Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
24. čer 2009

Ahoj,

tak to bude skorospolubojovnice. Ja uz mam ultrazvuk 20. den za sebou. Leky mam vyzvednute (jsme na dovce v zahranici) a ted uz jen cekam na MS, ktera by mela dorazit zitra.

Koukala jsem na tvoje albicko a chodis ke stejne dr., takze ona ti urcite rekne co a jak. Ja mam kratky protokol a rikala, ze od 11. dne uz muze byt odber vajicek, ze to jde nekdy dost rychle. ET to asi zalezi jestli budete mit prodlouzenou kultivaci nebo ne.

lenkakubickova
24. čer 2009

Anlek ahoj 🙂 Jeee,tak to budeme opravdu skorospolubojovnice s rozdílem pár dnů 🙂 Mně budou v po píchat Agolutin,tak věřím,že pak do týdne MS dorazí a začnu stimulovat. Já se paní dr. Vykysalé na všechno pokusím zeptat, je moc fajn 🙂 Ale jako vždy tam sedím a zapomenu úplně na všechno,co mě zajímá 😀 😀 Jsem na to moc zvědavá,už se těším a budu sem chodit nakukovat, a bojovat s vámi 🙂 Prodlouzenou kultivaci mít nebudeme,takže ten ET by snad měl být do 2 dnů 🙂 Užij si krásně dovču! 😵

miluse
24. čer 2009

Ahojky,

Leni, sepiš si v klídku doma všechno na papír a pak se jí tam zeptej 😉 , aby jsi na nic nezapomněla. Mě dala primářka při té kontrole 20.DC takový jakoby stimulační protokol, abych dopředu věděla co a jak a injekce jsem si vyzvedla až ten 2.DC a večer jsme s manžou začali píchat, zítra jedem na první UTZ, ten se dělá zhruba kolem 6-7 DC a pak se uvidí co dál.

Už víš, čím budeš stimulovat? 😕 Nebo se teprve dohodnete?

lenkakubickova
24. čer 2009

Milu: ahoj 🙂 Zatím nevím,čím budu stimulovat,řekla,že si vše povíme na té kontrole 20.DC,ale vyšlo mi to tak,že tam zrovna Dr.Vykysalá není a já to nechtěla o další měsíc protahovat, takže jdu k jiné Dr. jmenuje se Langerová, tak snad se tím nebude nic měnit. Aha,takže se ještě chodí na utz mezi tím? To je kvůli sliznici,že? 🙂 A ono se dá stimulovat více druhama injekcí??? 😕

miluse
24. čer 2009

Leni, na UTZ chodíš hlavně, aby se zjistilo jak reaguješ na tu stimulku a jak zrajou vajíčka a kdy bude zhruba vhodná doba na OPU. JJ, buď můžeš mít injekce v peru, za doplatek, to je tuším puregon, ten mám nyní já a gonal nebo tak nějak a pak jsou obyč injekce bez doplatku, ale teďky nevím jak se jmenujou. Mě primářka řekla, že pro mě jsou lepší s tím doplatkem, už tedy přesně nevím proč, ale odvíjelo se to nějak od hormonálního profilu. Ta dr. Langerová je tam nová a prý je dobrá, alespoň co holky říkaly, které u ní byly. Já zatím měla vždy štěstí na primářku. Jen jednou jsme byly u Vykysalý a ta schůzka nějak moc dobře nedopadla, ale ono jde i o to, jak si kdo sedne a my si asi nějak nesedli. 😅

lenkakubickova
24. čer 2009

Milu: a ty jsi měla nějaký špatný hormonální profil? Já ho měla minule nějalý špatný, sice nevím,co je "špatný" ale měla jsem do toho cystu,takže mi Dr. říkala, že je to způsobené tou cystou,pak mi praskla a šla jsem na další horm.profil,ale výsledky budu vědět,až teď v pondělí, tak jsem docela zvědavá a mám trochu divný pocit,aby nebyl špatný a co by se pak dělo... A kolik doplácíš za ten Puregon? O tom jsem slyšela a říkala jsem si,že klidně vydržím i obyč. injekce, mně nikdy celkově injekce nevadily, tak uvidím. Třeba mi Puregon doporučí taky 🙂

miluse
24. čer 2009

Leni, já právě vůbec s tím HP nevím 😅 jak to tam přesně dr. říkala, něco jsem tam měla zvýšené, ale teďky fakt nevím co.

