Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

sipkova1
23. lis 2010

@petrita83 No jedno asi jó, ale já bych teda radši chlapečka. To aby byl případně ušetřenej laparek, hysterek, revizí, OPU, ET, KET.. HAHA

sipkova1
23. lis 2010

@iriel Taky jdeme k Feldmárovi 🙂

iriel
23. lis 2010

@sipkova1 Ja byla u vsech krom Vykysale a Feldmar mi prijde uplne nejlepsi ze vsech 😉

sipkova1
23. lis 2010

@iriel Aha děkuju za info, už se začínám těšit na první konzultaci 😉

lucavka
23. lis 2010

@ajriska - já třeba měla stínek na testu už pátý den po ET 😉 . Tak přeju hodně štěstíčka a držím palce

petrita83
23. lis 2010

@iriel 😀 😀 tak schválně jestli to pak potvrdíš 😉

petrita83
23. lis 2010

@sipkova1 to je fakt..sice mě to nenapadlo 😉 ale zní to logicky 😀 a já chci všechno..celkem 3kousky prosím.. 😀

ajriska
23. lis 2010

No tak jako já vám zavidím, že jste chodili takřka k jednomu lékaři. Bohužel, mě časy objednání vycházeli velice často k někomu jinénu. U Feldmara jsem vůbec nebyla. Vykysalá je milá, Langerová taky, přijde mi ráznější...ale je fajn, u ní jsem byla uplně poprvé a dělala mi OPU.

Dámy,
to biochemické těhu, to je co? A jak to probíhá dál v případě úspěchu / neuspěchu?

ajriska
23. lis 2010

@sipkova1 je to mas pravdu. Ale holčičky prý víc vydrží 🙂

iriel
23. lis 2010

@ajriska biochemicke je de facto to same jako zamlkle, proste nejdriv hladina hCG ukazuje na tehotenstvi, ale pak na utz neni nic videt, ani v deloze ani nikde jinde, neni to ani mimodelozni, nebo je vacek, ale prazdny a nebo rovnou hCG zacne pozvolna klesat, ve vetsine pripadu neni vubec nutna revize, ale nekdy se musi udelat... to uz je zamlkle tehotenstvi ve vyssim stadiu, ne primo biochemicke, u toho neni nic...

ajriska
23. lis 2010

@iriel a za jak dlouho po testíku ti dělali UZ?

iriel
23. lis 2010

@ajriska Jinak takhle je to hodne zjednodusene, proste kdyz test a krev potvrdi pozitivne tehotenstvi, tak je to biochemicke tehotenstvi, az kdyz se potvrdi srdecni akce, tak se to bere jako fyziologicke tehotenstvi. No a biochemicke se zkracene prave pouziva i pro to, kdyz test i krev potvrdi pozitivitu, ale pak nic...

ajriska
23. lis 2010

@iriel no dobrá, ale..nejdřív je test, pak krev a pak UZ?

iriel
23. lis 2010

@ajriska Hmm, to uz musim trochu patrat v pameti... 5 tydnu po ET, takze test je dva tydny po ET, tedy utz za dalsi tri tydny pote... tak je to standard v Gennetu, ale mne ho delali o neco driv, protoze jsem spinila. To jeste nebyla detekovatelna srdecni akce, ale uz byl videt gestacni i zloutkovy vacek. Pak dalsi utz byl za dva tydny, prave na potvrzeni srdicka.

ajriska
23. lis 2010

@iriel no takže do vánoc to asi mít potvrzené nebudeme. Ale to nevadí, hlavně aby to dobře dopadlo. Já mám teď takovou opravdu debilní otázku.....teda spíš ujištění se...embryjka se zavádí přímo do dělohy, viď? A pokud budou zavádět obě, tak najednou?

iriel
23. lis 2010

@ajriska No jasne, do 14ti dnu si udelas test, pak zpravidla 14 dni po ET si zajdes na krev, vysledek je ten den odpoledne ci druhy den rano, pokud je hCG vyssi nez 30IU, tak se bere jako pozitivni, ale pokud je mensi nez 120IU, tak ti mohou doporucit opakovani krevniho testu za tyden. Pak za dalsi tri tydny jdes na utz a pak uz te predaji ke tvemu gynekologovi do pece a chodis normalne do tehotenske poradny.

ajriska
23. lis 2010

@iriel na krev můžu jít v místě bydliště, nebo kvůli tomu musím do Prahy? nemocnici mám totiž za rohem...🙂 bylo by to jednodušší....

