Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

barrca
2. pro 2009

Ahoj holky, zdravím všechny - těhulky, čekatelky i zklamané. Já už sem moc po druhém neúspěchu v ivf nechodím (nejsem tedy moc informovaná) ......

Andrej, moc mě to mrzí, já měla podobnou depku před měsícem a půl a nebylo to nic moc ... no to jsem si ještě myslela, že máme mrazáčky, které jsme platili a které nám potvrdili... tedy jen do další konzultace u dr., kde jsme zjistili (3 týdny po zaplacení a při vědomí, že si jdeme domluvit KET), že žádné mrazáčky nemáme ☹ ☹ ... další supr šok. Hlavně se mě neptejte, jak se to mohlo stát, no comment. Každopádně vám všem držím palce a přeju lepší zítřky!! Já se rozhodla, že začnu cvičit mojžíšovu metodu, možná zkusíme IUI, protože se mužíkovi zlepšil spermio (i když stále není úplně OK), v lednu jdu na hysterku a laparku a pak možná na jaře další IVF - ale už to tak nějak neřeším, víc udělat nemůžu 😕
Mějte se, já se snad zase nějak ukážu, abych věděla, jak se vám daří ...

anlek
2. pro 2009

Ahoj,

koukam, ze tu vladne nejakea depka. ☹ Holky, me je to tak lito, ale musi se to prece otocit.

Barco, jak se to mohlo stat, ze jste jim zaplatili za zamrazeni a pak jste tam nic nemeli??? 😨 To je teda sila.

barrca
2. pro 2009

Anlek, to nám nikdo nebyl schopen vysvětlit - vysvětlení typu, že se sestra asi podívala na starý záznam emryologů, kde byl např. pouze napsán záměr, že chtějí zamrazit a nakonec se to nekonalo mě fakt neuspokojil.... ten psychický šok bych fakt nikomu nepřála, proč to sakra nechápou, že to je na nervy a nesnaží se předejít takovým chybám !!!! Ale nic nezmůžeš. Situace se měla tak, že po ET jsem si vola asi za 5 dní, zda máme zamraženo, bylo nám řečeno že ano ... za týden jsem to jela platit, stále se tvářili, že máme zamraženo ... za další týden ukončit neschopenku, opět bez nové informace a pak za další tři týdnu u dr. zjistím, že nejsou žádní mrazáčci.... no peníze nám jako že vrátí, ale protože platbu špatně spárovali, tak nám dodnes (po měsíci, co jsem zjistila, že nemáme mrazáky) nic nepřislo, až jsme to začali zjišťovat .... a snad nám to už poslali, ale o peníze primárně nejde, že ☹ ...ale to už je minulost, já nad nima hůl nelámu ... prostě někdo si tu smůlu vyžrat musí ... a my se snad také dočkáme.

anlek
2. pro 2009

Barco, to je mi lito. Myslim, ze nejhorsi jsou na tom ty nervy, co jste museli mit. Jet tam s nadeji, ze mate snehulacky a pak nic. To je fakt na hlavu. 😠 Drzim palecky, aby vas smula opustila a ted slo vse jak po masle.

nannynka
3. pro 2009

barrca: Tak to je sila, chapu Tve zklamani a i znechuceni. Ja s nima "bojovala" po transferu. Pred ET nam sestra rekla, ze z osmi oplodnenych zbyla 2. Na sale embryolog rikal, ze mi 2 daji a 3 jeste zustala, jen se pocka do pondeli jak se budou vyvijet. Volalal jsem tam tedy v pondeli a rikali, ze mam v karte napsana jen ta dve o nejakych 3 tam nic neni....Nemeli se k tomu to nejak resit az do momentu, kdyz jsem se zeptala, ze pokud je to tak, tak jestli jsou si vubec jisti, ze mi dali ta spravna....

Drz se, bude dobre....

petap1
3. pro 2009

Ahoj holčiny,

tak koukám, že se nás snažilek ta smůla drží jako klíště...barco je mi to líto..asi bych je na místě zabila !

Jinak já dnes byla v Gennetu..opět se potvrdilo, že Dr. Vykysalá je prima ženská 🙂 Koukla se a zjistila, že mi ta sliznice nenarostla ☹ takže bych opět čekala do aleluja 😖 No tak říkám co teď..a ona, že pokud jsme byli natěšeni na prosinec, že můžeme zkusit mě "nadopovat" do úterý a pokud to do pátku dostanu, tak mi ještě vydá léky a stimulka bude. Pokud ne, tak jsme domluvené, že se objednám hned na začátek ledna (prý by už 4.1.měli fungovat) a začneme nanovo.
Už jsem se tak nějak smířila, že to do vánoc nebude...jen doufám, že nepatřím mezi ty co na léky nereagují...Vykysalá říkala ať o tomhle vůbec nepřemíšlím...tak nebudu 🙂
folíky mám...dokonce mi jeden měřila, asi se jí zdál větší, ale ani jsem se na to neptala...kdyby to bylo něco zásadního určitě by mi to řekla.

