Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

aknel1976
30. kvě 2011

@cibka třeba to ještě nic neznamená 😉
@maarina je mi líp, blivno je sem tam a spíš čím dál méně. Jen jsem zase od včerejšího večera silněji hnědě špinila ☹ , ale prý je to vpořádku pokud to není krev a nic mě nebolí a mám nakázáno ležet, ležet, ležet a ležet...a ve St kontrola, už se těším, až mrňousky uvidím a budu mnohem klidnější 🙂 Co se týče spermiogramu, tak mi ho u nich měli před rokem a jak jsme teď šli po roce před IVF na nový, tak jsme si během 2 hodin volali o výsledek 🙂

barrca
30. kvě 2011

@aknel1976 Leni, koukám, že tě ti tvoji bobánci taky lehce stresují jako ten náš drobeček kdysi mě. Úplně ti rozumím, já bych nejraději pro jistotu chodila na UTZ každý den 😀 A vidíš, jak to s námi dobře dopadlo, tak neboj, určitě to bude v pohodě ... prostě už se perou, a to jsou ještě u mamky v bříšku 😉 Měla jsem v pátek na návštěvě kámošku s dvojčátky, kterým je deset měsíců, a to byla tedy jízda, se holky řezaly, ale byly super 😉

aknel1976
30. kvě 2011

@barrca Jojo Ráďo, je to stresující, ač se snažím být v klidu a věřím jim, tak mě to stejně hned rohodí ☹ ...kolikrát si vzpomenu na tebe a furt se tím uklidňuju 🙂 ...přesně, utz bych potřebovala denně 😀 😀 😀 Musí to být v pohodě, jinak bych se fakt zbláznila... ono je to "jen" hnědé špinění, ale prostě to je nepříjemné, kor když si zavádím utroš a pak najednou koukám a prst obalený něčím hnědým a jdu na záchod a tam jsou pak drobounké hnědé "drobečky" 😝 ....ale snad to souvisí s tím, jak se tam prckové srovnávají 🙂 Kdy má člověk poznat, že je něco opravdu špatně????? Já bych pak byla u Dr. ob den ☹ ☹ ...no vidíš, tak takovou jízdu budeme mít my doma 😀 a to nám fakt smutno nebude 😀

petaloudi
30. kvě 2011

@aknel1976 To znám, také jsem měla stavy, že bych nejradši chodila na utz obden, ne-li každý den 😀 Ze začátku to je dobrý, nejdřív 2x utz v Gennetu, pak po předání na gyndu, pak byl za chvilku NT screening... no jo, ale další utz pak dělala moje dr. jen ve 20. tt a 30. tt. To bylo dlouhý. Jestli můžu doporučit, mě v tomhle strašně pomohl angelsounds. Objednávala jsem ho kolem 12 tt a srdíčko bylo už slyšet. Sice to byly vždycky nervíky, než jsem ho našla tlouct, jak bylo ještě maličký. Ale když jsem ho pak slyšela, tak mě to strašně uklidňovalo. I teď ještě občas poslouchám, hlavě když má malá škytavku, to je sranda 😉

maarina
30. kvě 2011

@kive76
@darkwitch ,,,tak diky za info.. my jedem hned druhy den po konzulce na dovcu , tak sme chteli znat vysledky jeste nez odjedem. Zahodime na tyden mobily a budem se psychicky pripravovat na to co zacne az se vratime.. Lena tady psala , ze meli vysledky uz za 2 hodky tak to je super rychlost.

maarina
30. kvě 2011

@aknel1976 Tak parada, ze uz ti je lip, ale ty nevolnosti k tomu hold patri co nadelame.. aspon vis, ze se s telem neco deje,,,,, holt jiny stav no.....uprime ja se na ty nevolnosti i tesim. Co to je proti bolesti na dusi, kdyz chce clovek mimco a nejde to vid... Tak pekne lez a nic nedelej , protoze prace budes mit az nad hlavu tak si to zatim uzivej...dobrou vsem.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cibka
30. kvě 2011

