Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

vveru
15. čer 2010

Dark, to víš, že jo alespoň budeš na 100% vědět na čem si, a kdyby tam náhodou něco našli tak to hned i vyndají 😉

darkwitch
15. čer 2010

vveru ale stejne se budu bat a hlavne to probuzeni tak vzali jsme vam to a to... brrrr hnusna predstava...

mandre
15. čer 2010

vveru: tak tfuj, tfuj, tfuj 😉 ....

denni: příště to dr. vychytá...podívej se na Pet.s....taky ladili, až vyladili 🙂 .

vveru
15. čer 2010

Dark, neboj oni se s Tebou domluví a i kdybys nechtěla aby Ti něco brali, tak se podepisuje takový papír. Já ho podepsala, protože kdyby tam bylo jó něco špatnýho tak by to bylo vidět už na UZ což nebylo, nakonec mi vypálili zárodek endometriózy, nechtěla jsem aby mě kvůli tomu uspávali 2x

Mandre, moc děkuju, ale mám pořád strach-ještě není vyhráno! Také Ti držím palečky, ať už se ta smůla obrátí.

darkwitch
15. čer 2010

tak ja si myslim, ze me ceka laprka hlavne proto, aby mi neco vzali...

vveru
15. čer 2010

Dark, hale já jsem se taky bála a nakonec jsem byla ráda, že jsem na ní šla. Ta pos . . . endometrióza taky dost vadí a na tom UZ není vidět, neboj 😉

darkwitch
15. čer 2010

veru tak neni hrdinstvi se nebat, hrdinstvi je strach prekonat 😉

kive76
15. čer 2010

bakteriologie
Informace o místě
Poznámka k místu:Diagnostická laboratoř KlinLab, spol. s r.o., součást Futurelab Holding GmbH, U Vojenské nemocnice 1200, Praha 6, přijme na plný úvazek zdravotní laboranty/laborantky pro oddělení bakteriologie, nástup možný ihned. Výhodou je osvědčení pro výkon zdravotnického povolání bez odborného dohledu a atestace. Nabízíme týden dovolené navíc, rizikový příplatek, stravenky, podporu dalšího vzdělávání. Bližší informace podá MUDr.Lenka Kolářová na tel.: 973 203 630, 602 120 954, e-mail: kolarova@klinlab.cz Požadavky:nevyplněnoVýhody:Dovolená navíc
Podnikové stravování
Vlastnosti volného místa
Směny:NeurčenoPracovní úvazek:PlnýMinimální vzdělání:ÚSO (vyučení s maturitou)Nástup:od 2010-05-31 Plat:od 17000 do 23000Pracoviątě a kontakty
Firma:KLINLAB, spol. s r.o. Pracoviště:KLINLAB, spol. s r.o. , U vojenské nemocnice 1200/1, Břevnov, 162 00 Praha 616Kontakt:Pavlína Březinová, e-mail: brezinova@klinlab.czdaląí informace
Poslední změna:2010-06-01, Úřad práce hl.m. Prahy, ref.: ABG75883U

betox
15. čer 2010

dark, neblázni, tohle si koukej z hlavy vymazat. Jdeš tam, aby se podívali, jak to tam vypadá a ne, že je něco špatně

darkwitch
15. čer 2010

betox ja myslela, ze se ta laparka dela proto aby odstranili ty nepruchodne vejcovody... ale mozna jsem to spatne pochopila...

kive76
15. čer 2010

dark:Popis laparoskopie
Laparoskopie je vyšetřovací metoda, která se používá k prohlédnutí dutiny břišní. Laparoskopické výkony se označují jako metody »minimálně invazivní chirurgie«.
Díky speciálnímu přístrojovému a nástrojovému vybavení je možné, z jednoho nebo více vpichů, operovat v břišní dutině bez nutnosti jejího širokého otevření.
Laparoskopie se provádí za účelem diagnostickým nebo léčebným.

Výhodou této moderní metody je především minimální zátěž pro pacienta, výrazně menší pooperační bolest, pouze krátkodobá hospitalizace po výkonu a krátká pracovní neschopnost. Také, ve srovnání s dříve prováděnými otevřenými břišními operacemi, je celková pooperační regenerace nesrovnatelně zkrácena.

kive76
15. čer 2010

a ještě tady je o tom:
Laparoskopie odhaluje příčiny neplodnosti
Laparoskopie je jedna z vyšetřovacích a zároveň léčebných metod. Používá se k zobrazení vnitřních orgánů. Laparoskop je tenký přístroj s optikou, který se zavádí do břicha velmi malým řezem. Tímto způsobem lze prohlédnout dělohu, vejcovody, vaječníky a přilehlé orgány.

Laparoskopie se používá tehdy, nelze-li příčinu neplodnosti určit ultrazvukem, rentgenem nebo jinými testy. Nejčastěji se touto metodou vyšetřují následující obtíže:

bolesti v oblasti pánve
endometrióza
zánětlivá onemocnění pánve
blokáda průchodnosti vejcovo

kive76
15. čer 2010

Laparoskopie je malý chirurgický výkon, a proto v den vyšetření pacientka nesmí jíst, pít a kouřit. Je to bezbolestný zákrok, který se provádí v celkové anestezii. Začíná se malým řezem v oblasti pupku, kterým se do břicha zasune laparoskop. Aby byly všechny orgány dobře přístupné a viditelné, nafoukne se břicho plynem. Na laparoskop lze připojit další chirurgické nástroje a pomocí nich odebírat tkáně, ošetřovat jizvy a srůsty v břiše. Proto je laparoskopie výhodnou metodou pro stanovení diagnózy a její okamžité řešení.

