Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petaloudi
4. pro 2010

@majcam no ráno bylo mínus dvacet 😝 Tak se těs 😉

Joo a včera to se mnou málem švihlo v lékárně. Pamatuji si, jak jsme se tady nedávno rozčilovaly, že ten Femibion je strašně drahej.... tak já si byla včera koupit ten 400 od 13. týdne... a on stojí 545 Kč na měsíc!!! 😖 Musim pohledat, jestli neexistuje něco levnějšího na toho mojeho MTHFR mutanta 😠

majcam
4. pro 2010

@petaloudi tý jo,tak ten femibion,to je teda masakr,taky si ho kupuju,zatím za 300 😒 ,a myslím,že tenhle je jediný, který je vštěpený..,mám MTFR heterozygota a Lovás říkala,že jen ten Femibion potřebuju..no tak nevim, každopádně kdyby si narazila na nějakou levnější alternativu,tak písni.. 😉

cincinnati
4. pro 2010

@petaloudi
@majcam
Holky, co to je MTHFR mutant a MTFR heterozygot 😀

majcam
4. pro 2010

@cincinnati 😀 ,hele já ani pořádně teď už nevim,jen co si pamatuju,tak mi brali krev na MTFR a z toho zjistili,že mám heterozygota-prý to znamená,že jsem od jednoho z rodičů něco nezdědila,byla mi doporučena kyselina listová vštěpená(to je ten femibion),a myslím,že je to něco se srážlivostí krve..?!...,ale možná mě tady holky opraví.. 😉 ..jo a MTHFR a MTFR je to samé,jen jsem to napsala blbě

petaloudi
4. pro 2010

@cincinnati MTHFR je nějaká mutace genů - já tomu řikám mutant, ale taky mám myslim toho heterozygota (pak je ještě homozygot, ale už přesně nevím, jaký je v tom rozdíl) Skoro každé z nás, kterou poslali na genetiku, to našli. Má to něco společnýho se srážlivostí krve a hrozí riziko potratů, takže je potřeba papat hodně kyseliny listový a pak by to nemělo dělat žádný problémy. Akorát, když to tělo má, tak snad neumí normální listovku zpracovat, tak je potřeba nějaká ta vštěpená, což má právě ten Femibion.

inza
4. pro 2010

@majcam: hele me tam zima neprijde je tu jenom -12 a pes je spokojen a porad se dozaduje otevreneho balkonu takze nam tu jeste beha ledni medved doma. Misto aby pil vodu z misky chodi zrat snih na balkon. Tak za hodku vyrazim zahrat si ven fotbalek.. 😀

majcam
4. pro 2010

@inza ty si ještě zahřátá z večera 😀 a o psovi mi ani nemluv,už mě pěkně sejří... 😠 ,furt čuchá a líže žlutý stopy (prase 😠 )ve sněhu,je jak zdrogovanej..tak ať si něco nezlomíš 😉

inza
4. pro 2010

@majcam: no nejsem, protoze pres noc bylo otevrene okno a pes me uz v sest vyhnal....jo taky jdes prase po zlutych stopach a je total mimon....No doufam ze si nic neudelam ..ale pohyb musi byt

monnn
4. pro 2010

@inza nevěš hlavu naděje umírá poslední a taky zázraky se občas dějí tak třeba.......

@darkwitch a musíš ji zrušit?vím teprve jsi nastoupila,ale kdyby jsi se zmínila,jako že to máš už dlouho naplánované -tak že se chceš jenom zeptat jestli to máš posunout anebo jít a oni by Ti řekli,né?Na druhou stranu,když se jich budeš ptát si můžou myslet,že se práci vyhybáš-chjo to je těžký ☹

@majcam já jsem zatím v klidu,nějak jsem přesvědčila mé tělo,že se mě to netýká a opravdu se mi to daří,ale kecala bych do středy jsem byla s nervama na pochodu,to až od čtvrtka jesm naprosto klidná,tak nějak -jakoby mě KET teprve čekal a to kdoví kdy 😀

majcam
4. pro 2010

@monnn né KET,ale ET 😉 ,tak drž pevně,kdy budeš testit..
@inza ježiš ještě otevřené okno,to bych se do rána zcvrkla zimou...

