Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ivarei
27. lis 2009

petap: Díky za gratulaci 😉 . Já měla podobný problém s MS a taky mě vždycky nutili na HCG 😎 , po injekci agolutinu mi vždy šestý den dorazila, před stimulací na IVF dokonce pátý den. Po agolutinu ti MS přijde, neboj. Když ne, dostaneš ještě jedno pigáro a přijde ti určitě, fakt stoprocentně - takže chmury vyžeň z hlavy 🙂

petap1
27. lis 2009

ivarei: moc díky za povzbuzení...takže nejsem jediná 🙂 A ty jsi taky brala utrogestan ? Nebo jsi čekala na MS přirozeně ?

anlek
27. lis 2009

Petap, nesmutni. To, ze mas problem s dorazenim MS neni az tak divne. Proste tvoje telicko kdyz ma malo jednoho hormonu, tak to neco zpusobi a je to takove retezova reakce. Ted po injekci MS dorazi a budes moci stimulovat na IUI. 😉 Ony sestricky, obcas vubec danemu problemu nerozumi (casem zjistis, ze vis vic nez nektere z nich), je to smutne, ale je to tak. Nenech se vyvest takovymi otazkami z miry.

ivarei
27. lis 2009

petap: Ano + ještě clostilbegyt, ale dorazila až po agolutinu 😉

petap1
27. lis 2009

anlek: mě asi dostalo nejvíc to, že minulí měsíc mi dorazila za 2 dny po vysazení a tenhle měsíc ne..prostě jsem najisto počítala, že zase dorazí takhle brzy. Ale zase jsem se poučila, že já nesmím nic plánovat a počítat s něčím na jisto ☹

Ivarei: aha, tak to je stejné jak u mě...tak snad ten agolutin zabere 🙂

Holky moc díky...zase mám nějaké informace a když si to tady s vámi proberu už se necítím tak mizerně 🙂

lita
27. lis 2009

Anlek, nastesti je dr. Hynek celkem komunikativni a po kazdem kroku rekl v poradku - mozna kdyz nas oba videl tak fixovane na monitory 🙂 O srdicka ho tedy pozadam hned a doufam, ze bude mit jen ty nejlepsi zpravy. Ja se bojim hlavne proto, ze srdicko je jeden z nejdulezitejsich organu, potrat opravdu ne. Samozrejme bychom hned zacali hledat misto pro operaci.

Monivo, dekuju za info. Asi se rozhlednu, zda je neco kolem nas na Praze 6. V jakem tydnu ze se na ten 4D chodi? Mozna by mi to mohlo vyjit do Gennetu.

Pet.s, tak oba hezky oslavte! Je mi lito, ze to na vas dopadlo az ted. Ale treba ta schuzka v Gennetu pomuze zase nastartovat nadeje a da vas to dohromady. Vanoce vas treba nakopnou a sblizi. Na manzu toho bylo taky hodne, vis, jakou oporou ti byl a to urcite stalo nejake sily a navic ta razie u vas doma, treba se trapi, aby mu ten vypeceny zakaznik jeste nepridelal nejaky dalsi maler. Neber si to osobne, on te ted nechce zatezovat svymi problemy. Mate krasnou rodinu, tak se vsichni navzajem podrzite a za chvilku je tu stimulacni leden 🙂

Jani, stejne je to bomba ze ty jako dvojce budes mit dvojcata 😀 Tak to rada slysim, ze ty srdecni vady nemuseji byt jen zavazne, ty operace jsou fakt na psychiku cele rodiny. Ta moje kamaradka ani neposilala sms, ze se jeji chlapecek narodil, az nekdy po 3 tydnech a byla chudak uplne vyrizena. Ted uz zni v pohode a do telefonu jsem slysela malyho spokojene si vrnet.