@aknel1976 myslim že znamená je čas na ms

aknel1976
31. kvě 2011

@maarina @petaloudi @barrca jsou to nervíky,no... právě jsem se objednala na dnes na 10:00 do Gennetu, ať mě dneska vezmou na kontrolu místo zítřka. Jsem se ráno sprchovala, stále jen hnědě špiním, ale je to silnější, nic nebolí, ale najednou ze mě při tom sprchování odplavala taková divná sraženina (bylo to jak játra), brrrr, tak tam jdu.
Tohle jsou snad horší starosti, než že se nedaří miminko 😨 😝 ...ten strach už je teď i o ně a velký ☹
Věřím, že to bude vpořádku, musíííí, ale nechci to zanedbat, tohle mě nějak vyrazilo dech...
@cibka chjooo, to mě mrzí ☹

barrca
31. kvě 2011

aknel1976 To je dobře, že ses objednala už dnes, alespoň tě uklidní. Po svých zkušenostech ale fakt věřím, že to nic nebude. Také jsem špinila někdy hodně a tmavě hnědě. Údajně pokud to není rudá krev + bolesti, tak by to nemělo zpravidla znamenat nic vážného. Mně tenkrát gyndařka řekla, že mám kontraktační dělohu, tj. vlastně jsem měla kontrakce už od cca 9tt a k tomu ten utroš, který dráždil čípek a bylo z toho špinění (někdy i dost extrémní) až do cca 26tt. Pokud tobě se tam perou dva bobánci, tak to bude určitě taky z toho. Nicméně sama vím, že nic tě neuklidní víc než UTZ, ať ti kdokoli říká cokoli 😒

cibka
31. kvě 2011

@aknel1976 to je dobře že sis tam zavolala neboj vše bude v pořádku věřim že to dobre dopadne

maarina
31. kvě 2011

@aknel1976 Tak to me mrzi ale je dobre, ze jedes dnes. Aspon budes klidnejsi a hned dej vedet co ti rekli.... Strach uz holt budes mit asi porad ale az se miminka narodi tak na to vse zapomenes uvidis.

petaloudi
31. kvě 2011

@aknel1976 snad to bude ok. Já tipuju, že to se odplavila ta cysta. Já ji totiž taky měla a taky ze mě tenkrát vyšel takový ošklivý hnědý velký kus. Akorát u mě to bylo v době, kdy jsem ještě nevěděla, že jsem těhule, tak jsem myslela, že se blíží MS... Každopádně držím palce!!!

aknel1976
31. kvě 2011

Vsechno je vporadku!!!! Prckove jsou tam, krasne jim busi srdicka pry se tam spokojene mrskaji a maji 13 a 14mm, obrici nasi 🙂) Jen se telo zrejme cisti od hematomu a i to tehotenstvi je obrovska zmena, tak pry u nekoho telo takto reaguje. Mam narizene lezeni, mam se chovat presne jako bych lezela v nemocnicni a NIC nedelat. Dala mi Ascorutin 3x1 a mam konzumovat hodne citrony nebo sumivy vitamin C, ze to na spineni moc pomaha a ze Ascorutin je v podstate takovy vitamin C. Tak si jdu udelat vodu s citronem a jen e jen lezet 🙂 Spadl mi oooobrovsky kamen ze srdce!!!

maarina
31. kvě 2011

@aknel1976 Tak to je dobre ,ze je vse v pohode. Jeste , ze si jela dnes a nenervovala ses do zitrka. Ten stres taky neni pro tebe a mimca dobry. Tak do sebe bouchej citronky kdyz to telo potrebuje a odpocivej.

aknel1976
31. kvě 2011

@maarina díky, válím se a piju citronovou vodu 😀 ...právě do zítra by se mi to stresem jeste zhorsilo, ale ted je mi krasne 🙂

kive76
31. kvě 2011

@maarina ahojky, nééé jen zkoušíme normálně, žádné IUičko, či IVF ještě nebylo.

barrca
31. kvě 2011

@aknel1976 Leni, to je super, ale já jsem tomu věřila 😀 😀 Díky za průběžné info, byla jsem na nákupu, tak jsem to pak dočítala až doma později, ale drželi jsme palce. Já už se těším, až budeme spolu tlačit kočár 😝 😉 A ty si měla hematom? To byla ta cysta, co viděl tvůj doktor? Jo a hlavně odpočívej, to fakt pomáhá!!