Opravdu nám všem snažilkám držím palce ať už se nás ta smůla pustí a můžeme začít zažívat samé úspěchy 🙂

Jinak budoucím maminám...ať jste hlavě vy i mimča zdravé 🙂

nannynka
3. pro 2009

petap1: Koukam, ze je to dycky tak, ze kdyz clovek nejvic chce a potrebuje, tak je telo proti.
Hlavne ze se tvori foliky, to je zaklad a to jak se k tomu Vykysala postavila je taky fajn.
Beres to za spravny konec a diky za prani.

Myslim na vsechny snazilky, mam to cekani v zive pameti. Pevne nervy, dopadne to !

petap1
3. pro 2009

nannynka..přesně tak..tělo si vždy dělá co chce..nezávisle na našich přáních 🙂 Nebudu už tlačit na pilu a uvidím jak to dopadne 🙂

ivarei
3. pro 2009

barrca: Teda, to je síla, neumím si tohle představit 😠 . Nám teda řekli po telefonu, ať si vezmeme peníze na PK a zmražení a když jsme tam přijeli, řekli mi, že chtějí jem 2500,- za PK, aniž by nám předtím někdo řekl, že embryo, které se zdálo ještě v 8.30 vhodné ke zmražení, už v 10.30 není. No ale nakonec ze 4 folikulů a 4 vajíček budou dvojčátka, takže na Gennet nedám dopustit 🙂 . Hodně síly přeju...

Dnes jsem byla u svého gynekologa a ptal se mě, jak jsme v Gennetu byli spokojeni - prý Gennet doporučil i svým známým, dost mu na tom záleželo, ale paní nějak zranili při OPU a nakonec z toho nic nebylo a musela absolvovat nějaké šití. No řekla jsem, že i to se může stát a pro toho, komu se to stane, to musí být hrůza. Na druhou stranu když pročítám reakce na jiné CARy, jsem ráda, že nám doporučil právě Gennet a že bych nevěřila, že se to takhle podaří. Byl moc rád 😀 . A napsal mi neomezené vycházky 😉 .

petap: Já měla se sliznicí opravdu problémy, pak jsem až do začátku stimulace pila kontryhel a polykala kapsle Macy a i když bych tomu nevěřila, opravdu mi to pomohlo a sliznice byla krásná, při ET mi ji paní doktorka chválila (1,7 cm), přitom pár měsíců předtím jsem měla 44 DC (0,5 cm). Vím, že na to už teď není čas, ale třeba se to ještě bude hodit.

ksu
3. pro 2009

ivarei, co se stalo pri OPU v Gennetu ?? Jak vas ctu je tam nejaka spatna komunikace po ET, pak se nevi kolik embryek prezilo ? 😕

nannynka
3. pro 2009

ksu: Myslim, ze jsou to spise ojedinele pripady. A zraneni u OPU se podle me taky muze stat i pri nejlepsi vuli a snaze doktora...

petap1
4. pro 2009

ibarei: a to Macy prodávají v lékárně? Koupím si to a budu to taky užívat a pít Kontryhel...nikdy člověk neví co zabere 😀

ivarei
4. pro 2009

ksu: No přesně to nevím, vím jen to, co jsem napsala. Ale v reverzech upozoňují na komlikace, které mohou nastat. Co se týče mých embryí, bylo to tak, že odebrali 4 vajíčka, 3 přežila, vypadalo to, že budeme mít jednoho mrazáčka, ovšem když jsme přijeli na ET, mrazáček už nebyl (to se může stát, jen to bylo asi 2 hodiny po tom, co nám volali, ať si vezmeme i peníze na zmražení). Ještě že jsou takový šikulky a povedlo se hned na poprvé, jinak bychom neměli žádné mrazáčky. Jak psala nannynka, i já jsem přesvědčená, že jde o ojedinělé případy, ale být v kůži barrci, tak by mi asi hráblo.

petap: Ano, mají ji i v lékárně, ale já ji objednávala přes internet, vyšla na polovinu.
http://www.herb.cz/koren-maca-kapsli-p-429/ Nevím, jestli to opravdu pomohlo, každopádně jsem měla pocit, že pro to něco dělám i v období, kdy se třeba zrovna nic nedělo v Gennetu 😉 .

petap1
4. pro 2009

ivarei: Moc díky za odkaz. Zkusím to sehnat a když tak si to taky objednám přes. int. 🙂 Jak píšeš, sice nevíš jestli to zabralo, ale aspoň má člověk pocit, že něco dělá 😀

nannynka
4. pro 2009

petap1: kontryhel doporucuju, me po dvojitem cisteni delohy moc pomohl.

ivarei
6. pro 2009

Hypo, už se ti to blíží, viď? Jak ti je? 😉

dracekmracek
7. pro 2009

Ahoj kočičky,všechny v rychlosti zdravíme,až se vzpamatujeme tak se ukážu.

