Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
26. bře 2010

Darkwitch, zvladnes si to pichnout. Poprve budes vahat, cely den o tom premyslet a pak zjistis, ze to jde snadno. Nebo muzes angazovat muze, ale me bylo prijemnejsi se pichat sama.

Pet.s jmenuje se Robin a je fakt prtousek, vcera vecer byl nakonec i zvazen a ma 2,80 kg.

Evak99, sepsano mam, poslu pres IP.

Petap, jo planovane jsem rodila doma s PA a s navic tu byla studentka na PA. Bylo to super, porad rikam, ze si tady vsechny zaslouzime tehotenstvi a porod za odmenu, kdyz otehotneni je slozitejsi. S tema prsama nevim. Nemuze to byt leky, co uzivas na snizovani prolaktinu?

dennisa
26. bře 2010

Ahoj holky.
Včera mě pustili z nemocnice, ve středu mi dělali hysteroskopii, strašně jsem se bála, ale nakonec to byla brnkačka, holky tady měly pravdu, že to není tak hrozný 🙂 Všechno je v pořádku, děloha naprosto OK, tak jsem ráda.
Počkám na MS a pojedu do Gennetu na hormonální profil.
Jen se chci zeptat, zapomněla jsem, co mi doktorka v Gennetu naposledy říkala. Nevíte, na ten hormonální profil si tam pak můžu zajet hned zkraje cyklu bez objednání?

petap1
26. bře 2010

anlek: \já bych na to rodit doma asi neměla..bála bych se komlikací. Ale ty jsi to zvládla na jedničku a vypadá to, že jsi si to užila 🙂 Moc hezké jméno..a je to pěkný droběček, viď 🙂 🙂
Myslím, že léky to není..ty už beru 1 měsíc a zatím nic nebylo..tohle mi začalo s MS, takže to asi bude k MS a já jen plaším jelikož to neznám 🙂

dennisa: Super, že jsi v pořádku 🙂 Bez objednáhí... myslím 2-4DC . Já tam byla 2DC 🙂

dennisa
26. bře 2010

Petap, děkuju. Myslela jsem si, že to je bez objednání, tak to je dobrý. Pak se tam hned objednám na další konzultaci a konečně se to pohne 🙂

petap1
26. bře 2010

dennisa: nemáš zač 🙂 určitě se to pohne, to si piš 😀

Tak já mastím dom . Přeji všem krásný víkend 😎
Páčko

inza
26. bře 2010

¨petap1: presne ta bezmoc je strasna. Ja jsem clovek akce a kdyz se rozhodnu tak prostedo toho jdu a tady se neda delat nic

betox: jj na imuno i genetiku nas poslali po prvnim neuspesnem IVF

evita: to pero je pichnuti komara, ale i normalni injekce jde vydrzet. Proste nesmis o tom premyslet kdyz budes "pichat" 😀 . Jo my meli ICSI

jechulka77 : ja pri IVF zacala stimulovat 2 den cyklu a pak 6 a 9 den na UTZ a ja pak sla 11 na OPU a 5 dni na to na ET

darkwitch:: ja podobne jako petap1 i betox

ivarei
26. bře 2010

anlek: Máš můj obdiv za porod doma, ale je fakt, že koho znám, má s tím jen dobré zkušenosti.
jechulka: Jaká je šance napoprvé nevím, dost šanci zvyšuje prodloužená kultivace. Je nás tu dost, komu se IVF povedlo napoprvé, řekla bych, že jsou v gennetu fakt šikovní. Navíc úspěch údajně zvyšuje i stimulace v dřívější době / bez ohledu na úspěšnost předchozího pokusu.

ivarei
26. bře 2010

evita: Neboj se, miminka se vejdou, kolik měříš? Já mám 160 😀 a břicho jako hooodně velikej meloun.

darkwitch
26. bře 2010

takze vy ste vsechny uz mely nejake vysetreni za sebou? ja nemam vubec nic protoze moje mudra to resi az po dvou letech... teda ted udelala vyjimku a dala mi zadanku na spermio, ale nevim jestli tam manza zvladne zajit driv nez se dostaneme do gennetu
alek ty jo ty jsi statecna, ja bych do porodu doma nesla...

inza
26. bře 2010

darkwitch: ja kdyz tam sla tak jsem nemela zadne vysetreni. Moje mudra to neresila vubec a nic nenapsala ai pro mnz. Vsechno nam delali az v gennetu vcetne mnz spermia.....

