Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
8. říj 2009

nannynka, moje gyn také posílá těhotné na nt screening k nějakému doktorovi. Ale já jí řekla, že jsem již objednaná do gennetu a vůbec s tím problém neměla.

Anlek, já tomu ale moc nerozumím, já už na krvi byla před nt screeningem a teď mi dali žádanku i na triple test. Když mi z první krve vyšlo riziko 1:5020, tak proč další krev?

anlek
8. říj 2009

Nany, uvidis, co tvoje dr. Ono na ni zalezi na tobe i dr. Kdyz ji reknes, ze to mas bliz, tak snad to bude v pohode.

Moni, stejne jako NT screening je odber krve+UTZ a pomoci nejake programu to daji dohromady a reknou vysledne riziko, tak v Gennetu (pokud se nepletu) maji program, do ktereho se davaji vysledky te prvni krve, druhe krve a UTZ. Navic ta druha krev je trochu jina. Kdyz se bere ta druha krev jako sama o sobe, tak dava casto falesnou pozitivitu, neboli to stresuje. Ale kdyz se to da dohromady s tim pred tim, tak snad to muze jeste vysledky zpresnit.

Dneska hlidam 15m holcicku ... a ona mi ted dopoledne usla. V dobe, kdy mela radit a zrejme v dobe, kdy ma spatm, tak naopak bude radit. 😀 😀 😀

pet.s
8. říj 2009

Moni a platili jste ten NT screening? Nás se ptali jsme měli IVF u nich.ale nic jsme neplatili. Tak nevím jestli proto, že mimi bylo poškozené a nebo protože jsme na IVF byli u nich.
Moni krásná fotečka mimíska.Moc ti ji závidím.Mooooc.
My se včera v gennetu domlouvali, co dál. Tak nejdřív prosinec, spíš leden,nejlépe únor. ☹ Takže uvidím jak začne MS po šestinedělí. A jedeme zase na novo((( ☹ 😉

pet.s
8. říj 2009

anlek i já dnes hlídám. 17 měsíční Růženku,ale zlatíčko spinká předpisově od půl 12 a spinkává dlouho, tak uvidím jak se ji bude spát dnes u Daníka v posteli. Jak dlouho vydrží. 😒 Jdu účtovat.

monivo
8. říj 2009

pets, díky. Neplatili jsme nic, jelikož jsme tam také absolvovali IVF. Chápu, jak ti musí být, když tady těhotné píší o vyšetřeních, dávají fotky apod., musí to být těžké.

nannynka
8. říj 2009

Diky, uvidime v pondeli se s dohodnu.

Vykysala mi napsala, ze mam prijit na krev mezi 18 a 23.10. - coz bude jestli dobre pocitam 10.tyden. A pak co ? Nejaky UTZ a pak zase krev ? Jsem zvedava jak opice, minule se mnou do 12.tt nic nedelali...A klika se v Gennetu na Fetalni medicinu nebo na co ? Diky, ja makam jak sroubek, ale nejak mi to dneska nejde. Spis vymyslim jak manzelovi osladit nedelni 7.vyroci svatby 😉

monivo
8. říj 2009

Měla bys tam mít optimální termín na objednání na krev, poté v rozmezí cca 1měsíce optimální termín na objednání na NT screening. Vždy se mačká "RECEPCE". Nejdříve ti tam dají papír na krev a příště ti dají kartu a pošlou na UTZ Nt screening. Papír na triple test mi dala dr. při odchodu z NT screeningu.

monivo
8. říj 2009

Na krev se nemusíš objednávat a nemusíš být na lačno, na nt screening se musíš objednat.

lenkakubickova
8. říj 2009

Ahoj holky .-)

Nestíhám nic, v práci je to na pytel,ale mám tu co řešit, je tu dost problému,takže jsem v jednom kole 😝 A doma jsem ráda,že sem doma a musím háčkovat,ač mě to někdy únavou dost nebaví 😅
Je to někdy fakt těžké číst,jak tu těhulkujete a představuju si,že jsem tu mohla těhulkovat s váma a nic a někdy i závidím 😔 😉 ...ale moooooc vám to všem ze srdce přeju!!!!!!! 😵 😵 Je to jen prostě občas fakt těžké.....a pak mám dojem,jako bych si tu s vámi neměla o čem povídat 😔 ...doufám,že víte,že to nemyslím špatně 🙂

