Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nelynka
10. zář 2009

ahojte zienky, co mame noveho?
ja vas nejako nestiham, som utahana jak kon, posledne dni je toho namna vela..xixi..ale snad sa to uz trosicku ukludni, ked sa zabeham..
teraz ako som nastupila do prace je to hektice a zrazu jak sa mi seci ozyvaju ze ma chcu na pohovori a prijmaju ma, nech idu do prdele 😀 😀 😀

ale tak...

🙂

miluse
10. zář 2009

Anlek, aha... tak jsem to nějak popletla. Tak budeme držet paluchy na příští týden 😉

A s tím 3D, jelikož je to moje první a nejspíš i poslední těhu, tak proč těchto vymožeností nevyužít, že? 😅 😀

myska25
10. zář 2009

Holky tak jsem se rozhodla, že teda nebudeme nikam pospíchat a příští týden prostě zavolám do Gennetu a objednám se na ten prosinec. Vždyt co to je čekat další tři měsíce, když už se snažíme tři roky a zatím bohužel neúspěšně.
A přece jenom to má i něco kladného do sebe - manža se zatím na to moc necítí a pořád si myslí, že máme času dost, ale teďka když už bude vědět kdy máme jít na sezení, tak se na to bude moc duševně připravit.

Holky a to mi dají při objednání na výběr ke komu chci jít a nebo mě prostě jenom objednají? Jestli mám možnost výběru tak by mě zajímalo koho by jste doporučovali.

Teda mám víc důvodů se těšit na prosinec - mikuláš, vánoce a někde mezitím dokonce návštěv Caru. - teda ty tři měsíce čekání bude hodně dlouhá doba. 🙂

milena26
10. zář 2009

Milu moc gratuluju ke zdravím mimískům 😵 😵 😵

pet.s
10. zář 2009

Holky jak dlouho vám trvalo, než vám vyřídili nemocenskou.
A druhý dotaz, kdo chodíte do toho trombocentra? Potřebuji nějaké doporučení? Nebo mi stačí jen zpráva z genetiky?Zítra jedeme do Motola k diabetoložce, tak se ji zeptám jestli neví, co s tím. Někdo tu psal, že z toho měl zamlklé těhotenství ve 14 tt. No mě picne. Já mám první trimestr jako metu v maratonu a koukám, že i pak je to riziko. Chjo. ☹
Jinak mi je docela dobře, jen se občas zvedá žaludek a jsem utahaná jak kotě. 😀

anlek
11. zář 2009

Pet.s nechapu, co myslis otazkou, jak dlouho trvalo nez nam vyridili nemocenskou. Doktor ti ji napise na miste. A pak zalezi na tom, jestli jsi zamestnana nebo OSVC. Pokud jsi zamestnana, tak jsi bez jakekoliv davky prvni tri dny, 4.-14. ti plati zamestnavatel a od 15. dne ti ji plati socialka. Pokud jsi zamestnana tak vsechny papiry nosis zamestnavateli a ten se o vse stara. Pokud jsi OSVC, tak nemas zamestnavatele a nemas zadnou davku 1.-14. den. Od 15. dne ti plati socialka. Coz kdyz to blbe vyjde, jako napr. me, tak jsi silene dlouho bez penez. Na socialku musis vsechny papiry nosit ty. V obou pripadech 1. papir dostanes od dr. v den vystaneveni, pak je potreba mit potvrzene, ze pracovni neschopnost trva i 15. den a pak na konci kazdeho kalendarniho mesice.

