Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

aknel1976
1. čer 2011

@raducha zrovna jsem si sedla k PC a chtěla ti napsat. Koukám jako puk? Já ani nevím co to je 😕 Ale pokud je tam vyšší šance, tak bych do toho rozhodně šla! A to si zase budete muset hradit?? ☹

aknel1976
1. čer 2011

@kive76 to je pech, že to nejde ☹ Ale já věřím, že si odfrknete na dovče a načerpáte spoustu pozitivní enrgie na pokus v červnu!!! 😉

raducha
1. čer 2011

@aknel1976 bude to prý stát 14000 kč ale neřekla nám jestli za vše nebo jen za určitý zákrok. ☹

aknel1976
1. čer 2011

@raducha a v čem je to lepší? Nebo spíš v čem to spočívá?

maarina
1. čer 2011

@aknel1976 ahojky , kde ses cely den? Ty sis to odpocivani vzala k srdci, ze neotviras ani notas 😀 a dobre delas. Jak ti je? Jinak diky za povzbuzeni. Zitra se ukaze jak to dopadlo a kdyby bylo spermio zase spatne tak pujdem do darce a nebudem uz to odkladat, uz sme to probrali a jsme s tim smireni. Nebo budem mile prekvapeni.

aknel1976
1. čer 2011

@maarina dneska mi bylo i tak nejak nevolno a zacala me trochu pobolivat prsa, jinak zatim vse o.k. 🙂 Lezela jsem, abych neco nezanedbala, Dr.rikala jako v nemocnici, tak lezim poctive, jako v nemocnici 🙂 ...a je fakt, že to zatím pomáhá!!! Ale nechci to zakřiknout... Jasne, pokud je darce reseni, proc ne, porad tam bude kus tebe 😉 Taky jsme o tom tenkrát přemýšleli a byli pro to rozhodnutí a bylo milé překvapení, takže tfu, tfuj, tfuj, ať je to dobré!!!!

raducha
1. čer 2011

@aknel1976 napíši ti tak že to opíši z papíru.PICSI je metoda selekce spermií určených pro ICSI. napodobuje přirozenou vazbu zralých spermií na cumulus vajíčka v procesu fertilizace in vivo. sama tomu nerozumím. pochopila jsi z toho něco?

darkwitch
1. čer 2011

@raducha ona je to nejaka nova metoda, tak tady s tim asi moc lidi nebude mit zkusenosti...

raducha
1. čer 2011

http://www.pragueivf.com/cs/metody-lecby/picsi/ klikni na tuto adresu a uvidíš postup

raducha
1. čer 2011

@darkwitch na této adrese je video a postup

maarina
1. čer 2011

@raducha ja sem se po tom PICSI taky pidila a pochopila jsem, ze daji spermie do misky s nejakou specialni kapalinou a ty ktere se tim probojuji k vajicku vyberou a temi vajicko oplodni metodou ICSI, takze je jistota, ze vyberou opravdu ty nejkvalitnejsi spermie. Tak tech 14000 zaplatis za PICSI i ICSI ktere je k tomu vlastne automaticky. V gennetu to uz nejakou dobu delaji a stalo to 17000 a myslim, ze od unora to zlevnili na tech 14000 pry aby to bylo klientkam dostupnejsi. Tak jsem to pochopila ja a kdybych se pletla tak ti to v caru upresni.

maarina
1. čer 2011

@aknel1976 Leni a na jak dlouho mas naordinovany takhle prisny klidovy rezim? Me zajima jesli treba tento mesic je pro tebe a miminka nejak rizikovejsi. Je jasny , ze uz se musis hlidat az do porodu ale kdy ti treba povoli nejake prochazky nebo tak. To ti ale reknou az na dalsi kontrole vid. Jinak ti dekuju za povzbuzeni do zitra. Asi toho moc nenaspim jak jsem nervni ale nejak to dopadne. Pro nas , no hlavne pro me je to takovy zlom v zivote a pevne verim tomu, ze nam lekari pomuzou. Nevim jestli jste to meli taky tak .... tak asi vite o cem mluvim...tak se tady zatim mejte,,,,, zitra pisnu jak jsme dopadli...

aknel1976
2. čer 2011

@maarina Zatím mi to Dr.doporučila do středeční kontroly. Přiznám se, že od včera je to bez špinění, tak neležím celý den, ale občas sedím u TV a trochu i háčkuji, nebo si čtu a pak zas do lehu 😀 ...asi pomáhá Ascorutin a pití toho citronu. Oni jsou celkově ty první 3 měsíce hodně riziková, ale pokud nemáš žádné bolesti,křeče a nekrvácíš, tak je to v pohodě. Ale přeci jen u dvojčátek jsi tak trochu braná jako rizikovější, ahy jsem třeba nepřišla o jednoho prcka a když mám ten hematom, tak kvůli tomu musím být v klidovém režimu, aby nějak to plodové vejce nevytlačil. Docela bych vyvházky brala, je to doma otrava, ale je fakt, že v těch vedrech jsem pro změnu byla ráda, že jsem doma 😀. Další kontrolu mám ve středu v 11:00, budu 8+5tt, takže už se pořítím na začátek 3.měsíce, jupíííí 😵 😵, pak mi asi dají předání k mému Dr., zatím si mě tam pro to špinění nechali a pak už dostanu rozpis vyšetření co mě čeká a snad ten měsíc uteče 🙂
Držím na dnešek palce, a neboj se! Vím, že jsou to nervy, ale vždycky je nějaké řešení! 🙂