kacmelina
26. bře 2010

petap:
Celý den, nemyslíme na nic jiného, než kde ty peníze sehnat. Jednu chvilku jsem ten boj chtěla vzdát. V papírech píšou, že nás o všem budou informovat s předstihem, ale na tohle asi nějak zapomněli ☹
Kdyby řekli ještě 2500,- ale 4000,- je hodně. ☹

darkwitch
26. bře 2010

inza tak ted jsi me uklidnila 🙂 to jsem zvedava na co nam prijdou...

evita
26. bře 2010

ivarei: No já měřím 162 a 51 kg, tak to budeme asi podobné 🙂, ten můj říká, že mi budeme mít takovou malou myšku, že se mě nemůže vylézt 3 kg mimi,ale já myslím, že v poho. Teda i jeden gynekolog mi řekl, že mám malinkou dělohu 😀 , no tak snad s tím nebude nějaký problém, přála bych si dvojčátka,ale i za jedno budu děkovat bohu 🙂 , mrcha stále nic nechá na sebe čekat, nakonec tam pojedu až v pondělí pro ty léky už to vidím ☹

inza
26. bře 2010

darkwitch: delali nam pohlavne prenosne choroby, me HP, manzovi spermone. Az po prvnim nepodarenem IVF nam pak delali imunologii a genetiku.

kacmelina: vesmes o vsem informuji, ale podle me ani sami dr nevedi kolik se ted za ty leky doplaci. Me bylo receno co dodavka to vesmes jine doplatky. Hele ale nevzdavej to kdyz uz jsi takto daleko. Proste si reknete ze to sezenete a tak to sezenete a je to. Proste pozitivni mylseni 😀 Neboj to pujde

evita: no ja jsem s vyskou na tom podobne🙂 takze pokud nekdy ty dvojky vyjdou tak budu pak asi chodici koule 😀 s nozickama co z ni koukaj 😝 . Podle me je jendo kdy pro leky pojedes zda zitra a nebo v pondeli. Muzes je mit ppeci uz doma, nejak specialne se neskladuji

mandre
26. bře 2010

Ahoj holky.
Nestíhám, máme moc zakázek 😉 😉 a navíc mě chytl zánět sedacího nervu, au ☹.

Anlek: gratuluju 😵 😵 Hoď fotečky do alba, až bude chvilka času. Popiš podrobněji, jak probíhá porod doma....a jak příprava 😉 😉
Lita už asi porodila... 😀 😀

evita
26. bře 2010

no já nevím, proč pořád řeší, že tam musím přijet až druhý den menstruace, když bych to mohla mít doma 😝 , už nevím jak jí přemluvit, břicho bolí a je nafouklé a nic. Dneska jsem byla koupit darek v kramečku pro mimi, tam všechny ty maminy s kočárky, no bylo mi trochu smutněji 🙄

inza
26. bře 2010

mandre: jj porodila zacatkem tydne. Prckove jsou uz z inkubatoru venku pouze na vyhrivanych postylkach a papaji mlicko od maminky. Jinak nakonec rodila v Thomayerove nemocnici misto u Apolinare.

evita: tak si dej dvojku cerveneho a potom horkou "prasatkovou" koupel treba ti to pomuze. Bych to neresila a dojela tam zitra a kdyz nebudou chtit vydat tak si neco vymysli ze tu proste zacatkem tydne nejsi 😀

evita
26. bře 2010

dneska si dam asi vic než jednu dvojku červeného 😎 a ono to ráno vykoukne. Je fakt, že nakecat jim můžu co chci 😉

inza
26. bře 2010

evita: presne tak, takze zitra vyrazej smer Letna 😀 😀 a pak budes mit doma klid ze uz mas vse pripravene a nemusis se nervovat ze si pro to nedojedes vcas atd. Proste pokud mas Gonal tak ten jenom spoupnes do lednice a mas to 😎
cervene je dobry na krvinky 😀 😀 😎

nannynka
26. bře 2010

Anlek: Tak to jsi mela super, ja se kvuli te zas....ane krvi bojim, takze me ceka ustav, A koukam, ze Lita taky nakonec skoncila v jine nemocnici nez chtela. No tak ani na Apolinare nebudu mit cerstve info.... 😒 . Jinak asi mas pravdu, otoky se objevily az kdyz jsem prosedela tyden s 12h denne v praci....za 8 prac.dni jdu na MD, tak to nejak preziju a budu pracovat cast z domova.

