Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

janicka.slunicko
19. říj 2009

berounanda: nannynka ma pravdu hlavu jsme měli stoho všechny, ale je to super že se mezi sebou navzajem ptame a odpovídame. Ja také nevím o metodách TESA , MESA snad něco holky ti napiši... 🙂 Budu držet palečky toho 29. prý Brandejská je super ja chodím k dr.Vykysalé.

petym. a ke komu chodíš...

Ju holky ja jdu 27.na kontrolu tam se dozvím kolik jich mam. a když bude vše v pořadku ,tak prý už mě převelí k mému doktorovi, jsem se zrovna chtěla u něho dneska stavit a on ma dovolenou , a ma tam napsaného kdo ho zastupuje... jsem se chtěla objednat na ten příští tyden až pojedu z gennetu že bych rovnou zašla k němu, hlavně kvuli neschopence....tak nevím zda v gennetu mi pak mužou nechat napsanou neschopenku do konce měsíce a pak bych se objednala u svího doktora... no to se musím zeptat...

cibka
19. říj 2009

janicka ty jsiz kladna

janicka.slunicko
19. říj 2009

ju jsem tak jse koukala ty také a od kud jsi...

janicka.slunicko
19. říj 2009

cibka. A ke komu chodiš?

cibka
19. říj 2009

přímo z Kladna - střed města, a chodíme k dr. Vykysalý

janicka.slunicko
19. říj 2009

jJa také chodim k dr. Vykysalý. ja bydlím na Sítné, třeba je zname. 😀

cibka
19. říj 2009

janicka. ty jsi taky přímo z Kladna a ke komu chodíš ty.

nevíte někdo co mě čeká když nezabere ten clostík?

petap1
19. říj 2009

berounanda: nemáš zač..jsou to opravdu ještě žhavé info 😀
Jo, jo vše v jeden den. Spermio, jsem tedy já proaktivně objednala mažovi sama, aby tam pak sám nemusel. Chtěla jsem, aby to bylo vše v jednom 😀 Stejně by ho na spermio poslali .. Jen ještě čekám na tu krev na hormon. profil...musím počkat na MS ☹

cibka
19. říj 2009

jani. to je ale náhoda co jak je ten svět malej 😀 😀

janicka.slunicko
19. říj 2009

cibka: Tak to skušenosti nemam s tim když ti to nezabere... A kdy razíš zase do Gennetu...

petap1
19. říj 2009

cibka: tak já jsem na tom podobně...nemám MS a ani OVU ☹ Já teprve procházím vyšetřeními, takže nevím kde je problém...Clostík teď budu brát poprvé, tak jsem také zvědavá jestli mě zabere. Jinak tu holky psali, že pokud clostík nezabere, jde se na umělko..tedy na IVF..jestli si to dobře pamatuji 🙂

cibka
19. říj 2009

janicka: no minulou st a čt sme se měli snažit 😀 takže sme se snažili jak o život, ikdyž je to takhle na povel tak je to drsný, takže ted čekám jestli se zadařilo nebo ne a pokud dostanu MS tak mám zase nasadit clostik prej se to na poprve nemusí povést, a pak se objednat na kontrolní utz a jde to zas od začátku ale co bude když se to nepovede to nevim

janicka.slunicko
19. říj 2009

Tak budu držet palečky... 🙂
Ted jdu se trošku projít, dneska vypada že je hezky...

cibka
19. říj 2009

petap1: docela mam z toho ivf strach, ale mimčo moc chceme takže bych to podstoupila, nerada chodím jen na kontroly a ted jeste todle ☹ , jamam ms nepravidelnou asi od 17 taky se mi stalo ze sem ji mela treba jen 4x do roka ale podle vyšetření jsme v pořádku tak čert aby e v tom vyznal

petap1
19. říj 2009

Já MS nemám po vysazení HA ☹ Mám taky ze zákroků respekt a lepší by bylo přirozeně, ale pokud mi řeknou, že asi jediná šance je IVF..jdu do toho 😉
A hormonální profil ti dělali ?

lita
19. říj 2009

Berounanda - neboj a nic spatneho nepredvidej, teprve pujdes k odbornikum na asist. reprodukci a tam ti poradi. Nejdrive te ceka povidani, manzela nejspise opet poslou na spermiogram - plno paru to tu delalo tak, ze manzel jde na spermio o par hodin drive, aby byl vysledek k dispozici na pohovor.

