Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

evak99
4. dub 2010

už taky nemůžeš spát nanny co? 😉 ty rady od lity jsou super, taky se podle nich budu řídit. 😀 s těma samolepkama jsem měla taky hrozný problém, tak jsem si nakonec koupila kousek malé dětské tapety (bordury), ale pošlu ti pár odkazů, které jsem sama navštívila, ale nakonec od nich nekupovala, takže nemůžu sloužit:
http://www.pokojik.cz/dekorace-na-zed/nalepky/c...
http://www.eshop.lunami.cz/?lg=cs&menu=104886&n...
http://deti.bazac.cz/z/107335/
http://www.d-c-fix.cz/cz/katalog-produktu/samol...

pet.s: to tě teda obdivuju 🙂

evita: neboj, všechno zvládnete! musíš pořád myslet na to, že výsledkem bude mimísek 🙂

berounanda
4. dub 2010

Ahoj holky!
Na konec jsem napsala e-mail, a hned mi volala sestřička a domluvili jsme hodinu 2UT.
Chodím k Dr. Brandejský, ale protože má dovolenou, byla jsem u dr. Daňka..2 UT nic moc. Píchám si Fostimon + Cetrotide, ale folikulky nějak nereagujou. Vyrostli mi jen 2vajíčka..takže Daněk usoudil, že počkáme ještě do úterka a pak se ruvidí, jestli ukončíme stimulku, nebo jestli povyrostou i další😨 Nemá prý smysl podstupovat OPU kvůli dvoum vyjíčkám. Můžou být prý i prázdná....
Na netu jsme si o Fostimonu našla, že je víc "ředěný" než ostatní stim. léky. Nemáte s tím někdo zkušenost, že folíky prostě nereagovali?

Díky

.a přeju pěknou neděli 😉

ivarei
4. dub 2010

berounanda: Ahoj, mně moc nereagovaly, rostly pomalu, proto se přidávaly další dva dny stimulace, nakonec se podařily 4 folikuly, z nich při OPU 4 vajíčka, dvě z nich přežila PK a jsou z nich naše dvojčátka 🙂. Držím palce...

vveru
4. dub 2010

Ahojky Ivarei, jak se Vám všem třem daří??? Já konečně přemluvila manžela také na zavedení dvou, jsem zvědavá jak to dopadne. 9.4. jedeme na ty genetické testy, snad se nějak domluvíme. Drž se, pa.

sarik1
4. dub 2010

AHoj holky, chodím do Gennetu, jsem zkraje 6 tt už asi druhý den, jen tak občas špiním..... břiško mě nebolí.. jen občas jako bych to měla dostat... mám docela strach...dneska ráno už mám třetí intimku a na každé jsem špinila... mám docela strach, nebo je to normální?

vveru
4. dub 2010

Ahoj sarik, občas se to stane, ale vždycky je lepší to zkonzultovat s doktorem, aby bylo mimi v pořádku

petaloudi
4. dub 2010

berounanda: Držím pěsti, ať dorostou. Asi co člověk, to jiná reakce. Já mám taky Fostimon, včera 9 DC a 2. UTZ a mám jich tam cca 12. A to jsem předtím byla několik měsíců na Clostibegytu a ani ťuk. Takže ve středu OPU, tak uvidíme, co z toho bude.

Holky, kdy se odebíraj spermie na oplodnění? Já myslela, že v den OPU, ale sestřička nic o přítelovi neřikala, že by se měl na středu nějak "připravit"... Ach jo, já se tam vždycky zapomenu na něco zeptat 😀

sarik1
4. dub 2010

vveru: díky 🙂

anlek
4. dub 2010

Berounnda, nemam zkusenost s Fostimonem, jen vim, ze tam ten hormon neni tak cisty jako napr. v Puregonu nebo Gonalu. Ale kazdy reaguje jinak, takze rada holek ma lepsi vysledky s Fostimonem.

Sarik, priblizne ve stejnou dobu jako jsi ted ty, jsem mela MS bolesti ... Nic prijemneho na psychiku. ☹ Ale zrejme to bylo, jak se deloha zacina pripravovat na velky rust ... Takze MS bolesti nemusi byt vzdy spatne, drzim palecky, at mrnousek roste.

