Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

miluse
2. čer 2009

JJ, každému sedne někdo jiný... my měli na první konzultaci hodně příjemnou paní doktorku, která tam ovšem není napořád, dojížděla tam z liberecké pobočky. Ta fakt na nás zapůsobila hezky a mile, po těch sestřičkách dole 😅 . Ona asi i Vykysalá nebude špatná, ale jak píše Dráček... každému sedne někdo jinej, mě primářka vyhovuje. A věřím, že chlapi jsou taky dobrý, ikdyž jsem se zatím tam s žádným nesetkala. A to jsem spíše zvyklá na chlapi doktory než ženský, jsem měla trošku z toho obavy, ale už jsem si zvykla.

boruvka2
2. čer 2009

Mám s lékaři docela dobré zkušenosti, něco jsem si zažila a toto mě tak zarazilo, že jsem šla hledat nějaké příspěvky na web. Loni jsem tam byli s manželem poprvé a říkali si, no, tak poprvé, zkreslené pocity atd. Nebudeme to nějak dramatizovat a nechali jsme to být, ovšem jak se to stalo podruhé.... nejlepší sestřička byla na recepci...sice nevěděla jak se platí převodem na účet, ale aspoň se chovala vstřícně.

dracekmracek
2. čer 2009

o paní doktorce Hejtmánkové jsem slyšela od kamarádek jen to dobré všichni si jí chválí.

Mně pan doktor Kulovaný nesedl když jsem ho viděla na chodbě ale pak hned jakmile promluvil,obrátila jsem,vše krásně vysvětlil,ukázal....

ten přístup té genetičky nechápu 😖

barrca
2. čer 2009

... no já jsem teda ale z té dr. krutílkové rozčarovaná - plánovali jsme k ní také zajít, dr. hejtmánková nám jí doporučovala, že dělá věci spojené s onkologickými problémy vrs. genetika - my máme v rodině v každé generaci u žen rakovinu (vaječníky, prso) a tak jsme to chtěli nějak dál řešit - hlavně kvůli prevenci (naposledy rakovina zkolila ve 30ti letech sestru 😢 ) ... ale po tom, co píšeš si asi zkusíme najít jiného dokotra na konzultaci ...

barrca
2. čer 2009

... a katu jak se daří tobě? už máš první trimestr za sebou, viď 😉

monivo
2. čer 2009

Ahoj borůvko, mrzí mě vaše zklamání z gennetu. My tam byli zatím jen 3x. Jednou u primárky na první konzultaci, pak na genetice u dr. Raškové a pak u androloga. Pokaždé jsme byli spokojeni, i se sestřičkami na recepci a také se sestřičkami na odběru. Já tedy moc nějaké kyselé obličeje sestřiček nevnímám. Pro mě je důležitý přístup ošetřujícího lékaře. Ale zatím jsem špatnou zkušenost se sestřičkou neměla. Jsme teprve na začátku, tak doufám, že ani mít nebudu. Je to asi hodně individuální. Stejně jako tobě občas není někdo sympatický, tak to samé je i u lékaře, je to přeci jen člověk. Ale je to jejich povolání a přes toto by se měli přenést. Zkuste se příště objednat na genetiku k někomu jinému, jestli by to pomohlo. Na konzultaci IVF jdete k doktorce, ke které tady chodí většina holek a chválí si jí. Takže být tebou, neházím flintu do žita 🙂 Přeci jen objednací lhůty jsou všudé dlouhé, takže bych změnu CARu zatím odložila. Uvidíte, jak na vás zapůsobí na konzultaci k IVF. Kdy tam jdete, jestli se mohu zeptat?

ardillas
2. čer 2009

ahoj, byli jsme v gennetu jednou. Dr.Krutilkova byla velmi ochotna a mila, vse nam postupne vysvetlila, nechala nam cas na otazky.Ja vim , ze problemy paru pocit dite jsou strasne citleve tema, ale i lekari jsou jenom lide....treba nemale svuj den.Moje hodnoceni pristupu lekaru je jenom pozitivni.
Naopak mame prisernou zkusenost se sestrickami na recepci. To byla tragedie- co se ochoty, socialni inteligence a empatie tyce..... jinak vsichni lekari velmi prijemni, ochotni otevreni a primi, profesionalove.
asi je to i otazky osboni chemie.....