Pokud je na tom manzel takhle, nebudou se moc zamerovat na tebe. Samozrejme te udelaji hormo profil, aby se vyloucily ostatni mozne prekazky, ale vetsi duraz asi bude na manzelovi. Jeste pred nejakou dobou byste moc sanci nemeli, ale vyzkum pokracuje, a proto prisli s metodou MESA/TESE, kdy se chirurgicky odeberou spermijky. Takze huraaa - miminko ci miminka urcite pujdou 🙂

Mrkni sem, tam mas vice info
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...
a trocha info z Gennetu
http://www.gennet.cz/asist_reprodukce/mesa_tese...
a par dalsich odkazu:
http://www.ivf-institut.cz/IcsiMesaTese/tabid/1...
http://horkykafex.sblog.cz/neplo/

Jelikoz je tato sluzba nehrazena pojistovnou, budete si ji muset zaplatit, ale kdo by to pro mimise neudelal, vid. Navic, treba v Gennetu zjisti, ze to pujde i ISCI, pokud nejake spermijky najdou. Neboj, to ze z nej moc nevychazeji, jeste nemusi znamenat, ze se mu nehromadi uvnitr kvalitni a ty pak doktor vytahne.

Dr. Brandejska je hrozne fajn a mila, navic je to zkusena odbornice, co lita po svete po kongresech a uci se o nejnovejsim pokroku a vyvoji, takze jste ve spravnych rukou.

Pohovor mate za chvilku, pristi tyden budes chytrejsi. Zkus si to na netu procist, at se muzes na miste zeptat (v anglictine je toho jeste mnohem vice). Radsi si napis mozne otazky sebou, dalsi termin nejspis nebude hned, v Gennetu je dost natresk, tak at vic co nejvic hned z prvni schuzky.

lita
19. říj 2009

Pet.s - jestli se jedna jen o danove bonusy u tebe a ne celeho podniku, tak nesil, to je hrozne mala kapka v danovem mori 🙂 Kvuli tomu se jim nejake radikalni kroky nevyplati delat, maximalne nejaka symbolicka pokuta a tu ber jako vyprask za spatne vypracovany ukol v jednotridce 🙂

nannynka
19. říj 2009

cibka: to že se bojíš je normální. Já do IVF nechtěla vůbec jít a byla jsem z toho podělaná až za ušima...Ale dala jsem to a celkem v klidu. Příjemné mi to nijak moc nepřišlo a to jsem neměla ani hyperstimulační syndrom, ale za to zvýšení šance na vlastní dítě to prostě stojí.

monivo
19. říj 2009

petym: my máme taky špatný spermiogram a to potom IUI ani nedoporučují. Takže tě rovnou pošlou na IVF. A také jsem nejdříve byli na genetice a imunologii, a to z důvodu toho, aby se vyloučilo, že špatný spermiogram je důvodem nějaké "chyby" genetiky či imunologie. Nám tedy nic nenašli.

berounanda: také jsem měli diagnozu oligoasthenoteratozoospermie. Pokud sis někde již o metodě MESA-TESA četla, zdá se mi, že to je od androloga trochu přehnané. My měli takové výsledky: koncentrace 12mil, motilita kvality a+b=0%, motilita c=25%, motilita d=75%, morfologie=99%. A nám na základě tohot doporučili ICSI. Já být váma, tak bych z toho nedělala závěry a počkala bych na vyjádření prim. Brandejské. A pokud jste absolvovali spermiogram v gennetu, nejspíš jste dostali papír s výsledky, kde je i doporučení.A my tam měli napsáno - spermiogram vhodný na IVF-ICSI.

Jinak u nás nic nového. Ve středu jdu do poradny, tak uvidím, co nového. Před 14ti dny jsem byli na NT screenignu, kde jsem dostala i žádanku na triple testy, tak uvidím, co ještě na to moje doktorka, abych nedělala něco bez jejího vědomí. Také jsem se jí chtěla zeptat, jestli už bych mohla do práce. Ale v pátek mi konečně přišly peníze ze sociálky a byla jsem mile překvapena, že to není zas tak hrozné. Není to o moc méně, než mám plat. Je to tím, že letos je nemocenská docela vysoká, ale od 1.1.2010 to bude podstatně horší. Takže se asi na to letos vykašlu, budu do konce roku doma a pak půjdu aspoň na dva měsíce do práce, kvůli penězům (pokud mi tedy bude dobře a povolí to doktorka). Nevěděla jsem, jak to chodí, ale je to tak, že čím dýl jsi na neschopence, tím se bere více peněz, nejvíce se bere od 61.dne neschopenky, pak už je to pořád stejné. Prostě denní vyměřovací základ je nejvyšší od 61.dne neschopenky, což já mám od 1.října. A taky mi sociálka kupodivu poslala rovnou peníze i za září. Takže holky, které chcete být na neschopence, nevyplatí se být doma jen měsíc, ale víc jak tři měsíce.