Ja bych nyni uz s neschopenkou nevahala a nechala si ji napsat hned od OPU. Jsem OSVC a vedela jsem, ze prvnich 14 dni mi nic nedaji, tak se mi do neschopenky nechtelo (riziko kontroly a penize zadne). OPU jsem mela 7.7., sice mi nic moc nebylo, ale na praci jsem se necitila, takze jsem obcas jen s necim pomohla muzovi, ale od tohohle data poradne nepracovala. Pak kdyz mi prokazali tehu a ja mela lehky OHSS a bylo mi fakt nedobre, tak jsem si neschopenku nechala napsat, to bylo 22.7. Pak bezelo 14 dni, kdy jsem byla doma zadarmo, tj. az do 4.8. Od 5.8. mi plati neschopenku socialka a prvni penize mi prisly vcera (a to jsem mela jeste stesti, se ji poslali v prvnim moznem terminu). Takze jsem vlastne byla bez penez dva mesice. Nevyhoda OSVC, kdyz nastupoujes na neschopenku v druhe polovine mesice.

miluse
11. zář 2009

Krásné ranko,

Myska, mě se tenkrát ptali ke komu chci, resp. zda chci doktora či doktorku. Ale dle mého tam jsou všichni dobřý, my chodili k prim. Brandejské, je fajn. I Landgerová a Daněk jsou fajn. Holky si tu chválí i Vykysalou, ale my u ní byly jednou a nebyla moc přívětivá, ale to je prý tak na každého, když chodí k někomu jinému a pak přejde k ní, jenže my tenkrát neměli jinou možnost, neb primiřka neměla volno tak jak jsem já potřebovala 😅 Ale vesměs tam jsou všichni dobrý.

Pet.s já ji měla vyřízenou během cca 3 týdnů, ale v Praze jim to prý klidně trvá i 3 měsíce 😒, ale ze zákona na to mají 30 dní, ale prý nestíhají 🙄

anlek
11. zář 2009

Jo a zapomnela jsem na to trombocentrum. To nevim, jak funguje. Ale co tam zkusit zavolat a udelat ze sebe malou hysterku, ze jsi po IVF a mas sileny strach, ze ti na genetice rekli tohle ... A jsi z genetiky odeslana ke svemu gyndr., ktery te ovsem objednal na kontrolu za dlouho (tusim, ze to bylo tech 5 tydnu, ne?) a co s tim. Jestli potrebujes zadanku nebo jestli staci ty vysledky, co mas z genetiky.

nannynka
11. zář 2009

pet.s - neplaš se prosím, já měla dle všeho ukrutnou smůlu. V Motole mi pak do zprávy napsali, že plod byl cca 11-12.tt. - gynekolog mi vysvětlil, že se to stalo asi hned po UTZ na přelomu 11 a 12.tt a pak mě chtěl vidět až za 2 týdny. Mě bylo celou dobu dobře, tak nebylo co řešit - jen nás pak čekalo nemilé překvapení na dalším UTZ. Tenkrát mi to zbořilo svět, ale pochopila jsem, že to vlastně na druhou stranu byla obrovská klika - obvykle z toho po delší době bývá natolik masivní zánět, že bych už nikdy nemusela mít dítě. Vím, že je to těžké, zkus vydržet.
A jak řešíte neschopenku - já si jí vzala na počátku týdne co mělo být OPU a měla ji 2 týdny. Teď (jsme necelé 2 týdny po ET) jsem byla jeden den v práci a zbytek týdne pracuji z domova. Drž se, všechno dobře dopadne - chápu Tvoje obavy.

hypo
11. zář 2009

ahojky holky, dnes jdu do gennetu na 4D UTZ tak jsem napnuta jak ksandy na mych tehu laclacich 🙂
jinak jsem byla ve stredu u vykysale kvuli tem mym zvysenym hodnotam v krvy a i kdyz je to stale zvysene tak to leze dolu..... dostala jsem jen nejaky globule na kvasinky a vymenila mi magnezium za zelezo 🙂

monivo
11. zář 2009

Milu: tak to je super, že je vše v pořádku.

pets: já jsem dostala od primářky žádanku do trombocentra. Ale pokud máš výsledky z genetiky z gennetu, tak by ti měla asi dát žádánku i ošetřující doktorka z genetiky, ne? A máš v ruce nějaké výsledky, kde je vyloženě napsáno, že máš nějakou mutaci? Možná i toto by stačilo k objednání. Každopádně jim řekni, že jsi těhu, ať tě objednají hned.