Ivarei, gratulace k oficialnim dvojcatkum 🙂 A hned je lip, vid. Na fleru jsem se pekne ujela, nakoupila jsem tam plno roztomilosti, jsem zjistila, ze mam nejak moc kamaradek, kdyz jsem videla ten seznam 🙂 Do obchodu me nikdo nedostane, i tehotenske rifle jsem riskla a objednala po netu. Doufam, ze se do nich jeste vejdu, az dorazi. Brisko pekne vyskocilo a uz mam krasne miry 93-93-93, skoro jak modelka 😀

Nannynko, na triplu jsem byla minule pondeli. Vysledky posilaji rovnou tvemu gyn.dr. Jen pokud je vysledek pozitivni, tak by za tyden volali z genetiky kvuli schuzce. To jeste nemusi nutne znamenat odber plodovky, nekdy staci geneticky UTZ. Ale jak dr. Hynek rikal, pokud se ten NT screening a tripl test dela na stejnem miste, tak nevychazi tak casto falesne pozitivni. Ja jsem byla nekolik dni jak na dratkach pri kazdem zazvoneni mobilu 🙂 Kdyz ti nezavolaji, tak si tam muzes pak zavolat sama, aby ses utvrdila, ze ten test vysel negativni.

Petap - nezatahujes sem zadne negativni vlny. Jen pis, jak ti je. Proste si potrebujes ulevit a prijit pro radu. A vidis, jeste ze tak delas, Ivarei pro tebe mela super zpravy. Urcite to tak bude i u tebe, nastartuji te a najednou to vsechno pojede jak po masle, ani sem nebudes stihat psat 😉 A presne jak rika Anlek, sestricky v Gennetu nekdy z ust vypusti desne bludy, takze to vubec neber jako platnou minci.

Emmm - dr. Langerova je opravdu fajn doktorka, ale to jsou tam vsichni. Ja mela neschopenku az pozdeji, ale jsem OSVC, tak si praci organizuju sama. Vubec se nezdrahej o ni pozadat, urcite ti ji napisou. My cekame dvojcatka po prvnim IVF 🙂 Zadrhel byl nejspise na manzelove strane. Anlek ma pravdu (sama o tom vi nejlip), OHSS se vetsinou rozjizdi az po OPU, ale moc nas ho tady nemelo.

petap1
27. lis 2009

lita: jsem moc ráda, že se sem můžu vypovídat..opravdu mi to pomáhá 🙂 Už se cítím lépe a do úterý nebudu stresovat 🙂 Pak se uvidí...

Holčiny opravdu díky 😀

lita
27. lis 2009

Petap, tenhle chat se nejmenuje Tehule z Gennetu, ale Zkusenosti 🙂 Takze je tu pro vsechny, co pujdou, chodi ci chodili do Gennetu. Diky sikovnosti doktoru z Gennetu a zrejme i nasemu stesti je tu tedy tolik tehulek a ty se urcite mezi ne taky zaradis 🙂

petap1
27. lis 2009

lita : 😀

janicka.slunicko
27. lis 2009

ivarei: Přidavám se k velké gratulaci.

Ja jsem byla dneska u svého gyndaře a říkala jsem mu že pomě chtějí v geennetu doporučení na NT ve dvacátém tydnu. A on že to davá samozřejmě,prý kdo příjde z gennetu tak mu to říkají,tak se smal. Jsem k nemu objednamá na 17.12 a prý mi jí pak napíše. Tak jsem se volala do gennetu a objednala jsem se a mam dorazit 18.1. a na krev mam dorazit kolem toho 15.12.

monivo
27. lis 2009

Lito, na Praze 6 je MUDr. Šimek, holky si ho chválí, kamarádka tam byla nedávno. Tady je odkaz http://www.gynekologiepraha6.cz/simek/ a nebo gennet samozřejmě.

