Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

miluse
10. zář 2009

Leni, tak to je hezká zprávička, to je dobře, že nemusíš do nemocnice 😉 JJ, chodím do práce, ale zatím jen dopoledne v rámci vycházek a příští týden letíme na dovču, tak už se těším a jsem ráda, že mi to dr. dovolil.

Dneska nás čeká NT screening, tak jsem na to zvědavá, jak to bude probíhat a co všechno bude vidět a taky jestli dostaneme fotečku 😕

myska25
10. zář 2009

Ahojky,

mám na Vás dotaz. S manželem se už tři roky snažíme o miminko, loni už jsem jednou těhu byla, ale bohužel to nevyšlo. Nyní přemýšlím nad návštěvou CARU - gyndr mě chtěla poslat k Apolinářovi, ale já bych radši Gennet!! Mohu se zeptat, jak je to s objednáním? Musím mít žádanku od gyndr? Nebo stačí si tam zavolat a objednat se?

Díky za Vaše rady.

S pozdravem Míša

miluse
10. zář 2009

Mysko, je lepší mít doporučení, ale tuším, že být nemusí a s objednáním je to tak zhruba na 2 až 2,5 měsíce na tu první konzultaci, pak už to jede jak po másle.
Nevím jestli sis zjiˇštovala nějak rozdíly mezi Apolim a Genetem, ale ten hlavní je, že Apolinář je státn a nejsou tam takové doplatky a ne pokaždé jdeš ke stejnému mudrovi. V genetu jsou některé úkony pak dražší, ale u mě rozhodovalo právě to, že máš po celou dobu svého doktrora, tedy pokud zrovinka není např. na dovče a manžel může být s tebou tak nějak u všechno přítomen, pokud chce 😉

barrca
10. zář 2009

Leniiiiiii 🙂, díky za zprávu a drž se! No, zítra snad podám hlášení ... jak už jsem psala, jdu k Daňkovi a zdá se tedy, že bude mít společnost ;o)

Jdu zítra už ráno, tak se třeba Jani potkáme, i když ty na opu musíš dorazit kolem 7:30, že? To já jdu až po 8:30 ... Každopádně držím palce 😉

Milu, těším se na na zpárvy ze screeningu, tyjo to letí ... už 12tt 😀

Mysko, myslím, že doporučení nutně mít nemusíš, ale pak se některé věci platí (např. spermiogram partnera je s doporučením zadarmo a bez doporučení stojí tuším že 1000 Kč ... u většiny věcí to ale není podstatné) - pokud ti dá ale žádanku k Apolinářovi, tak bych klidně s ní přišla na gennet 😉 ... to už tu také někdo udělal 😝

miluse
10. zář 2009

Hele ale na tu žádanku se snad nepíše, kam máš jít ne? To je snad jen slovní doporučení 😕 tedy alespoň já to tak měla, že mi jen doktor dal doporučení, resp. žádost aby mně přijali do péče a pak bylo na mě jaký CAR si vyberu 🙂

myska25
10. zář 2009

Já tam mám napsaný CAR apolinář a tel. číslo.

Ale jak to tady čtu tak bych radši do Gennetu, kde budu mít tak nějak většinou jednoho gyndra než aby mě pokaždý vyšetřoval jiný. Přijde mi to o dost lepší mít jednoho gyndra, který bude znát moji diagnozu, než aby mě pokaždé vyšetřoval jiný a pořád dokola se ptal na to samé.

Jen jsem zklamaná z té objednávací doby - jsem čekala, že nás tak třeba do 14 dnů objednají. 😒

myska25
10. zář 2009

Pro upřesnění - mám jen na spermio, ale když už tam budu tak bych nejradši prošla celou konzultací.

I když si myslím, že nebude ani tak problém u manži jako spíš u mě. Mám totiž velký problém s OVU a pravidelností cyklu. ☹

barrca
10. zář 2009

No já měla na žádance také rovnou napsaný CAR (gennet), možná jsou někteří gyndaři domluvení s různými CARy, aby je tam posílali ... ale já to také beru spíš jako doporučení, vůbec bych na to nehleděla. Jestli máš žádanku, tak neřeš, kam to máš a klidně se objednej do gennetu na konzultaci a spermio (na spermio lze tedy bez objednání) - ... a jen upřesňuji, stará se o tebe zpravilda jen jeden doktor, to jo ... ale kdybyste podstupovali např. ivf, tak pak můžeš kvůli časovému presu (dovoleným doktorů atd.) skončit i u jiného doktora na kontrolní utz apod., ale tam jsou všichni fajn. 😉

anlek
10. zář 2009

Dobre rano,

Mysko, je tu jeste nekdo, tusim, ze Moni, kdo mel na zadance napsano jiny CAR. Rozhodnuti, kam jit, je jen na tobe. Ty si muzes svobodne zvolit, kam chces chodit. S tim, ze se ceka dost dlouho na prvni konzultaci, to je hloupe. Je hodne paru, co potrebuji jejich pomoct. A nemuzou do procesu nabrat vic zenskych/paru, protoze ve chvili, kdyz podstupujes IVF/IUI nebo cokoliv dalsiho, tak leckdy volas, ze neco a druhy den jdes na kontrolu. Proste museji mit cas na ty, co jsou uz nadopovane hormony a nejde u nich cekat.