boruvka2
2. čer 2009

Na konzultaci bychom meli jit 13.cervence k Mudr. Langerové, objednaci terminy jsou docela rychle, na gnetetickou konzultaci jsem cekala jen 3 tydny a na pristi tyden me chteli objednat na IVF konzultaci, ale tim ze budu mimo, tak jsem to nechala posunout az na cervenec. JInak diky za vase prispevky a sve zkusenosti, trochu jsem se uklidnila. Boruvka

anlek
3. čer 2009

Holky mam dotaz. 😅

Pred IVF jdu 20. den na konzultaci, kde by me mela dr. vysetrit, rozhodnout jaky protokol a podobne. Dozvedela jsem se na jedne diskuzi, ze je tam muz potreba kvuli podepsani papiru. Toz pujde se mnou. Docela by me zajimalo, jak tato prohlidka probiha, at vim na co ho pripravovat.

miluse
3. čer 2009

Anlek, sice mě to taky čeká, ale myslím, že to bude pouze ultrazvuk a pak konzultace 😉

dracekmracek
3. čer 2009

Anlek ano manžel tam se mnou musel být podepíše souhlas s IVF,jinak prohlídce přítomen být nemusí.U mě se prohlídka skládala jen z ultrazvuku,hlavně doktor zjistí zda nemáš cystu a můžeš stimulovat...

anlek
3. čer 2009

Tak to ten muj prezije take. 😀

Jinak me nikdo nerekl, ze tam musi byt .... To jsem se dozvedela az diskuze, kde jedna holcina byla bez muze a prave dr. Vykysala ji za to vynadala. Nechapu to, proc to nerekla, kdyz jsem u ni byla posledne. Nebo proc me na to neupozornila sestricka, kdyz jsem se objednavala. ☹ Byla bych tam pak za blbce. A to ja tuze nerada. 😀

Co kdybychom jim udelali prirucku, kde by byly takovehle informace, na ktere oni zapominaji? 🙂

miluse
3. čer 2009

Tak mě to primářka řekla, že máme přijít oba, už mi to hlásili před první konzultací ohledně IVF, ale pak mi tam právě našly cystu, takže se to odkládalo.

nelynka
3. čer 2009

no mne je divne ked tam niekto bez muza vobec ide..
moj to ma nakazane a v popicu prace ze tam somnou ide, predsa je to nasa spolocna buducnost a keby sa bolo treba rozhodnut hned, nech aj on ma na tom podiel.. 😉

miluse
3. čer 2009

Nelly, jj, to jo... ale ono zase někdy prostě ten chlap nemá tolik času tam jít a je fakt, že třeba někdy to info ani neřeknou. Taky už jsem tam byla 2x sama, páč se manža nemohl vzdálit z práce 😅

dracekmracek
3. čer 2009

Jirka tam s emnou byl jen na IVF a první ultrazvuk,na KET jsem byla s nejlepší kamarádkou a jsem za to ráda 🙂

anlek
3. čer 2009

No ja tam chodim sama, precejen chodim docela casto (zvlaste kdyz jsme absolvovala IUI a sla na ultrazvuk i 3x tydne). Proste ho nechci s sebo utahat pokazde, staci, kdyz jen jeden z nas dvou tam musi tak casto. Takze si ho nechavam, aby se mnou chodil, kdyz je tam opravdu potreba. Ale spis mi vadi, ze nebyt internetu, tak tam jdu sama a budou na me neprijemny. ☹

boruvka2
3. čer 2009

Hezky den, znate prosim Mudr. Langerovou? Nenasla jsem ji v seznamu na strankach Gennetu. Dekuji. Boruvka

miluse
3. čer 2009

Borůvko, ta je tam myslím nová

boruvka2
3. čer 2009

Anlek, ja volala na objednani do Gennetu na druhou konzultaci a odbery a ptala jsem se, co mam sebou vzit, protoze to nemame zrovna kousek do Prahy. Sestra mi rekla, ze mam prinest jen 15 tis. korun za kazdeho. Kdyz jsem se ji ptala jeslti i za manzela, tak rikala ano, ze jsme preci dva a rozloucila se. Pak jsem tam voala jeste jednou, mluvila s jinou sestrickou a ta mi rekla, ze nemam nosit nic, ze nic nepotrebujeme s sebou. No, jeste ze jsem si vzala vysledky z laboratore z jineho centra genetiky, ktere doktorka potrebovala. NO, zalezi na koho clovek natrefi, ale verim, ze mrzi, ze clovek z neinformovanosti se dostava do neprijemnych situaci. Boruvka 🙂

boruvka2
3. čer 2009

Miluse, dekuji. Uvidime.

