Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zvalentova
22. únor 2011

jinak ahoj všem 🙂

monnn
22. únor 2011

@michaelama jejda a já na ně tolik myslela 😕 ,ten den delší stimulace nevím - já ten den měla,ale nebylo nic znát,jj to zatracený PGD 😠 ale věř jim, třeba zrovna ty dvě co se neoplodnila byla ta špatná 😉 a ted ty tři budou v poho 🙂

ivula21
22. únor 2011

@michaelama ahojky, tak to mě mrzí, že nebyla vajíčka zralá. Ale tři se oplodnila, tak ty to musí vydržet a tři je dost neboj, už jsem ti to říkala 🙂 Vydrží a já typuju tak dvě zdravá na ET 🙂 Držím palečky na zítra
A ty jsi měla taky krátký protokol? Já mám pocit, že ten krátký má sice ty vaječníky vybouřit více a získat více folikulů, ale jak tak sleduju, tak je z toho víc nezralých vajíček.

Mi dneska volala sestřička, že mi revizní doktorka z pojišťovny slíbila ještě jeden pokus a snad ho schválí. Tak budu zvažovat, jestli půjdu nebo ne. Ale jestli do toho půjdu, tak už jedině s dlouhým protokolem na vlastní zodpovědnost. I když mi zase Langerová řekne, že jedině krátký, když jsem na hovno 😉 Já jsem tehdy v Repromedě měla 2 x dlouhý protokol a při obou stimulacích jsem sice neměla moc vajíček , ale všechna byla zralá a v pořádku a vydržela až k PGD . Já jsem to i četla v nějaké studii, že z toho dlouhého protokolu jsou ty vajíčka kvalitnější, protože mají čas i dozrát. Tak nevím jak to je ☹

darkwitch
22. únor 2011

@michaelama to budou urcite bojovnici a preziji PK i PGD 😉

anlek
22. únor 2011

@michaelama Mas tri bojovnicky, urcite zabojuji a vydrzi a budou zdravi. 😵

Ja hlasim, ze dneska potvrzene srdicko, takze dalsi krok za nami.

michaelama
23. únor 2011

@monnn Ahoj...Tak to mi přesně říkala mamka..."copak ty chceš trojčata? stačí jedno, ne?" Ach jo, té se to machruje když s tou samou diagnozou mají s taťkou dvě zdravé děti přirozeně... Jsme si tu smůlu vybrali za ně ☹
Dneska už volali z gennetu, máme pořád ta tři embryjka a vyvíjí se zatím tak jak mají...

michaelama
23. únor 2011

@ivula21 Ahoj, mně včera taky sestřička říkala, že jsem asi adeptka spíš na dlouhý protokol, že pokud mám tolik vajíček a málo zralých tak jim prostě nevyhovuje tohle "rychlokvašení" a příště by se určitě zvolil jiný protokol. Já mám běžně ovulaci až tak 14.DC a tady mi je vzaly div ne 10. den... Zase ale nevím nakolik ten cetrotide dokáže zbrzdit ta už zralá...
A gratuluju k dalšímu pokusu od pojišťovny. To se jen tak nevidí, že by byla pojišťovna takto štědrá 🙂

michaelama
23. únor 2011

@darkwitch Ahoj, já doufám,že jsou to bojovníčci, zatím všechna přežila tuto noc 🙂 PGD by jim prý nemělo uškodit, to jsem se ptala, ale ta PK je prý vždycky síto...Líp je jim samozřejmě v bříšku... Mně už dneska v noci i napadlo, že kdyby zbylo jen jedno tak nechám odebrat ty buňky na PGD a nebudu už čekat na výsledek, nechám si embryjko hned zavést a až bude výsledek tak bych to řešila...pokud by bylo nemocné nechala bych si napsat ten prášek po styku aby si neotěhotněla...