nannynka
10. zář 2009

Ahoj, jsem tu poprve a potrebovala bych od vas radu. Jak jsem se docetla v nekterych predchozich prispevcich, tak mate zkusennosti s trombofilni mutaci. Chodim na CAR Gennet a pri predoperacnim vysetreni pred IVF mi byla zjistena zvysena hladina Fibrinogenu. Prakticka doktorka mi rekla, ze se to musi dovysetrit s ohledem na planovane tehotenstvi a poslala me na hematologii, kde me rovnou bez vysetreni odkazali do Trombocentra do Prahy. V Gennetu jim to na odber vajicek nevadilo, takze jsem po IVF. V minulosti mam za sebou jedno zamlkle v 14.tt. Volala jsem do toho Trombocentra a velice "mila" sestricka me odkazala na prvni volny termin 29.10.2009. Pokud budu tehotna, tak uz to bude 2.5 mesice a mam strach, ze by to mohlo zase kvuli skrytemu problemu spatne dopadnout (kamaradka 3xpotratila nez to zacali resit, ted ma nadherneho kluka). Poradite mi co s tim ? Berou treba v Trombocentru tehotne prednostne, pokud bych se v pripade pozitivniho vysledku zkusila preobjednat ? Diky moc Nany

anlek
10. zář 2009

Nany, skoda, ze se to nestihlo dovysetrit pred IVF. Nektere holky pichaji pri problemech flexiparin uz pri stimulaci. V trombocentru, kdyz budes tehotna by te meli vzit do tydne (nekdo to tu psal, ze to tak funguje). Takze drzim palecky, at IVF vyjde a vse je tak jak ma.

mandre
10. zář 2009

Mysko, mě chtěl gyndar poslat do Pronatalu, ja jsem mu řekla, že jsem si vybrala Gennet, tak mi to přepsal na Gennet....ale co chci říct, já jsem se do Gennetu objednala dřív, než mi doktor něco vypsal...takže jsem pak na něj šla s hotovou věcí....v Gennetu se mě na to neptali, jestli mám doporučení, prostě mě objednali, čekací lhůta byla 1,5 měsíce k Dr. Brandejský, k ostatním tak 3 neděle, to bylo letos v lednu.

A s tím objednáváním to pořád není úplně v poho, zatím jsem tam musela dost často sestřičku přemlouvat, tohle nastává, protože je furt někdo na dovče 😀 😀 a ostatní nestíhaj a přednost mají stimulující pacientky 😀 😀 Tak asi proto koukám nabrali novou doktorku 😲 , bude jich 5.

Leni, tak dej vědět, jak si pochodila v Imunii, zítra jdu taky a mám na primářku hooooooodně dotazů 😝 😀

monivo
10. zář 2009

myska: Já jsem dostala od své gyn žádanku - respektive se to jmenovalo předávací protokol, byl to formulář CARu GEST. Na něj jsem slyšela špatné reference, tak jsem si sama vybrala Gennet. Nikdo to neřešil. Nyní už zase chodím zpátky ke své gyn a když viděla veškeré papíry z gennetu, neřekla ani slovo. V tu chvíli to není podstatné. Takže si klidně nechej vypsat doporučení a pak jdi tam, kam chceš ty.

nannynka: také chodím do trombocentra na Karláku. Ale já si začala již na začátku stimulace píchat Fragmin. Když nejsi těhotná, tak jsou na Karláku docela dlouhé objednací lhůty, ale pokud jsi těhotná, objednají tě hned. Takže jakmile zjistíš, že jsi těhotná, ihned tam volej a řekni, že jsi těhotná a oni tě objednají ještě tentýž týden. Pak se chodí 1x za 6týdnů na krev a výsledky jsou za 1-2dny, takže v případě těhu opravdu rychlé.

