Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

cibka
12. kvě 2011

@lenkakubickova no hlavne aby to v pořádku bylo 😉 docela mam strach když se mi jeste ani jednou nepodařilo otěhotnět tak aby mi neřekli že se kso bě nehodíme. někdy mi dávají pregnyl nekdy ne nevím podle čeho to berou a pokaždé jsem mela utros od 2 dne po snažení a ted ho mít nemusím každý dr to dela asi jinak prý to není potřeba když se tvoří zluté telísko

adriadri
12. kvě 2011

@lenkakubickova Inseminaci jsem mela jednou behem minuleho roku. Nepovedlo se. Asi do toho pujdeme jeste nekolikrat. Uvidim, co mi tam doporuci.
@vally11 Myslim si, prave ze to bylo tim, ze bych byla objednana, az na buhvi kdy (treba ma dovolenou nebo tak neco). Priste treba pujdu rovnou k ni. Prece jen poprve je to jen takova konzultace. 😉
A proc Praha? Tady mam manzela. 😀 Ja jsem jinak z Moravy a prvni IVF bylo s ex - ten mel ale velmi spatny spermiogram. Nikdo tedy neresil problem ve me. A kdovi, zda se nejaky vubec najde.

lenkakubickova
12. kvě 2011

@cibka to je hezký, že jich máš víc 😉 Tfuj, tfuj, tfuj 😵 ....jen teda nechápu, že ti pokaždé naordinují léky jinak... 😕 Neboooj, určitě se k sobě hodíte! Jen je to někdy otravná a dlouhá cesta za miminkem, ale nezbývá než věřit, že se to jednou povede 🙂 A vy máte genetiku?

lenkakubickova
12. kvě 2011

@adriadri pokud se chceš vyhnout stimulaci při IVF a OHSS, tak by bylo nejlepší zkusit několik IUI a k tomu doma ještě pojistit domácím snažením 😉

vally11
12. kvě 2011

@cibka jé tak to bych ti moc prála, aby se to povedlo takhle přirozeně. 🙂 Po několika nezdařených pokusech IUI a dokonce i IVF, viď? Kdy si máš píchnout?
Nás taky už napadla varianta, jestli se k sobě hodíme? A když zjistí nějakou alergii na jeho sperma, to se dá léčit? Nevíš?

cibka
12. kvě 2011

@adriadri ja chodila taky k vykysalý než sla na mateřskou byla jsem u lovasovy danka langerový feldmara a dneska u jarosový co odesla vykysala na materskou ujal se me feldmar ale zalezí na tobe jakého dr si vyberes pokud zrovna nejsou na sale nebo na nejakém skolení jako treba dneka muj dr
30 foliku sem nemela jednou sem jich mela 16 a i tak je to dost, oni te průbezne sledují a popřípade poslou na opu dríve

adriadri
12. kvě 2011

@cibka Me muj gynekolog taky psal leky jinak. Podle me mas pravdu, ze to zalezi na tom zlutem telisku a jak vse rychle roste. Kdyz jsem se pripomnela, proc nemam treba ten Utros, tak rekl, ze neni vubec potreba. Svym zpusobem jsem byla rada, protoze vse bylo nadherne velike-i sliznici jsem mivala od 10mm vys - na kterou jsem mimochodem posledni dobou moc pysna. 😀

cibka
12. kvě 2011

@lenkakubickova práve ze nemáme nabídla mi ji dr až dneska jinak se o ní nikdo zatím nezmínil

vally11
12. kvě 2011

@adriadri 😉 tak to jo.

cibka
12. kvě 2011

@vally11 píchnout mam v sobotu taky me prekvapilo ze je jedno v jakou hodinu pokaždé jsem mela daný čas nebo nedostala pregnyl vubec myslím že ta alergie se léčit dá

cibka
12. kvě 2011

@adriadri no me to dr taky rekla ze kdyz je vse jak ma neni to potreba ze to zbytečne nedava tak jsme rada akorat jsme po nem mela pravidelne ms tak sem zvedava

cibka
12. kvě 2011

muism letet prace vola ☹

vally11
12. kvě 2011

@cibka mně taky vždycky řekli přesně hodinu, kdy si mám pregnyl píchnout!

adriadri
12. kvě 2011

@cibka Me nikdo nikam neposlal drive. Odebrali mi 31 folikulu a z toho bylo 18 vajicek. Oplodnilo se pouze 5. Jedno vlozeno-neujalo se. Zbyle 4 byly v mrazaku a cekali na mou sliznici, az vyroste. Bohuzel nikdy nevyrostla. Nastal rozchod a embryjka jsme darovali neplodnym parum.
Bojim se, at nemam znovu tolik folikulu. Pry by mi tam meli zjistit, proc se mi jich vytorilo tolik.

