Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

darkwitch
3. čer 2010

veru i kdyz jestli to dopadne spatne tak bych to radsi nevidela, uz ted se mi zdaji desive sny o HSG 😀 sice si vubec nepamatuju co v tom snu bylo, ale bylo to strasne, az jsem se z toho probudila...

vveru
3. čer 2010

Hale Dark a to teda půjdeš na tu hysteroskopii???

darkwitch
3. čer 2010

vveru pokud bude test negativni tak jdu 14.6. na hysterosonografii - to je pruchodnost vejcovodu tou kontrastni latkou a kdyz i langerova pripustila, ze je to neprijemne a muze to bolet, tak se toho fakt desim...

vveru
3. čer 2010

Aha tak jsem myslela, že Ti poradím, ale tohle fakt nevím co je 😖

darkwitch
3. čer 2010

vveru langerova mi to nejak vysvetlovala, ale ta pamet, proste ti striknou do pochvy (as) nejaky gel a budou sledovat na 4D utz jestli prochazi i do tech vejcovodu, nebo neco takoveho...

nell1
3. čer 2010

Dark--snad nebude potřeba, ale ty si můžeš i vybrat, jestli nechceš rovnou laparoskopii, protože při ní nic nevíš a navíc, když něco najdou, rovnou to můžou odstranit. Jinak je to nepříjemný, trošku to tlačí, jako při vyšetření, bolí to, akorát když nejsou průchodný ty vejcovody, ale to nebude tvůj případ.

darkwitch
3. čer 2010

nell no me langerova na vyber nedavala, rikala, ze laparoskopie ji zatim neprijde nutna, ale tak tohle je asi pro telo lepsi nez laparka a byla jsi na tom?

nell1
3. čer 2010

Dark--do pochvy ne, ale do dělohy a on ten gel posupuje dál a je protože je kontrastní, tak je krásně vidět, kam putuje, odhalí i srůsty v děloze a tak...akorát, když je to neprůchodný a ten gel nemůže dál, tak je to nepříjemný.

nell1
3. čer 2010

Příjemný to není, ale trvá to chvilku a máš pravdu, že je to lepší, než celková anestezie...

darkwitch
3. čer 2010

nell ja jsem vedela ze to pisu blbe, jsem si jen vubec nemohla vzpomenout jak se to rika, ale to se mi stava posledni dobou casto, nesviti slunce mozku dochazeji baterky, ale zatim neslintam 🙂

vveru
3. čer 2010

😀

topino
3. čer 2010

Ahoj holky, taky chodim do Gennetu, pred nedavnem jsme absolvovali prvni pokus s ICSI, mela jsem 12 krasnych vajicek, ale pry spermiogram nedopadl nejlepe. Zadne vajicko se neoplodnilo. Prijde mi to takove divne, sprcha to tedy byla a pekne silna. Ted nam ani nedoporucuji jit do dalsiho pokusu pac se musi manzel vysetrit, jaktoze v breznu mel spermiogram jakztakz a ted pry nemel zadne pohybujici se spermie. nevime co bude dal. Chci se jen zeptat stalo se to z vas nektere neb slyseli jste o tom? Jsem z toho hodne zklamana☹

darkwitch
3. čer 2010

nell takze kdyz ja mam vsechno vporadku, tak to vlastne bude vpohode 😉
topino ja tam chodim teprv kratce a s ivf jeste nemam zadne zkusenosti, tak ti neporadim, navic manza ma spermio v poradku, ale manza mohl dostat nakou infekci... nevim, no...

nell1
3. čer 2010

dark--- 🙂 já jsem taky mimo,asi nízkej tlak 🙂 Přesně tak, když je to všechno v pořádku, tak to tam jen proteče, to cítíš jen tlak, no a oni se jen podívají a hotovo, řeknou ti, že jsi v pořádku a jdeš domu. Jinak, mě právě hodně překvapilo, jaký's měla krásný folík!!! bez jakýkoli stimulace!!! Takže, i kdybys musela na ivf, tak to budeš mít zadarmo 🙂 s těmi tvými hormony. Ale nepředbíhejme, uvidíme, počkáme si na pondělí 🙂 .

majcam
3. čer 2010

Dark:tak 2 IUI nám nevyšlo,takže nás čeká IVF,držim palečky ať hlásíš //

evak99
3. čer 2010

dark: já bych šla taky nejdřív do té hysteriografie, neb je to bez narkózy. sice je to prý trochu nepříjemné, ale není to nic strašného. Laparka je dobrá, neb jak psala nel, dokážou rovnou odstranit to, co příp. přebývá, ale zase je to v celkové narkóze a strávíš cca 3 dny v nemo! Šla bych do té laparky třeba až když by se náhodou nepovedlo ivf, ale ty budeš mít v pondělí //, takže to nebude nutné! 😉

topino: to, že jsi zklamaná je normální ☹ Spermie se tvoří cca 3 měsíce, takže to že se spermiogram mění je normální. Jak psaly holky, manžel za tu dobu mohl projít nějakou infekcí či velkým stresem (který má na to taky vliv). Zkoušel třeba tvůj manžel brát vitaminy (třeba "vitaminovy koktejl" profertil)? většinou se jedná o 3 měsíční kúru, která by přesně měla zajistit zlepšení! Je ale pravda, že na některé muže to nezabírá. Mému muži na zlepšení spermia pomohlo braní zinku, akupunktura, cvičení mojžíšové a zvolnění v práci. Je pravda, že toho je hodně, takže ti přesně nemůžu říct, co pomohlo, ale důležité je bojovat a nevzdat se! 😉 my nakonec otěhotněli přirozeně, přestože nám před neúspěšným ivf nedávali na přirozené otěhotnění žádnou šanci!