monivo
27. lis 2009

Jo, ještě něco. Psala jsem do IP Lence K., některé ji tu asi moc už neznáte. Všechny vás zdraví. Zatím se z toho úplně nedostala, tak sem nechodí, ale určitě jste si všimly inzerátů jejích čepiček 🙂

monivo
27. lis 2009

emmm, doktorku Langerovou jsem zažila jen jednou, na UTZ během stimulky a byla fajn. Jinak co se týká OHSS, moc dobře vím, o čem mluvíš a nedivím se ti, že máš strach. Mě se rozjel OHSS po OPU, málem nebylo ET, nakonec jsem do toho šli, dr. mi vzala krev a usoudila, že to půjde, ale jelikož jsem měla OHSS prvního stupně, dali mi jen jedno embryjko. Asi tak 5.den po ET jsem šla do gennetu s tím, že je mi fakt blbě, nevolnosti, nafouklé břicho apod. a ještě to odpoledne jsem šupajdila na Bulovku, kde jsem si poležela 15dní na kapačkách apod. Ale jelikož se zadařilo, tak to aspoň bylo s dobrým pocitem 🙂 Nechci tě strašit, naopak. Neschopenkou tomu sice asi nepředejdeš, ale snaž se hodně pít a jíst bílkoviny. Ale ta neschopenka taky není od věci. Pokud si to přeješ, řekni to dr.

lenca78
27. lis 2009

Ahoj holky,
jsem tady poprve a rada bych se pobavila o zkusenostech v Gennetu Praha. Netvorim oocyty, mam malou delohu a cekam ted na darovana vajicka. Ze zacatku jsem chodila k Dr Dankovi, ale pak behem 1. IVF jsem byla jednou u Dr Langerove a u te jsem od te doby zustala. Jen me ted prekvapila tim, ze mi naordinovala "pseudograviditu" na 3 mesice. Beru hormony jako bych byla tehotna a podiva se mi na delohu, jestli mi roste. Jak jste spokojeni s Gennetem? Pani doktorka je moc ochotna, ale pokazde navsteve z ni vyleze nejaka dalsi informace typu co je treba jeste absolvovat za vysetreni. Nevim co si o tom mam myslet, v srpnu mi rekne, ze po hysteroskopii budeme hned hledat darkyni, po hysteroskopii (ktera byla bez negativnich nalezu) mi nasadi hormony na tri mesice. Ted sice tvrdi, ze az je vysadim, tak se muzeme podivat po darkyni, ale ja uz vidim, jak zase zacneme nejakou jinou proceduru na dalsich par mesicu. Podobne veci jsem zazivala pres 6 mesicu u Dr Danka nez jsem presla k pani doktorce. Jsem ze vseho unavena, zoufala, o negativnich ucincich hormonu ani nemluve. Ke vsemu to vsechno stoji spoustu penez, o kterych me nikdo neinformuje dopredu (1000 kc za pobyt na pokoji po hysteroskopii, doplatky na hormony, atp.) Mate nekdo podobne zkusenosti? diky za odpoved. L

inza
27. lis 2009

to lenca78: ja mam s gennetem dobre zkusenosti a s pani dr. Langerovou take. 😉

emmm
27. lis 2009

Ahoj holky, moc děkuju za všechno co jste mi napsala, hned jsem taková klidnější... dneska mi z Gennetu volali, tak jdu na UTZ zítra ráno, zkusím se tam na tu neschopenku optat a uvidíme. Snad to nevyzní nějak špatně, že toho chci využívat, to vůbec... ale v práci vůbec není ideální prostředí a šéf vůbec nevidí rád nějaké lékaře apod., tak bych byla radši v klidu doma...
My jsme se do Gennetu dostali po roce snažení, manžel tam byl na spermiu a dopadl katastrofálně, doporučili rovnou IVF-ICSI, tak jsme se na to tak připravili, začali jsme se těšit, mě vyšel hormonální profil pěkně, ale když manžela po první konzultaci odeslali na druhý kontrolní spermio, tak mu vyšel krásně, ideálně. U mě dr.Langerová říkala, že asi ne vždy dochází k ovulaci, ale víceméně máme příčinu proč to nejde asi neznámou 😅 ale jak už jsme byli na to IVF připravení a spoléhali jsme se na něj, tak jsme se rozhodli jít rovnou do něj 🙂 dr.Langerová je mi taky moc sympatická a celkově v gennetu i sestřičky, ještě jsem se nesetkala s tak milým personálem 🙂
Myslíte, že ten pátý DC při stimulce už rostou folikuly? a jak dlouho jste při krátkém protokolu stimulovaly?