No to by bylo fajn, můj gynekolog je děsnej sekáč 🙂

iriel
23. lis 2010

@ajriska Ano, primo do delohy a obe najednou 🙂 Koukni na tohle, i jestli neumis anglicky, tak to pochopis. Gennet sice pouziva 2d utz, ale to je fuk, princip je stejnej, ty primo uvidis embrya na obrazovce a pak uvidis i zavadeni katetrem do delohy, Dr. to bude velice pravdepodobne i komentovat, abys vedela, co vidis, pak se jeste i embryolog podiva na katetr, zda tam nezustala prilepena a mas je skutecne v sobe 😉

https://www.youtube.com/watch?v=bfLsm0XmCDE
ajriska
23. lis 2010

@iriel katetr? Jak je to silný 😕 ?

iriel
23. lis 2010

@ajriska S zadankou ti udelaji krevni test kdekoli, dokoce bez zadanky si ho muzes i sama ve vetsine laboratori zaplatit jako samoplatce, stoji to okolo 200,- vetsinou. Takze kdyz se v Gennetu dohodnes, tak tam jezdit nemusis..

iriel
23. lis 2010

@ajriska tenky, neboj 😀 Delali ti IUI? Je to de facto to samy..

ajriska
23. lis 2010

@iriel ne, nedělali...víš, ja jsem strašpytel, hlavně po tom pátku, kdy mě ještě vybláznili s tím, že mi poškodili močák ☹

No budu doufat, že to nebolí, že je to jen jako UZ sonda

iriel
23. lis 2010

A tady to mas pekne cele od zacatku do konce 😉

https://www.youtube.com/watch?v=GeigYib39Rs
ajriska
23. lis 2010

@iriel no a než se jde na věc, tak mě asi ještě budou vyšetřovat, že?

iriel
23. lis 2010

@ajriska Co se stalo pri tom OPU? Jinak fakt neblbni, neboli to, neni to uplne nejprijemnejsi pocit pod sluncem, ale neboli to. Mne delali punkci - odsati cysty na vajecniku bez jakehokoli umrtveni a taky to nic nebylo, ET je fakt jen sup skrz cipek do delohy a zase ven, nic vic...

ajriska
23. lis 2010

@iriel no měla jsem hodně folikulů, ale po OPU mě hodně bolelo břicho...i když jsem normálně šla na WC tak mě pak cévkovali, protože můj močák byl pořád plnej, načež dr. Langerová rohodla ihned převoz do Thomayerovky, že je podezření na poškození močáku. To se naštěstí nepotvrdilo. Jen mě pořád bolí břicho a předevčírem jsem měla dost vysokou horečku. Proto mám strach.
Ale nafouklé a bolavé břicho mám pořád...

iriel
23. lis 2010

@ajriska A brali ti krev na OHSS? Ja teda mela tvrde bricho taky, mocak porad plnej a bolel me, mela jsem pocit, ze mam snad zanet mocaku, teploty, teda horecku ne, to zase ne... po ET jsem sla curat snad desetkrat a nakonec to proste odeznelo a dobry...

ajriska
23. lis 2010

@iriel krev mi brali ještě před OPU, ale nevím na co...prej jen kontrolně

ajriska
23. lis 2010

@iriel jinak já si to vysvětluji tím, že jak bylo hodně folikulů, tak proto to bolí

ajriska
23. lis 2010

@iriel no a ještě mě to trochu bolí tak, jako kdybych to měla dostat