Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

malina2
22. zář 2011

@sedmitecka Mně zjistili endometriózu na 3D utz v červnu (26 mm na děloze, 16 a 18 mm na každém vaječníku, plus srůsty na vejcovodech), dr. mi rovnou řekla, že šance na přiroz. těh. je dost mizivá. Na laparce jsem nebyla, Brand. doporučila ivf, domluvit jsem se měla 19.11. a 11.9. jsem zjistila těhotenství!!! Trochu jsem ivf odsouvala a doufala, že se tomu vyhnu 😎
Hned po zjištění endo, tzn. v červnu jsem nasadila 2x2 tobolky pupalky dvouleté, 3x1 tobolku vojtěšky (ALFALFA, je problém ji sehnat, lékárny ji moc nevedou, v Praze ji má babka bylinkářka v Dlouhé, u rodičů na Moravě mi ji ale objednali v lékárně, tady tak ochotní nicméně nebyli), taky jsem zobala denně vitamín E plus nějaký těhotenský vitamíny, úplně obyčejný z DM drogerie. Ta vojtěška je dobrá i na hojení srůstů, který při endometr. jsou... Dělala jsem všechno, co jsem se dočetla na netu, že pomáhá k otěh., takže jsem i pila na lačno Aloe Vera, o prázdninách jsem jako úča navíc neměla žádný stresy, hodně spánku a pohybu... Hned v červenci (tzn. měsíc po užívání bylinek) jsem už neměla žádný křeče na toaletě, kvůli kterým jsem dřív běžně chodila pozdě do práce, protože se to nedalo jinak. Řešila jsem tenhle problém se dvěma gynekology a jediná odpověď, které se mi dostalo, je že mám obrácenou dělohu. Jsem naštvaná, že jsem se nechala takhle odpálkovat a neřešilo se to už dřív. Gyn. jsem tudíž teď taky změnila.
Držím palce, ať ti bylinky taky pomůžou! 😉

zvalentova
22. zář 2011

ahoj holky, konečně jsem rozchodila internet a tak se hlásím 🙂

malina2
22. zář 2011

@zvalentova Ahoj! Jak se vede? Jak seš daleko a jak se cítíš? 😉

rychetkami
22. zář 2011

@malina2 ty jsi úča??🙂 já jsem taky chtěl být, ale naši mi to rozmluvili a šla jsem na práva...do dneška mě to trochu mrzí. Kolem bylinářství v dlouhé chodím - i když já údajně žádný nález nemám, to mě napadlo pro duševní klid. Nám to ivf asi neodpadne...teď se dávám dohromady z operace zubů...na hojení operační rány by taky mohly pomoct bylinky - nevíš prosím jaké?

rychetkami
22. zář 2011

@maharall štítnou žlázu mi podrobně z krve otestovali přímo v Gennetu

zvalentova
22. zář 2011

@malina2 já se mám báječně, odpoledne jedu do práce, večer s kámoškou nehty, takže úžasný den. Ale spíš jak je tobě?

malina2
22. zář 2011

@rychetkami No jo, jsem, ale po pěti letech na SŠ totálně vyhořelá, takže buď ráda, že jsi šla na ty práva 😉 I když to volno není k zahození 😎 Já nejsem žádná bylinkářka - expertka, ale na netu je toho spousta, mrkni na: http://www.mineralfit.cz/domaci-lekar-clanek/me...
http://www.mineralfit.cz/domaci-lekar-clanek/ko...
Kloktání vyluhovanýho měsíčku mě docela pomohl při hojení krku, když mi brali v 16ti letech krční mandle.

malina2
22. zář 2011

@zvalentova Tak to si taky užíváš, koukám 🙂 Počasí je parádní, co? Hlavně to má vydržet až do října! Já jsem doma, hned 2. den po pozit. testu jsem zůstala doma, nenechám na sebe prskat bacily, hlavně teď na podzim. Uzavřela jsem si v únoru dvě živ. pojistky a od 29. dne prac. nesch. mi budu platit, takže by se mi pracovat ani nevyplatilo 😀
Cítím se skvěle! Žádný ranní nevolnosti, hodně spím, chodím na procházky, čtu, trochu překládám, abych se úplně neflákala 😉

sedmitecka
22. zář 2011

@malina2 takové zprávy strašně ráda čtu, příroda si to holt zařídi, navzdory pesimistickým názorům lékařů někdy 😉 ta kse opatruj a udělalas dobře, že jsi na PN.
vitamin E zobu, pupalku vyzkouším, je dobrá i na hojení po operacích, což se mi teď hodí 🙂 zítra nás čeká první konzultace v Gennetu, jdem taky do Archy, jsme zvědavá...

sedmitecka
22. zář 2011

holky prosím, v té Arše mají i sály a laborku vlastní, nebo na zákroky se dál chodí na Letnou?
a myslíte, že když máme hromadu papírů a vyšetření už z Pronatalu, že si budou dělat svoje? asi minimálně spermio a můj HP udělají, že?

zdenkaturkova
22. zář 2011

@malina2 Ahoj jako pojistku, jsi si uzavřela, že ti pak budou platit. Taky uvažuji, že jsi nějakou pojistku uzavřu. Zítra jdu na ultrazvuk a pak na 2. IUI.

zvalentova
22. zář 2011

@malina2 také mi nic není - naštěstí 😀 Zatím jen 2x jsem měla žaludek jak na vodě, ale studený pokoj to srovnal.

