?

evak99
17. kvě 2010

vveru: neboj, všechno bude ok! i když i já mívala občas dny, kdy jsem si říkala, že to nevyjde. a pak zas přišel sluníčkovej den, kdy jsem byla naprosto přesvědčená o úspěchu! tak se drž!

ivi: to je blbý, ale musím ti říct, že už se cítím podobně. hodně mě píchá břicho, mám nízkej tlak, jak se mění počasí, takže včera mi bylo dost zle. na wc běhám co půl hoďky, takže už se pořádně na nic ani nemůžu soustředit...ale jak píšeš, na princeznu se moc těším 🙂 teď peru povlečení a tak...no ještě nemám vše připravené, ale snad to stihnu! 😉

kacmelina: je mi líto, co se ti stalo. ☹ ale naprosto souhlasím s ivou. drž se.

inza: cvičíš? 😉

petap: kdy jdeš na ten srdíčkovej utz? 😉

petap1
17. kvě 2010

vveru: mě přehlédli vysoký Prolaktin. Daněk na to přišel, když jsem nereagovala na stimulaci na IUI 🙂

Kacmelna: No vidíš a já Daňkovi vlastně vděčím za mimi. Ale odbití křečí ibalginem, by tedy měl vysvětli !

Inza: souhlas...oni by měli léčit neplodnost ..já jsem byla taky nadšená, když mi naplánovali IVF 🙂

petap1
17. kvě 2010

vveru: a co ti předpověděli ?