nannynka
19. říj 2009

Lito, chtěla jsem se zeptat - už máš průkazku ? Já to zatím odmítla, protože jsem po minulých zkušennostech prostě pověrčivá, ale v pondělí už se jí asi nevyhnu. Doufám, že už Tě nevolnosti pomalu opouští a řešíš porodnici. A ještě jednou díky za to info k nacpanosti na NT screening v Gennetu, ušetřilo mi to starosti. Opatrujte se.

hypo
19. říj 2009

monivo taky jsem z neschopenky celkem nadsena 🙂 jsem doma uz pul roku a krome problemum s tim ze mi ppenize prisly az po 3 mesicich a pak zase chvylku ne tak mam dost velky denni vymerovaci zaklad tudis ted beru pekny prachy, vubec nevim proc jsem chodila do prace 🙂 🙂 🙂
ale za cca 4 tydny uz nastupuju na materskou tak jsem zvedava jestli mi po novem roce skrouhnou i tu materskou nebo ji nechayji po staru kdyz ji zacnu brat jeste letos ......

anlek
19. říj 2009

Hypo, zkrouhnou, pacholci. 😠 Hlavne, ze nechali porodne na 13tis, nechteli ho sundat o 3 tis. Na materske prijde kazda zenska o uplne jine penize.

hypo
19. říj 2009

saaakrys tak to jsi mi radost neudelala ☹ jsem naivne doufala ze kdyz to bude rozjete ze to nezmeni.....

monivo
19. říj 2009

hypo, je to jak říká anlek, proto jsem psala, že bych v lednu a únoru do práce ještě šla. Mateřská mi začíná 2.3. Já jsem si někde na netu spočítala, že oproti letošnímu roku přijde na mateřské o 4tis měsíčně. To přeci není málo. A stejně tak se o dost sníží i nemocenská. Taky bych spíš brala, kdyby snížili porodné, je to jednorázový přspěvěk, kdežto mateřskou bereš 28tt.

zdepros
19. říj 2009

Ahojky

no nebo třeba 37tt 😠

hypo
19. říj 2009

no jo no nenadelame s tim nic ☹
ja si uz moc vybyrat nemuzu rodim jeste letos aspon doufam ze to amalka stihne 🙂

zdepros
19. říj 2009

Hypo a kde se chystáš rodit?

anlek
19. říj 2009

No jo, to jsou nasi pani poslanci. 😠 Vzpomente na socdemaky, jak rvali, ze budou chtit zmeny v balicku, aby to neodnesly rodiny a tohle jim jaksi uteklo. Pak se priznali, ze jim nedoslo, ze kdyz sahnou na nemocenskou, ze tim sahaji na materskou. Proste kocourkov. Na druhou stranu, nekde se usetrii muselo, takze na neco sahnout museli ... Jen kdyby sahli na rodicak, tak uberou min penez vic lidem. Takhle to odnese jen mala skupina lidi, kterym se narodi dite ve 3. ctvrtleti tohohle roku az do konce pristiho roku a za to, ze jich je min, tak jim vezmou vetsi penize. Prijde mi to krapet nefer. Ale co uz, mimco kvuli tomu nevratim. 😀

hypo
19. říj 2009

registrovana jsem v podoli tak snad tam 🙂

lita
19. říj 2009

Nannynko - taky jsem poverciva a tudiz jsem se o ni sama nehlasila 🙂 Ale muj dr. mi ji napise az po NT screeningu a pak se rovnou prihlasim do porodnice pres nej, protoze je porodnikem u Apolinare. Tam se registruje az ve 14. tydnu, takze zadne spechy. Asi zalezi, kam pujdes rodit, a ty uz mas porodnici vyhlednutou? Asi nekde kolem vas, vid.
Soufl je mi porad, ale ted nejvic rano a v noci, pres den to vzdycky nejak zajim nebo zaspim 🙂 Ted je u nas akorat na navsteve tchyne z Kalifornie a vypada to, ze vylety s ni bude absolvovat jenom manzel, protoze nechci aby se mi nekde na zamku zvedal zaludek. Staci mi nejaky pach a uz mi to cestuje nahoru, ale tam se to nastesti zastavi 🙂 A co ty, je ti taky porad ee? Mne to tedy nejvic spatne zacalo byt az pred 2 tydny, pred tim jen tak tezko. Nejvic mi pomaha zacit neco cumlat, napit se, lehnout si nebo to necim zajist, ale pokud to je po jidle, tak si dam trochu coly nebo udelam zazvorovy caj. Jak s tim bojujes ty?