Leni: to je fajn, že nemusíš na revizi. Držím palce, ať je vše v pořádku. Já jdu do Immunie zítra, tak jsem zvědavá, co zas najdou.

monivo
10. zář 2009

Jinak mě už asi třetí den při čúrání bolí podbřišek, pak mě po čůrání nějakou dobu píchá. Obávám se, že to bude močák, což je v těhu dost časté. Volala jsem si na gyn, tak tam mám zítra přijít s močí. Jsem tedy zvědavá. Moje kolegyně z práce také takhle na začátku těhu měla s močákem problémy. Brala antibiotika, byla na cévkování, a vleklo se to docela dlouho. Tak mám z toho docela obavy.

myska25
10. zář 2009

Tak jsem se odhodlala a zavolala si tam 🙂 🙂 , ale bohužel musím ještě počkat teďka ještě nemají připravený plánovač a mám si zavolat příští týden a nejbližší volný termín bude až v prosinci 😒 😒 😒

Tak nevím jestli vydržet tak dlouho čekat a nebo zkusit ještě jiný CAR? Asi tady nikdo nemáte zkušenosti s jiným CAR?

monivo
10. zář 2009

Já jsem tohle dilema taky řešila. Ale měla jsem od svého kolegy z práce doporučenou prim. Brandejsou a on mi řekl, že k nikomu jinému by nešel, takže jsem nakonec zvolila gennet i přesto, že jsem musela čekat o skoro víc jak dva měsíce oproti CARu Gest.

nannynka
10. zář 2009

monivo: Hned myslis jako hned, kdyz mi hcg z krve potvrdi tehotenstvi ? I kdyz se nebude vedet jak to vevnitr vypada ? Na UTZ totiz pujdu az tak za 2 tydny po testu....jsem z toho nejaka vyplasena, tak se omlouvam za debilni dotazy 😉 diky moc.

anlek
10. zář 2009

Mysko, sama za sebe rikam, ze s timhle CARem jsem spokojena. Dr. fajn, embryologove podle me sikovni. Slabsi strankou jsou tu sestry. Ne vsechny, ale obcas se najde nejaka expertka, ktera zaperli. Par zaseku jsme tu na diskuzi zazily ... Ale to je podle me to nejmesi zlo. Obcas kdyz jsem se bavila pres internet s nejakyma jinyma holkama, tak jsem docela zirala, co je jinde mozne ... Takze ja jsem spokojena s volbou.

Nany, hned jak budes mit dve carky (popripade hcg z krve), tak volej. Ono je jedno, ze na UTZ pujdes pozdeji. Tehu tim mas prokazana. 😉

monivo
10. zář 2009

Přesně jak říká anlek, v trombocentru nebudou chtít vědět podrobnosti o těhotenství, akorát v kolikátém jsi asi týdnu. Já bych na nic nečekala, když už jsi měla jedno zamlklé těhu.

anlek
10. zář 2009

Moni, zitra drzim palecky, at nic nenajdou. Ja mela tak pred mesicem po kazde navsteve zachoda bolesti bricho, ale to nejspis bylo zpusobeno tim, ze deloha poporostla a pretahovala se s mocakem o misto. Do tydne to preslo. Nemela jsem paleni ani nic podobneho, tak jsem to neresila (zanet poznam dost dobre).

Jinak ja mam trochu jiny problem. V utery jsem za cely den zvladla dojit rano na krev a pak se zaregistrovat do porodnice. Jinak jsem zbytek dne prospala. A to dost tvrde (neslysela jsem muze, kdyz odchazel z bytu). Vcera jsem byla taky utahana, uz ne tolik. A pak jsem mela krece v brise a 3x jsem mela prujem. Pak mi bylo dobre, tak jsem si rekla, ze to mozna je k tomu, jak rikaji, ze mam drazdivy trakcnik. Takze veceri jsem jedla uz normalne. Dneska uz nejsem utahana, k svacine jsem si dala hrusku, pak obed a opet krece v brise a prujem. Tak zacinam premyslet, jestli nemam nejakou divnou strevni chripku a jestli nemuze ublizit prckovi.

dracekmracek
10. zář 2009

Ahoj holky,jdeme vás pozdravit,zítra jedeme bráškovi na svatbu tak se moc těším 🙂 jsem zvědavá jak to zvládneme,nějak mi je hůř a hůř 😅
doufám že jste všechny v pořádku opatrujte se

monivo
10. zář 2009

anlek, já kdybych si dala hrušku, tak mám křeče jak blázen a průjem taky. Nemáš to od toho? já vůbec hrušky nemůžu jíst, akorát kompotované.