myska25: asi těžko radit, ke kterému dr máš jít. Pokud nechceš chlapa, tak máš volbu ze tří doktorek. Máme tady více zkušeností s Brandejskou nebo Vykysalou. Dr. Langrová je tam pár měsíců, ale už jsem také měla tu čest a je moc příjemná. Asi těžko radit, každá by ti asi vychválila toho svého dr., záleží na sympatiích. Každopádně, já jsem nás objednala a na ten samý den jsem o cca 2hodiny dříve objednala manžu na spermiogram, takže jsme na první konzultaci aspoň veděli na čem jsme na straně manžela. Tak jako tak by ho na něj poslali.

Jinak já dnes byla u své gyn, jak jsem včera psala o tom píchání při čůrání. Asi je to ok, v moči nic nemám. Ještě mám stále mírně zvětšené vaječníky po OHSS, takže to asi trochu souvisí. Jinak prcek byl opět moc pěkně natočený, takže byla krásně vidět hlavička, ručičky, zadeček a nožičky a dokonce s nima kýval 🙂 A má 25,4mm. v pondělí jdu ještě pro jistotu odevzdat moč do laborky.

miluse
11. zář 2009

hypo, tak pak napiš jak to probíhalo. Hele a ten 4D se platí, ikdyž jsi vlastně jejich pacientka? Já právě přemýšlím kam na něj popř. jet? 😕

Monivo, to je hezký, na nás taky včera jeden prcek mával 😀

barrca
11. zář 2009

Ahoj holky,
tak já dnes čekala skoro 2 hodiny na utz - mazec, plná čekárna holek, ale chudák daněk na to byl sám a snad ještě zaučoval tu novou doktorku + mu kolaboval počítač, fakt zážitek 😝 ... ale všechno vypadá dobře, takže jsem nafasovala injekce a od večera si píchám ... no a ve čtvrtek jdu na kontrolní utz při stimulce - raději jsem se objednala hned jako první ráno, nemám totiž nervy na to čekat dvě hodiny ... tedy hlavně dnes mě to zničilo, protože jsem měla od 10h. zkoušet studenty a v tu dobu jsem ještě čekala v gennetu na dr. ... tak jsem do školy dolítla jazyk na vestě v 11h. - studenti mě milovali 😉
Tyjo a budu si píchat 250IU - skoro dvakrát tolik než minule 😕 ... jo a ještě jeden zážitek, došel jim gonal 900, tak jsem vyfasovala Puregon - ale ono je to snda oboje totéž, tak dr. říkal, že alespoň bude změna 😵 ... ale přišlo mi fakt drsný, že jim ty injekce nedovezli ... (no naštestí snad měli gonal 450, ale to by mě vyšlo o něco dráž ...) ... takže dnes fakt velký zážitek z gennetu 😀

Jiank k dr. - já mám dobrou zkušenost se všemi - tedy dr. Langerovou neznám, tak nemůžu sloužit, ... chodím k Vykysalé, ta je fajn ... i Daněk je fajn (šprýmař), dělal mi opu i et a v pohodě a primářka taky v pohodě 😉

Tyjo jdu pracovat, jsem úplně vyřízená ... nejdřív čekám a teď se honím.

barrca
11. zář 2009

hypo ahoj!!! 😀

barrca
11. zář 2009

tady už nikdo není 😢

pet.s
11. zář 2009

Ahoj holky hlásím, že mě moje diabetoložka objednala na hematologii v Motole. Ale až na 2.10. 😒 já se z toho fakt picnu. Gynekologa stále nemám. 😒 V pondělí poslední pokus a pak se přihlásím ke komukoliv, kdo bude mít volno.
Dr. Langerová je skvělá a příjemná. Chodila jsem už k ní v ISCARE a když odešla do GENNETU, tak jsem šli za ní. Lepší doktorku jsem fakt nepotkala. Ochotná, vždy v dobré náladě, trpělivá, já mám vždy pocit, že ze mě vezme pytel starostí.