zvalentova
22. zář 2011

@sedmitecka to nám pak písni jaké jsou z Archy dojmy.
Myslím, že testy si budou dělat asi podle aktuálnosti, některé se vyplatí co nejčerstvější 😉

malina2
22. zář 2011

@zdenkaturkova Mám uzavřenou živ. pojistku k hypotéce u ČSOB a když jsem zjistila, že jich můžu mít víc, uzavřela jsem ještě u ČS pojištění A+. V prvním případě platím něco kolem 500 Kč, v druhém případě jen 99 Kč. Od 29. dne PN bude ČSOB vyplácet 300 Kč za každý den PN a ČS jednorázovně 5000 Kč měsíčně (ČS to ale má omezený na půl roku, nazývá to kompenzací měsíčních výdajů. Podtrženo sečteno, od příštího měsíce budu k neschopence dostávat ještě 11tis od pojišťoven 😉 Vřele doporučuju všem, vztahuje se to i na rizikáč, to jsem spec. prověřovala! Jediný háček to má, je třeba to uzavřít 6 měsíců před poj. událostí, tzn. před tou PN.

malina2
22. zář 2011

@zvalentova My, co máme těh. vymodlené, prostě nemůžeme mít žádný nevolnosti 😉 Beru to jako kompenzaci předchozího utrpení! 😎

zvalentova
22. zář 2011

@malina2 taky to tak beru 😀 Hlavně aby se děti udrželi do nejdýl a nemusela jsem brzy k doktorům a budu spokojená

malina2
22. zář 2011

@zvalentova Komplikace si absolutně nepřipouštím 😉

sipkova1
22. zář 2011

@malina2 Tak to je slušnej vejvar 🙂.Ten 29. den to se berou pracovní nebo kalendářní dny?
Já si taky říkala, že po tom všem snažení by mě mohly nevolnosti minout, ale problinkala jsem 7.-17.tt. Ale blinkání se dá přežít.

malina2
22. zář 2011

@sipkova1 Neuvěřitelné, teď jsem telefonovala s pojišťovnou, rizikáč to kryje a týká se to kalendářních dní, takže dostanu nikoli 11tis ale 14tis navíc od obou pojišťoven. Nechce se mi tomu ani věřit 😀
Tak to blinkání mě možná teprve čeká, dneska začínám 7.tt.

zana21
23. zář 2011

@sedmitecka Tak ať máte z dnešní schůzky dobrý pocit a jste spokojeni. Já už chci,a by bylo po víkendu a mohla začít zkoušet, zda mě vezmou nebo ne. To je snad poprvé, co chci aby byl opět pracovní týden 🙂

@malina2 Já koukala na mou životku a těhotenství mám ve výlukách ☹ Možná si sjednám ještě něco jiného 🙂

sedmitecka
23. zář 2011

@zana21 dekuji, snad to bude ok, podam hlaseni, jake je to v Arse 🙂
tak premyslim, ze si neco takoveho zalozim, pro pripad rizikoveho, ktere se me na 100% bude tykat, pokud otehotnim.....

malina2
23. zář 2011

@sedmitecka @zana21 Určitě si to uzavřete, lepší být doma v klídku (a pobírat víc než v práci 😀 ), než chytat někde bacily... Holky, nevíte, jestli může rizikáč napsat praktický lékař po dohodě s gynekologem? V tý pojišťovně mně včera řekli, že neschopenka musí běžet dál pod stejným číslem, dá se změnit pouze diagnóza. Marodím teď s chřipkou 😉 , protože to v práci nechci zatím ventilovat... A v momentě, kdy tu PN u praktického lékaře ukončím a přejdu na rizikáč u gynekologa, musím čekat dalších 29 dní, neboť to bude neschopenka pod jiným číslem... to je ale otrava!

zana21
23. zář 2011

@sedmitecka Určitě podej, budu se těšit 🙂

zana21
23. zář 2011

@malina2 To bohužel nevím, zkusit si zavolat obvodnímu lékaři a snad ti vyjde vstříc.

sedmitecka
23. zář 2011

@malina2 tak s tou neschopenkou me to taky zajima, ja ji mam ted z gyndy po laparce, a jelikoz nam mezitim pridali firmu , zcela necekane se za me behem meho dvoutydenniho marodeni stak nezamestnany, takze potrebuju ted neschopenku prevest k praktickemu, to by melo jit ne? aby kontinualne pokracovala dal, navic snad pojedu za mesic do lazni, tam mi taky daji neschopenku....co s tim???

malina2
23. zář 2011

@sedmitecka Převést to samozřejmě jde, pokud se najde diagnóza 😉 Ale pro účely pojišťovny (tím myslím to životko, ne klasickou náhradu mzdy v PN) jedna neschopenka končí a druhá začíná, takže pokud ti vyplácí od nějakého dne PN, musíš znovu čekat...

sedmitecka
23. zář 2011

@malina2 tomu moc nerozumim, jako ze to bude brane jako preruseni neschopnoati, tudiz opet prvni tri dny nedostanu ani korunu atd....???? to snad ne, to musi jit i jinak ne?
v Pronatalu mi po IVF nabizeli, zda chci prevest neschopenku k proktickemu, abych tam nemusela k nim lan sveta pres Prahu.....

malina2
23. zář 2011

@sedmitecka Podle toho, co mi včera řekli na tý pojišťovně, tak bohužel jo. Ale pokud jde převést neschopenku, tak možná ne. V pondělí jdu k praktickému lékaři na kontrolu s tou chřipkou 😎 , tak se zeptám, jak to funguje a budu informovat! Hezkej víkend!

sedmitecka
23. zář 2011

@malina2 to budes hodna, kdyz se optas 🙂 taky pekny vikendik 🙂

darkwitch
23. zář 2011

@sedmitecka určitě jde neschopenka převést od jednoho doktora k druhému, při laparce taky vystavují neschopenku v nemocnici a pak se to převádí ke gynekologovi,tak to musí jít i mezi doktorama, jen asi záleží na ochotě doktora to udělat...