Já jsem právě nikdy zánět močáku neměla, takže s tím nemám zkušenosti. Pokud je to tak, jak říkáš, budu jedině radši. Při čůrání mě to nepálí, jako to bývá typické u zánětu, jen prostě jak se asi močák vyprazdňuje, tak cítím břicho. Tak uvidíme.

nannynka
10. zář 2009

Díky moc holky moje.
Abych se furt neptala přidám svoji zkušenost s Gennetem. Vybrala jsem si je protože se mi tam věnuje jeden lékař a není to co doktor to názor. Prostředí mě nadchlo a jednání taky. Vloni jsem tam absolvovala 2 inseminace (druhá vyšla,ale pak to nedopadlo dobře). Takže jsem se tam za pár měsíců vrátila. Musím je pochválit za velice citlivý přístup a podporu -za nějakou dobu zase proběhly 2 inseminace a před necelými 2 týdny 1.IVF. CHodím k MUDr.Vykysalé, ale protože měla teď dovolenou, tak jsem stimulaci prošla s MUDr.Daňkem a MUDr. Brandejskou. Souhlasím, že první objednání do CAR trvalo nějaký měsíc a jednou mě požádali jestli bych inseminaci nechtěla odložit, ale jinak bylo vždy a vše bez problémů. Držím všem co do toho jdou popřípadě těm "v procesu" hodně štěstí.

anlek
10. zář 2009

Kacko, ty jsi uz 29tt. 😉 To uz muze Lukasek za chvilku vykouknout.

Moni, ja muzu jist z ovoce a zeleniny vse. Je pravda, ze jsem jeste letos hrusku nemela ... Ale spis ta silena unava a ted dva dny ten prujem ... No snad je to jen z jidla ...

dracekmracek
10. zář 2009

Leni to jo 🙂 už se to krátí 🙂

miluse
10. zář 2009

ahojky, tak jsem z5 ze screeningu, vyšetření bylo rychlý, jestli jsme tam byly všehovšudy 15 minut tak to možná bylo ještě hodně, ale máme všechno co máme mít, 2 ruce, 2 nožky, páteř i nosní kůstka vpořádku, jen pohlaví ještě nebylo moc vidět, ikdyž jsem tam fakt vejrala jestli tam neuvidím náhodou pindíka, ale nic. Tak si ještě pár týdnů počkáme a prý když můj mudr uzná za vhodné, tak mám přijít i na ten další. Tak uvidím co mi na to v úterý řekne

Cestou zpátky jsme se stavovali v Letňanech a já opět utrácela v C&A a kdybych si byla jistá, že to budou buchty, tak mám doma hromadu bodýček na léto, páč tam měli výprodej za 30 Kč, ale všechny růžový

miluse
10. zář 2009

ááá jsem zapomněla, jeden mrňous má 5,5 cm a druhej 5,3 cm, jsou už to obříci

anlek
10. zář 2009

Milu, gratuluju ke zdravym miminkum. 😉 Co ti rikali k terminu porodu? Me dr. rekla, ze se pri tomhle UTZ definitivne urci TP. Ten UTZ ve 20tt bych klidne byt tebou si nechala udelat v Gennetu, urcite tam jsou vetsi odbornici (me ten v 20tt ceka u Apolinare zrejme, mozna v Gennetu s ohledem na ty moji zuzenou mocovou trubici).

Ja muzu zas ode dneska nakupovat dal, dosla mi nemocenska. 😀 😀 😀 Ale je pravda, ze ja ted pokukuju po latkovych plinach, chtela bych je pouzivat.

miluse
10. zář 2009

Anlek o termínu porodu nic neříkal, jen že všechno je v pořádku a v normě. A taky říkal, že je lepší ten druhej dělat u nich, tak pokud můj Dr. nebude proti, tak tam zase zajedu a stejně tam asi pojedem na i na 3Déčko. No vidíš si musím přečíst jak jsi dopadla. Jste toho tu dneska nějak naplkaly 😀

Anlek mě taky dneska došla nemocenská, jsem jí čekala až kolem 20. neb mi říkala kolegyně, že jí tak chodila a když jsem ráno jukala na tu sms z banky, tak jsem nevěřila vlastním očím a mám nutkání do práce ani nejít 😅 , ale k moři mě s nemocenskou holt nepustí 😅 , tak na chvíli asi půjdu a pak se uvidí.

anlek
10. zář 2009

Milu me NT screenin ceka pristi patek, takze teprv pak budu vedet, jak jsem dopadla. A ten UTZ v 20tt take pujdu nekam, doufam, ze dopadne uplne predpisove a jen moje dr. prehnane plasi. 😎 Na 3D se nechystam, nejak mi prijde, ze na UTZ chodim i tak casto.

Jo nemocenska opravdu neni moc motivacni. 😀 No me rekli na socialce, kdyz jsem tam nesla listek napsoled, ze nestihaji a ze ji mam ocekavat koncem mesice. Takze mile prekvapeni. Ale to zrovna sedela u okynka takove slipka. S tou uz jsem mela cest parkrat. Ty ostatni zenske jsou daleko lepsi. Hromadu veci vedi rovnou a kdyz nevi, tak volaji kolegyni, ktera vi. Takhle ovsem ne. 😠