Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zuzulik
27. led 2009

helenky, diky ...taky Tobe drzim palce ,at je IUI uspesna! 😵

miluse
27. led 2009

helenky, taky držím palečky, aby to vyšlo 😉 a IUI byla uspěšná.

Takže tobě při tom prvním pohovoru dělali i prohlídku? 😕 chápu to dobře?

miluse
27. led 2009

jinak sorry, že se tak blbě ptám, ale ráda bych prostě byla podrobněji informována co a jak na co se mám asi tak připravit 🤐

helenky
27. led 2009

milu: jo, vedle vyptávání se na vše související mně pan doktor i prohlédl, neshledal žádný problém, řekl, že už jsem po ovulaci a naplánovali jsme kroky na další cyklus - krev lehce vyšší FSh a Lh, ale v normě, HSG - všechno mám, jak má být, tak mě poslal znovu na krev a tam mi právě našli tu alergii na ty potvory mrskavý.... dá se to zaléčit, ale výsledek je nejistý, prý mám zvážit vzhledem k okolnostem raději IVF, že je u mně pravděpodobnost cca 50 procent, že by to mohlo vyjít, tak abych neztrácela čas... n a já si říkám, co je větší zlo pro moje tělo, jestli stimulace před IVF nebo nějaká dlouhodobá léčba zase jinými sajrajtíky a pak stejně ve finále IVf, kdyby se to nepovedlo přirozeně ....uff

🙂

miluse
27. led 2009

Helen, díky ...

a vy už jste podstoupili nějaké IUI či něco jiného? Jinak chápu, že toto je těžké rozhodování, mě i docela dlouho trvalo, než jsem se rozhoupala jít na laparku natož toto. I měsíc jsem se odhodlávala zavolat do gennetu a objednat se tam 😅

helenky
27. led 2009

Milu, zatím nic. Moje gynekoložka mi pořád říkala, že nevidí důvod, proč nemůžu otěhotnět a ať to zkoušíme ještě přirozenou cestou..1,5-2 roky je prý ještě v normě, pak mě pošle do CARu..teď zpětně si říkám, že ty krevní testy mi klidně mohla udělat i ona, zkontrolovat, jestli mi dozrávají vajíčka taky (s tím je u mně taky problém)....místo toho mi zmínili jako silný faktor.brzdu otěhotnění stres, tak jsem odešla z práce, jako že teda nebudu ve stresu a ono se to povede, peníze vem čert..a ono prd. tak teď hledám práci a řeším do toho IUI a IVF, fakt super... ale co, ono to nějak dopadne. 🙂 ..jen se na mojí (jinak milou) gynekoložku trochu zlobím, když tady na koníku čtu, co všechno běžně předepisuje a kontroluje gynekolog...mohla se trošku víc snažit!

miluse
27. led 2009

Helčo, takže ona ti nedělala hormonální profil, nezkoumala zda vůbec ovuluješ apod? Tak to se docela divím, neb toto by mělo být tak nějak normální. No ikdyž se moc nedivím, kamarádka má podobnou doktorku, ta jí jen řekla ať si měří teplotu a zkouší to o ovulaci a popř. si koupí kyselinu listovou a to už se snaží něco přes rok

ivomal
27. led 2009

Uff, tak jsem konečně doma a pomalu dočítám koníka. 😉 Helčo, tak to ti budu držet přítí po palce, at je to IUI v pohodě 😉 Jinak já mám taky vyšší FSH, jinak mi nic jiného nezjistili, tedy pokud pominu PCO jako takové. Daňka jsem viděla při mém 1. IUI a přišel mi moc dobrý a i vtipný. Jseš s ním spokojená?

blucka
27. led 2009

Ahojky kocky,
Helenko, dvojcatka sa nam podarili hned po prvej IUI 🙂 .
Ja som brala hormony dva roky, bolo to sialene.....a urcite je lepsie zatazovat organizmus co najkratsiu dobu, to je moj nazor, vsetky lieky su "sajrajty". Som rada, ze mi Danek navrhol co najskor IUI a keby nic tak IVF, v tom je dobry, ze nezdrzuje cas a jedna na rovinu.
Moja doktorka ma tiez ladovala hormonami a to sa ani neobtazovala zistit ci ovulujem! a ked som jej oznamila, ze idem do caru este sa urazila.

wokounek
28. led 2009

Ahoj kočky,
tak koukám, že se tu rozjela debata o normál gynďařích 😀 , tak i já něco písnu...ehmm, vidím, že i u gynekologů je to kus od kusu 😒 ... já když jsem řekla, že se snažíme, tak sestřička mi dala rady ohledně listovky, baštění zdravější stravy, omezení alkoholu (nééé, že bych byla nějakej koholík 😀 , to ne...), nekouření (to jsem ale uvážila sama a přestala, když jsme se rozhodli vlítnout na snažilkování 🙂 ... i když, já teda nebyla kdoví jaký kuřák, spíš příležitostný...). Mno a když to už nějakou dobu nešlo (asi tak 4 měs), tak se mi mrknul do ms kalendáříku a řekl, že by to chtělo srovnat cyklus...tak jsme rovnali 😅 ... a když ani né po 3/4 roce pořád nic, řekl, že nemá cenu čekat a ať se objednám do caru...takže jestli mám ovulaci nezjišťoval nebo vůbec, že by dělal nějaký krevní testy, to mi teda nedělal 😖 ...mno, ale alespoň neztrácel čas a poslal mě do car dřív než po roce...mno a teď už je to 1,5 roku 🙄 ...
Ivu, Zuzi... opatrujte se a v práci žádný stresííík 😉 ...budu na vás moc myslet... ať už tam jsou // 😀

miluse
28. led 2009

Krásné ranko,

holky to je divný, mě zas gyndař říká, že než mě odešle do CARu tak bych měla mít za sebou všechny takové ty procedury jako právě HP, spermio a případně laparku, ale asi fakt záleží na doktorovi jak se tím chce zabývat 😕 Já zas kvůli tomu přešla od jednoho k druhému, neb ten původní to sice se mnou začal řešit po 3/4 roce, ovšem tím stylem, že udělal HP a dal jedno balení clomíku a utrouše na měsíc s tím, že pokud nezabere tak se mám přijít za 1/4 roku a já mu zdrhla 😀

wokounek
28. led 2009

Ahoj Mili,
tak to je fakt divný 😀 ...udělala jsi dobře, že jsi mu prchla. Já zase k tomuhle, co normálně chodím (teda chodila jsem před gennetem) utekla od jinýho...byl hodnej, ale když jsem tenkrát chtěla předepsat nějakou jinou antikoncepci, tak mi řekl: a jakou chcete???? a já, to já nevím...a on, ale to by jste měla vědět 😅 😅 😨 ... ale jinak byl fakt milej...a já si teď říkám... co by bylo, kdyby ... mno, ale zase na druhou stranu...vyzkoušet se má všechno 😀 ...

miluse
28. led 2009

Wok, jj, vyzkoušet se má všechno, já chodila nejdřív k jednomu, který byl ze začátku fajn, ale pak mi asi tak 2x zanedbal zánět a antikoncepci taky předepisoval stejným stylem "tak jakou jste si vybrala", copak já vím, co mi vyhovuje? 😨 Tak jsem pak chodila k jeho zástupu, ten byl dobrej, ale byl tam jenom jednou týdně a nedělal by případnou těhu poradnu, neb na to nemá čas, tak jsem přešla k jinýmu a tam už to lítalo, ikdyž mi občas přijde, že jak tam jsem skoro pořád, že mu asi přijde, že si vymýšlím nebo nevím no! Ale je milej 😅

zuzulik
28. led 2009

ahoj holky 🙂 wokounku, dekuji za pesticky 🙂
Blucko, takze Tebe sa podarili dvojicky pomocou IUI ...jeeeeeeeeej... tak to je pre nas povzbudzujuce ... 😵

blucka
28. led 2009

Ahoj kocky, to je fakt pravda, ze je to od pripadu, len kde toho super gyndosa najst. Ta moja bola zo zaciatku ok, kym som od nej nieco nechcela a nezacala mat problemy....a teraz riesim dilemu, ze nemam dr.,ked porodim...
Milusko, to mne prekvapuje, ze by si mala mat vsetko uz pred navstevou caru, myslela som, ze si to radi robia oni...
Zuzulik, ja som priklad toho, ze ked to vypada nic moc tak vtedy to pride 😉 , ved ja nemala ziadne vajicka od MA a zrazu dve krasne 🙂

miluse
28. led 2009

Blucko, oni si prý sice taky udělají své odběry, ale prý je vidět, že už s tím jako doktor něco dělal, už nevím jak přesně to doktror říkal 😖 ale je fakt, že ten začátek je vlastně tak nějak potřeba a to může udělat i obvodní gyndař, jako HP a spermio, což si myslím, že je základ a pak když se tam něco zjistí tak odeslat do centra, ale pokud to může léčit nebo řešit on, tak proč se trmácet někam naleko, ikdyž za to mimčo to zase stojí 😵

blucka
28. led 2009

To suhlasim, je fajn, ked nieco robi a nebalamuti len tymi kecami, ze dam vam cas 1-2roky, ved ste mlada a neladuje ta nejakymi hormonami. a hlavne uz mozes vediet v com je problem.