inza
27. lis 2009

to emmm: ja sla pak na OPU 13 den 😉

anlek
27. lis 2009

Lenco78, ja mam jen ty nejlepsi zkusenosti s dr. v Gennetu. Ikdyz mi to treba nerjdriv prislo nesmyslne, zpetne jim davam za pravdu. A co ja vim, tak v Gennetu hledaji darkyni vajicek pomerne rychle oproti jinym CARum. Vetsinou ji najdou driv nez, co ti reknou. Ale chapu, ze je to hodne unavujici, kdyz se upinas k tomu, ze ted uz se neco bude dit a ono se deje uplne neco jineho. Ale asi je dobre vyzkouset jak funguje deloha, abys vedela, co muzes pak ocekavat. 😉

Emmm, pokud mas fakt praci blbou, tak neni ostuda ani zneuzivani situace mit neschopenku uz od stimulace. Navic nevim, kdo tu dneska ti psal, ze mu snad primarka nebo jiny dr. rekl, ze pocity ma kazdy jiny. A od toho tam ti dr. take jsou, aby usoudili, kdy je cas napsat neschopenku. 😉 Ten paty den uz rostou, nejspis uvidi prtavce male, treba bude schopna odhadnout jaky pocet muzes ocekavat.

lita
27. lis 2009

Monivo, dekuju za ty informace! Uz jsem taky na toho dr. koukala, tak jsem rada, ze pises, ze ma dobre reference. Prolustrovala jsem si toho dr. v Hostivari a ten se mi take libi 🙂 Do Gennetu se mi na 4D UZ moc nechce, protoze je tam nejen desne narvano, ale take ze ho delaji sestricky a ne doktor. Navic kdyz se mimiskove nebudou chtit ukazat, tak tam asi nebudou mit moc trpelivosti kvuli dlouhym frontam.
Co me tedy trochu mate, je v jakem tydnu jit na ten UZ. V kazdem zarizeni uvadeji jine info. Radsi si uz ted zavolam, protoze s dvojcatkama se pry ma chodit dokonce drive.

Diky za zpravu o Lence, snad ji ty testy nedopadly nejak spatne a najdou pricinu, aby se mohla pridat, az nabere sily!

anlek
27. lis 2009

Lence naopak testy dopadly dobre. Takze nevedi uplne v cem byl problem. 😖 Tim padem sem moc nechodi, protoze nejaky dalsi pokus v Gennetu krapet odlozili.

lita
27. lis 2009

Tak jsem byla u sveho gyn.dr. a stejne nejsem moc moudra. Kazdopadne rikal, ze zadny test nejde brat uplne vazne a u dvojcatek uz tuplem. Hlavne ze triple dopadl negativne. Doktor mi ten papir dal, hledala jsem v tech zaverech nekde zminku o tom echu a nic. Az uplne dole je razitko, kde je napsano Doporucen konsil. uz. + fetalni echo ve 20.tt. Nevim, zda to tam v Gennetu lipnou kazdemu nebo jen nekomu.

Potesilo me take, ze dr. neposila na ten OGTT kazdeho, dela kontrolu z krve nebo pokud by deticky nejak moc rychle rostly, udelal by test na tu cukrovku, ale preferuje test nehrazeny pojistovnou za cca 550 Kc, kdy dostanete domu nejakou sadu na 4 dny, kazde rano si date sladky caj, pak se pichnete do prstu a pres nejaky papirek se to hodnoti. No, pichat do prstu by se mi taky nechtelo 🙂