Jinak ja uz si odskrtavam doktory, dneska jsem do porodu skoncila i s hematologama. Vsechno je v poradku, dokonce se mi nalez vyrazne zlepsil. Ale pokud bude porod vyvolavany, tak me den predem maji prijmout do spitalu a nacpat me "redidlem" krve. Pokud to pujde samo, tak mam pocitat s pobytem v nemocnici o par dni delsim kvuli cca 7-10 dennim redenim krve.

Jinak jak si tu nekdo delal pruzkum, u me vyslo prvni IVF.

Opatrujte se, tehotnete, nenervujte se a uzivejte slunicka.

pet.s
26. bře 2010

nanynka proč ti budou ředit tu krev? ty máš taky MTFR?
anlek ty jsi odvaha...ale gratuluji k Robinovi.

kacmelina
26. bře 2010

inza:
snažím se, jen nějak není kde ☹ Do toho nám dnes umřelo auto, totálně ☹

nannynka
27. bře 2010

pet.s - jj, mam MTHFR v heterozygotni forme + pred otehotnenim zvyseny fibrinogen. U toho druheho se nevi proc, protoze tenhle marker se v tehotenstvi prirozene zvysuje a nez to stihli vysetrit byla jsem v tom. Pani doktorka mi rekla ze to redeni je jen pro jistotu, kdyby ten fibrinogen vyvadel, kdyz nevi cim to je a taky protoze jsem po revizi musela kvuli rychle se srazejici krvi jit na opakovanou. Tam uz me pak tim redenim taky tyden cpali....Ale s injekcema do briska uz mame zkusenosti, takze se to dalo. Svagrova si kvuli MTHFR musela pichat cele tehotenstvi, takze tohle je v klidku 😉

inza
27. bře 2010

kacmelina: neboj urcite se na miminka najde. Jo jinak to znam kdyz se to tak se to...... 😒

anlek
27. bře 2010

Holky, odvaha moc nejsem, spis srab. Hodne jsem se bala, ze by me v porodnici totalne znicili. Navic jsem mela stestim, ze jsem zdrava, tehotenstvi bylo dobre, prcek se jevil podle vsech vysetreni jako zdrave miminko ... Bez toho by to neslo. Stejne jsme meli doma tasku do porodnice sbalenou, kdybych se prestala doma citit, kdyby PA nemohla dorazit, kdyby PA zavelela, ze se ji neco nezda ... Chodila jsem k PA do poradny soubezne s poradnami u dr. od pulky tehotenstvi a pripravovala se na to. Navic jsme s muzem presvedceni, ze jsme tim dali prtouskovi dobry start dozivota, protoze je celou dobu s nami doma, my jsme v pohode - zadne stresy. Jen malinko bojujeme s kojenim, ale to se musim naucit, jak ja, tak i on.

mandre
27. bře 2010

Inza: tak to je holka šikovná, já jsem koukala, že tu nějak není.. 😀 ...tak mě napadlo, že už... bylo to přirozeně nebo císařem?

Anlek: já bych to asi takhle nezvládala 🙂 ...ale asi to je jiný zážitek, než s bílýma pláštěma 😉 😉 .

inza
27. bře 2010

mandre: tak to nevim, zase tak podrobne me nepsala jenom sms. Jenom ze prckove meli cca 2,2 kg. Az se vrati tak urcite napise vice a i popise jak vse probihalo. 😉

anlek: takto doma tak to obdivuji 😉 ja bych na to asi nemela odvahu

kacmelina
27. bře 2010

Inza:
tak manžel se šel zeptat do Gennetu ještě jednou a řekli mu, že se sestra spletla a že si nepřečetla, že nám to hradí pojištovna a že mám krátký protokol. Takže nakonec z toho vyšlo opravdu těch 1500,- tak se mi ulevilo. Jinak za to auto nám řekli za opravu 7000,-, tak budeme nějaký čas jezdit busem 😀
No a ta červená mrcha o sobě sice dala vědět včera, ale pořád nic... 😖

inza
27. bře 2010

kacmelina: tak vidis, nakonec s tema penezma v Gennetu to dopadlo dobre a budes moci zacit "pichat". Hele bus je taky dobrej 😀 . Ja s nim jezdim porad 😀. Takze kdy zacinas stimulovat?

mandre
27. bře 2010

Inza: závidím 😀 😉 😉
Já začínám v pondělí baštit Clostil na další IUI, akorát se bojím, co zase pak bude vidět na UTZ - po léčitelově zásahu 😝 .
A kolik tam bude folikulů...To na mě bude zase Dr. koukat jak z jara 😀 😀 .