Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petrita83
4. lis 2010

@sipkova1 ty bereš prednison? já ho brala jen asi týden před IVF...tak nevim jakej to má na mrchu vliv 😖

sipkova1
4. lis 2010

@petrita83 Jo, jo beru ho už 3.měsíc, dali mi ho v Podolí na reprodukční imunologii kvůli buněčný imunitě

inza
4. lis 2010

@petrita83: to by bylo zajimave
@sipkova1: nevis jake cekacky jsou na objednani do toho Podoli a zda te musi nekdo doporucit?

sipkova1
4. lis 2010

@inza Doporučení mít musíš, což je docela problém, protože spousta gynekologů na tu reprodukční imunologii moc nevěří. Čekací doba je kolem 2 měsíců.

monnn
4. lis 2010

Čau holky průběžně čtu a nevím co psát je to tu trochu pochmurný,
@darkwitch nevím jak dlouho budeš muset čekat podle mě max 6 měsíců víc určo ne a možná i mnohem dřív.

Jinak já si volala v útrerý na IMUNO na konzultaci - já celkem dobré, prý jen nějaké snad 10denní přeléčení,jinak
v pořádku. Manžu nevím,neměla u sebe jeho papíry a seknul se jí PC, tak že mi odpolko zavolá a co myslíte?? 😠
dnes je čtvrtek a stále nic,snad mi aspon poslala zprávu jak slíbila a já ji zítra dostanu at můžu klusat do lékárny pro léky a začít je polikat, at to vše stihnu ,příští pá mě čeká návštěva Gennetu,tak at můžu přemlouvat ke stimulaci,naplánovaný to mám,tak ted aby vše klaplo 🙂 🙂

petrita83
4. lis 2010

@sipkova1 ahaa, to jsou mi věci 😲

darkwitch
4. lis 2010

@sipkova1 a co na ty reprodukcni imunologii zjistuji?

sipkova1
4. lis 2010

@darkwitch U ženy imunitu obecně a speciálně buněčnou imunitu proti spermiím a trofoblastu (takže „alergii na sperma a alergii na zárodek“), u muže kvalitu spermatu a jestli si sám netvoří protilátky proti spermiím.
viz.
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-4-51
http://www.neplodnost.org/imunologicke-priciny-...

darkwitch
4. lis 2010

@sipkova1 to zjistuji i kdyz te poslou na imuno normalne...

amadores
4. lis 2010

Omlouvám se, že sem lezu, do Gennetu se teprve chystáme po novém roce.
Koukám, že píšete o té imunologii.Docela nechápu, že tohle dnes nedělají automaticky všem párům, co IVF podstupují.Přeci má být jejich cílem těhotenství končící porodem zdravého mimča.Mě to dneska připadá, že cílem je jen to "otěhotnění".A že pak je spousta spont.potratů či MA, to už tak nikoho nezajímá.Či to řeší právě až když 1.či 2. pokus nedopadnou dobře.Což mi připadá dost pozdě.
A k tomu zrovna ta imunologie je dobrá, pořád je to jedna z možností nezdarů po IVF.
Mám také zvýšenou BI, nasazený Prednison na 3 měsíce,ale spousta párů o tom nemá ani potuchy.... 😒 Holt taková je asi doba, že co si člověk pusou nevymlátí, tak to nemá... 😠
Všem držím palce,ať se brzy dočkají // a krásného miminka.... 😵 😵

sipkova1
4. lis 2010

@darkwitch No já to moc neumím posoudit, ale četla jsem na jiný diskusi, že v tom Podolí dělají některé věci, které se v ČR dělají jen tam a v Plzni.

darkwitch
4. lis 2010

@sipkova1 nevim jak to je, v podoli jsem nebyla, ale reakci na plod a na spermie mi delali v imunii taky...

zupla
4. lis 2010

Taky se omlouvam se se lezu jsem Genetacka od cervna ale s tou imunologii mas pravdu, predstavte si ze jsem chodila tri roky do jineho CARU kde me nikdy nikam neposlali a kdyz me nahnali do tri IVF ktere samozrejme nedopadly tak jsem se rozhodla CAR zmenit a neverila jsem vlastnim usim ani ocim na co vsechno mi v GENNETU neprisli a jsou to dost podstatne veci. Verim ze tam i hodne lidem pomohli ale ja uz je nikdy nikomu nedoporucim. Tri roky jsem ztratila a to neni malo. Tak ted pevne verim ze se snad zadari, 2 z tech IVF mi nastesti nepocitali.

sipkova1
4. lis 2010

@darkwitch a dělaj to zvlášť na spermie partnera a zvlášť na spermie dárců ?

sipkova1
4. lis 2010

@darkwitch Tak to máš asi v pořádku a nemusíš se zdržovat 3 +1 měsíc léčbou Prednisonem

darkwitch
4. lis 2010

@sipkova1 tak to nevim...

sipkova1
4. lis 2010

@amadores Můžu se zeptat jaké máš hodnoty BI?

darkwitch
4. lis 2010

@sipkova1 nejakou reakci tam mam, napsala mi pentomer (nebo tak nejak) a kdyz to nepomuze tak prednison pred ivf... a alergie na sperma se pry prave tim ivf obejde...

darkwitch
4. lis 2010

@sipkova1 nevim, ja jsem zpravu uz dala k doktorum a pro sebe jsem si kopii nenechavala, stejne tomu nerozumim... ted koukam ze jsem se prehlidla a psala jsi to nekomu jinemu...

majcam
4. lis 2010

Ahoooooi holky.!!!
A ta imunologie v Podolí je to samé jako v tom Karlíně?!
Jinak doufám,že jste slyšely ten můj obrovský kámen co mi spadl ze srdce...,měli jsme schválen malej úvěr ze stavebka, na náš byt je složena záloha,my jsme už také složili zálohu na ty Běchovice a ten pán z Běchovic už také složil zálohu na svůj byt,takže takový řetězec,to vše se odehrálo ve 14 ti dnech,a předevčírem jsme se dozvěděli,že nám možná ten úvěr nedají,že prý kdysi se družstvo z Běchovic hádalo s obcí o předzahrádku,a už tam maj jakoby škraloup..., takže jsem tady 2 dny šedivěla,co jako budem dělat,manža hned volal do realitky,tam je pěkně seřval,že nám slibuje bankéř na stopro ten úvěr a pak,že z toho asi nic nebude...no hnus...a dnes volal ten bankéř,že to tedy dostaneme!!!!! Už jsem si představovala jak se stěhujeme na chatu..,jo a to už tady skoro žijem v krabicích,tak rozčílenej manža chtěl tenhle víkend vybalovat,že na vše sere atd... 😠 no nic,jdu si koupit barvu na ty moje šediny, protože kadeřník mi teď nehrozí...bude se šetřit...
Tak so omlouvám za román,a to,že to sem nepatří...
A co ta Betox....a Dennisa se ani nepochlubí.. 😠

darkwitch
4. lis 2010

i kdyz koukam, ze na vsechny imunologicke problemy predepisuji prednison, tak je asi jedno, kde to vysetri a kolik kdyz nakonec clovek zkonci u prednisonu a tady na te diskuzi je videt, ze to neni zadna vyhra, kdyz u takhle maleho vzorku lidi to nekolik lidi nemuze brat...

darkwitch
4. lis 2010

@majcam tak se drz, ale hlavne ze mate ten uver
denisa byla u doktora v utery a ma tam gestacni vacek a zloutkovy (ted mi vypadlo co to je, ja se tak daleko jeste nedostala) a v pondeli jde na kontrolni utz jestli prcek spravne roste...

sipkova1
4. lis 2010

@majcam no jsou to různá zařízení, ale právě jsme s darkwitch dosly k zaveru, ze se asi zjistuje to same…

majcam
4. lis 2010

@darkwitch jj to vím,ale já myslela,že šla ještě jednou na HCG a měla mít včera výsledky..., co ty,jak se držíš...

darkwitch
4. lis 2010

@majcam aha to jsem nejak prehlidla...
celkem jo... i kdyz by se mi libilo kdyby me doktorka jeste nechala tyden doma... potrebuju uklidit a tehle tyden jsem to nejak nezvladla...

amadores
4. lis 2010

V Praze je to Podolí opravdu jediné, kde to dělají komplet.Jinde udělají taky, ale vždy jen některý z testů.

@darkwitch Alergie na sperma se sice obejde přes IVF, ale i pak tyto protilátky mohou způsobit problém, většinou zamlklé těhu 6.-10.t,a to vůbec nemusí být pozitivní protilátky proti trofoblastu.Pak už se tam právě ty reakce mohou křížit.

@sipkova1 musela bych intenzivně pohledat ten výsledek, co už jinak hledám 3 dny....
@zupla a kam jsi chodila předtím do CARu? Klidně do IP,dík.

majcam
4. lis 2010

@sipkova1 jj já než to napsala,tak už jste to rozumbrady daly dohromady 😀 ,také jsem právě slyšela o tom Podolí a té Plzni,a právě jsem si myslela,že je to něco víc..

majcam
4. lis 2010

@darkwitch tak jí to řekni 😀 ,a co ty s tou prací,budeš tam pracovat nebo jak?

darkwitch
4. lis 2010

@majcam ocekavam vypoved hned jak tam strcim nos, ale treba jim to bude chvili trvat nez mi ji daji...

sipkova1
4. lis 2010

@amadores
Kdybys měla zájem, tak moje hodnoty jsou na fóru snížená buněčná imunita:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/snizena-...