nadis.h
11. zář 2009

Ahoj Pets. Jestli jsi z Prahy mohla bych Ti doporučit gynekologa Josefa Ingra v Jindřišský! Moje mamka měla díky němu krásné těhu a pozval si jí na ultrazvuk i 24 prosince protože jí to tak vycházelo.Je to starý mládenec co bydlí u maminky pořád a má tu práci jako svůj smysl života. 🙂

pet.s
11. zář 2009

Nadish díky, nejsem z Prahy, jsem z MB, ale asi mi nic jiného než Praha nezbyde. Uvidím v pondělí 😒

milena26
11. zář 2009

pet.s divím se ,že když ti našli z genetiky ty mutace,že di mudra nedala žadanku do trombocentra,to mě dali zprávičku a kontakt a objednavala jsem se tam sama ... znovu jsem absolvovala ty odbery ,vyplnila nejaky formular o nemocech v rodine a co jsem prodelala ja a pak jsem sla k pani doktorce Sudrove (je mila a vsechno mi vysvetlila) a pak jsem pak musela na kontrolu kdyz uz byli vysledky..ted nevim jestli trvali jako pri genetice,ale myslim ze jo,protoze prave kvuli trombocentru se nam IVF protahlo o mesic.. ja nevím asi bych si zavolala primo do trombocentra a poradila bych se po telefonu co mam delat a hlavne rekla ze jsi tehu a ze mas samozrejme obavy o mimíska...protože me rekli,ze jakmile otehotnim,tak musim zavolat a prijit na kontolu a dokonce mam zadanky na krev doma kdyby se nam to povedlo a jen se po telefonu ohlasim...
mohla by jsi napsat jake mas mutace?? jestli jen ten zygot nebo treba i leidenskou mutaci? na zygot staci ta kyselina listova a vitamíny B6,B12 a na leidenskou mutaci se picha na ředění krve,tak aby ses opravdu zbytečně nestresovala...

myky
11. zář 2009

Ahoj holky, všechny zdravím a prosím vás o info. V pondělí jdeme do gennetu k Dr Raškové. Nemáte s ní některá zkušenost? Jaká je? Za info moc, moc děkuju a všem přeju hodně štěstí.

pet.s
12. zář 2009

myky MUDr. Rašková je skvělá. Je to sluníčko. Taky k ní chodíme. Celou dobu s námi vtipkuje. (no hlavně moje drahá polovička s ní 😀 )Opravdu fajn a vše Ti ochotně vysvětlí.
Milena 26 jsem homozygot MTHFR genu C677T, MUDr Rašková mi napsala acidum folikum 10 mg a poslala mě se hzprávou ke svému gynekologovi.

janicka.slunicko
12. zář 2009

ahojik holky, tak mam za sebou opu. byla jsem na tom včera, mame čtiři vajíčka, mam dnes zavolat a bud v ponděli a nebo ve středu pujdu na icsi. nevíte jak to probíha byly jste nekdo na tom, abych vědela co mě ceka.
Po narkoze to bylo dobrý akorát kdyz jsem sla domu tak se mi tak udělalo špatně, motala se mi hlava, to bylo šilení, jsem mislela že ani do auta nevlezu, ale dneska mi je dobře a korat me bolí v podbřišku.
tedka jsi jdu vas dočíst.

hypo
12. zář 2009

tak 4D UTZ je super jen ta nase holka se samozrejme nechtela ukazat ☹
jinak 4D UTZ se plati, je to nadstandartni, neni povine a je jen na koukani neni diagnosticke....
nicmene sestricka co nam ho delala byla desne trpeliva byla s nami 3/4 hodiny i po tom co ji uz padla ale nakonec jsme z male vytahli aspon jednu fotku ..... na dvd to nebylo vubec ☹
fotku vlozim do alba snad odpoledne

anlek
12. zář 2009

Dobre ranko,

Milu, tobe jsem minule zapomnela napsat. My se sice na 3D/4D UTZ neplanujeme jit, ale rozhodne tobe jsem to nechtela rozmlouvat. Pokud to tak vyznelo. 😉 K placeni, myslim, ze Kazka tu psala, ze platila cca tisicovku, ale nevim, jestli byla na 3D nebo 4D.

