Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

kive76
26. kvě 2010

takže já jsem úplně na zažátku, snažíme se přes rok a 3 měsíce, no a protože už taky nejsem nejmladší, ted mi bude 34 let, tak jsme si říkali, že se radši zeptáme odborníků....kde je chybička..

darkwitch
26. kvě 2010

ivi vveru jde az odpoledne v pul ctvrte k raskove a v sest do gennetu

ivarei
26. kvě 2010

dark, ahojky 😉 , jehly jsem dávala do pet lahve a na konci srimulace odnesla do lékárny, na jednu jsem ale zapomněla, tak jsem ji prostě zabalila do novin a hodila v pet lahvi do koše. Díky moc za optání, dnes je to ok, docela jsem se dobře vyspala. Jen ty léky na otoky asi moc nezabírají, kotníky mám hrozný.

dennisa
26. kvě 2010

Nell, ano, jdu na kontrolní ultrazvuk před stimulací.
No jo vlastně Vveru jde až takhle odpoledne, já zapomněla.Tak to si na zprávu ještě počkáme 🙂

ivarei
26. kvě 2010

dark: A jo, jsem skleróza, vždyť to tu psala. Na mou těhu demenci by byla potřeba nějaká tabulka 😀

dennisa
26. kvě 2010

Ivarei, teda ty otoky jsou děs co. To nezávidím....a to ještě nejsou ani vedra, to buď ráda.

svobik
26. kvě 2010

Kive: Aha, tak oni už to dělají takhle, bez konzultace a pozvou si tě až budou mít výsledky. Tak to jo. No aspoň zefektivňují svojí práci. Tak to držím palce, aby vše bylo Ok a měli jste třeba jen IUI. To je takové šetrné.
Darkwich - použité jehly, jsem dávala do speciální krabičky a odevzdala v Gennetu, ale v lékárně je určo vyberou taky.

darkwitch
26. kvě 2010

ivi dekuju 🙂 me vubec nenapadlo se na to zeptat kdyz mi ten pregnyl davala, ale ja byla tak vyjukana z toho, ze si to mam pichnout, ze jsem se soustredila na to jak pichat a ne co potom s tim...
teda chudinko, mas ty kotnicky fakt hrozne, ale tak snad ty leky jeste zaberou a kotnicky splasknou...

betox
26. kvě 2010

svobik: no já bych v podstatě stihla ty VŠ 2 - snažíme se dlouhých 8 let.... 😉 Tak hyperstimulák musí být chuťovka. Měla ho kamarádka, kterou hospitalizovali, ale rovnou zjistili, že čeká dvojčátka, tak to pro ní bylo snazší to překonat....
dark: týjo, tak to mě nenapadlo to řešit, já to teda hodila rovnou do koše 😒

nell1
26. kvě 2010

dark-vždyť je to jedna, nebo dvě jehly 🙂 ...v nem.jsou na to kbelíčky, když nejsou, tak se to hází do pet láhve...pak jsem zjistila, že to stejně házej do pytle na infekční odpad....no a ten pak setjně končí s normálním odpadem....takže do pet láhve, o to sse nikdo nepíchne a pak normálně vyhodit do popelnice, se nic nestane. Jo a držím palce, podle toho folíku to vypadá hodně nadějně, tak se snad zadaří!!!! Fakt myslim, že ty budeš jedna z těch, kdo do Gennetu přišly, poděkovaly a odešly 🙂 ..

nannynka
26. kvě 2010

dark: ja je davala do lekarny, ale jednou mi je odmitli, tak jsem to vzala do Gennetu. Budu resit neco podobneho, mam tu 8 strikacek s jehlama od Clexane a jeste jich minimalne 12 bude ☹

kive76
26. kvě 2010

né né to né....takhle to asi normálně nechodí...no objednali mě na tu konzultaci, tak jsem si říkala, že když si musím oběhnout různý ty vyšetření, odběry, takže si to oběhnu všechno před tím než půjdu na tu konzultaci, aby nám rovnou řekli z toho ty výsledky, a případně pokud to jde třeba z toho odběru n HP, či štítnou žlázu, ..atd....že řeknou jestli tohle je v pořádku, nebo né...a co dál.....

darkwitch
26. kvě 2010

svobik ja to mela jako kive, jak me objednali az za sest tydnu tak jsem si HP a spermio obehala predtim a pak me tyden po konzultaci poslali na IUI, akorat chlamydie a cytologii jsem dodavala (dodavam pozdeji, o tu si zapomneli rict)

betox
26. kvě 2010

Ivi: no to je šílený, musí to být přenejmenším hodně nepříjemné...

svobik
26. kvě 2010

Tak to jo. Už aby to bylo za náma a s pozitivním výsledkem 😉

kive76
26. kvě 2010

darkwitch: no já si myslím, že takhle je to nejlepší, že rovnou na tý konzultaci už ti sdělej výsledky těch vyšetření, a podle toho co najdou, nebo nenajdou, že se pak řeší co dál...no a samozřejmě tam s náma proberou...rodinnou anamnézu.. no to se asi budou divit...přítelova rodina, a příbuzenstvo ....mají snad všechny choroby který existujou..takže si myslím, že nějaký genetický testy nás nebo aspon jeho určitě neminou. ☹

kive76
26. kvě 2010

no to je fakt , ráda bych už věděla jak na tom jsme... a jak zkoušet plodit mimíska...i dvojčátka bych brala...no já jsem z dvojčat...a ségra už dítě má....

