Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

miluse
20. kvě 2009

JJ, každej má něco a svý dny.

Díky

monivo
20. kvě 2009

Ahoj Jani, první konzultace je opravdu jen o povídání, případně pokud nebudeš mít MS tak klasické gyn vyšetření. Já jsem ještě na ten samý den, co jsme měli první konzultaci, objednala manžela na spermiogram, cca dvě hodiny před konzultací. A to z toho důvodu, abychom už na té první konzultaci měli výsledky. Máme je totiž špatný. Ale to záleží na vás. A ke kterému doktorovi jsi objednaná?

mandre: Takže si vůbec nezačala ten Pentomer brát dle instrukcí imunologie? Já jsem totiž rovnou dostala předpis, takže ty prášky už mám doma. Ale zatím mám trochu obavy to tedy brát dle jejich nařízení. Také mám trochu nižší tlak, takže nevim, co to se mnou udělá. A ještě k tomu teď tedy říkáš, že dle primářky ho máš na zkoušku brát jen 1x denně. Také chodím k primářce. Zkoušela jsem jí psát email, co mám tedy dělat, ale odpovědi se mi nedostalo a už to ani nečekám 🙂 Mě tedy hodnota NK buněk vyšla 30%, takže ještě víc než tobě. Zkoušela jsem tu najít nějakou diskuzu, ale nic jsem nenašla, kromě tvého příspěvku. Takže s tím asi moc často problémy nejsou. Ale na imunologii říkali, že pokud bychom měli spermiogram v pořádku (jakože ale bohužel nemáme), tak to opravdu může být problém, proč se nedaří otěhotnět. Tak teď opravdu nevím, asi bude lepší, když počkám až na osobní konzultaci u primářky. Jdeme tam 8.června.

miluse: ty jsi mě tak zmátla, že ses objednala k Vykysalý, že jsem taky o tom přemýšlela, ale po tom, co píšeš, tak raději zůstanu tam, kde jsem 🙂 Ale zas na druhou stranu ty doktory chápu, že se jim nelíbí, když tě vidí jednou a pak už ne.

evak99
20. kvě 2009

holky, já to taky chápu, ale někdy tě objednají na utz k tomu, někdy k tomu...já sice vždy hlásím, že chodíme k primářce, ale někdy to prostě jinak nejde...

monivo
20. kvě 2009

Jasně, jednotlivá vyšetření jsou u různých doktorů. My jsme myslely konzultace s výsledky apod.

monivo
20. kvě 2009

mandre: A jak dlouho se již snažíte? A už víte něco víc, v čem je problém kromě těch NK buněk? (spg máte v pořádku jsi psala). Byli jste na genetice?

blucka
20. kvě 2009

Ahoj kocky,
vsetky vas zdravim 🙂 , vidim, ze su tu nove"gennetacky" 😉 .
Ked som si citala ake maju objednavacie doby, teeeda som rada, ze mi sme s tym nemali problem, asi maju fakt natresk, len skoda, ze to nejak neriesia, aby ste nemuseli tak dlho cakat...
Drzim vam moc palce... 😵

blucka
20. kvě 2009

Dracekmracek a kedy ides naposledy k Vykysale?

miluse
20. kvě 2009

Monivo, njn... holt když primářka ten den neměla volno, tak ani nic jiného nezbývalo. ☹

Blucka, už tam snad mají novou posilu, tak je to lepší, ale je fakt, že te´dky tak ten půl rok byl asi děsnej

barrca
20. kvě 2009

ahoj holky, zase se po dlouhé době hlásím ... sem tu dlouho nebyla, protože jsem měla trošku splín po prvním neúspěšném ivf, tak se mi moc nechtělo psát ☹ Už jsem ale zase plná sil a teď řešíme také imunologii a genetiku. Na imuno jdeme 4.6., ale na genetiku nemáme termín. Zatím jsme byli před 14ti dny na první konzultaci u Dr. Hejtmánkové - byla supr, strašně mě to "bavilo", jsme totiž s manželem úžasní exempláři, tak se na nás mohla vyřádit ... hned jsme pak šli na krev a pak jsem ještě doktorce posílala výlsedky genetického vyšetření, které mám od jinud a ptala se jí, na kdy se mám objednat ... slíbila výsledky do měsíce, ať to vyjde spolu s tou imunologií, ale na konkrétní termín mě neobjednala. Tak jsem se jí ptala mailem, zda se mám objednat ...ale zatím nereagovala. A já teď nevím, zda se mám objednat na další konzultaci k ní a pak následně k Vykysalé ... to ale nevím na kdy, aby byly výsledky ... jakou máte zkušenost???