Uz nekolik tydnu mam "fyziologicky vytok", tzn. nesvedi ani nepachne, mlecne barvy, v tehotenstvi normalni vec. Ale dr. mi pro jistotu predepsal nejake cipky, protoze u dvojcat se pry v cizine doporucuje bojovat i s timto vytokem, protoze by se mohl rozvinout v neco neprijemnejsiho. Tak abyste to holky dvojcatkarky pripadne vedely.

lita
27. lis 2009

Lenca78, ja jsem mela dr. Langerovou jen na konzultaci a mela jsem z ni dobry dojem. Jine holky tady z konika k ni chodi ci chodily a myslim si, ze byly spokojene. Navic za ni preslo par pacientek z ISCARE, kde byla pred tim. Klidne ji svou nespokojenost ci rozladeni dej vedet, at je v tvem pripade vice komunikativnejsi, protoze je slozitejsi nez proste IVF.
Na druhou stranu bych prave uvitala, ze ti v Gennetu delaji vselijake testy, protoze v nekterych CARech to docela flakaji a nechaji zenske zbytecne vyplacat hrazene pokusy od pojistovny, aniz by se pidily po pricinach neuspechu.
Ja mam tedy z Gennetu jen ty nejlepsi zkusenosti a vsechny doktory povazuju za profiky, u vsech jsem se vystridala. Rozhodne nemam pocit, ze by z lidi chteli tahat penize.
Nejspise je treba tu delohu pripravit na embryjka, aby se dobre uchytila, proto si myslim, ze ti dala ty hormony na delohu, ale nejsem doktorka 🙂
Budu drzet palecky, at brzy najdete spravnou cestu k miminku!

lita
27. lis 2009

Emmm, tu neschopenku vubec neres a rekni si o ni, mas na to pravo a jsem si jista, ze ti ji bez problemu napisou. Hlavne at to ten tvuj sef nejak nerozebira!

U nas to bylo tak, ze prvni spermiogram pred rokem tragedie a otres, jedina moznost ICSI. Druhy spermiogram provedeny tento rok lepsi a spermiogram v den OPU jeste lepsi, takze jsme mohli mit jen IVF a povedlo se. Muj hormonalni profil by mel byt v poradku. Takze spermijkam nejde moc verit, jednou by se holky ulitaly a jednou se sunou jak po flamu 😀 Nekdy je jich hodne, nekdy zase min. Jak pocasi, tak nelze dopredu presne predpovedet 🙂

5. den uz by tam neco videt melo byt, proto te tam pozvali 🙂 V mem pripade byla zrejme predepsana nizsi davka hormonu nez bylo treba, tak bylo treba pritlacit. Pulka se mi jich vyvijela dobre a pulka byla drobecci. Kazdy stimuluje jinak, ja nakonec 9 dnu Gonal plus 5 dnu Certotide na dozrani a nakonec samozrejme pigaro Ovitrelle pro vyvolani ovulace - dohromady to delalo 10 dnu stimulace. Drzim palecky, at hezky rostou 😉

nannynka
28. lis 2009

Lenca78:Pridavam se k holkam, mam s Gennetem dobre zkusennosti co se tyka jednani a zachazeni. Ale taky pridavam nepatrne ALE. Jak jsem to tady poslednich par mesicu cetla, zjistila jsem ze drtiva vetsina z nich byla pri prijetido Gennetu na imunologii a genetice. To jsme neabsolvovali, s odstupem casu rikam bohuzel, protoze to mohla byt pricina prvni zamlklinky z IUI. Nerikam to s horkosti ani je nijak neobvinuji, nejsem uplne zdrava, mela jsem pri prijeti do Gennetu za sebou nekolik specializovanych vysetreni a mozna kvuli tomu nedodelavali v Gennetu nic. Jen pani doktorku Vykysalou ted po prvnim IVF prekvapilo, ze mi zjistili na zaklade spatneho vysledku srazlivosti v predoperacnim vysetreni pred OPU genetickou mutaci srazlivosti krve.Ale na to se prislo az kdyz uz jsem byla tehotna a jak mi rekli na hematologii a Vykysala to potvrdila, mohla to byt pricina zamlknuti minuleho tehotenstvi a taky jsem mohla mit problemy pri stimulaci. Rikala mi, ze je to fakt divny a jestli jsme se o tom spolu nebavily...Musim rict, ze manzel byl pri posledni navsteve Gennetu kde jsme potvrzovali prosperujici tehotenstvi a probirali tohle trochu zklamany...Ja to beru a jak pisou holky, snazi se u Tebe kroku po kroku dat dokupy skladanku ktera Te dovede k vytouzenemu miminku. Drz se a preju stesti a velkou davku trpelivosti.

