Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

vally11
10. led 2011

@ajriska
Přeji Ti, aby vše bylo ok 🙂

petap1
10. led 2011

Vally11: Aha, tak to asi bude zakopaný pes ještě někde jinde ☹ Mě tedy 2x Daněk taky řekl, že OVU nebude, a ona byla, ale pozdějí..tak 19-20DC 🙂 No, uvidíš, co zjistí v Gennetu, ale je moc dobře, že máš ten Dostinex, a že je Prolaktin v normě ..to je dobrý začátek 🙂

ajriska
10. led 2011

@vally11 jj děkuju moc 🙂 i já Vám. Akorát mě zaráží ta délka objednání - mě objednali takřka hned, ale to jim asi někdo odřekl, jinak by nás asi taky vzali až déle

vally11
10. led 2011

@ajriska
Já tam volala někdy koncem října a řekli mi, at si zavolám v listopadu, že začnou objednávat na rok 2011. No už se to blíží, jdu tento týden.

petaloudi
10. led 2011

@vally11 Ahoj, přesně jak píše petap1. Pokud není problém někde jinde, tak snížením prolaktinu se všechny hodnoty urovnají. Mě taky nasadili Dostinex a za 3 měsíce jsem přirozeně otěhotněla. A před tím skoro 3 roky anovulace + jedno neúspěšný IVF. Mimochodem také jsem měla podle všeho ovulaci až kolem 20. dne cyklu. Byla jsem naštvaná, že i když mám hodnotu prolaktinu už v normě, tak mám pořád cyklus kolem 36 dnů a ejhle už jsem byla těhotná 😀 Jo a taky jsem měla předtím i blbý hodnoty FSH a LH (to co mělo být vysoký, bylo nízký a naopak) a evidentně se také urovnaly... ale přesně nevím, nový hormonální profil už jsem nestihla 😉 Tak držím pěsti!

kive76
10. led 2011

@vally11 no my jsme si před tou první konzultací oběhali různý vyšetření krve , přítel spermiogram abychom už měli aspon nějaký výsledky...aby nám na tý první konzultaci už mohla něco říct...ale nevadí , když si to neoběhneš...ona ti pak na tý první konzultaci řekne kam gennetu ...na co máte jít...a objedná tě na další termín...kde ti řekne jestli výsledky jsou o.k. či né, a podle toho tě případně pošle ještě na nějaké vyšetření ...

vally11
10. led 2011

@petaloudi
🙂 kéž by to tak také bylo. A když máš anovulaci, tak se netvoří folikuly? Právě mi říkala dr., že mi nedorůstají, ale nevím, zda to bylo vyským prolaktinem nebo je to zase jiný problém.

vally11
10. led 2011

@kive76
také nějaké vyšetření máme, včetně spermiogramu. Tak uvidím. Už aby to bylo, aby se to někam hnulo.

petaloudi
10. led 2011

@vally11 jojo, mě ty folikuly nedorůstaly, proto jsem neměla ovalaci a bez léků jsem měla cykly třeba i 40-50 dní. Tak může to způsobovat asi i víc faktorů, ale u mě to bylo tím prolaktinem. Neboj, oni si tě pořádně proklepnou 🙂

vally11
10. led 2011

@petaloudi
Váš přijdu si jako totální neznalec. Do té doby než je nějaké problém, tak ani nevíš, co vše může ovlivnit těhotenství. Já po vysazení anti měla cyklus celkem pravidelný, ale když se nám skoro rok nedařilo otěhotnět, tak jsem si začala měřit teplotu, najednou se cykly protáhly skoro na 40 dní, tak jsem šla k dr. a od té doby to nějak řešíme. Nabral mi ten Horm. profil a pak poslal na endo. A zoroven řekl, at se objednám do gennetu.
Čekáte první mimi?

petaloudi
10. led 2011

@vally11 V pohodě, všechny jsme byly na začátku totální neznalci 🙂 Upřímně, já bych klidně tím neznalcem i zůstala, protože čim víc toho víš, tím víc to všechno řešíš a máš pořád strach, že se něco potento 🙂 Ale tak hlavně, když na konzultaci něčemu nebudeš rozumět, tak se ptej. Pro ně už je to všechno tak samozřejmý, že kolikrát spoustu věcí ani nevysvětlí a já pak doma přemýšlela, cože to tím vlastně mysleli...
Jojo, čekáme první mimi a už se moooc těšíme.

vally11
10. led 2011

@petaloudi
A ještě se zeptám, brala jsi něco na vyvolání ovulace nebo se ti to spravilo samo po tom dostinexu? I když jak píšeš, tak jsi nestihla jit ani na kontrolní horm. profil. Můžu vědět, kolik jsi měla tu hodnotu prolakitnu?

petaloudi
10. led 2011

@vally11 Já měla ten prolaktin hodně vysoký - v červnu jsem měla hodnotu 156,7 po Dostinexu pak v září 0,68. Spravilo se to samo, jediný, co jsem pak brala (a stále beru) byl Euthyrox na TSH, který se mi po snížení prolaktinu lehce zvýšilo. Předtím jsem byla několik měsíců na Clostylbegytu a ovulace ani ťuk.