PS: Také jsem z Vykysalé na poprvé neměla moc dobrý pocit, moc nic nám neřekla, byla odměřená atd., ale nějak jsem to kousla (vím, že řadě holek dost pomohla) a dala jí ještě šanci a teď se mi zdá moc fajn, po 1.ivf byla moc příjemná .... ale naprosto chápu, že vás mohla na poprvé odradit.

blucka
20. kvě 2009

...maju dobre vysledky, tak asi vela ludi sa rozhoduje pre Gennet.
Drzim palce, aby ste tam uz dlho nemuseli chodit..

miluse
20. kvě 2009

Barcca, já když měla výsledky z imuna, tak jsem se pak objednávala do Genetu na konzultaci a zároveň jsem pak byla domluvená s Hejtmánkovou, že nás vezme, když už tam budeme, abychom tam nemuseli zbytečně, takže si mezi objednanýma pacientama na nás udělala cca 10 - 15 minut čas. 😉 Tak to zkus event. taky tak udělat. Hejtmánková je fajn, jen občas jsme jí s manžou nějak nerozuměli, tedy hlavně u tý první návštěvě, u té kontrolní už to docela šlo 🙂

monivo
20. kvě 2009

My jsme se na genetiku objednávali hned po první konzultaci, byli jsem u dr. Raškové, šli jsme na krev a výsledky budou za 3měsíce. Normálně jsou prý za 2, ale mají toho tam teď hodně prý. Samozřejmě těhotný mají přednost.

dracekmracek
20. kvě 2009

blucko no minule jsem jí řekla že od ní nechci tak tam zatím zůstávám 😀 ale asi jdu příští týden naposledy...na NT screening.
a jak je tobě?už to máš za pár 😵

ivomal
20. kvě 2009

Ahoj holky, tak včera jsem byla v Gennetu na 1. kontrole po nevydařeném IVF. Paní primářka byla fakt velmi hodná a milá, cítila jsem se vekmi příjemně a mám pocit, že se konečně i něco děje....Mám si oběhat, imuno, laparku s hysterkou, měříme folíky - tzn. příští týden kontrola, jestli folíci rostou přirozeně, půjdeme i přes BT s ovu testy, prostě kontrola mé tělesné schránky, zda funguje, případně jak moc nefunguje na všech frontách. Tohle je podle mě správný přístup a ne jako doposud ...kde jsem měla akorát hormonální profil a pak jsme sekali IUI a IVF jak Baťa cvičky - bez výsledku.

monivo
20. kvě 2009

ivomal tak držím palce, aby se napodruhé zadařilo. Můžu se zeptat, která vyšetření jste absolvovali před 1. IVF? Mě konkrétně totiž poslali pouze na hormonální profil a společně jsme byli na imunologii a genetice. Primářka říkala, že ostatní (ovulace apod.) není třeba před IVF zjišťovat.

miluse
20. kvě 2009

Ivo, tak super, že se děje něco pozitivního.

A mám i stejnou otázku jako monivo 😉

monivo
20. kvě 2009

miluše, četla jsem na jiné diskuzi, že ses ptala na vitamíny, že teď bereš Femibion. Já jsem na genetice od Raškový dostala seznam doporučené stravy před těhotenstvím (ale nic vyjímečného) a u toho byl i seznam vitamínů, který by se měly brát. Byl tam právě Femibion, Calibrum, Mamavit atd. a nebo pak vypsané jednotlivé vitamíny, od jaké firmy, v jaké dávce a v kterou denní dobu.

ivomal
20. kvě 2009

Ahoj Mojivo a Milus, před IVF jsem měla dvakrát IUI a jen hormonální profil, jinak nic... 😝

barrca
20. kvě 2009

Milus, díky, tak já zkusím ještě chvíli počkat a když se dr. Hejtmánková neozve, tak se na začátku června objednám k Vykysalé a budu uhánět výsledky na genetice a uvidíme 😉 ... chtěla bych stihnout další stimulaci v srpnu a skoro celý červenec jsem v zahraničí, tak to chci trošku pohonit. Hejtmánková nám dala na žádanku do genetické laborky STATIM, tak by to měli udělat prý přednostně 😀 ale nemám plané naděje, že to splní ....

Mně před 1.ivf také dělali jen HP a jinak nic. Ale my se tak rozhodli sami, chtěli jsme ať už se to pohne a Vykysalá říkala, že imuno a genetika trvá tři měsíce a že to 1.ivf mužeme prostě zkusit a pak se uvidí ... tak jsme to zkusili a nic sme neviděli ☹

blucka
20. kvě 2009

Dracekmracek, uvidis, mozno si ta este necha zopar tyzdnov, to bo bolo fajn, vid? Ja som tam bola tiez spokojna a nechcelo sa mi odtial... 🙂 .Tak, tak uz sa to blizi 😀 , ale uz som rada, lebo sa citim ako vorvan a skoro vsetko ma boli ☹ a hlavne sa hroooozne tesim na mrnata, chcem vediet, ze su naozaj ok, cele tehu som sa dost bala...
A ty ako? Nevolnosti trapia? Si na PN?

dracekmracek
20. kvě 2009

blucko já se bojím hrozně moc,sestřička mě postrašila těmi NT testy,vyšly mi prý nějak zvýšené či co 😖 do toho viroza,teplota.A dnes při zavádění utrogestanu jsem zjistila že mám čípek vzádu a zdá se mi otevřený 😕 ale to přeci není možné?
jsem na PN a už na ní musím zůstat 😖

miluse
20. kvě 2009

Barrca, tak nás Hejtmánková ani neposílala, jen vzala krev a event. doporučila i vyšetření rodičů manži .