No prostě takový blbosti vymýšlím přes noc, já už ho chci mít u sebe ☹

michaelama
23. únor 2011

@anlek Děkuji za podporu a blahopřeji k srdíčku... Zatím přežili všechni 3 "králové" další noc 🙂

ivula21
23. únor 2011

ahojky holky,
Michaela, ale tvoje embryjka nebudou mít prodlouženou kultivaci přece. Pgd se myslím dělá třetí nebo čtvrtý den a hned na druhý den je ET. PGD v prodloužené kultivaci dělají jenom v Heliosu v Brně ( 5. - 6. den), aspoň co vím. Ale počítám, že po PGD a ještě po PK nezbyde k ET už vůbec nic☹
Jinak embryjka se krásně drží, tak to je fajn 🙂

michaelama
23. únor 2011

@ivula21 Tak já už nevím jak to je, dneska sestřička řekla, že v pátek nebo sobotu by byl ET a PGD budou dělat zítra.. Tak podle toho by to vycházelo na 4. nebo 5. den a to už je přeci PK ne? Běžně se vracejí 3. den, ten den kdy nám dělají PGD...
Buď tak hodná a napiš mi jak to přesně vysvětlili tobě...vypadá to, že se ti víc věnovali... ☹

ivula21
23. únor 2011

tak podle toho jak to píšeš,kdyby ti je dávali až v sobotu, tak to fakt vypadá, že po PGD ty embrya budou ještě kultivovat. Tak to je možné, ale to se divím, proč by embrya ještě měli dávat pak na prodlouženou kultivaci, když je jich málo. To je nějaký nesmysl. Ale jestli zítra budou dělat PGD a v pátek ET, tak to je bez PK podle mě. Počkej co napíše Monn....jak ta to měla
Ale já si myslím, že sto pro bez PK - když je embryí málo, tak se PK nedělá, to je zbytečné. Prý je jim líp v děloze

V Heliosu v Brně dělají PGD později - na 5 nebo 6 denních embryích ...až v prodloužené kultivaci....údajně víc buněk víc materiálu, že je to PGD přesnější a taky údajně taky asi poznají embrya, která by se asi neujala.

michaelama
23. únor 2011

@ivula21 Mně právě ten embryolog řekl, že ono taky chvíli trvá než to putzová zpracuje a vyhodnotí...Tak by to možná odpovídalo, že by to zpracovávala dva dny 😕 Vždyť už má tu sondu, ne? No počkáme na monn, ta zase ještě chrní 🙂

ivula21
23. únor 2011

@michaelama no tak jestli to bude dlouho hodnotit, tak to bude fakt i s PK 🙂
Ale já typuju 2 zdravá embrya a kdyby ten nahoře dal , tak pak dvojčátka 😵 Úplně mi slzy vyhrkly, jenom jsem si to představila.
Holky v pondělí jsem byla u astroložky (už z toho blbnu 🙂 ), vůbec nevím jestli tomu mám věřit. Objednala mě tam známá a ta astroložka se tím zabývá už od dětství, tehdy prý už zjistila, že má v sobě něco jiného než ostatní a taky tu astrologii přednáší , jinak už je důchodkyně. Tak měla pro mě připravený nakreslený horoskop a u dětí měla namalovanou černou lunu, což jsem se lekla, protože jsem věděla, že to asi nic dobrého není a hned se ptala jestli jsem nebyla na potratu nebo něco takového a pak tam měla namalované mimčo a že ho budu mít v roce 2012 nebo, že otěhotním v roce 2012...teď už nevím. A že prý bude zdravé. A že v loňském roce mi planety k dětem vůbec nepřály. Tak nevím, jestli mě fakt ještě čeká i ten potrat nebo co a jak se mám k tomu zdravému mimču dopracovat, tak to mi taky neřekla. Já už to u té astroložky brala tak, že to budeme zkoušet přirozeně a na druhý den mi voalala sestra, že snad budu mít ještě jeden pokus. Tak te´d nevím 😒