Mimochodem jsem holky byla u Dr. Jarošové (pokud si pamatuji dobře jméno) a byla fakt moc milá!!! Příjemná paní Dr. 🙂

aknel1976
2. čer 2011

@raducha to zní a vypadá dost dobře! Beruško, určitě bych do toho šla a nepřemýšlela, blbý jsou ty prachy, ale já bych si je i půjčila, určitě to za pokus stojí, aby si člověk nevyčítal, že nic nezkusil. Teď si vzpomínám, že to někdo na nějaké diskuzi před lety řešil a oni to snad dělali jen v Brně, pokud se nepletu... Tak aspoň, že to už dělají i tady v Gennetu 🙂 ...drž se!!! Je to velká naděje a ta umírá poslední 😉 🙂

raducha
2. čer 2011

🙂 moc vám holky děkuji za radu a podporu. držím vám všem palečky

anlek
2. čer 2011

@raducha Nekdo ti to tu podle me popsal dobre. Ja bych to asi zkusila, protoze me ICSI samo o sobe prijde trosku riskantni, ze embryolog vybira sam podle sveho tu spravnou spermii. Neni tam prirozeny vyber, tohle ho podle me nahrazuje ...

anlek
2. čer 2011

@aknel1976 To je fajn, ze uz nespinis. Ja se na dovjcatka moc tesim. 😵

aknel1976
2. čer 2011

@raducha i my tobě moc držíme palce!!! 😉 🙂
@anlek dneska jsem zase před chvílí začala slabě špinit,je to hodně slabounké,ale...prostě se to hold čistí od toho hematomu. Takže si zase zvesela ležím 🙂

cibka
2. čer 2011

@raducha ahojky ja se na picsi taky ptala a vypada to že až pujdeme do posledního pokusu nekdy srpen září tak zvolíme tuto metodu je to přesne jak psaly holky je to víc na ppřírodě a je tam o neco vetsí sance
jinak vysledky cytologie jsou ok ve středu jedeme na genetiku a v pátek jedu na utz

darkwitch
2. čer 2011

@aknel1976 tak hezky lez a odpocivej, ja jdu ve stredu do gennetu ve dve, tak jsem zvedava na cem se dohodnem... a jeste porad se valim doma, sice se citim uz v pohode, ale pry mam odpocivat dokud to jde 😀

aknel1976
2. čer 2011

@darkwitch já tam mám být v 11:00, tak to by bylo dlouhé čekání na nějaký srazík a asi tam půjdem s manželem s tím, že pak půjdeme na oběd 🙂 ....jen se válej a odpočívej, to se vždycky hodí 😉 🙂
@cibka gratuluju k dobrým výsledkům cytologie a držím palce na ostatní vyšetření! Myslím, že s tím PICSI nic nezkazíte a naopak si zvýšíte šanci 🙂, budu moooc držet palce!!!

darkwitch
2. čer 2011

Teda musim rict, ze bych nejradsi sla do dalsiho ivf hned, protoze jak se to blizi zacinam z toho byt nejaka nervozni a strach z nezdaru se zvetsuje...

darkwitch
2. čer 2011

a jeste jeden postrech: kdyz jsem sla pred rokem na preventivku na gyndu tak to bylo to nejhorsi co me mohlo v tom mesici potkat, dneska po roce v gennetu mi to prislo jen jako rutina a pohoda 😀 pred rokem by me to nenapadlo...

anlek
2. čer 2011

@darkwitch Tohle si pamatuju presne. Kdyz jsem byla casta navstevnice Gennetu, tak mi prislo dost zvlastni prijit k nejakemu dr. a neroztahovat nohy. Ale uvidis, ze jednou zapomenes. 😉

darkwitch
2. čer 2011

@anlek taky jsem to tak mela, ze mi prislo divne nekam jit a neroztahovat nohy 🙂 zase je prijemne jit na gyndu a byt v pohode misto abych se toho desila uz od te doby co se objednam...

aknel1976
2. čer 2011

@darkwitch nebooooj, to uteče a za chvíli to budeš mít úspěšně za sebou 🙂 😉

darkwitch
2. čer 2011

@aknel1976 to jo utece to a pak se budu strachovat az do smrti 🙂

aknel1976
2. čer 2011

@darkwitch tak, tak, pak už se budeš strachovat pořád 😉

maarina
2. čer 2011

ahojky, tak mame konzulku za sebou a spermio porad nic moc. no bohuzel vitaminky nepomohly ,tak uvidime co nam rekne dr za tyden jaky bude postup. Tak trosku jsme doufali , ze to bude lepsi ale nepovedlo se.. Tak balim na dovcu a za tyden se dozvime vic. Tak se tu za tim mejte a at se dari.

darkwitch
2. čer 2011

@maarina to me mrzi, tak pristi tyden se dohodnete na nejlepsim dalsim postupu... uzijte si dovolenou a poradne si odpocinte 🙂