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

petap1
7. pro 2009

dracekmracek...velká gratulace...malý je moc krásný 🙂

anlek
7. pro 2009

Kacko moooooc gratuluju k takovemu krasnemu chlapeckovi. A tesim se na nejake zpravicky, jak to vsechno na konci probihalo. Moc jsem na tebe myslela, jak si poradili s tou tvoji jizvou.

ivarei
7. pro 2009

Lukášek je slaďoučkej, gratuluju 😉

nannynka
7. pro 2009

dracekmracek: je fakt nadhernej, moc gratuluju!

Jinak pridava trosku do mlyna...neprolomili jsme zdejsi klukovani a na 95% cekame chlapa, podle toho co ukazal spis chlapaka 😉

lita
7. pro 2009

Dracekmracek - velke gratulace k nadhernemu Lukaskovi! 🙂 At je vam obema dobre, ty zapomenes na porodni hruzy a Lukaskovi je zdravy jako buk!
Ten porod musel byt opravdovy horor, hlavne ze uz to mate zdarne za sebou a jste v klidu domova.

Nannynko - chlapecek, to je prece krasny a uz jste diskutovali jmeno nebo to nechate jeste na pozdeji?

nannynka
7. pro 2009

lita: no muz si pro kluky vymysli tak desny jmena, ze budeme diskutovat, jeste je ale cas, nechame to na jaro. Jinak se jevi vsechno OK, uz mi zase posunuli termin porodu dopredu o dalsich 5 dni. Tak snad to uz bude dobre. Na tripplu jsem byla v patek a na dalsi kontrolu jdu 28.12..

Opatrujte se.

dracekmracek
7. pro 2009

Moc děkujeme 🙂

anlek jizva je v pohodě,všichni se divili po čem jí mám,ale prý se mi špatně hojí...nakonec jsem ráda že jsem rodila normálně,i když to nebylo jednoduchý....a krásně mi změkla jakmile mi zmizelo bříško.

koukám tady budou kluci 🙂

Lenička za mnou dvakrát byla s mega taškou sladkostí a ovoce,tak mi vyřídila gratulace 🙂

monivo
7. pro 2009

Katuš, velká gratulace, Luky je moc pěknej 🙂

Koukám, že jsme s holčičkou v oslabení. Jen doufám, že se doktorka nemýlila 🙂

mandre
7. pro 2009

Ahoj Moni,
gratuluju k holčičce 🙂

To naše IVF mělo divný průběh, myslím že mi udělali OPU moc brzo, měli jsme z 9...5 vajíček nezralých, a 4 šly na ICSI, oplodnili se 2 a jedno se zastavilo ve vývoji, takže mi dali jedno. Když jsem byla na tom 2. UZ, tak mi Daněk říkal, že je jen lochtáme a zvýšil mi dávku, no a pak jsem šla za 3 dny na OPU, takže dle mojí analýzy prostě nebyly připravený dostatečně na OPU. Langerová na ET říkala, že byly normálně velký, ale prostě asi chtělo ještě 1-2 dny je nechat dozrát,
akorát mě štve ten 1 pokus vyplácanej, to jsem zvědavá co mi na to Dr. Brandejská řekne...předpokládám, jak to tak bývá u doktorů, že to bude "okecávat" 😠, dle mýho to chtělo ještě 3. UZ.

Jo jinak holky, mě se to zdá, že to tam teď fikaj "hlava nehlava". 😀 Mají hodně práce, tak to moc neřeší....viz. příspěvky výše od Barrci apod. 😠

hypo
7. pro 2009

ahojky, tak ja uz do gennetu jdu az po sestinedeli takzenekdy v unoru.......
zitra me ceka uz jen podoli a podoli a podoli 🙂

katus, gratulace, lukasek uzasny, hlavne ze je to uz za tebou, ja tise zavidim, protoze tenthle posledni mesic je fakt utrpeni......

ivarei - jojo utika to rychle a doufam ze to i rychle skonci 🙂 uz bych nejradeji rodila.....

petap1
8. pro 2009

Ahoj holčiny,

mandre: je pravda, že je tu poslední dobou více horších zpráv, než těch dobrých, ale snad je to jen obdobím. Já si na ně nemůžu stěžovat. Vykysalá má ne mě vždy dost času a docela vše promýšlí. Je ale pravda, že tobě pokus vyplácali...ten 3 UTZ by je nezabil. Uvidíš co ti poví, ale asi žádné velké omluvy nebudou ☹
Uvodíme, jak to bude dál, snad se dají dohromady a teď si u tebe dají záležet. Moc ti držím palce 🙂
Budeš stimulovat v lednu ?