inza
4. pro 2010

@monnn: no ja jsem vcera hlavu docela vyplachla a dneska to jeste dovybeham na fotbalku...takze zase pohoda....a v pondeli vesele na IUIcko

inza
4. pro 2010

@majcam: no pak po vyplachu hlavy alespon rano bylo v pohode a nic nebolelo a permonici taky meli klid 😀

majcam
4. pro 2010

@inza si blázen lítat na fotbálku,měla by si se šetřit,víš,že za nedlouho budeš prvorodička.. 😲

majcam
4. pro 2010

letim k tchýni na obídek...papapap...,jo a dnes jsem dostala menzes po 35 dnech,(cykly mám po 26)to se mi ještě nikdy nestalo a předtim jsem špinila 5 dní,ale byly to takový divný kusy co ze mě vypadávaly...no nic papapap..jo a omlouvám se za popis,pokud zrovna obědváte..

cibka
4. pro 2010

@inza díky taky už máme jen poslední pokus na ivf tak po novým roce asi zkusíme další iui šla bych od ivf ale desí me to ze je to práve ten poslední pokus
dark gratulace k místu

monnn
4. pro 2010

@majcam 😀 sem se přepsala,no jo ,na KET néééé

anlek
4. pro 2010

@petaloudi Ja bych rekla, ze by ti stacil ten, co je pred otehotnenim a na prvni trimestr. Dokonce tusim, ze v tom prvnim je vic listovky. V tom pokracovacim je neco navic, ale s listovkou to nema nic spolecneho, zkus to pohledat.

zvalentova
4. pro 2010

@cibka zlato, dekuji za podporu. Drzim ti palecky, urcite na tom budes lip jak ja. 🙂

majcam
4. pro 2010

@petrita držím moc moc pěstičky na laparku,ať tě nic nebolí a podej hlášení 😉

darkwitch
4. pro 2010

@petrita taky drzim pesticky na laparku...

nannynka
4. pro 2010

@cincinnati
MTHFR je zkratka pro enzym methylentetrahydroftolát reduktasu. Pokud jsi homozygot, potom to znamená, že obě kopie genu pro MTHFR v buňkách jsou mutovány. Tento enzym je důležitou součástí metabolismu kyseliny listové a hraje úlohu v určitých drahách metabolismu aminokyselin (např. je klíčový pro konverzi homocysteinu na methionin).
K projevům patří zvýšená hladina homocystinu v krvi a jeho následné vylučování močí (homocystinurie).
Celkově může onemocnění vést k poruchám srážlivosti krve (která je zvýšená), k některým onemocněním kardiovaskulárního systému a u matek se objevují problémy s otěhotněním a časté potraty.
U vyvíjejícího se plodu postižené matky se u některých variant mutací mohou vyskytnout různé defekty neurální trubice (vrozené vady). Podávání kyseliny listové je standardní terapie.
Mě celé těhotenství sledovali v trombocentru, cpali mě listovkou a celé šestinedělí jsem si píchala clexane. No a manžel je homozygot, já hetero, takže Vojta to má určitě taky....Já mám k tomu ale ještě vyšší hodnotu fibrinogenu - ten je zodpovědnej za srážlivost a v těhotenství se jako obrana proti vykrvácení přirozeně zvyšuje. Mě hlídali aby to nebylo moc, jinak bych si musela i v těhotenství píchat clexane.

sipkova1
5. pro 2010

Holky, není to sice moc k tématu, ale pobavilo mě to (prostě obchod jako obchod :--)) :
“Ředitelem nově otevřeného nákupního centra v Praze-Vysočanech byl jmenován František Lambert, do roku 2007 působil jako finanční ředitel České televize. Poslední dva roky pak Lambert řídil klinické centrum IS-Care I.V.F. v pražských Holešovicích.“

inza
5. pro 2010

@petrita: drzim palce na laparku at prezijes i certa

Jinak vsem preji pekny certovky den

monnn
5. pro 2010

@inza tak at se zítra aspon jeden čertík uchytne 😉

sipkova1
5. pro 2010

Holky jste dobrý, že si pamatuje, že jde Petrita na laparku, já si jen všimla, že přišla o kolobrndu 😢

monnn
5. pro 2010

@sipkova1 ona taky,tady snad řádí čená ruka 😀

monnn
5. pro 2010

@darkwitch zítra vykroč pravou nožkou!

darkwitch
5. pro 2010

@monnn budu se snazit, snad zase nezaspim, pak mi bude jedno kterou noho vykrocim, hlavne ze to bude rychle 😀

monnn
5. pro 2010

@darkwitch 😀

inza
6. pro 2010

pekne ranko