Jsem zvědavá,jak mnám dopadnou 22.10. ty výsledky z Imunny 😕 😔 ...nějak se ty dny vlečou a je to pořád daleko 😝

Péťo: moooc držím palečky,ať další pokus vyjde co nejdřív!!! 😉 🙂 A jak jsem ti už psala,třeba budeme stimulovat a bojovat spolu 😉 😵 😵

Mončo : supeeeeer fotečka!!! 😵 Nádherný mimísek 🙂

janicka.slunicko
8. říj 2009

Ahoj holky
Konečně jsem se k vám připojila, nějak semi nechtěli otevřít stránky,vubec to nešlo... tak nevím co stim bylo..
Pak jsi vas holky dočtu, nejdřív vám napiši.
Jsem dneska byla u dokt. tak tam vyděla jednoho mimiska a druhej že je malinkej,to se uvidí prý příště, tak jsem tak holky rada ,že aspon že bude jeden.. 😀 jsem objednaná na 27 a to se uvidí srdíčko..

janicka.slunicko
8. říj 2009

Milena: držím palečky na OP 🙂

Barcca: neboj ,třeba to dopadne dobře, uvidíš že jo, 😉 Jak je na tom manžel,s tatkou jsem ješte nemluvila jenom po telefonu, tak zatím nic nevím..

Nannynka: to je hezké že budete slavit sedum let,kam se chystate oslavovat..

anlek
8. říj 2009

Pet.s, ja bych na tvem miste brala leden. V prosinci budes uhonena kolem vanoc, pak oslavite vanoce a odpocinete (na Silvestra malinko opijete) a v lednu budete pripraveni do akce. S hlavou cistou. Ted to vypada jako dlouha doba, ale je rijen, v listopadu se zacnes pripravovat na vanoce, napeces 100 kg cukrovi. To utece rychle.
Holcicku jsem vratila, mam ji vracet na odpoledni spani. 😀 Dozvedela jsem se, ze se ji malinko zmenil rytmus dne, takze pohoda.

Nanynko, NT screeening se sklada ze dvou casti. Z odberu krve v cca 10tt a UTZ v cca 13tt. Je to modernejsi vysetreni nez uz tu zminovane triple testy. NT screening zatim neni brany jako standardni vysetreni. Nekteri doktori to dokonce neuznavaji tak, ze rikaji, ze je zbytecne. 😠 Triple testy jsou v cca 17tt - druhy odber krve na genetiku.

Leni, jak to vypada s praci dlouhodobeji? Leni ty tvoje pocity tu zname vsechny, komu neotehotnela zadna kamaradka v dobe, kdy jsme se snazily a vubec to neslo ... Je to tezke a ja vas s Pet.s obdivuju obe dve, ze sem dokaze zajit. Poprat nam stesticko. Neboj, ono se to otoci a za chvili budeme zase my drzet palce vam, aby slo vsechno jak se ma. 😉

anlek
8. říj 2009

Jani, kdy jsi mela OPU? Ja jsem totalne ztracena, kdo kdy co ...

Btw. holky pripominejte se, kdy vas co ceka, at vim, kdy drzet palecky. 😵

nannynka
8. říj 2009

Ahoj, diky za vyjasneni co kdy a jak 😉 Tipuju, ze to muj doktor podle lonskeho vyvoje asi neuznava, ale myslim, ze budu dost presvedciva 😀.

Janicko, to je fajn. Jedno lepsi nez zadny i kdyz vim, ze sis moc prala dvojcata. No s tim slavenim nevim, chova si me ted jako sklenikovou kyticku tak mam obavu, ze se zadna hogo fogo vecere nebude konat. Jedine ze bych ji uvarila ja a to se mi s ohledem na to, ze si na sobotu vecer pozval kamarady asi nebude chtit. Varit pro pet lidi, to abych si otevrela zavodku 😉. Tak uvidime. Mame to rozdelene, ze o licha vyroci se stara on a o suda ja...

monivo
8. říj 2009

nannynka, tak pokud bude doktor proti těmto vyšetření, tak jdi do gennetu bez jeho vědomí pro svůj klid. On nemá šanci se to dozvědět, že jsi tam byla na krvi či nt screeningu. Myslím, že takto podrobný UTZ není vůbec na škodu.

barrca
8. říj 2009

Jani, tak to je bezva, že tam máš minimálně jednoho mimísk a třeba budou i nakonec dvě, to je paráda 😀

Holky díky za palce ... Já jsem pořád dost natrní, pořád špiním, ale ms ještě nedorazila, tak jsem dnes dopoledne projížděla internet, jak je to se špiněním a otěhotnění (prostě jako magor... v pondělí jsem zase řešila úspěšnost těhu testů) - a moc moudrá z toho nejsem ... jsem už 12 den po ET, takže uhnizďování to být nemůže, každopdáně se to brzy rozsekne, tak to už vydržím. Jinak manžel je úplně OK, tedy normálně chodí do práce a nic ho nebolí, zítra se půjde objednat na jaterní testy a někdy v listopadu jde na magnetickou rezonanci a pak na gastro poradnu, tak se uvidí ...

Holky, tak ať vám všechny ty vaše screeningy, triple testy a všechno dopadne dobře! Leni na tebe budu 22. moc myslet, to budu akorát sedět ze ségrou v onkologické poradně, tak budu mít moře času ...

barrca
9. říj 2009

ahoj holky, tak jsem si dnes zase dělala test - dnes je cca po 14 dnech od ET a byl opět negativní, takže už je to jasné 😢 A špinění se zintenzivňuje, tak už na sebe ani ms nenechá dlouho čekat ☹

janicka.slunicko
9. říj 2009

Ahojik barrca. To mě je líto,jsem ti to tak přala a držela palečky... lito je mi to...

janicka.slunicko
9. říj 2009

anlek: Ja měla OPU 14.zaří letí to.

Tedka mi volala šefova že jsem na neschopence blbě nadiktovala adresu jejich firmi, tak budu muset jet po neděli do gennetu a nahlasit tu změnu. Doufam že to nebude nějak se konplikovat,když už marodím od 9.zaří...co myslíte.
Jak vám holky chodí pak ze socialky peníze, kolegyně když marodila tak to dostala až po tech měsícech..tak to je docela hrozné... ☹

janicka.slunicko
9. říj 2009

Holky tedka jdu dělat bramboráky , to si dame.... mnamky.

anlek
9. říj 2009

Ahoj,

Barco, to je mi lito. Ted uz to tak dobre nevypada. Zkusis zavolat do Gennetu a poptat se, co ted?

Jani, snad na neschopence to jde jen opravit. Aspon na vychazky maji papir, kde napisou opravu a poslou na socialku. S penezma je to zajimave. ☹ Minuly mesic jsem je mela od socialky 9. zari, dneska je 9. rijna a kde nic tu nic. By me zajimalo, jestli se jim tam budu muset jit pripomenout nebo jak to mysli.

barrca
9. říj 2009

Anlek, volat se mi nechce, čekat něž tě spojí a pak to probírat po telefonu ☹ stejně si musím v pondělí ukončit neschopenku, tak to všechno vyřeším na místě v pondělí ... sice máme 2 mrazáčky, ale přemýšlím, jestli ještě něpočkat a nejít na hysterku, příp. laparku, nějak asi budu klidnější, když budu vědět, že je vše v pořádku a jen se to prostě neuchytilo ... pravda, teď jsem vzhledem k manželově hospitalizaci a všem těm stresům neměla úplně nejoptimálnější podminky, ale stejně .... no proberu to s Vykysalou, achjo 😢

anlek
9. říj 2009

Barco, nechci davat planou nadeji, ale meli by ti tak jako tak odebrat krev ... Nekdo proste na tehu testy nefunguje. A s dr. vse poradne prober, uvidis, co ona navrhne.