Petaloudi, geneticky material se odevzdava rano v den OPU.Pritel tam bude potreba, stejne mu budou chtit brat i krev na pohlavne prenosne choroby, tobe ji odeberou na sale, kdyz ti napichnou kanylu. Kazdy doporucuje ruzne dlouhou sexualni abstinenci, jinak se pritel pripravovat nemusi.

evita
4. dub 2010

ahoj holky. Tak včera jsme to zvládli, ten můj mi to chtěl i píchnout, jsem mu řekla, že to vydržím, jen nadával, že nemám velký špek, že mě to bude bolet 😎 ,ale já ho mám a šlo to v poho, jsem to tam podla jen jsme to zapomněli natáhnout, tak mi to natahoval,až když jsem to měla v břiše, to jsem myslela,že mi houkne 🙂 , dnes jen malá modřinka. Pochválil mě, že nevěděl, že jsem taková statečná, tak jsem mu řekla, že pro to naše mimi vydržím všechno 😀 , nejhorší je, že člověk vůbec neví, zda ty vajíčka rostou nebo ne 😒 Fakt mi dodáváte velkou odvahu a jsem ráda, že jsem se k vám přihlásila.

kacmelina
4. dub 2010

Berounanda:
Neboj, určitě jich tam bude ještě hodně, uvidíš!! Mě čeká UZ u Daňka zítra, taky mám obavy, jestli tam nějaké bude 😒
Už jsem začala mít takové myšlenky, jestli nepícháme ty injekce špatně 🙂 😒

kacmelina
4. dub 2010

evak99:
To jsou super stránky, co jsi napsala, už jsem objednala tapetu do ložnice 🙂

evita:
Já jsem měla šílený nervy, když mi to manža píchal poprvé 🙂 ale musím teda říct, že píchá dobře 😀 😀 On se v tom normálně vyžívá 😀
První 2 dny mě bolelo břicho, teď ho mám takové nafouklé, ale už nebolí. Červená mrcha už odešla, tak doufám, že byla poslední 🙂 Mě taky štve, že nevím, jestli ty vajíčka rostou nebo ne, proto mám den ode dne větší nervy, že ne. Dokonce jsem dneska měla takový myšlenky, jestli to nepícháme špatně, že mě nic nebolí... 🙂 Jen ten vpich mě den ode dne bolí víc 😒
Zítra mám UZ, tak mi Daňek doufám řekne něco pozitivního... Já to asi do těch 16h nevydržím!!! ☹
A co si pícháš?! Kdy máš UZ?!

berounanda
4. dub 2010

díky za chlácholení..docela pomohlo. Naděje umírá poslední, a když jsme to vydrželi až sem ... pár dalších měsíců nevíc už by jsme taky zvládli.

Ivarei: Tak to je krásný..moc gratuluju. Jenom 4? Taky docela málo .. mno já tedy nevm, jestli podstoupit OPU jen se 2..nejhorší je ta bezmoc nějak tomu napomoct.

kacmelinda: mě už zaky napadlo, že si to píchám špatně, ale ne-e .. vše děláme dobře. Držim palečky ať ti to dobře dopadne!!

Holky ještě že tu jste..už je mi líp..díky 😵

berounanda
4. dub 2010

Ještě něco..máte zkušenost s Dr.Feldmanem (nevim jak přesně se píše),
prozměnu jdu na 3UT k němu a vůbec netuším kdo to je 😲

vanuska
4. dub 2010

Ahoj Holky, prosím pěkně. Píšu tady úplně prvně. Chystáme se do Gennetu na IVF s PGD na vyloučení dědičné nemoci. jednou už jsem absolvovala v Repromedě před třemi roky, bohužel jsem se nechytla.
Můj problém je, že budu potřebovat k PGD určitě 2 stimulace pro dostatek embryí k analýze. Jelikož špatně reaguju a potřebuju końské dávky ( na ty dvě stimulky jsem spotřebovala asi 10000IV), což co se týče doplatku, tak jsme za Puregon dopláceli přes 50 tis.

Chci se zeptat, nevíte jestli by byl v Gennetu problém, kdybych si ten nadbytek jednotek, co pojišťovna nezaplatí, sehnala prostě sama? Ať zas neplatím takovou palbu.

Tehdy mi v Repromedě doporučovali k PGD pro kvalitu embryí jenom čisté preparáty, takže mám strach jít třeba do Merionalu nebo Fostimonu, ať to nezkazím pak na kvalitě. Díky Vanuska

nannynka
4. dub 2010

evak: jj, naštěstí má malej záchvaty tak jednou za 3 dny, jinak celkem spím. Díky za tipy, kouknu na to.

sarik: je to nepříjemné, chápu. Já v obou těhotenstvích měla to co popisuješ, tak to bude v pohodě.

evita: SIKULKA 😉 jen tak dál

berounanda: Já se s ním potkala v Motole po revizi. Milej, celkem mladej a komunikativní slovák. Hodně mi psychicky pomohl, protože to byla opakovaná revize a neveděli co se mnou. Všechno mi vysvětlil, ptal se mě jak bych to chtěla já a vůbec mě nebral jako kus, ale jako člověka.

sarik1
4. dub 2010

nannynka: Děkuju moc za odpověď, jsem ted trochu klidnější.. 🙂 holt pro vytoužené miminko budu klidně špinit, mít bolesti bříška, blinkat denně 😀 😀 😀

kacmelina
4. dub 2010

Berounanda:
No to poznáme zítra, jestli jsme to píchali dobře :D

dracekmracek
4. dub 2010

ahoj holky nevíte jestli je možné chodit do gennetu k obvodnímu gynekologovi?

doufám že se vám všem daří dobře 😵

gabulle
4. dub 2010

ahoj Káťo
moc vás oba zdravím
myslím že tam gynekologové normálně byli,ale záleží na tom jestli ještě berou
co zkusit Vykysalou jestli by ti někoho nedoporučila nebo neztratila slovo

vanuska napsala jsem ti do IP

pet.s
4. dub 2010

Vanuska. není..taky jsem měla nějaký Puregon svůj. Já ho dostala od kamarádky, které zbyl ze stimulace, něco zbylo mě a něco jsme dostala v Gennetu z darů, co se jim vrátilo. Ale bála bych se kupovat pokoutně na netu. Potřebovala jsem Puregon asi za 30 tisíc,ale mi byli samoplátci.

Dráček já se jednou ptala Dr.Langerové jestli by si mě nenechala u sebe i po IVF, ale prý nemůřže, že toho má staršně moc. Zase chápu, že by bylo nefér zabírat místo nějaké snažilce.
Jinak se daří dobře.

dracekmracek
4. dub 2010

Tak já vím že Vykysalá brala,nezabírala bych místo nějaké snažilce to určitě ne.Ale doktora potřebuju 😒 tady končí gynekologie.... 😖
gab jak se daří?
pets koukám že jste v pořádku to je bomba 😵

evita
4. dub 2010

Tak dneska jsem si to už připravila sama a píchla sama 😀

kacmelina: píchám si gonal a na kontrolní ultrazvuk jdu k Dankovi ve čtvrtek , tak jsem na to zvědavá, mě ani nebolí břicho nejsem nafouklá, tak nevím, jestli to zabírá, jen mám takové návaly horka,ale to je asi tím, jak se pořád kontroluju. Nejhorší je, že mi začalo takové pálení, trpím na mykozy, tak snad to nebude žádný problém. Doktorka říkala, že do OPU si tam můžu dát co chci,ale potom už ne 😵 , nevíte jak se toho co nejdříve zbavit?

joa ten můj říkal, že se to píchá jen od pupíku doprava 5 cm a doleva 5 cm, nemám spíš někam dolů víc? 😕

evak99
5. dub 2010

to je dobře evita! jen tak dál 😉

kacmelina: tak to jsem ráda...já hledala tapetky/samolepky hrozně dlouho a nakonec jsme to vyřešili úplně jinak 🙂

nanny: tak to naše malá je teda potvůrka, zvlášť dneska. I když vstávání v 7h ráno mi neva, tak ve 4h mi to přijde dost drsný...jenže mi rajtovala v břiše takovým způsobem, že to nešlo...a teď ji houpu na balónu a spinká 🙂

dracekmracek: myslím, že to nejde, neb toho dr. mají moc.