vally11
10. led 2011

@petaloudi
No tak to já jsem měla hodnotu kolem 2000, nevím tedy jak se to měři. Říkal mi, že rozmezí je (cca 100 - 600).

anlek
10. led 2011

Ona kazda anovulace nemusi byt zpusobena zvysenym prolaktinem. Ja mela prolaktin uplne v norme a stejne jsem mela anovulaci. 😕

vally11
10. led 2011

@anlek
na právě, nevíme, jestli je problém pouze prolaktin. No uvidím co nám řeknou v gennetu.

darkwitch
10. led 2011

vy jste se dneska rozjely 😀

anlek
10. led 2011

@darkwitch Ale na vas nemame. 😉

petaloudi
10. led 2011

@vally11 to máš určitě jiné jednotky, protože už na mě s tím mým číslem valili oči a divili se, že vůbec žiju 😀
Koukni kdyžtak na stránky prolaktin.cz, pod "hyperprolaktinemie" tam píšou, že zvýšená hodnota znamená vyšší než 500–800 tisícin IU v jednom litru krve (to by mohli být ty tvoje jednotky) a pod "pomůcka pro vás" je, že normální hodnota je 2,8 až 29,2 μg/l (to jsou ty moje jednotky)

darkwitch
10. led 2011

@anlek no, ale snazite se nas dohnat 😀 zvlast kdyz ted odpocivame a nabirame sily pred dalsim pokusem 😀

petaloudi
10. led 2011

@darkwitch No, já třeba tím jak teď už pomalu začínám vybírat výbavu, tak jsem na koňovi pečená vařená 😀 A samozřejmě genneťáckou diskuzi stále monitoruju, takže jak je tu nějaký dotaz, šup sem s odpovědí 😀

evak99
11. led 2011

@petaloudi ty jo toto letí. máte termín stejně jako jsme měli my! 😉
@petap1 no to je nádhera 🙂
@pet.s jak se máte holky? 😉
@darkwitch jak to jde?
@anlek ty jo Robin už má 9 měsíců...to je šílené, jak nám ty děti rostou, že? jak to zvládáte?
holky, nestíhám sem chodit, nestíhám teda spoustu věcí, ale jinak se máme fajn 🙂 Bára je dost nespavec, takže nemám moc "volného času"...moc všem držím pěsti! 😵

anlek
11. led 2011

@evak99 Zvladame s prehledem. Robin je naopak spavec. Ted teda ma rymu, zrusila jsem zitrejsi plavani. Dokonce se i trochu spravil, uz neni takovy hubenour. Jen mu nasla dr. v patek selest na srdicku, tak musime prijit brzo na kontrolu. Ale pry je to nejspis rustoveho charakteru, ze z toho vyroste.

evak99
11. led 2011

@anlek tak to ráda slyším, že se daří. ten šelest snad nic nebude, vím, že brácha měl podobné problémy a vždy "z toho vyrostl". spavec je nádhera! Bára zase ráda a dobře jí, tak aspoň tak. ale je pravda, že je maličká a hubeňoučká, je jí skoro 7 měsíců a ještě se nedostala na dvojnásobek porodní váhy 🙂 taky teď měla dva dny horečku, ale nevím z čeho, rýmu nemá, tak možná po očkování či zuby...už několikrát jsem na tebe myslela v souvislosti s hlídáním, tak se možná brzy ozvu. 😉

monnn
11. led 2011

ahoj holky,sleduji vás-jen nepřispívám, nějak nemám energii ☹ ,ale myslím na vás.

sipkova1
11. led 2011

Ahoj @monnn , držím palce, ať jsi brzo oukej

anlek
11. led 2011

@monnn At to preboli, co mozna nejdrive a muzes jit do dalsiho boje. Koukni na Pet.s, jak to dobre dopadlo. 😉

darkwitch
11. led 2011

@monnn neboj za chvili to preboli, sbirej energii a odpocivej, ja taky odpocivam 🙂
@evak99 jde to skvele, nova prace me bavi a leden utika strasnou rychlosti, za chvili bude konec ledna, v unoru se objednam na indikaci na laparku a za chvili pujdu do dalsiho kola 😀

ivula21
12. led 2011

ahoj holky jak se tu máte? Já na hovno doslova řečeno, co to budu zlehčovat. Ale už je mi trošičku lépe.
Vidím, že je tu další nová tvář, tak moc držím palce.
Jinak já jsem objednaná na 4. února na tu laparku na tu endometriozu, tak nevím jestli se pak sesypu ještě víc jak teď.

@darkwitch a ty s tou endiometriozou nemůžeš vůbec otěhotnět? Já jenom a´t vím, co mě čeká nebo nečeká.
Já už jsem po neúspěšných PGd byla rozhodnutá, že to ještě zkusím přirozeně, ale už se bojím, že to ani teda nepůjde. A ty se léčíš po té laparce i hormonálně?

evak99
12. led 2011

@darkwitch tak to zní krásně dark. pozitivní přístup je důležitý! laparka prošťouchne vše a možná pak ani další kolo nebude potřeba 😉 ať se ti daří a opatruj se! 😉