Hypo, to je fajn, ze se to zlepsuje.

Moni, tak treba mas to, co jsem mela ja. Jen se to v brise potrebuje preskladat. U me to trvalo tyden, mozna dva. A od te doby ok.

Barco, super, ze jsi uz takhle naplno v akci. Ted ti to uz bude utikat. To cekani je otrava, ale co by clovek pro miminko neudelal, ze? 😅 Puregon jsem mela ja a byla jsem s nim naprosto spokojena, tak at jsi take.

Pet.s zkousela jsem ti k tomu neco hledat, ale moc jsem nenasla. Ono tomu take prd rozumim. Ale, co jsem nasla, tak nejvetsi prusvih je Leiden, toho ty nemas (pokud tomu rozumim dobre). To, co mas ty muze a nemusi zpusobovat problemy. U nekoho se na to prijde jen pri nejakem komplexnejsim genetickem vysetreni, aniz by pred tim mel nejake problemy.

Jani, super, ze uz mas OPU za sebou. Jsem zvedava, kolik vajicek se ti oplodnilo. 😵

janicka.slunicko
12. zář 2009

tak jem volala a mame čtiři mam si zavolat v pondělí. tak jsem zvedavá.

hypo
12. zář 2009

ceny za 4D (po pravde nevim jaky je rozdil mezi 3D a 4D, ale v gennetu je vsude psan 4D takze to je asi jen jinak pojmenovany 🙂 ) jsou ruzne a jsou na netu podle toho co vse si nechate vyvolat
my platili 360,- prohlidka s jednou fotkou i kdyz jsem myslela ze budem platit 900,- asi jsem to nejak popletla 🙂
nicmene zazitek uzasny a minimalne je tam uzasne videt pohlavi mimina 🙂

milena26
12. zář 2009

pet.s tak to můžeš být v klidu,kdyby jsi měla leidenskou mutaci,tak tě žene hned,tak se nestresíkuj,.... já mám leidenskou mutaci a i heterozygot MTHFR C 677 T ) a nato opravdu beru jen ty vitaminy a kys.listovou...

janicka.slunicko tak to moc gratuluju a at hezky rostou chlapáci 😉

milena26
12. zář 2009

pet.s abych to uvedla ještě na pravou míru,tak na leidenskou mutacio se píchají injekce na ředění krve už od stimulky já píchala clexane ,ale ted snad není,takže určitě mi dají něco jiného až budu zase stimulovat teď.... tak hlavně klid,miminko a ani ty se ted nesmíte stresovat 😉

miluse
12. zář 2009

Hypo, super fotečka 😉 , no tak ono se skoro všude platí kolem litru za 3D tak to jde... ale určo tam zajedem, se na tom musím dohodnout s mým mudrem 😉

Jani, držím palečky, aby to byly všichni bojovníčci a vydrželi až do ET 😉 hele oni tobě řekli, že ICSi budou dělat až v pondělí? 😕 nebo jsi si to spletla s transferem? Neb ICSi je metoda, že ti vezmou jednu konkrétní spermii a dají ji do vajíčka a to se myslím dělá hnedy ten den při odběru, podle stavu spermií 😨

Milen, určo ti dají místo clexanu fraxiparin, mě clexan píchali v nemocnici a na doma mi pak dali fraxouš 😉 ,a le jsem ráda, že už ho nemusím píchat, páč jsem ke konci už ani nevěděla kam tu injekci ďobnout, jak jsem měla rozpíchaný pupek 😕 ☹

janicka.slunicko
12. zář 2009

milu, tak jsem to blbe napsala. nebo spis jsem se blbě vyjadřila. jak probíha ET. 😀