monnn
23. únor 2011

čau holky!
@michaelama chrním jo? 😲 😲 jsem dnes vstávala už po 11. hodce jsme byli se synem na neurologii,pak nakoupit,poučit,návštěva a ted chvíli pauza a za hodku směr práce 😝 ,dnes tedy nevím jak to ustojím si asi uvařím celou krabici kávy do jednoho hrnku 😀
jinak jste to holky vyřešily- PK byla a též vám asi dělali i ICSI,že jo?tak až si pojedeš po embryjko si nezapomen vzít penízky na ty dvě položky 😉 jinak přeji at máš zítra skvělé zprávičky,budou Ti po PGD volat,že jo?no nám dělali PGD v so a volali nám až v po ,že můžem přijet na ET
@ivula21 tak to je super,ne...... 😉

michaelama
24. únor 2011

Ahoj holky, tak osmibuněčného stadia se dožila jen 2 embryjka těm teď dělají biopsii kvůli PGD. To třetí nebylo dost veliký tak já nevím co s ním bude každopádně biopsii mu dělat nebudou. Zítra dopoledne budou výsledky a případný ET opravdu až v sobotu po obědě. Ze tří dvě je prý dobrý statistický výsledek, ale na množství pěkně na hovno... ☹
Od třetího dne už co se týče vývoje záleží na spermii, že? Potřebuji alespoň tu odpovědnost za vývoj svést na manžela, jinak tu tíhu z mála vajíček neunesu 😒

Holky, je to k uzoufání, navíc dneska do kanclu chodí samí kreténi jejich starosti bych fakt chtěla mít 😠

Díky, že se můžu "vybulet" alespoň tady...virtuálně...

monnn
24. únor 2011

@michaelama míšo moc,moc držím zataté palečky at jsou ty dvě v pořádku a v so ET,dokážu se v cítít,si pamatuji jak dlouhé je čekání na telefon když ti volaj stav embrušek,ale musíš doufat,že tyto dvě jsou zdravé a už se těší mamince do bříška až se hezky zavrtaj a pustí se až za 9 měsíců 😉

ivula21
24. únor 2011

@michaelama no vidíš, tak dvě embryjka. A při tvých 25% budou obě zdravá. 🙂 Se podívej na maminku....ty už sis svoji smůlu vybrala.
A to že nebyla vajíčka zralá, tak tu zodpovědnost neber rozhodně na sebe. Já vím jaký je to pocit. Já jich mám tak málo a ještě ti řeknou, že nejsou zralá, tak taky jsem to špatně nesla....že jsem k ničemu. Jenomže podle mě tu zodpovědnost za nezralá vajíčka by měla do jisté míry nést klinika a ne ty.

kive76
25. únor 2011

@michaelama také držím palečky..
ještě, že jsem nepřišla k tobě do kanclu...to bych byla za kreténa 🙂

ivula21
25. únor 2011

michaela, tak co? Já už tady v práci z nervozity ohryzávám počítač

michaelama
25. únor 2011

@ivula21 Ahoj ivulko, tak volali, že třetí embryjko ta dvě dobrá dohnala a tak máme zase tři 😲 , ale nevím jestli to třetí stihli vyšetřit, to jsem se ráno v tom šoku sestřičky nezeptala, každopádně výsledky PGD prý zavolají až zítra v 8 společně s tím zda se dostavit či nedostavit k ET. Ti mě nervujou... Tak tu zápasím jestli si mám zavolat přímo na embryologii, mně se zdá, že ty sestry mají v PC vždy jen stav a nic o tom pořádně neví...
Ale bojim bojim toho výsledku, říkám si, že když už se nám jednou povedlo trefit do těch 25% tak se to může zopakovat klidně pokaždé...