aknel1976
31. kvě 2011

@barrca Raduš, můj gynekolog cca v 5tt viděl jeden váček a velkou cystu, týden na to Vykysalá našla dvě miminka a cystu žádnou 😀 ...takže ta cysta byl nejspíš druhý prcek! Jen mám tedy od začátku, co mě viděla Vykysalá hematom mezi miminkama, i dneska mi to říkala cca 11x14mm, takže se musím už kvůli tomu hodně šetřit a to špinění může souviset s tím hematomem a mohl kus ráno odejít. Já těm našim zlatíčkům taky strašně věřila, ale potřebovala jsem mít jistotu, ta sraženina mě faaaakt vyděsila, to bylo hodně hnusnýýý ☹ ...fakt tu ležím a nic nedělám, piju citronovou vodu (prý to taky na špinění pomáhá) a čtu si, nebo čumím na TV a nebo lezu po netu, ještě, že mám ten malinký noťas a můžu ho mít u sebe a aspoň nějakou zábavu 🙂 ...taky se těším, až budeme tlačit kočárky spolu 🙂

anlek
31. kvě 2011

@aknel1976 Jeste nez jsem docetla, ze je vse ok. Tak jsem te chtela uklidnit, ze podle me ten kus, co z tebe vypadl je ten hematom, co delal to spineni. Ze ted uz budes mit nespis pokoj. 😵 Ale urcite jsi lip uklidnena od dr. 😀

aknel1976
31. kvě 2011

@anlek jojo Leni, asi to byl kousek hematomu, pořád ho tam mám mezi miminkama 11x14mm, tak mě asi chvíli bude pacholek zlobit 😝

anlek
31. kvě 2011

@aknel1976 Tak snad se vstreba uz bez zlobeni. 😵

aknel1976
31. kvě 2011

@anlek Dr. mi do zrpávy uvedla: mezi 2 GS hematom 11x14mm - téměř v resorbci ...tak jsem si usmyslela, že to znamená, že se asi vstřebává. Co myslíš, že to znamená to "téměř v resorbci"??

maarina
31. kvě 2011

@kive76 Tak jestli si dobre pamatuju , tak jdete do genn az koncem cervna vid. To my jdem uz pozitri tak jsem z toho dost nervozni ale zaroven se moc tesim, ze uz se konecne zacne neco dit a moc spoleham na to ,ze nam tam pomuzou. Vy mate zjistenou nejakou pricinu proc to nejde??

anlek
31. kvě 2011

@aknel1976 Resorbce by mela byt absorbce ....

aknel1976
31. kvě 2011

@anlek tak to je skvělý, jsem si myslela, že to je něco takového, díky 🙂

kive76
1. čer 2011

@maarina jojo pamatuješ si dobře...29.6.... nééé žádná příčina, problém proč to nejde není...vše je prý v pořádku...oba zdraví.....ale v tom případě je divný, že to nejde ☹

maarina
1. čer 2011

@kive76 to u nas mel pritel horsi spermio , tak bral nejake vitaminy na posileni a zitra se ukaze jak na tom je. Kdyby to nevyslo tak jsme rozhodnuti jit do darce. Jen mam obavy aby se jeste nevyskytla nejaka pricina u me, i kdyz dr tvrdi, ze je vse v poho ale jak to tady ctu tak stat se muze vsechno. Zkratka jdu do toho pozitivne a komplikace si nepripoustim ,,,,,,,,,,,, tak snad nebudu zklamana..

kive76
1. čer 2011

@maarina no jasně jdi do toho pozitivně...

raducha
1. čer 2011

😖 ahoj dnes jsme byli na konzultaci a paní doktorka nám doporučila tříměsíční pauzu a místo ivf zkusit PICSI prý to je o deset procent viší šance. jaký prosím máte názor vy a jaké zkušenosti? 😝

aknel1976
1. čer 2011

@maarina držím palce na spermio, vitamíny určiě zabraly 😉 Manžel měl spermio totální propadák a hrozilo, že je podle výsledků nosič cystické fybrózy, my byli hotoví a po 3 měsících polykání vitamínů měl ukázkové spermio 😉 ...pakuž ti vitamíny pro jistotu dlabal pořád 😀