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 Alergie na sperma je snizena nebo zvysena bunecna imunita. Tohle mam ja. Spermie zabiji nez se vubec dostanou do delozniho hrdla. Existuje na to lek-Prednison a kondom styk - nesmi se po dobu lecby dostat sperma na zadnou sliznici (takze ani oral). 3 mesice se uziva a pak se jde na kontrolni vysledky. Pokud nezabral bere se dal.
Ja ho ale nebrala-jsem proti takoveto lecbe. Mozna mi ho stejne v Gennetu nabidnou. Pokud ano, zacnu jej tedy uzivat. Ale to je jeste daleko.

vally11
12. kvě 2011

@adriadri a to ti zjistili na genetice? Mě to právě už taky napadlo, když i laparka dopadla ok, tak si říkáme proč to pořád nejde?!!!! 😠

lenkakubickova
12. kvě 2011

@cibka no jo, já jsem trdlo, dyť jsi to psala 😀 😀 😀 Jak je nás tu dneska nějak víc, nějak jsem si to neuvědomila 😀 Je to dobře, že ji budete mít 🙂 Tak ať ti to v práci uteče!!!!

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 Ja mam taky laparku ok. Toto se zjistuje na imunologii. Ale Gennet to pry dela taky. Nebo alespon posila na urcena mista, kde to delaji.
Na genetice se prece zjistuji geneticke vady. Byva velmi mala pravdepodobnost, ze by tam neco nasli, kdyz v rodine zadne geneticke vady nemate, ne? Myslim si, ze ve spojeni dvou bunek muze vzniknout nejaky geneticky problem - proto ty testy.

lenkakubickova
12. kvě 2011

@cibka a imunologii máte?

vally11
12. kvě 2011

@adriadri Myslela jsem imunologii 😉 !!!

Já se fakt z toho všeho zblázním, teď jsem si volala na výsledky cytologiie a pro "změnu" to zase není úplně OK. ☹ Kdy už mi konečně někdo řekne nějaké pozitivní zprávy!!!!!!

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 A co ti vyslo? Ja jdu na cytologii v pondeli. Uz ted se toho desim..... ☹

vally11
12. kvě 2011

@adriadri říkla mi to akorát sestřička, dr. tam bude až v pondělí, tak tam budu volat ještě po víkendu. Posledně mi tam vyšla nějaká smíšena mikroflora nebo co, tak jsem musela jít po 3 měsících znovu a teď to vyšlo taky tak. Prý to není úplně nic vážného, ale musí se to kontrolovat. Tak uvidím co mi řekne v po.

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 A po ty 3mesice jsi neco uzivala?

vally11
12. kvě 2011

@adriadri neužívala 😒

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 No to je nejake divne. To si s tim telo jako poradi samo? Nebo na to spis nic neni? K otehotneni to ale prece nebrani, ne? 😉

vally11
12. kvě 2011

@adriadri já nevím, jestli se nato něco užívá 😒. Do Gennetu jsem tyto výsledky nesla a Dr. nato koukla, ale nic neříkala, tak k otěhotnění to asi nebrání, ale proč aspoň něco nemůžu mít ok. Ségra právě měla tu cytologii nějakou horší a byla na konizaci, tak doufám, že až takhle to nedojde. ....uvidím, co řekne v to pondělí a ve st. jdu ještě do Gennetu.

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 No abych rekla pravdu, me kdysi strasili nejakym stupnem rakoviny, ci co to bylo. Vypalovali mi i neco na tom deloznim cipku, ale to bylo cca pred 10lety. Od te doby jsem na tom asi ani nebyla. Nejak si nevzpominam. Proto mam najednou strach a jsem nastvana, ze me za tu dobu nikdo na to neposlal a me osobne to ani nedoslo. Chodila jsem k tolika doktorum, kazdy mi tam cumel a furt cosi odebiral. Vzdy byvalo vse ok. Tak ted fakt nevim. 😒

vally11
12. kvě 2011

@adriadri já myslím, že ti cytologii nabírali, ale vše bylo ok, tak o tom ani nic neříkali 😉 . Měla by se brát jednou za rok, když je to ok.

adriadri
12. kvě 2011

@vally11 No snad mas pravdu. Co bydlim v Praze, tak mi ji nedelali ani jednou. ☹

vally11
12. kvě 2011

@adriadri nevim, jak dlouho jsi v Praze, ale pokud tu máš svého gynekologa, tak Ti ji určitě nabíral. 😉 A je to ok 😉 A teď si budeš jistá tím, že v po už ji budeš mít nabranou určitě.