barrca
3. čer 2009

No já jsem byla na konzultaci před ivf bez muže, protože nám také nikdo neřekl, že má jít se mnou a on zrovna nemohl ... ale primářka byla v klidu, řekla, že měl přijít manžel se mnou, ale že to nevadí, že to podepíše při OPU ... tak teď už jsem poučená také a raději už vždy chodíme s manželem na všechno oba 😉 Také mě ale trochu rozčilovalo, že se řadu věcí dozvídám až zpětně .... mě prostě připadá, že dost nestíhají a to je ta daň. Hold se počet párů, co jim to nejde výrazně zvyšuje ☹

anlek
3. čer 2009

Jj, to presne, mam pocit, ze nestihaji. Ale to o vic by meli byt tolerantni, ne? 😉

Ale je fajn, ze existuji takovehle diskuze, kde se dozvim, co mi bud uteklo nebo mi zapomenout rict.

zuzulik
3. čer 2009

anlek: 20DC na konzultaci pred IVF s manzelem / pritelem vubec nemusis.... tam se pouze rozhodne zda budes na IVF stimulovat tj. doktorka provede gynek.prohlidku zda nemas cystu apod. Rozhodne se o protokolu, o lecich a dalsich kontrolnich UTZ....mozna Vam da setricka i reverzi k nahlednuti ,pak by manzel mel jit s tebou na UTZ, kde by s tebou podepsal veskere nalezitosti 😉

zuzulik
3. čer 2009

boruvko mela si pani doktorce rict,ze s jejim chovanim nejsi spokojena, ze je to pro Vas ( jako predpokladam pro kazdou z nas) velice citlive tema ,ze dojizdite z dalky a takove jednani se Vam urcite nelibi....alespon by se nad sebou zamyslela..... je to velice neprofesionalni, kdyz s nama takhle nekdo zachazi..
a nemluvim o tom, ze si za nektere vysetreni a vykony platime a zrovna nemale castky ...
😉 ja bych se asi ozvala ....

boruvka2
3. čer 2009

Zuzuliku, ja doktorce rekla, ze se ji na to ptam z duvodu dojizdeni, abych predem priblizne vedela, jak si zajistit nektere veci s praci, hlidanim dcery apd. A ona mi na to rekla, ze taddy dojizdeji klienti z Italie a Anglie a taky nemaji s tim problemy. Jenomze, ja byla tim jejim arogantnim jednanim tak zaskocena, ze jsem uz nerekla nic. Ale priste si to uz libit nenecham, budu na to pripravena a ozvu se. Ja takto jednat se svymi klienty a pacienty, asi bych se hanbou propadla. 🙂

boruvka2
3. čer 2009

Anleku, ja jsem taky rada za tuto diskuzi, moc mi to pomaha a hlavne ten ZDROJ informaci je skvely... 🙂 🙂 🙂

zuzulik
3. čer 2009

no prave o tom to je, my se umime chovat a jednat s lidma i kdyz se trapime a oni co ??? jsme tam my pro ne,anebo oni pro nas ...??
ja takove jednani nesnasim a vubec me nema co zajimat jeji duvod k takovemu chovani , protoze pokud jsem si vedomaa,ze jsem ji nic neudelala, tak se ma chovat slusne, nebo se pletu ?
z Italie a Anglie..no ale to se neda zrovnavat, v jejich krajinach IVF stoji neuveritelne prachy a tady je to stoji 1/2 a mozna i min....a at mi nikdo nerika, ze i v Gennetu si cizinci priplati a to chovani personalu k nim je odlisne ...co si budem povidat.... 😉 🙂

zuzulik
3. čer 2009

hele musime se naucit jim rict, ze se nam to nebo ono nelibi ... 😉

miluse
3. čer 2009

Zuzu, jj, to jo, ale chápu borůvku, taky bych se asi poprvé nezmohla na nic 😅 jak bych byla v šoku 🙂