Na ten puregon jsem doplácelo cca 4.100 Kč, trošku raneček, ale je to pro dobrou věc, tak snad to k něčemu bude. 😨 🤐 , čeká nás ještě ICSI a PK, ikdyž ta by tento měsíc dle jejich stránek měla být zdarma, tak uvidíme, jakto nakonec dopadne 🙂

lenkakubickova
24. čer 2009

Milu: tak hlavně,že nám Dr. pomůžou, myslím,že ten HP takový problém asi nebude 🙂 A přesně tak, je to pro dobrou věc, tak bych si taky klidně připlatila za ten Puregon 🙂 To za to stojí! 😵 Já na to koukala,že je PK zdarma, škoda,že jsme to tenhle měsíc nestihli,jinak bych ji využila 🙂 Tak ti budu moooc držet palce,ať ti zítra dobře dopadne utz!!! A ať jdeš co nejdřív na ET a máš už miminka v bříšku 😉

miluse
24. čer 2009

Leni, díky... tobě taky držím palečky, aby vám to co nejdřív vyšlo 😉

lenkakubickova
24. čer 2009

Milu: díky 🙂 Jdu se potit, mám nějakou chřipajznu, tak zas někdy nakouknu 🙂 papa 😵

anlek
25. čer 2009

Ahoj,

ja mam take Puregon. Ja jsem s nim uz absolvovala jednou IUI a vim, ze minimalne u me nema vedlejsi ucinky, coz napr. o clostilbegytu nemuzu tvrdit. Proto jsme ted, kdyz se dr. ptala jestli chceme puregon nebo fostimon (???), tak jsme rekli, ze radsi puregon, ze ten uz mame ozkouseny. Pred IUI jsme to take s dr. resili a ja jsem ji rekla, at zapomene na cenu a na rozdilnou aplikaci a at mi rekne, s cim maji lepsi zkusenost. A ona rekla, ze s puregonem. Tak jsme tenkrat sli do nej. Ony to ty dr. nemaji lehke, jsou holky, pro ktere je 4tis za leky je tolik, ze si to uz nemuzou dovolit. 😢 Takze dr. to aspon podle me nechava dost na nas, co si muzeme dovolit a hlavne chceme.
Jinak pro me je docela dulezita i ta forma aplikace. 😅 Pero je pohodicka, injekci se bojim do svalu dat (pro pregnyl pred IUI jsem si jela na pohotovost ☹ ). Ale vim, ze nektere holky jsou statecnejsi nez ja. 😀
Jinak me MS dorazila vcera vecer, rovnou silne krvaceni, ale jako prvni den bych asi mela dnesek, ze?

miluse
25. čer 2009

Anlek,

jj, pokud jsi MS dostala po 18 hodině, tak 1.DC je vlastně dneska 😉

No mě to píchá manža, i ty pera a dneska máme k tomu přidat orgalutran, nevíte jestli se může i do zadku nebo jen do stehna příp. břicha? 😨

anlek
25. čer 2009

Tak to nevim. ☹ Ja mam zatim jen vyfasovany puregon. Takze instruktaz na ty dalsi injekce dostanu az je budu vyzvedavat.

Me muz toho moc nenapicha, bude hodne pryc. 😢 Ale pero si stejne radsi picham sama, pri IUI me pichal jednou on a byla jsme pekne nervozni. 😀

Tak ted bych si mela zavolat a objednat na ultrazvuk a zitra prvni vcelicka. Je to super, ze se neco deje.

anlek
25. čer 2009

Tak jsem volala do Gennetu a moje dr. tam cely tyden nebude. 😢 Takze jdu k dr. Dankovi.

miluse
25. čer 2009

Já to dostala všechno najednou,když jsme si byly pro ten puregon. Dneska je kontrolní UTZ, tak jsem zvědavá jak to působí a kolik jich tam bude, břicho moc nafouklý nemám, ale občas mě na vaječníkách píchne, tak se tam určo něco děje.

Anlek, tak šup k telefonu a volej 🙂

evak99
25. čer 2009

🙂 milu, to je normální, že píchne a zabolí na vaječníkách
hele s tím orgalutranem nevím...my píchali všechno do břicha...

holky, ty perový injekce jsou lepší i proto, že mají míň vedlejších účinků a větší účinnost....

nelynka
25. čer 2009

milu orgalutran do brucha najlepsie, mne to prizvukovala sestricka ked som ho brala... 😉

lenkakubickova
25. čer 2009

Ahoj holky 🙂 Jak to tu tak čtu, ten Puregon se píchá do břicha? A co se píchá do stehna nebo do zadku?? Musím se na to v pondělí všechno zeptat 🙂

Anlek: já jdu do Gennetu v Po 29.6. a také mi řekli,že tam moje Dr není celý týden ☹ Tak jd k nějaké Dr. Langerové,ale hlavně,že tam jdu, že se to neposune!! 🙂 Uvidím co mi teda tato Dr. řekne na stimulaci a pokud to pujde zvolim ten Puregon,když si ho tu tak chválíte 🙂

monivo
25. čer 2009

Ahoj holky,

Anlek a Lenko, hlásím se k vám jako další spolubojovnice, v pondělí jdu také k dr. Langerové na kontrolní UTZ, pak bych měla 7.7. mít 1DC a pak mi to taky začne. Normálně chodím k primářce, ale ta tam také příští týden není. Už mám předběžně stanovený krátký protokol s Gonalem. Prý z důvodu výsledu hormonálního profilu, že mi tam vyšlo vyšší LH myslím, takže připadal také v úvahu jen Puregon či Gonal. Proč mi dala zrovna Gonal ale netuším.

