Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

maybay
23. dub 2012

@kerclovam az za 3 tydny? to je teda doba. Diky za info. Drzim palce at vyjde 2.IVF, nas ceka 2 IUI. Chodim k Jarosove.

maybay
23. dub 2012

@majcam diky za info 🙂

crime
23. dub 2012

@maybay Ahojky, tak ke mě dorazila MS dneska. ☹ Takže 3.5. hurá na vyšetření průchodnosti vejcovodů. ☹ a pak případné druhé IUI.

crime
23. dub 2012

@zvalentova samozřejmě i já se přidávám s gratulací 😉

raducha
23. dub 2012

tak nám chybí padesát dní do porodu. dnes mi doktorka oznámila že mi našli v krku streptokoka a nasadila další antibiotika. zítra mě čeká kontrola u gynekologa a jsem zvědavá na ultrazvuk.

absti
23. dub 2012

@maybay
ahojky takže jsi to už dostala? já čekám na ovulku. Dneska mi byla potvrzena autoimunita, takže tělo se brání všemu dost dobře a to i otěhotnění ☹ dostala jsem Prednison a ten by mi měl trošku snížit imunitu a pak by to snad mělo vyjít. Jsem holt až moc zdravá 🙂
Ve středu si jdu pro výsledky 4D ultrazvuku a celkově na konzultaci.

Genetické vyšetření trvá tak půl hodiny. Nejdřív si s doktorkou řeknete rodinou anamnézu a pak vám naberou krev. Tobě vemou více zkumavek. Výsledky jsou pak za 5 týdnů.

absti
23. dub 2012

@crime
taky přišla mrcha, jo? ach jo ...

maybay
23. dub 2012

@absti jj dostala. Za 5 tydnu? Uz jsem tu cetla za 3 🙂 tak uvidim za jak dlouho budem mit vysledky my. Jdu v pondeli na utz a asi v patek na druhy pokus.

absti
24. dub 2012

@maybay no my jsme čekali dlouho. Tak uvidíš. Vysledky nám zavolali a ještě nám mají přijít poštou. Já bych mohla jít na iui asi v sobotu, ale asi to nechám az na další cyklus, protože musím užívat ten prednison.jinak doktorka Vykysala je skvělá!

maybay
24. dub 2012

@absti ja jsem docela rada, ze ji poznam, urcite se s ni taky poradim a pokud by to slo mozna prejdu k ni.... Ta Jarosova me docela stve 🙂

malina2
24. dub 2012

@zvalentova Dětičky jsou nádherný! Užívej ;)

vanuska
24. dub 2012

Ahojte holky, chtěla jsem vás pozdravit, já už tady nebyla skoro rok i když jednou za čas kouknu co je u vás nového.
A vidím, že jsou tady pořád některé stejné tváře. Moc moc gratuluji Zvalentové k dvojčátkům a taky Majcam - no holky parády. Každý se jednou dočká, vždycky to tady bylo řečeno mockrát. Ještě aby už to Darkwitch konečně vyšlo a taky všem ostatním. A taky Monn tady byla si vzpomínám. Možná, že si holky na mě ještě pamatují - taky jsme bojovali, vlastně až do dneška. Tak vám chci říct, aby jste to žádná nevzdávala.
My jsme byli 4X na IVF s PGD na vyloučení dědičné nemoci - 50% dědičná ( z toho byl jenom jeden transfer)....nakonec jsem to v loni vzdala, protože už to u mě nemělo ani smysl z důvodu nízké zásoby folikulů. Z toho mála co ze mě při stimulaci dostali byla stejně většina nezralá, takže to bylo k ničemu.
Pak mi moje genetička v Ostravě poradila, že by ta dědičná nemoc šla už zjistit z placenty, že už by se nemuselo čekat jako dříve na plodovou vodu, tak jsem si řekla, že už mi nic jiného nezbývá a ukončit těhotenství ve 14. týdnu je pořád lepší než někdy ve 20. A dokud při mé mizerné zásobě folikulů ještě pravidelně menstruuju, tak že to zkusíme přirozeně.
Tak jsme to zkusili a v létě jsme čekali jednovaječná dvojčata - bohužel se u plodů nemoc potvrdila, takže jsem se rozhodla pro ukončení. Je to hrozné, ale člověk se za nějakou dobu otřepe a chce to zkusit znova a znova, protože sám člověk zůstat nechce.
Tak jsem 4 měsíce po potratu otěhotněla znova a tentokrát to vyšlo. TeĎ jsem v 15.tt. A všechno je zatím v pořádku - bez dědičné nemoci a všechny chromozomy plodu jak mají být (i když už jsme starší rodiče) 🙂. Takže jsem šťastná přešťastná. