Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
14. zář 2009

Někdo se tu ptal, kde je Trombocentrum na Karláku, je myslím v 5.patře budova A. Když se tam vejde,tak se dáš hned doprava a pak buď po schodech nebo výtahem. Čekárna je hned na kraji. Platí se tam 30Kč a to buď smskou nebo dole při vstupu v automatu. Já jsem to vždy platila smskou (instrukce jsou v čekárně).

Jinak já si injekce Fragmin budu píchat celé těhu.

milena26
14. zář 2009

monivo.... asi zalezi jake to jsou mutace ja nevim kolik jich je,ale ja jak mam heterozygot a pak toho leidna tak mi rekli ze kdybych nemela leidna,tak si pichat nemusim.... jeden bracha ma jen ten hetrtozygot a ma jist jen vitaminy a druhej bracha ma to same co ja a musel do trombocentra... tak pak se v tom vyznej... 😕

zdepros
14. zář 2009

Ahojky holčiny, tak jsem se týden rekreovala a teda opravdu nevím jak vás dočtu, přibylo toho tu požehnaně 🙂

nelynka
14. zář 2009

baby ktora ste bola na genetike, prisiel aj vam domov dopis, ze sa mate objednat na konzultaciu k doktorke, alebo vam volali...ked bolo vsetko vporiadku?
bojim sa ze tam bude daco nedobre 😔
ked som tam volala sestricka povedala ze ked daco bude v neporiadku tak nas zavolaju na konzultaciu a dneska mi dosiel list ze sa mam objednat...neviem co mam cakat ☹

anlek
14. zář 2009

Moni, ja myslim, ze na Leidena se pichat v tehu musi. U tech ostatnich jeste zavisi na tom, jak dopadnou laboratorni testy, nekdo picha nekdo ne. Nekomu staci jen listovka v megadavkach nekdo ma treba jen anopyrin. Ale to podle me musi zhodnotit hematolog. Asi nikomu jinemu bych v tomhle neverila (stejne jako stimulku bych si nenechala predepsat od bezneho gyndare).

anlek
14. zář 2009

Nely, ja nevim, my na genetice nebyli.

Ja jsem dneska rano omdlela. Musela jsem stejne k prakticky, kvuli EKG. Take vas na nej posilaji gyndari? A Dr. mi rekla, ze s tim nejde nic delat. Tak doufam, ze se to hned tak nezopakuje. 😖 Na EKG mi rekli, ze kdyz mi delali presd 3 mesici na predoperacni, tak ted je to zbytecne vyhazovani penez pojistovny, ze se to nemohlo zmenit. Ale kdyz mam zadanku, ze to udelaji.

miluse
14. zář 2009

Nely,
ono záleží na tom jak rychle to Dr. zpracuje. My byly s Mudrou dohodnutý, že mi pošle mejl a tak se taky stalo, v něm byla taková předběžná zpráva, kterou nám pak při konzultaci vysvětlila a vlastně i vytiskla. A pokud tam něco našly, tak neboj, oni si s tím poradí 😉

Anlek, já byla u praktickýho dneska, ale EKG mi nedělal 😕 , jen změřil tlak, poslechl si mě, napsal zprávu, dal razítko do průkajdy a hotovo, jen se mě ptal jestli s tou prohlídkou nechci ještě počkat. Jenže já šla akorát okolo a on ještě ordinoval, tak jsem tam skákla, ale o EKG nikdo nemluvil, ani sestra v poradně 😅 Tak se jí na to asi zítra zeptám

anlek
14. zář 2009

Milu, ja nevim, jestli by prakticka dr. me na EKG poslala. Ale v prukazce jsem to mela do gyndr. napsane, ze chce razitko od prakticke + EKG. Tak prakticka napsala papir a zeptala se, jestli se u me krom tehotenstvi neco zmenilo (delala mi prevenci v ramci predoperacniho), tak jsem ji rekla, ze ne. A ona dala razitko. Plus mi rekla, ze pokud pokud nejsem na neschopence, tak abych nevahala s jakymkoliv problemem za ni prijit. A to dokonce tak, ze staci zavolat, ze jsem nastydla a ona vystavi neschopenku a posle postou, abych nemusela mezi nemocne do cekarny a nechytla jeste neco dalsiho. Tak jsem ji to s diky odmitla, ze uz na neschopence jsem. Ale ona je fakt zlata.

barrca
14. zář 2009

Ahoj holky, v poslední době nestíhám ... ani moc nedočítám ☹

Nely, nám přišel od dr. z genetiky dopis už se zprávou, kde bylo uvedeno, že je vše OK a tudíž nás na konzultaci nezvali. Nechci tě strašit, ale zdá se mi, že v tvém případě asi skutečně chtějí něco probrat osobně a tak ti tu zpávu neposlali ... ale nemusí to být nic významného - navíc asi záleží doktor od doktora 😉

Jinak já dnes píchla čtvrtou injekci a už začínám cítit vaječníky - a to mě šéf v práci honí jak nadmutou kozu, tak teda nevím nevím, jak dlouho to vydržím. Ale jinak zatím vše OK - ve čtvrtek jdu na kontrolní utz.

Anlek, omdlela? Jejda a byl někdo u tebe. Jestli to není také tím tlakem, dnes je dost divně (cítím to, beru prášky na vysoký krevní tlak a tak jsem celkem náchylná na kolísání)....

nelynka
14. zář 2009

barus toho sa bojim aj ja, ze to bude nieco zavaznejsie na tyh trombofilnych mutaciach...
tak uvidime...
mam sa objednat k Dr Krutilkove, ta nam robila aj rozbor...

miluse
14. zář 2009

Anlek, no jako já vím, že ta kolonka na EKG stejně jako na plicní v průkajdě je, ale sestra v poradně říkala, že na to nemusím, tak nevím, nechám to na nich a je fakt, že EKG mi v nemocnici natáčeli snad 4x, tak si myslím, že to po mě ani nebudou chtít.

Jéjej, omledlela? Chuděro, snad to nebylo nějak vážný, já tyhle stavy měla taky jen v nemocnici, doma musím zaklapat, že dobrý.

lita
14. zář 2009

milena26 - mileno, v tomhle jsem jeste vetsi laik nez ty, vypada, ze v tom mas docela prehled. V pondeli se zkusim zeptat Dr. Brandejske, jak se to ma a zda muze byt cholesterol nejak propojen s trombofilii.
A kdypak ti ma dorazit menses a vse se tedy spustit, na konci zari? Rijen uz bude venku ee, takze ti to nebude kazit zadne pradninove plany 🙂

svobik
14. zář 2009

Ahoj holky,
chodím také do Genntu a konečně jsem objevila 2 čárečky. Mám tema tento týden skočit na krev, vy už většinou těhu jste. Nepamatujete si jestli Vám výsledek Hcg řekli v ten samý den a zda jste tam šly 1x nebo 2x.
Díky za radu

miluse
14. zář 2009

Svobik, gratuluju, no já už se to nedozvěděla, páč jsem rovnou z genetu tenkrát šupajdila do nemocnice, ale tuším, že většinou to říkali druhý den, neb měli nějak narváno a nestíhali,ale spíš ti to řeknou holky.

lita
14. zář 2009

Pet.s - Drz se!! Byl to asi hodne osklivy zazitek a docela stres, kazdopadne jak psala Anlek, jsi po IVF, tak je telo citlivejsi. Proste by ses opravdu mela hodit na rizikac a na vse ostatni se na par mesicu vybodnout, vsak mas velkou rodinu, ktera te s laskou opecuje 🙂 Spinis a ne krvacis, proste se tam ten malinkaty broucek uhnizduje a hleda si dobrou polohu. Dulezite je, ze je mimisek zdravy. Proste tvoje telo na neco zareagovalo (nejspis stres nebo prepeti) a vyslalo ti varovny signal, abys ubrala tempo, tak ho poslechni stejne jako doktora a vsechno bude zase rychle v poradku 🙂

lita
14. zář 2009

Svobiku - hcg ti nejspise reknou az druhy den, laborator je externi, tak musi vzorky posilat jinam. Jinak gratulace ke dvema carkam!! 🙂

svobik
14. zář 2009

Díky moc. I když to zatím není jisté jsem moc ráda. 😉

lita
14. zář 2009

Nannynka - gratulace ke dvema carkam, uzasne!! 🙂 Hlavne jsi sikukla, ze jsi vydrzela netestovat 2 tydny, o to musela byt ta radost vetsi, vid.
Ted jeste zbyva hodne stesti v tom trombocentru, hlavni je, ze jsi pod kontrolou a hlidana, takze ti pomohou zabranit, aby se neopakoval lonsky scenar. Dobre take je, ze prisli na duvod lonskeho neuspechu a tentokrat vse bude jinak, samozrejme spravne 🙂
Hlavne se do Gennetu nenech objednat na prvni UTZ brzy, jako to udeli me. Bylo to presne 3 tydny po ET, naplanovala to nejaka sestricka a dr. Danek se pak certil, ze je desne brzy a ze tam nic nebude videt. Moc tam toho videt nebylo, jen ze jsou tam dve fazolky, tak doufam, ze pristi pondeli mi dr. Brandejska poda jeste lepsi zpravy a uvidim fungujici srdicka a vyvijejici se mimiska 🙂

miluse
14. zář 2009

Lita, proč brzy? Ono je dobré vědět kolik jich tam opravdu je 😉 Mě když se rozjel ten OHSS tak v Genetu toho moc nenašli, a u nás v nemocnici sice jen náznak gestačního váčku, ale našli 🙂

svobik
14. zář 2009

Lito,
tak ty budeš mít dvojčátka? To moc gratuluji. To je něco. Mě se ze 3 mrazáčků rozmrazil jenom 1, ale jak je vidět, byl to kvalitní bojovníček 😉

lita
14. zář 2009

Maendy - to je mi moc lito, musi to hodne bolet a byt velke zklamani. Nech se vysetrit na genetice, treba prijdou na nejaky duvod a priste to uz vyjde az do zdarneho konce. A pokud na nic neprijdou, tak si oddechni a priste se to proste podari. Mam kamaradku, ktera po IUI take potratila nekdy ve 2. mesici (myslim). Treba muzete priste zkusit IVF a prodlouzenou kultivaci (pokud bude mozna), a tak si nechat transferovat nejlepe se vyvijejici ebryjko. Drz se, urcite ti pomohou!

myky
14. zář 2009

Ahoj, tak jsem chtěla písnout, že Dr. Rašková je opravdu moc hodná.
Pet.s já do třtího měsíce taky takhle špinila a občas i krvácela a měla jsem prý nějaký hematom a asi prasklou nějakou cévku. Chce to klid a dali mi tablety Mg. Moc dobře ti rozumím, protože to byl vždycky strašný šok 😖 .
Nelinka mě řekla paní doktorka, že pokud bude vše v pořádku, tak jestli si je chci vyzvednout, nebo stačí poslat? Tak třeba je ta konzultace normální a vše je ok. Držím palce, protože momentálně si prožívám peklo a doufám, že nějak tu dobu do výsledků přečkám a hlavně, že ty výsledky budou OK. Nic víc nechci.

lita
14. zář 2009

Milu - taky jsem rada, ze mam potvrzeno, kolik se jich tam ukryva 🙂 Ja jsem totiz nejak citila, ze se uchytila obe embryjka, takze na UTZ byl mnohem vic prekvapen dr. Danek nez ja a ptal se, zda je to ok 🙂
Na tom UTZ jsme proste videli dva vacky a u jednoho embryjka pry zacinala nejaka prenatalni akce nebo jak to dr. nazval. Kdyz jsem se ptala, zda se z toho alespon neco da usoudit, tak rekl, ze je dobre, ze jsou v deloze a ze jsou priblizne stejne velci.
Pak me zklamal, kdyz rekl, ze se mam objednat az za 3 tydny. To mi prislo strasne dlouhe, alespon vedet, zda naskocila srdicka. Tak jsem si vydyndala termin za 2 tydny a jdu pristi pondeli. Mezitim jsem minuly tyden mela hcg 29.304 a asi si mozna jeste ve ctvrtek skocim na dalsi odber, at tam ma dr. vysledky pri UTZ.
Milu, pada na tebe unava nebo nechutenstvi a roste ti brisko? Na me ihned po obede padne desna unava a musim jit do postele, kde upadnu do 2hodinoveho komatu a pak je zase lepe. Ale o vikendu me trapila zaha nebo co, desne kysely zaludek. Tak jsem zkusila ten zazvorovy caj a pomohl 🙂
A jak se vyvijeji tvoji mimisci?

lita
14. zář 2009

Monivo - psala jsem ti tady, ze muzes pripadne vyzkouset brusinkove pilulky od firmy Swiss (z nejakeho duvodu je to pry kanadska firma), ty mohou tehotne i kojici a pry plno holkam ihned pomohly. Jinak se zkus prolivat brusinkovym dzusem 🙂 Urologickemu caji se vyhni oklikou, ten tehulky nemohou!

lita
14. zář 2009

Anlek - jak ti je, uz je ti lepe? Jak holky psaly, meni se pocasi, takze i tlaky a to je ted na citlive telicko moc. Hlavni je, ze jsi sebou o neco neprastila a jsi v poradku! Ted ti pracuje srdce a organy za 2, takze to je pro telo zatez a musi se s tim nejak vyrovnat 🙂

miluse
14. zář 2009

Lit, jéé dvojčátka, to je hezký 🙂 No já si tohle období tak nějak proležela v nemocnici, takže únava ani moc ne, ikdyž je fakt, že když přijde manža z práce, tak občas spolu vytuhneme tak na hoďku na gauči 😅 Jak mi roste břuch mám v albu, zatím jsem ale nic nepřibrala, zatím furt doháním to co jsem shodila v nemocnici. 🤐 Mě docela pomáhá těhu čajík a koupila jsem si i těhu lízátka a docela taky pomáhaj, mě tedy hlavně v autě, na delší trasy, minulý týden když jsme jeli do Prahy, tak jsem myslela, že uvidím oběd znovu, ale lízátko to zachránilo

lita
14. zář 2009

Svobiku - tak to znamena, presne jak pises, ze to je velky bojovnicek a bude mu u tebe od zacatku dobre a vsechno si tam vydupe 🙂 Na tomto i jinem chatu bylo docela dost holek, kterym se mrazacci uchytili a ty tu statistiku urcite jeste vylepsis 🙂

svobik
14. zář 2009

Díky za povzbuzení. Musím myslet pozitivně, i když to bude děsně dlouhá doba, než uvidím srdíčko a budu klidnější. Modlila jsem se, aby to vyšlo, měla jsem poslední mrazáčky a pak bych musela na další IVF a to já děsně nerada 😝

lita
14. zář 2009

Milu - zatim mi moc soufl neni, ale nejak zacinam mit zaludek na vode, tak mozna pro ty lizatka take brzy posupajdim 🙂 U me je strasne tezke rict, na kolik mi brisko roste kvuli fazolkam a na kolik za to muze zacpa 🙂
Opravdu mi prislo, ze ten zazvorovy caj zklidnil zaludek, nedala jsem si tam zadny med, jen tak naostro.

miluse
14. zář 2009

Já zázvor pila i na menstruační potíže, je to prostě takový všeuměl 🙂