ivula21
25. únor 2011

tak to je super, že to to třetí dohnalo. A klidně na embryologii zavolej, tam ti vyjdou vstříc i doktorka Putzová je strašně milá a vysvětlí ti. Ale zas asi tím stejně nic neuspíšíš. A navíc místo dvou embryjek už máš přece tři. No pořád říkám, že to vidím na dvojčata 🙂
tu máš telefony na embryologii
telefon: +420 242 456 730
mobil: +420 604 473 856

michaelama
25. únor 2011

@ivula21 Děkuji za čísla, ale jsem srab, já už to jednou vytočila a pak to zaklapla... Dneska jsem v práci do osmi, pak si doma dám skleničku na lepší usínání a budu doufat, že mě probudí až v osm ráno telefon z gennetu...
Ještě jednou díky, že na mě tak myslíš, doufám, že už brzy půjdeš do toho třetího pokusu a budu moct podporovat zase já tebe... Hele a nepřemýšlela jsi třeba o tom nativu? To mi taky nepřijde u tebe úplně blbé řešení a myslím, že v gennetu by se dali přemluvit i na PGD jediného embryjka, ale zase nevím co PGD takhle bez hrazeného IVF cyklu stojí 😒

azeretka
25. únor 2011

Ahoj holky, prosím o Vaše zkušenosti s předstupními vyšetřeními v Gennetu. Dnes jsem nás objednala na první konzultaci a sestřička mi poslala na mail doporučený seznam vyšetření, které bych při první konzultaci měla mít s manželem vyřízené.
Jak jste to řešili, udělala Vám je Vaše gyndařka nebo jste všechna potřebna vyšetření podstoupili přímo v Gennetu.
Jedná se především o hormonální profil, spermiogram atd..
A stojí něco tyto vstupní vyšetření nebo to hradí pojišťovna?
Budu vděčná za každou odpověď.

anlek
25. únor 2011

@azeretka Sla bych na to do Gennetu. At to maji ze sve laborky. Navic je tam potreba i 3D UTZ a ten asi tvoje gyndr. mit nebude. Vsechna tato vysetreni plati pojistovna. Jedine, co poterbujes od sve dr. je potvrzeni, ze mas v poradku cytologii.

@michaelama Drzim na zitrek palecky. Mas opravdove bojovnicky, kdyz i to treti se dotahlo. 😵

ivula21
25. únor 2011

@michaelama nevím, spíš si myslím, že do dalšího pokusu asi nepůjdu. Já to ještě ani mojimu chlapovi neřekla, že nám pojišťovna ještě zaplatí jeden pokus. Fakt nevím, zatím jsem se ještě nerozhodla. A do toho nativu nevím ....víš, že já ani nevím jak nativ probíhá? 😕

michaelama
25. únor 2011

@azeretka Ahoj, hormonální profil, 4D ultrazvuk a spermiogram určitě v gennetu... pak jen zpráva od gyndaře... mně stačila jedna návštěva v gennetu a měla jsem všechno hotové... určitě je lepší když máš všechno čerstvé a výsledky jsou z laboratoře, kterou znají... Jela jsem tam 2. DC, objednají tě klidně ze dne na den.. Neplatí se nic, jen těch regulačních 30 Kč... Hodně štěstí!

michaelama
25. únor 2011

@ivula21 Já četla, že se jako sleduje jen to jedno vajíčko, které ti uzraje během cyklu, pak se odsaje, oplodní, kultivuje a vrátí se k tobě. Já jako, že bys pak případně nemusela na CVS nebo plodovku... Tam se přeci jenom čeká 14 dní na výsledek apod. ☹

darkwitch
25. únor 2011

@michaelama tak drzim dal palecky, ale mas bojovniky tak se nemas ceho bat 😉
taky jsem si dnes dala sklenicku 🙂
a vcera jsem ti taky psala a neni to tu, tak jsem to asi zapomnela odeslat, jsem nakoukla jak si na tom jeste potom co jsem prisla z hospudky 🙂

monnn
25. únor 2011

@michaelama přikláním se k darkwitch a držím palečky 😉 ,máš krásný bojovníčky 🙂