U mě zatím nic nového. Pokud dorazí MS do pátku, tak ještě proběhne stimulace na IUI. Jsem ale smířená s tím, že MS nedorazí. Ŕíkám si že v lednu začnu na novo a v klidu. Hezky brát prášky celý cyklus a ne nějaký rychlo zkrácený 🙂 Taky už mám Kontryhel a Maca kořen (prášky)...tak snad bude v lednu vše vypadat a reagovat lépe 🙂

Budu nám všem co se snažíme přát, aby byl pro nás leden ten pravý měsíc na dobré zprávy 🙂

Zatím se mějte...samozřejmě i vy těhulky 🙂

anlek
8. pro 2009

Petap, mozna bude lepsi, kdyz si vanoce uzijete jen v pripravach nez s pripadnym nezdarem. A v lednu budes mit partaka Pet.s ta se chysta do akce. Uz brzo by mela psat, jak dopadla ted v prosinci na kontrole.

Jinak vim, ze se tu ted objevilo pomerne dost negativnich veci. Ale ja si myslim, ze ne vzdy se da tak jednoznacne rict, ze to bylo spatbe.
1. Vsechna vysetreni pred prvnim IVF. Ja jsem pomerne rada, ze jsem vlastne nic moc neabsolvovala. A duvod? Treba by nasli neco, co podle vysledku by melo zpusobit problem, ale ve skutecnosti by mi problem nezpusobil. Byla bych vic ve stresu. A treba by to bylo horsi (doopravdy by se to stalo). Protoze pary, ktere tehotni v pohode nikdo nevysetreju na vsechno, tak se presne nevi, v kolika procentech treba ty trombofilni mutace zpusobuji problemy. Kamaradce treba nejakou trombofilni mutaci zjistili, ale az ve chvili kdy byl s tehotenstvim problem naprosto nesouvisejici s temi mutacemi. Takze ted v dalsim tehotenstvi je diky tomu hlidana, ikdyz na poprve to nic nezpusobilo. Nevim, jestli jsem to tu dokazala napsat dobre, ale kdyz u cloveka neocekavaji problem, tak mi prijde rozumne delat vsechna vysetreni po prvni IVF. Neco jineho terba bylo, kdyz tu mel nekdo spatny spermiogram, tak pak byli odeslani na genetiku, aby se vyloucila souvislost a podobne.
2. Mandre, ja vim, ze ted to vidis, jako zbabrany pokus. Ale na druhou stranu, nechat te stimulovat o den, dva, tri dyl, tak se mohlo stat, ze ty zrala vajicka by byla prezrala. 😖 A je otazka, jak by dopadla ta, co byla nezrala. Nekdo proste na stimulaci reaguje takhle. ☹ Hodne bych to zkusila s dr. probrat, jestli by nebylo priste lepsi zmenit protokol/leky ... Popripade cim by se jim dalo pomoct. A jinak aspon, co ja vim, tak na UTZ nemaji sanci poznat, jak zrala vajicka budou, poznaji jen velikost foliku. Zralost poznaji az po OPU, kdyz na ne koukne embryolog pod mikroskopem. A vim o rade holek, ktere maji vzdy pomerne dost nezralych ... Tady se to zatim na diskuzi moc neobjevovalo, ale to mi spis prislo divne ... Brala bych to tak, ze ted to nevyslo, ale mate zkusenost, jak to bylo, jak to probihalo a jak to dopadlo. Priste to vyladi a vyjde to lip.
3. To, co se stalo Barce je naprosto neomluvitelne. To by se stavat nemelo. Protoze je jasne, ze zadna lecba neni nikdy stopro uspesna, ale informace by mel clovek dostavat spravne. 😠
4. Ted nevim, jak to presne bylo s tim zranenim ... Resilo se to tu v minulosti vickrat. Nevim, jak casto se to stava ... Ale stava se to. Holt i OPU je operativni zakrok. 😖 A urcite se snazi, aby se to stavalo, co nejmin casto to jde.

Ja si porad myslim, ze dr. jsou v Gennetu dobri, stejne tak embryologove.

petap1
8. pro 2009

anlek: Přesně tak...vánoce klid a pohoda a nový rok = nový začátek = nové šance 😀

V dalších bodech s tebou plně souhlasím 🙂 Já zatím na Gennet nedám dopustit a doufám, že to tak bude i nadále 🙂