Moni, díky za to info... tý jo o tom taky s námi Hejtmánková nemluvila 😕 no asi co doktor a co pár, tak jiný názor 😉

blucka
20. kvě 2009

to je dobre, ze si doma....
Prosim ta, konecny vysledok testov bude az po detailnom uzv, na ktory urcite ides, nechapem, ze ta takto strasi, to neni mozne, ja mala tiez pocit, ze ten cipek neni ok, ale vsio bolo v poriadku, telo prechadza zmenami...ja sa tiez stale bojim, stale som si tehu davala na mety a neverila som, ze vydrzim az do takehoto tyzdna...uz len aby sme v zdravy porodili a bolo vsetko v poriadku.
Katuska, hlavne si davaj na seba pozor a vela odpocivaj, to je to najlepsie co mozes pre miminko urobit a pekne ho odo mna pohladkaj.. 🙂

janicka.slunicko
20. kvě 2009

ahoj.monivo jsem objednaná k Vykysalé. kdyz jsem tam volala sestricka mi nic jiného nerekla,ze se tam vse dozvím. jaka je doktorka?

nelynka
20. kvě 2009

ahojte zenusky, tak ako sa mame?
ja som zvedava ako sa to v genete pomenilo za tych par mesiacov co sme tam neboli, ideme 29.5. 😀

mandre
20. kvě 2009

Ahoj monivo,
na tý imunologii mi řekla, že je zajímavé, že všechny pacientky, co by mohly bít léčené Pentomerem, mají zároveň nižší tlak 😀, tak to možná nebudu moct brát, ale že to doporučuje, a primářka mi řikala, taky že to není asi ideální, že lék by měl léčit, a né škodit, tak proto na zkoušku. 😝
Ještě beru ten Prednison na snížení imunity, mám tam napsáno, že mám zvýšenou reaktivitu organismu, vzhledem k těm protilátkám proti štítné žláze (antiTPO), ale jiné protilátky proti obalu vajíčka, spermiím apod. nemám. Prý ty zvýšené NK buňky a deprese některých CD lymfocitů je většinou právě doprovázející ten zánět štítné žlázy.
Snažíme se skoro 1,5 roku. Přítel je v pořádku, takže to je u mě, zatím nic jiného jsme nenašli. Primářka řikala, že genetiku prý kdyžtak později, že u nás to zatím není nutné.
Naposled toho 5.5. jsem byla těsně před OVU, měla jsem folikul 21mm, tak mi píchla Pregnyl, a teď jim ty léky a čekám na MS. Příští cyklus to ještě taky zkusíme sami, pak uvidím, možná IUI s kontrolou průchodnosti vejcovodů nějakou kontrastní látkou. Nevim jak se ta metoda jmenuje. 😖 😖 😖
A jak dlouho se snažíte vy , kolik Ti je, jestli se můžu zeptat? 😕

mandre
20. kvě 2009

Jeee chybka se vloudila, omlouvám se.

miluse
21. kvě 2009

Krásné ranko,

Nely určo to zas tak zásadní změna nebude, uvidíš. A ke komu jedete? 😕

Janicka, Vykysalá je dle všeho super, jen na nás trošku zapůsobila nemile, páč jakoby ofiko patříme k primářce a k ní jsme šli jen proto, že neměla Brandejská volno. Ale jestli k ní jdete poprvý, tak to určo bude příjemná a milá 🙂 Oni tam jsou všichni příjemný, jen občas asi nemají své dny, ale to je u každého stejné 😉

monivo
21. kvě 2009

mandre, mě bude v září 29. S manželem se snažíme od sprna, takže necelý rok. Ale jelikož jsem v lednu zjistili, že máme dost špatný spg, tak jsme šli rovnou do CAR. Na genetiku nás primářka poslala asi právě kvůli spg. Jsem tedy zvědavá, co mi řekne na ten Pentomer, radši ho zatím brát nebudu. Mám z toho ale strach, aby to nezkomplikovalo IVF. Je zajímavé, že mě NK vyšlo 30%, ale problémy se štítnou žlázou nemám, to si hlídám, protože máme v rodině problémy. Netuším, jak rychlý to teď bude, ale doufám, že začátkem června již vypíšeme žádánku. Docela mě vystrašil androlog, že se může spg zhoršit a že nám doporučuje i zmražení, tak doufám, že teď už žádná vyšetření nebudou.

janicka, Vykysalou osobně neznám, ale jak sis určitě přečetla v této diskuzi, bát se rozhodně nemusíš 🙂 Moje kolegyně tam jde na první konzultaci v červenci a také k ní.

janicka.slunicko
21. kvě 2009

Ahoj holky. Ja vam dekuji za odpovedi. Me je 28 let., s manzelem se pokousíme o mimi tři roky,jsem to nechavala že až to příjde tak to bude,ale to by jsme se asi normalně nedočkali. manžela muj gynekolog poslal na spermograf, ale dopadl blbě. nežejich má malo ale jsou líní. tak jsem zvedavá co mi poví doktorka.