Pridam k tomu jeste pohled na jednani v jinych CARech. Moje svagrova v minulych letech absolvovala v Brne nekolik IUI a 3xIVF. IVF vzdycky vyslo, ale pokazde skoncilo zamlknutim. Honili ji porad na dalsi pokusy a neresili proc se to deje. Jak rika muj gyndr - jednou je to nahoda, opakovane uplne ne a kor kdyz je to z IVF, tak se to vyberem snazi eliminovat. Presla do Prahy k Apolinari, delali jim obema neuveritelne hory vysetreni a
vsechno uz si kvuli pokusu cislo 4 museli hradit a prisli na problem se srazlivosti krve. Pichala si heparin uz od stimulace, cele tehotenstvi a sestinedeli a ma od kvetna krasneho Davidka. Jak ji doktori smutne rekli - vidite a staci jeden test, ktery delame standardne, skoda ze jste nepresla driv....Musim priznat ze jeji zkusennost me pri zjisteni vysokych hodnot srazlivosti krve donutila jezdit jak baba na kosteti a v Trombocentru v Praze hrat po telefonu hysterku aby me zavcasu vysetrili. Zatim se obejdu bez injekci, ale dodrzuju presne co po me chteli a verim, ze to tentokrat vsechno dopadne dobre...

No a ted neco vtipneho - my uz snad konecne koupime auto !!!!! Uz 4 mesice muz vybira a vybrat nemuze, tak jsem do toho vstoupila a vyuzila toho ze mam ted dva hlasy 😉 Pro info, zadne nemame.

inza
28. lis 2009

nannynka me teda taky nedelali imuno a ani genetiku a prvni ivf nevyslo ☹ Tak snad pred novym pokusem udelaj 😀

nannynka
28. lis 2009

inza: Uvidis, snad ano. Tak koukam, ze v tom nejsem sama. Asi bych se nebala s nima o tom diskutovat. Chapu ta vysetreni jsou draha, ale podle me jo srovnatelne drahe jako pokus IVF. Moc na Tebe myslim a drzim pesticky, bdue dobre.

lenca78
28. lis 2009

Mockrat dekuju vsem za Vas nazor. Asi uz jsem na vse precitlivela a opravdu bych si mela vazit toho, ze me pani doktorka posila na ruzna vysetreni pred tim, nez mi najdou darkyni. Uz je to jen nekdy tak narocny, ze si rikam, jak dlouho to clovek vydrzi, nez se rozhodne s tim skoncit.
Doufam, ze pseudogravidita je to posledni, co me ceka a pak uz pujdeme na to🙂 Dekuju moc za vase odpovedi, pomuze mi to v tom se utvrdit, ze jsem ve spravnem centru a ze se opravdu snazi mi pomoci.

inza
28. lis 2009

to nannynka: Jo chystam se dr. na to zeptat. My teda jeste mame nejake nanuky 😉 tak uvidime jak to nakonec vse dopadne 😉

nannynka
28. lis 2009

inza: Tak to je super ! Snehulacci jsou dobrej zacatek. Nam zbylo prdlacky, takze pokud se neco stane, tak celej cyklus znova. Opatruj se.

inza
28. lis 2009

to nannynka: neboj ted se uz nic nestane 😀 . No my mame jenom 3 nanuky a pokud to nevyjde tak taky pak zase vese na novo... ☹