berounanda: uvidíš, jak to dopadne na dalším utz. však ti dr. poradí co a jak. my měli teda taky málo vajíček a to jsem píchala gonal...no holt, každá reagujeme jinak a navíc mi dr. brandejská říkala, že ta první stimulace je tak trochu "zkouška", protože oni nikdy předem nedokážou říct, jak budeme reagovat. ale znám případy, stejně jako je ivarei, že se z 1 vajíčka povedlo miminko! takže zatím neklesej na mysli! 😉 a toho dr. bohužel neznám. asi je tam nový, ne?

sarik: spinění se stává, ale radši konzultuj s dr. já měla teda hrozný bolesti břicha jako na mrchu, pořád, ale naštěstí jsem nešpinila....hodně štěstí 😉

evak99
5. dub 2010

evita: no buď si kup nějaký ten canesten (vaginální čípky, mast) anebo si dělej sedací lázeň z dubové kúry, to pomáhá. nejez sladký a nepij pivo 😉 a čerstvá zelenina a ovoce taky moc nepomáhají, tak se to snaž omezit než to přejde. 😉

pet.s
5. dub 2010

Hody, hody doprovody!!!!Holky vstáváme. Já mizím na chatu.
Evita na tohle já díky cukrovce trpím celý život,ale pomáhá mi canesten.Ale světe div se, vždy jak jsem začala stimulovat a těhotnět, tak jak kkdyž utne, Jinak 1-2x za 2 měsíce mykoza a kvasinky. Pořád pryč,at jsem dělala, co dělala.
Berounanda já na dvouch stimulkách, taky měla jen dvě vajucha. Obě se oplodnily,ale neuchytily. Tady v Gennetu jsem měla jednou 5 a jednou 6 a vždy se chytilo jen jedno.Vždy jsem měla dominantní jeden folík, ostatní drobotinu. a myslím, že právě ten se vždy uchytil.

evita
5. dub 2010

Ahojky

koupila jsem Jenamazol, tak uvidíme jak to zabere. Canesten u nás neměli. Kdyžtak řeknu Dankovi, at mi něco napíše,ale aby mě neposlal někam, vůbec ho neznám. Taky na to trpím a poslední půl rok docela fest. Jinak po druhém vpichu žádná modřina, tak doufám, že to děláme správně, podle rozpisu mě ve středu čeká i ta druhá injekce, tak to tam loupnu asi najednou 😉 , jinak vám přeji krásné velikonoce, ačkoliv já na nich nic dobrého nevidím. Už jsem dostala dvakrát přes prdel a skoro manžel přijde, jak zákon káže. 😠

evita
5. dub 2010

evak99: když já to sladké tak miluju 😎 ,ale jo omezím to. Říkají i plísnové sýry a víno. No moje denní strava ☹

anlek
5. dub 2010

Evita, na kvasinky se jeste navic (oproti tomu, co radily holky) hodi sebe promorit laktobacily. Nejake kup a pekne se jimi nacpavej nebo aspon nejake zive jogurty. A samo, ze musite lecit i muze. Jinak tusim, ze me rikali, ze mezi tema dvema typy injekci ma byt minimalne odstup pul hodiny a kazdou pichat do jedne poloviny bricha. Ted uz si to presne nepamatuju, ale tusim, ze Purogen jsem pichala rano a Danek doporucoval ty druhe pichat vecer, ze to lip vychazi na OPU. A hrozne chvalil, ze mam mezi nima odstup 12h, ze je to super. Radsi se jeste na to zeptej, az budes v Gennetu.

evita
5. dub 2010

jo lactobacily jsem už taky zkoušela, užívám je skoro pořád, ted beru i candivac a stejně to přijde 😒 , třeba to přejde po porodu. No já si píchám večer gonal a na středu tam mám ještě nějaký Cetrotide a do té doby do genetu nejedu. Jedu tam ve čtvrtek na ultrazvuk, no snad to bude vědět ten můj , když mu to tam vysvětlovali 😕 a nebo mám číslo na sestru, tak bych jí brnkla. Ale to se mi taky nechce někoho otravovat,ale co se dá dělat. 😠