nannynka
26. kvě 2010

ivi vydrz. A nedes se prosim, pokud to chvili po porodu nezmizi nebo se to zhorsi. Ja to tak mela...ale pak to jde rychle pryc. Jen to nesmi nejak bolet nebo mravencit.

svobik
26. kvě 2010

Kive: určo to nebude tak hrozný. Do větších akcí, se většinou pouští až když to poprvé nevyjde. Bych to u tebe viděla na normální IUI. Trošku tě nadopují- spermijky máte Ok. Tak to bude pohodička. 😉

ivarei
26. kvě 2010

nanny, přes den ok, ale v noci to docela mravenčí. Měla jsem spíš strach, jestli se něco neděje, jestli to neškodí mimčům, ale odběry u dr. byly téměř v normě, moč taky, tlak mi bohužel neměřil - rozbil se mu tlakoměr, takže doufám, že to bude v pohodě.

Kdy jsi hlásila to MTHFR? Můj gynekolog totiž říká, že to není vůbec podstatné, v gennetu se k tomu stavili v podstatě taky tak - no a já to pak neřekla v porodnici, úplně jsem zapomněla - zítra to musím nahlásit. Jak kojíš? A co jizva?

kive76
26. kvě 2010

a kdy svobik tede čeká menzes? co se týče toho uz...?

darkwitch
26. kvě 2010

holky jeste mam dotaz kdy se dela hsg? ja na nej mam jit v pripade neuspechu IUI 14.6. - to se dela v dobe ms?

kive76
26. kvě 2010

koukám různě na net...zatím jsem našla...Vyšetření by se mělo dělat krátce po menses, kdy v děloze je přítomnost embrya v děloze téměř vyloučena.

kive76
26. kvě 2010

Všechna vyšetření průchodnosti, tedy i HSG , se vždy provádějí v první polovině cyklu- tedy přesněji řečeno před ovulací

svobik
26. kvě 2010

myslím, že tak 6.6., ale teď jsem to měla šouplé, takže bůh ví.

kive76
26. kvě 2010

a další z netu: ideálním termínem provedení HSG je 7.-11. den menstruačního cyklu. Spočívá v aplikaci kontrastní látky do děložního hrdla, děložní dutiny a vejcovodů pomocí Schulzova přístroje - tedy zjednodušeně kovové inječní stříkačky na rtg stole. Současně prováděná " živá" skiaskopie - tedy pohyblivý rtg obraz umožňuje sledovat náplň dutých orgánů a hodnotit reliéf. Jedná se o bezkonkureční metodu pro posouzení děložního hrdla a těla, má omezenou, ale stále cennou výpovědní hodnotu pro určení průchodnosti vejcovodů a srůstů orgánů malé pánve. Pokud je žena o výkonu náležitě poučena, probíhá klidně a ne bolestivě. Nepřjemná může být fixace přístroje na čípek v gynekologické poloze a poté krátký tlak kontrastní látky do systému. Bezprostřední komentář lékaře je velmi cenný, později může být popis statických snímků podle mých zkušeností zavádějící. S pozdravem MUDr. Jiří Doležal

nannynka
26. kvě 2010

Ivi, já ho měla v průkazce od počátku a v porodnici jsem na to extra upozorňovala v podstatě pokaždé. Po císaři stejně dostávají Clexane asi preventivně všichni (teda aspoň u Apolináře to tak bylo), u mě se preventivně v den propuštění nedělal jen standardní krevní obraz jako ostatním holkám, ale i srážlivost. A protože byla na hraně, tak mi dali na 20 dní Clexane s tím, že mám jít za 14 dní na odběr do Trombocentra a konzultovat výsledky.
Kojíme dobře, včera jsme začali bez kloboučků, protože se prsa dala dohromady. Jen se teď víc nadře a míň toho vypije, takže kojím častěji, ale dá se to. V noci se budí jen 2x.
Jizva celkem dobrý, včera jsme začali s masáží a ty hrboly jsou dost strašný, ale snad se to rozmasíruje. Uvidíme, chce to trpělivost a práci. Masírovat, mazat a masírovat a mazat....Jak to bude vypadat je mi fuk, jen nechci aby tam byly nějaké srůsty.

nannynka
26. kvě 2010

Ivi, k tý srážlivosti. Ono pokud se to nereguluje a nehlídá, pak se to uvnitř vysráží a očistky mohou zůstat uvnitř. Já kvůli tomu musela na opakovanou revizi při zamlklince.... 😖 Takže Clexane do břicha je sice pakárna, ale pokud to předejde hospitalizaci, další narkóze, problémům a odloučení od Vojtíška, tak to vydržím.

darkwitch
26. kvě 2010

kive dekuju, langerova to nejak pocitala, ale me to nevychazi... tak snad si to zpocitala dobre 😉

nannynka
26. kvě 2010

holky, kdepak mame evak ?