miluse
28. led 2009

Právě, neb těch příčin může být víc

zuzulik
28. led 2009

Milus, ahoj ... ja mam sice skveleho gynekologa, ale do Gennetu som isla sama od seba ..... uz som to nechcela viac odkladat a cakat na doporucenie od mojho lekara....
normalne som sa do Gennetu objednala, nemala som ziadne vysledky v ruke, nic, len som im povedala co nam "zistili" - povedali a hned sme sa dohodli na dalsom postupe .......... hned prvy mesiac po vstupnej konzultacii prebehlo 1 IUI 😵 ...drzim palce!

ivomal
28. led 2009

Já se přidám taky se svou troškou do mlýna o gyndařích. Já měla báječného, jenomže jsem se odstěhovala asi 350 km daleko a tak jsem si hledala nového. Našla jsem, ale ten záhy onemocněl vážnou chorobou a zástup dělala taková "tlustá krá..", která odmítla udělat i blbý utz., takže jsem to znovu změnila. Byl mi doporučen můj nynější a tam jsem vlastně už 4 roky. 2,5 roku jsem to moc neřešila a potom, co jsme se začali s manžou snažit tak jsem byla skoro rok na Proveře a udělaný jeden HP. Naposled co jsem tam byla, tak mi říkal, že pořád ještě srovnáváme cyklus (rok), tak jsem si rovnou řekla o doporučení do Caru a výsledky HP a bylo to. V srpnu jsem nás objednala, koncem září jsme tam byli poprvé, v listopadu 1. IUI a teď 2. IUI.

ivomal
28. led 2009

Holky, taky děkuji za palečky🙂 Nevíte co je s Katuškou?

miluse
28. led 2009

Jak říkám, co doktor to jiný názor a jiný postup.

Ivo, tak to dřžím palečky, aby IUI dopadlo dobře 😉

milena26
28. led 2009

ahojky holky,co nového o katušce nevíte ? já tu dlouho nebyla a nemám nějak info... díky

katuska23
30. led 2009

ahoj holky moje...moc děkuju...víc info....

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

dělala mi to primářka-pokud je to ta se světlými vlasy...

ivomal
30. led 2009

Katuško, mooc jsme na tebe myslely, si silná, drž se a odpočívej. Úplně mě zamrazilo, když jsem si to přečetla. Je to mazec. Hele, čert vem práci, hlavně ať už si v pořádku, zdravá a v pohodě a už jen pozitiva....DRŽ SE!!!! Teď by to chtělo hlavně odpočívat a odpočívat a odpočívat !!!!

ivomal
30. led 2009

Katuš, ten KET ti protě vyjde, veškerou smůlu sis už vybrala. Prostě to bude dobrý!!!!!!!!

katuska23
30. led 2009

iv děkuju...mám strach...ale vykysalá říkala že to je bojovník...krásně se dělilo...snad to vyjde,je to naše poslední naděje...ale mrzí mě že jsem se nedočkala omluvy...jen od Vykysalé a ta mi to nedělala...

ivomal
30. led 2009

Já měla ted primářku na IUI...jsem zo na koníku psala, že mě to tentokrát bolelo a bylo mi potom slabo a zle. Nenechali mě na stole asi minutu, hned po vstříknutí jsem musela dolů a oblíkat.
Kašli na ní, dívej se dopředu a dej se hlavně dokupy, máš ještě jednoho a pokud je to takový bojovník, tak to dokážete oba. Věř Vykysalé, ona je dobrá, ta tě už ohlídá.......!!! Ale mezi námi, je to na zanedbání péče.......

katuska23
30. led 2009

iv víš já nechci aby si tady holky myslely že gennet je špatný,tohle je moje první špatná zkušenost...teď už na sebe nechám sáhnout jen Vykysalou nikoho jiného...jen jí věřím...píše mi každý den...ve dne v noci...kdykoliv se ozvu...volala mi do nemocnice a byla mi oporou...je to žena s velkým Ž...
ta primářka mi už na sále přišla naštvaná...nepozdravila...měla třeba špatný den...nechci soudit...

nelynka
30. led 2009

katus, brandejska mi pride akoby jej tam kazdy jeden pacient zavadzal, akoby nemohla mat kus pokoja, raz mi robila ET a bola hroozne ale hrooooozne neprijemna.... 😠