Po laparoskopii je pacientka alespoň hodinu sledována na pooperačním pokoji. Často ještě ten samý den může odejít domů. Po výkonu nesmí pacientka 24 hodin řídit automobil a je nutné zajistit předem doprovod a odvoz do domácího prostředí. Kontrola po operaci obyčejně následuje za 2–8 týdnů.

darkwitch
15. čer 2010

kive ty si ucinena encyklopedie 🙂 dekuju

kive76
15. čer 2010

to samozřejmě nevím z hlavy, hned jsem hledala na netu...taky to nevím...ale ted už vím 🙂

kive76
15. čer 2010

a to se všechno tyhle vyšetření dělaj v gennetu, nebo se každá ženská musí objednávat někde po nějakých různých vyšetřeních..?

kive76
15. čer 2010

blbnu, píšu hovadinky...různejch nemocnicích...

darkwitch
15. čer 2010

kive laparoskopii myslim v gennetu nedelaji, nebo me aspon rikala, ze kdybych na ni sla v lete, ze by to bylo jinam, ted si nepamatuju kam...

sichatka
15. čer 2010

@kive76 - podvíej se na jejich stránky, ale kamarádce laparku v Gennetu dělali.

@darkwitch - neprůchodné vejcovody se nemusí odstranit, jen se je snaží nějakým způsobem zprůchodnit.

betox
15. čer 2010

dark: ještě Ti navíc zkouknou vaječníky, dělohu a dutinu břišní, takže budeš fakt mít jistotu, že je všechno v pořádku 😉

nannynka
15. čer 2010

Diky moc za prani holky. Tak malej ma neuzavrenou jednu komoru, ale to pry odpovida jeho veku. Pak ma strunku v komore (trocha tkane, ktera nijak nevadi funkci) a v podelnem smeru ma asi taky jednu sterbinu mezi prepazkama. To ale pan doktor jen zahlidl a pak uz se malej hrozne mlel...Zaver je, ze za 2 tydny mame prijet na kontrolu aby doprohlidl tu druhou sterbinku a pak budeme sledovani na kardiologii. Jeste cekame, jestli primar nebude chtit neurologicke vysetreni...ale dneska pry prisel do prace, rekl, ze nechce videt zadne zpravy, na vizitu nejde a ze nikdo nejde dneska domu....i muzi maji sve dny.....Jinak uz v brisku trenujte sva miminka na klidne lezeni - nam dneska EKG nezmerili a UTZ byl taky boj 😉

darkwitch
15. čer 2010

nanny tak snad to bude vsechno vporadku, vojtisek je sikulka...

betox
15. čer 2010

nanny: no aspoň, že tak. Chudák Vojtík, vůbec se nedivím, že se mu to nelíbilo....

dennisa
15. čer 2010

Ahoj holky.
Pořádně jsem se vyspala a je to lepší.
Děkuju, že jsem se tady mohla vypsat 🙂
Volala jsem do Gennetu, progesteron mám v pořádku, takže mi Brandejská vzkazuje, že dneska ještě pokračovat. Tak to bude takovej poslední záchvěv naděje, i když asi marnej.

Nanny, takovej drobek a chuděra takový vyšetření. Přeju, ať je to v pořádku.

Vveru, ať se daří a hezky se to vyvíjí, držím palce!

Dark, asi jak psaly holky, snažila bych se tu laparku načasovat před IVF, aby pak kdyžtak na IVF bylo všechno v cajku.
A neboj, laparka není nic hroznýho, já mám za sebou dvě a složitý, když mi brali za 5 minut dvanáct vejcovody a i tak jsem se zotavila rychle.
Diagnostická laparoskopie není tak strašná.

Jů a zbytek co jsem chtěla napsat jsem zapomněla, mám nějak vygumováno 🙂

darkwitch
15. čer 2010

denni tak jeste drzime palce aby foliky zabraly a poporostly 🙂

kive76
15. čer 2010

ahojky, dennisa...

ter23
15. čer 2010

Ahoj holky,
denni, tak to je pozitivní, že máš pokračovat, třeba to nakonec ještě půjde! 🙂

darky, koukám, že už máš skoro rozhodnuto, to je dobře 🙂

nanny, držím palce, ať je Vojtíšek v pořádku... ještě že máte tu podložku...

darkwitch
15. čer 2010

ter no ted si zase nejsem vubec jista 😀 je se mnou fakt sranda, asi se zeptam karet 😀 nebo si hodim korunou 🙂

mandre
15. čer 2010

dark: to je v pohodě, taky vždycky hrozně váhám, špekuluju....nejseš Váha? 😀 😀

dennisa
15. čer 2010

Mandre, já třeba Váha jsem, taky šílený, jsem schopná stát u regálu s ponožkama půl hodiny, než si vyberu 😀