V kolik tam v pondělí jdete? My až v 15.30, manžel je hrozný pracant, tak aby mohl být co nejdéle v práci. Kdyby bylo na něm, tak chodíme k doktorům až v 20hod večer 🙂

Jsem ráda, že nás je na to více a téměř ve stejnou dobu. Aspoň si budu mít s kým sdělovat dojmy a tak 🙂

Tak holky.......držme si palce 😉

monivo
25. čer 2009

Milu, jak jsi dnes dopadla? Zatím všechno jde jak má? A jak ti je?

Já ještě do toho všeho jdu zítra na hematologii na Karlák. Na genetických testech mi zjistili vyšší riziko vzniku žilní trombozy, takže jdu na krev. Výsledky od nich ale budu potřebovat do týdne, tak myslím, že se budou pěkně ksichtit (když je těhotná, tak je to téměř druhý den, ale to já nejsem 😒 ). Primářka mi říkala, že přídatná léčba z hematologie se aplikuje začátkem stimulace. Akorát vůbec netuším, co jako mi předepíšou, jestli nějaký lék navíc nebo co?! Mluvila něco o Heparinu, tak mě po mém vykuleném obličeji ujišťovala, že nejsou heparinoví vrazi 🙂

lenkakubickova
25. čer 2009

Monivo Ahoj 🙂 No tak to je paráda,že je nás víc!!! A koukám,že tobě to vychází skoro jako mně, protože dostanu hned toho 29. pigáro na MS a do 7 dnů to dostanu,takže mi to vychází koro na chluop stejně jako tobě 😵 😵 Já mám taky krátký protokol,jennevím ještě výsledky hor,profilu, takže to se vše dozvím v Po co mi vlastně naordinují za injekce 🙂 Já tam jdu na 11:00, pro mě je zas lepší sio tam odskočit z práce a mít pak klid, tak jsem zvědavá a už se mooooc těším,až to rozjedeme!! Tak to se asi potkáme třeba na odběru vajíček,pokud nám to vyjde stejně 🙂 🙂

Taky jsem ráda,že nás tu je víc ve stejnou dobu 😵 😵 Přesně,budeme se dělit o dojmy 🙂 Držím nám všem palce a dobře nám to dopadne!!! 😉 🙂 🙂

lenkakubickova
25. čer 2009

Monivo: neboooooj, heparinový vrazi tu fakt nejsou 😉 🙂 🙂

anlek
25. čer 2009

Tak to uz jsme 4. 😵

Ja jdu v utery v 11h, takze se nepotkame.

Puregon se picha do bricha, aspon tak mi to rikali minule. A myslim, ze je to fajn, na bricho si vidim, na zadni stranu stehen a zadek si nevidim. 😀

lenkakubickova
25. čer 2009

jsme 4 jo? No paráda!!!!! 😀 😵 😵 To je fakt paráda,že se nepíchá do stehen nebo do zadku, to bych fakt nezvládla a chodit k Dr. kvůli injekci by se mi fakt nechtělo, to bylo v práci na prd ☹

anlek
25. čer 2009

Miluse uz picha, ja, ty a monivo. Takze 4. 😉

Me tu nejaka holcina (ja jsem na ty jmena fakt hrozna 🙄 ) poradila pichat vecer, takze to bych leda musela na pohotovost a pero je pohodicka. Ale poprve jsem se pekne klepala. A nebylo to tak hrozne.

lenkakubickova
25. čer 2009

Anlek: taky mi kamarádka,co už to má úspěšně za sebou poradila píchat večer,připadá mi to asi opravdu nejlepší, třeba,kdyby to bylo nepříjemné,tak si lehnu a budu spát,ale ráno budu muset do práce :( To je fajn,že jsme 4, jsem už teď napjatá, jak to bude probíhat!!! 😵 😵

lenkakubickova
25. čer 2009

Miluse: moooooc držím palce,ať máš pěknou úrodičku, už se těším, co nám po kontrole napíšeš 🙂

anlek
25. čer 2009

Ja pri IUI pichala rano, asi jsem to chtela mit rychle za sebou. 😀 Ale ted kdyz pujdu na ultrazvuk, a budou mi chtit upravit davky, tak to bude jednodussi, ze vecer uz pichnu to, co mi reknou uz po novu.

lenkakubickova
25. čer 2009

Anlek: tak to jo 🙂 A bylo ti něco po těch injekcích?? Jako třeba motání hlavy,nebo nějaké nepříjemné bolesti v břichu,nebo tak něco 🙂 Dá se u toho chodit normálně do práce,ne? 😅 Já vím,ptám se jako pitomec 😀 😀 😀

monivo
25. čer 2009

Lenko, já mám úplně stejné otázky, vůbec nevim, jestli se mám nějak připravit na neschopenku nebo dovolenou. V práci to naštěstí vědí, takže nemusím nic tajit. Některé holky tu psaly, že měly neschopenku i před OPU. A mezi OPU a ET je lepší být doma, protože nevíš, kdy budeš muset na ET, voláš si tam atd., tak je asi lepší těch pár dní být doma v klidu.

Taky z toho píchání mám strach, ale doufám, že to bude jen napoprvé a pak to bude dobrý.