majcam
3. čer 2010

..ještě jsem se chtěla zeptat k IVF:od doby stimulace až po test je to tak 1měsíc? To by byla i tak dlouhá neshopenka?Mám fyzicky náročné povolání a nevím jestli budu moct chodit do práce a do toho si píchat injekce,nebo jestli je po těch injekcích nějak špatně.Děkuji moc předem za odpověď....

darkwitch
3. čer 2010

majcam ahoj to je mi teda lito, ach jo, je vubec nekdo komu se povedlo otehotnet po IUI? zacinam mit strach, ze nam to taky nevyjde...
evi, nell dekuju za uklidneni s tim HSG 😀 ja si taky myslim, ze na laparku a narkozu je dost casu 🙂

nannynka
3. čer 2010

dark: Ja se hlasim, otehotnela jsem z druheho IUI v Gennetu. To ze to pak spatne dopadlo je jina pisnicka.

majcam: jj bylo to tak mesic

topino: jeste k tomu co psala evak dodavam, ze nam k vyse napsanemu pomohlo sprchovani pytliku studenou vodou, vymena slipu za trenky, vypnuti vyhrivani sedadel a zakaz notebooku na kline. U nas byl problem v rychlosti ocasku. Do pul roku byl spermiogram jako z partesu.

darkwitch
3. čer 2010

nanny dekuju, apson nekdo 😀

nannynka
3. čer 2010

Dark, takze jak rika muj muz - nehazet strelne zbrane do prumyslovych plodin 😀 Me tehdy vysel negativni curaci test cca po 10ti dnech, tak jsem v klidu odletela do Amsterdamu, kde mi bylo cely tyden divne a byla jsem uplne mrtva, abych pak na gynde zjistila, ze jsem v tom 😉

darkwitch
3. čer 2010

nanny jasne nebudu hazet vrany do zita 🙂 ze vy hrajete cesko? 😀
jeste jsem se chtela zeptat, kdyz jdete na krev kvuli hcg, nejdriv mackate ivf, kde jim reknete ze jste po iui, ivf a jdete na krev a oni vam daji zadanku, nebo rovnou jdete do klinlabu? doufam, ze jsem to napsala srozumitelne...

darkwitch
3. čer 2010

jinak me zatim fakt nic neni, teda spat se mi chce porad, ale neprikladala bych to tehotentsvi... a jsem pazrava, ale to bych tehu taky neprikladala...

majcam
3. čer 2010

Dark zmáčkneš IVF,musí ti do klinlabu napsat žádanku,a pak mačkáš klinlab..a ano řekneš,že jsi po IUI,taky jsem dnes byla.((((((
Nannynka: děkuji za odpověď,to budou mít v práci radost,začíná nám sezona

darkwitch
3. čer 2010

majcam dekuju, kdy jdete do ivf?

dennisa
3. čer 2010

Ahoj.
Jen jsem Vám v rychlosti chtěla napsat, že jsem přežila první píchání 😀 Sice, když jsem viděla tu jehlu, v podstatě jsem se rozbrečela, ale asi mám děsně šikovnýho manžela, protože jsem ten vpich vůbec necítila, ptala jsem se, co tam dělá a on povídá, že to je už hotový 😀 Tý jo, mám fakt radost a na zítra se už vůbec nebojím 🙂

Majcam, já jsem si vzala neschopenku už hned teď od začátku stimulace, celkem to se vším všudy vyjde tak na jeden měsíc. I když já teda doufám, že by mohlo i na dalších 9 měsíců 😅

kive76
4. čer 2010

ahojky, holky, no nás tady ted je...já Vás vůbec nestíhám číst..takovejch novejch informací..
dennis tak to teda máš dost šikovnýho manžílka...nepůjčíš mi ho potom? hi,hi...no ten můj to si nedokážu představit, že by mi píchal injekce....hi,hi..

darkwitch
4. čer 2010

dobre ranko
denni tak to jste moc sikovni jak jste to zvladli 🙂 ja pokud budu pichat tak doufam v pero, si nedovedu predstavit, ze bych to nechala na manzelovi...

evak99
4. čer 2010

dobré ránko

denny: super 🙂 u nás taky píchal manžílek. já si říkala, že když je to asistovaná reprodukce, tak ať u toho asistuje 😀 😀

dark: neklesej na mysli. já znám taky lidi, co po iui otěhotněli, takže žádný chmury, jasný 😉 pozitivní přístup je moc důležitý!

nanny: dneska držím pěsti, ať to zvládnete. pak nám hned dej vědět! 😉

ivi: kde jsi?

pet.s
4. čer 2010

ufff tak jsem vás dočetla...no všem snažilkám držím palce 😉