Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
22. črc 2009

Mončo: tak to jsem zvědavá, protože tomu taky nerozumím,ale věřím,že to bude v pořádku 🙂

monivo
22. črc 2009

Teď mi volali zpátky, sestřička, že mluvila s dr. a transfer bude 🙂 A zítra mezi 8-9hod mi buď zavolají, že bude ET a pokud se neozvou, tak si mám volat sama a upřesní to. Na 100% mi to nedokážou říct. Je tedy ještě možný, že to bude i v pátek.

monivo
22. črc 2009

Leni, ještě jsem ti chtěla říct, ty háčkovaný čepičky apod. jak jsou tu ty reklamy....já netušila, že je to tvoje 🙂 Mám dvě kolegyně, které čekají holčičky, tak mě to zajímalo a na tvých stránkách jsem zjistila, že to děláš ty, je to moc hezký 🙂

lenkakubickova
22. črc 2009

Mončo tak to je super,že transfer bude!! 😵 😵 😵 To už je jedno jestli zítra, nebo dnes,ale super,že bude!!! 😵 😵
jooo,to jsem já s těma čepičkama 😀 😀 ...a docela mám dost zakázek,tak teď momentálně fakt nestíhám 😅

monivo
22. črc 2009

Fakt? to je super, buď ráda. Počkej, až budeš doma, budeš ráda, že máš co dělat 🙂

lenkakubickova
22. črc 2009

jo,mě to dost baví, zkusila jsem občas tady v bazárku něco prodat a jak toho začalo být víc,tak jsem si zkusila udělat e-shop, stáhnout ceny oproti ostatním a jede to dobře. Taky si říkám,že až budu doma,tzak to udu využívat a jestli budeme mít někdy holčičku,tak ta bude vypadat,to bude mít na každý den jednu čepičku 😀 😀 😀

lenkakubickova
22. črc 2009

Ale už mám po ptákách...teď mi psali z Koníka, že inzerát v tom pravém okně j od zítra placený a na to jim prdím 😝 Tak už toho asi tolik nebude,ale to nevadí 🙂 Kdo bude chtít,tak najde moje stránky na seznamu 🙂

monivo
22. črc 2009

Neboj, ony si to holky mezi sebou řeknou. Je to tak vždycky, že pak je to taky hodně o referencích.

lenkakubickova
22. črc 2009

jo,je to tak, znám to. Sakra, už mě to tu dneska neba 😝 ...máme tu klima,tak je tu fajn,ale nechci vidět tu cestu domů v busu 😢 To bude něco v tom vedru. Ještě,že zítra sem jdu naposledy a pak do 5.srpna dovolenáááááááááá 😵 😵 😵

barrca
22. črc 2009

jé Leni, ty čepičky jsou parádní, to já to tak nevykoumala jak Moniv 😀 tak ještě že to zmínila .... to já si jich objednám hromadu pro kamarádky ... jen musím změřit hlavičky ... a děláš i pro dospěláky? Mě se to docela na ženských totiž líbí 😵

Jinak já v práci také umírám, mám toho fakt moc.... zítra to vidím na "noční službu" abych si mohla v pátek v klidu odjet na dovču .... já vím Moniv, že se alespoň zabavíme a tobě ten čas asi moc neutíká, ale já už se na to až mi nebude tak utíkat jako tobě celkem těším 😅

barrca
22. črc 2009

Mimochodem, můj manža je úplně zlatý a v ivf mě maximálně pdporuje, jen tolik nekomunikuje ... chtěla bych si s ním o tom povídat více ... ale o toho mám vás, holčiny moje zlatý .... já teda po ET a při braní těch všech hormonů byla i relativěn náladová ... já mám totiž i dost silný předmenstruační prudící nálady 😅

barrca
22. črc 2009

a manža to většinou zkousává celkem dobře a pořád mě nutí odpočívat 😀 ... což já teda moc neumím

lenkakubickova
22. črc 2009

Raduš: to mě těší, dělám i na dospěláky,taky už jsem dělala klobouk na pláž a sobě si uháčkuju na zimu čepku 😉 Až budu mít volněji, tak musím udělat vzorky i klučičích čepiček a čepky na zimu,aby byl větší výběr,ale teď fakt dělám jen na zakázky, ostatní nestíhám 😅

tak to ti nezávidím,jestli s tebou šijou hormony,to já i normálně při MS jsem úplně v pohodě a teď necítím "zatím" vůbec žádné změny 🙂 je fakt,že tady si o tom člověk v klidu pokecá. Manža se mnou o tommluví,ale kolikrát mi z toho přijde strašně popletený a přijde mu to mc složitý 😀 😀 ...ale co si píchm injekce,tak za mě trpí a je mu mě líto,ale ono to v podstatě nic není 😉 🙂 Jde o ten první krok a pak už mi to nepřijde 🙂

barrca
22. črc 2009

Tak to je supr, že už ti ty injekce ani nepřijdou ... manžel mě také trochu litoval, protože to podstupujeme zejména kvůli jeho líným spermoníkům ... na druhou starnu on si kvůli ředění krve píchá injekce celkem pravidelně, tak mu to tak děsné nepříjde ... a popletený to taky je, já už na něj mluvím ve zkratkách jak na vás a on jen valí oči 😕

barrca
22. črc 2009

a nálady jsou fakt děsný - nejhorší je, že o tom víš, že si na ránu, ale nic s tím prostě neuděláš a musíš prudit 🙄

a to je supr, že děláš i pro dospěláky, tak já to vyšpekuluji a dám vědět!!!

monivo
22. črc 2009

Já tedy žádné nálady nemívám. Ani před i při MS a teď taky ne.

Jinak s tím manžou, taky to děláme kvůli jeho líným spermoníkům a mám možná někdy pocit, že proto se o tom nechce moc bavit, že třeba cítí tu vinu a cítí se blbě....fakt nevim. Taky jsem si to možná udělala sama, při píchání jsem vždy odešla, aby mě u toho neviděl, vadilo by mi to. No ale odpo jsem mu volala ohledně ET, aby s tím počítal a řekl mi, že pro mě akorát přijede, ale že si nemůže dovolit z práce odejít a být tam se mnou celou dobu, několik hodin. Že až budu připravená na odchod, tak pro mě přijede. A do gennetu se nechám odvést taxíkem (na který mi teda dal pracovní kartu 🙂 ). Tak nevim, jestli to mám brát, jako že mě dostatečně nepodporuje nebo že bych měla chápat, že prostě z práce nemůže utéct. On totiž je v pátek v práci naposledy, od 1.srpna jde jinam, takže finišuje. Ještě, že OPU bylo v sobotu a měli jsme na to čas, strávili jsme tam hodně dlouho. A dovolenou si vzít už v práci nemůže. No je to těžký. Jak to dělají vaši manžové v práci?

barrca
22. črc 2009

Ahoj Moniv, tak to ti nezávidím ... můj manžel si vzal při našem prvním opu-et vždy dovču a byl celou dobu se mnou - mě po opu nebylo moc dobře, málem jsem omdlela a on z toho byl dost špatný, právě proto, že má pocit, že mi to sám způsobuje ... a já ho spíš posílala do práce 😅 ... ale máš asi pravdu, že proto o tom současně nechce asi moc mluvit ... já si myslím, že to je "projekt" nás obou a neměl by u toho chybět ... ale zase chápu, že někdy je to komplikovanější. A nemáš nějakou kamarádku, která by s tebou šla? Jen pro pocit, abys na to nebyla sama. Ten ET je celkem rychlý - max tak na 2 hodinky sakum prásk i s odpočinkem ...

monivo
22. črc 2009

Bohužel nikoho takového nemám. Sice jednu mám, ale je v 8.měsíci. Vím, že ET už není na tak dlouho, ale po zkušenostech z OPU, kdy jsme tam byli 6hodin, protože jsem také omdlévala a stejně mi tam on v ničem nepomohl (seděl u mě a já mu řekla, že si s ním stejně nemohu povídat, tak si šel dolu číst) tak vidí, že mi tam stejně nepomůže a že bude lepší, až když budu připravená jet domů, tak mu zavolám a on přijede. Mě přijde, že si vůbec nepřipouští a neuvědomuje, že se může stát, že od zítřka či pátku můžu být těhotná. Má pořád pocit, že to zveličuju. Asi je to možná i proto, že zatím jde u nás vše hladce.

lenkakubickova
22. črc 2009

Raduš: jsem ráda,že se ti moje čepky líbí, není problém,kdykoliv napsat a dohodnem i cenu 😉 🙂 Ty nálady ti fakt nezávidím,ale co,je to jen na pár dní 😉 😀

Mončo: myslím,že tvůj manža to spíš jen tak nějak hůř nese, že je chyba v něm a opravdu asi není ten typ,aby o tom nějak víc mluvil. A s tím časem? Asi je to v té práci fakt důležité, hlavně,že pro tebe přijede 😉 Jinak můj manžel tam vždycky do Gennetu šel se mnou a nechal si potvrdit propustku,že byl u Dr. a bylo to, nějak to neřešil. A tím,že občas mívá odpolední,tak to někdy vyšlo tak,že si nemusel brát žádné volno. A teď,kdyby ET vyšel na srpen,tak si na ten den vezme v práci volno na propustku. Já tě beruško plně chápu,že ti asi přijde líto,že s tebou není celou dobu,ikdyby mlčel a seděl u tebe,bylo by ti asi líp,viď? ☹ A zkusila jsi si s ním o tom promluvit? Třeba má fakt jen nějaké výčitky,žere ho to a na venek dělá "tvrďáka"...až se to povede,uvidíš tu radost 😉 🙂 Třeba se mu strašně uleví. Je to těžké....mám kamarádky,které tento proces třeba nějak moc neberou,říkaji : no co,tak ti to tam zavedou a máš to bez práce, je to lepší jak normálně. Ale sama víš,že to tak není...že člověk si toho psychicky i fyzicky zažije víc než dost...ale my jsme ženský a jsme silný a zvládáme to levou zadní 😉 🙂

monivo
22. črc 2009

Leni, díky. On je hroznej workoholik. Má pocit, že je nepostradatelný. A taky je celej po tátovi, po tchánovi. Když to vidím u nich, věrná kopie. Má to postavený tak, že chlap není moc doma, protože musí vydělat a finančně zajistit rodinu. A tchýně je hodně silná ženská, která na sobě nějakou bolest či trápení nenechá moc vidět a nechce od ostatních pomoc. Takže to možná je i trochu tak, že je takhle naučen z domova. Nikdy moc neviděl, že by se kolem ženský skákalo, jestli jí něco nebolí apod.

lenkakubickova
22. črc 2009

Mončo: to bude přesně o tom,co píšeš...má to v sobě, je na to prostě asi zvyklý z domova. Ale já bych si s ním zkusila jen tak promluvit,nebo mu říct,že mě to mrzí, on si to asi ani neuvědomuje. Ale, tak jestli jste jinak spokojení,tak se s tím dá žít 😉 🙂 jsu mnohem horší věci 🙂

lenkakubickova
23. črc 2009

Mončo: tak co? Asi jsi čšla na ET,viď? 🙂

barrca
23. črc 2009

ahoj Leni, také už jsem si říkala, že je tu nějaké "mrtvo" ... že je možná Monča na ET.
A nebo že by to vedro? To je fakt děsný 😖 Už abych byla v Chorvatsku 😎

myskaaaa
23. črc 2009

Ahoj holky....docela vám závidím, že už jste ve fázích stimulací, ET....držím pěsti a jsem ráda že to snášíte dobře....
Já si zažívám docela peklo,včera v práci mě začalo pobolívat v levém podbřišku,tak kdyz jsem přijela domu, sbalila jsem se do nemocnice a řikala jsem manželovi ,ze když se to zhorší, že je to určitě mimoděl. a že mě poveze do nemocnice....no psycho..ale nebylo to nejaky hrozný a nezhorsovalo se to a ráno mi ted celkem nic neni, jen me tam občas šťouchne....ach jo, je to hruza být těhotná netěhotná...vím, že v sobě něco nosím co je špatné,ach jo, tohle je nejhorší...až se to nějak vyřeší, teprve to asi celé ořvu, ale teď jsem v takovym napětí co zítra bude a myslím, že nemocnice mě nemine...tak jsem se vám vykecala...
Jinak Leni uz jsme mohly stimulovat spolu.... 😢

myskaaaa
23. črc 2009

Jinak Leni,jak probíhalo mimoděložní u Tebe? Ono to má asi pokaždé trochu jiný průběh,že? Bojim bojim..a jak dlouho ti po laparoskopii byla doporučená pauza- nesnažit se?

lenkakubickova
23. črc 2009

Ahoj Myško a Raduš 😵

Raduš: ještě,že tu máme klima,takže ani nevnímám,jak venku je,ale netěším se na tu cestu ven,to bude rána!!! 😝 A hlavně cesta v tom busu,to bude něco!! Samý smradlavý a upocený lidi,bleeeee 😝 😢 To se ti nedivím,že už se těšíš k moři, já bych jela ihned!!! 🙂

Myško: nesmutni, určitě tu bude někdo, s kým budeš stimulovat,nebooooj 😉 🙂 Asopň tě budeme moc povzbuzovat,až budeš stimulovat a radit co a jak 😉 Beruško, to mimoděložní byl takovej boj, asi jsem prožívala co ty,šťastná,že mám // silné jako ďas a těhu příznaky, jenže ty pak přestali a začalo mě pobolívat břicho,taky jen občasné bodnutí,nebo tak něco. Pak jsem začala kolem 5tt špinit a to mě znervoznilo,tak jsem letěla k Dr. a ten mě hned poslal do špitálu na pozorování,že v děloze nic nevidí. Takže v nemocnici jsem byla asi týden, ob de mi měřili HCG (stoupá jen ob den) a čekali,zda půjde dolů samo,nebo jestli půjdu na laparku. Po týdnu mě pustili domů,že mám po vánocích přijít opět na HCG a pak se uvidí,jenže,mě chytli 25.dost velké bolesti,tak jsem hned jela do nemocnice a tam mě hned vzali na sál,vzali mi laparkou vejcovod (bylo potvrzeno mimoděložní) a navíc objevili, že jsem měla i v děloze plod,ale ten se nevyvíjel, takže mi udělali i revizi dělohy. Málem jsme měli dva prcky přirozeně.Až pak mi teprve došlo, co se vlastně stalo, těžko se to píše,ale byla jsem pár dní uplně vyřízená,pořád jsem jen bulela...snažili jsme se dost dlouho a pořád nic a pak tohle...no a hned po laparce jsem si vyběhala IVF, páč už jsem měla kdysi samovolný potrat,pak tohle a bude mi teď 34,takže i věkově jsem nechtěla na nic čekat. Po laparce nám řekli, že si máme dát minimálně 3 měs. pauzu (kvůli jizvičkám) a pak můžeme začít,takže já jsem od února obíhala IVF,ale měli jsem k tomu ještě jiné komplikace, kvůli kterým jdeme až teď. Ber to tak Myško,že je lepší se s nepodařeným miminkem rozloučit teď,než kdyby se to stalo třeba ve 12-14tt, to jsem si zažila a to je mnohem horší! Pak budeš mít zdravé miminko, ne-li dvě!!! 😉 🙂

barrca
23. črc 2009

Mysko, to mne fakt mrzí ... držím palce, ať tě mine nemocnice ... úplně nejhorší je fakt to čekání, to já se kvůli tomu pořád rozčiluji. Nám nevyšlo 1.ivf, tak jsem byla dost zklamaná-vyřízená a k doktorce na konzultaci nás objednali za déle než měsíc ... a my ani nevěděli, co bylo špatně, pokud něco a jediné co mi bylo jasné, bylo, že půjdeme na genetiku a imunologii a na to že se také čeká měsíce ... ale setříčka nás prostě odmítla objednat dřív i když jsme jí říkala, že mi stačí žádanky na genetiku a imunologii... to bylo fakt strašný. Do zítřka už to snad nějak zvládneš, drž se holka a piš, jak ti je!!! Třeba budeš stimulovat se mnou 😉

barrca
23. črc 2009

Leni, no já byla venku jen na oběd a málem mě to zničilo ... jinak naštěstí také máme klimatizaci 😵 Ale moře je moře ... zas kdybych nejela k moři, tak stimuluju s váma ... ale to už neřeším, to vydržím ... a zase jsem u toho čekání 😅 Ty sis holka teda také užila ... a jak se vůbec cítíš, co kámošky injekce?

myskaaaa
23. črc 2009

Ahoj holky, díky za podporu...
Leni takže myslíš,že když i při mimoděložním hcg klesá samo, že někdy operace není nutná? Ježíš já nechci ležet v nemocnici jen tak a ob den dávat krev, to mě dodělá!!!! No nic....
Barrčo,třeba to stihnu s Tebou,ale spíš až po Tobě.... 🙂

lenkakubickova
23. črc 2009

Raduš: to víš,někdy je život potvora,ale všechno zlý, k něčemu dobrý 😉 🙂 ...a kámošky injekce? Hele,ty už jsou v pohodě, už jsme si na sebe zvykli 😀 Akorát jsem zvědavá na dnešek,kdy musím píchnou dvě,jednu do pupíku a jednu do stehna 😅

Myško,ano,kdyby ti klesalo HCG samo a ty jsi neměla žádné bolesti,nebo komplikace,tak by jsi se nemocnici mohla vyhnout 😉 🙂 ...jo,to ležení je totiž opravdu šílený! A mě bohužel tady v Praze dali na pokoj s dost blbejma případama těhulek a tak my moc dobře nebylo.... ☹ Až v Hořovicích jsem měla super spolubydlící "Digi" z Ulice 😀 a ta mi hodně pomohla a právě mi doporučila Gennet a její Dr. Vykysalou 🙂 Myslím na tebe a drž se! Věřím,že bude vše O.K. A dávej nám zprávičky,jo? 🙂