pet.s
9. říj 2009

Ahojky berunky, no s tím chozením sem. taky přemýšlím jestli když s vámi čtu vaše těhotenství, tak na to zbytečně nemyslím. Ale na druhou starnu beru vás jako kamarádky, takže mě zajímá kdo, co která a jak. Já se mezi dospělé lidi moc nedostanu. Dopol jsem doma sama a účtuju, někdy hlídám. Mám toho ted málo.Skáču kolem domácnosti. odpol přijede Fr z práce a nerad, když někam odcházím. takže jsem s ním. Vyzvedneme hlídací holčičku ze školky, daníka z tréninku, něco nakoupíme. Večer pak večeře, úkoly, svačiny a po ní účtujeme oba. (no , já někdy spíš s vámi krafu na MK 😀 ), ale neexistuje, abych někam šla. I když nemám problém, aby mě Fr někam pustil, ale dělá u toho pak smutný oči a má nejapné poznámky o slušném chování. Jooo prostě výhoda věkového rozdílu v partnerských vztazích. Žijete se svým tátou. 😀 😀 😀 Kamarádku mám jednu, ale tu Fr nemá rád a ona jeho. Navíc hlídá v jiném městě, takže spíš jen smskujeme. Občas dáme colu někde v MC.
o víkendu pro změnu chata s našima. Maximálně se vídám se ségrou a s neteřinkou. To jsou moje nejlepší kamarádky 😀
Prostě jsem pořád jen s dětmi nebo s Frantou a nebo sama, tak se toho moc z okolního světa nedozvím.
Ty jo, když si vzpomenu, když jsem ještě bývala s první manželem bezdětná. Ty Silvestry, každý pátek tanečky. Byli jsme děsně společenský a ted je ze mě Slepice domácí. 😀 😀
Největší událostí je sestavování jídečlníčku na víkend a sepsání velkého nákupu pro Frantu. 😀 😀

pet.s
9. říj 2009

Takže ráda sem zajdu a napíšu vám. počtu si vás. Vždyt s tím se člověk musí srovnat. Kolem mě je takových těhulí a taky se jim nevyhýbám. I když vždy když si čtu příspěvek monivi, tak si povzdychnu, že takhle už mohlo být moje mimi.
Ale život jde dál. Musí se koukat dopředu a ne brečet dozadu. V po jedeme k Dr. Raškové na genetiku, aby nám řekli výsledky histologie mimíska. Výslovně jsem jim řekla, že chci vědět pohlaví, tak doufám, že na mě nezapomněli. taky jsem zvědavá, co zjistili. Nevítě někdo, proč nám tu histologii dělali? Zjistí z toho proč měl tu vývojovou vadu? Nebo čím byla způsobena?

anlek
9. říj 2009

Pet.s ja ted musim utikat, ale myslim, ze histologii delaji, aby vedeli, co presne melo. Urcite zkontroluji karyotyp.

Jinak ono jsme se tu setkaly diky tomu, ze nas neco spojuje ... Kdyby to bylo napriklad hackovani (sazeni kyticek, .... cokoliv), tak to bude jine ... Ale takhle je jasne, kde je nosne tema ...

nannynka
9. říj 2009

pet.s - já se vloni ptala když mi říkali, že si pro ní mám přijet a oni mi řekli, že se vždy pokouší zjistit proč těhotenství skončilo. U nás nepřišli na nic, protože už bylo moc rozložené....opatruj se a přeju hodně síly, se mnou to teď pěkně mele vzpomínkama ☹

janicka.slunicko
9. říj 2009

Tak bramboraky byly vyborné, zítra mám v planu udělat květak s bramborem..to bude také mnamka...

Já jsem také rada že jste tady holky, vy jste o proti mě zkušenejší a máte více informací,tak jsem rada že se vás mužu nacokoliv zeptat... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

milena26
10. říj 2009

ahojky holky tak máme po OPU a hlásím,že máme 27 vajuch z toho asi 2 nebudou nic moc říkala embrioložka a spermiogram máme na výbornou o proti loňsku prej kvalitka 😀 tak jsme dali 10 na ISCI a zbytek oplodnit přirozeně a i PK jsme dali ať je prosejeme sítkem a zbydou jen ty kvalitní 🙂 😉 nooa jinak mám OHSS v 1 stádiu tak musím hodně pít a než bude ET tak mě musí skouknout mudrc 😕

anlek
10. říj 2009

Mileno, to je super uspech. Jeste krom piti je dobre do sebe dostavat, co nejvic bilkovin (tvaroh, maso, ...) nebo se da nejaka bilkovina koupit v lekarne a dodavas ji k jidlu. Drzim palec, at udrzite OHSS pod kontrolou a tehotni se jedna basen. 😵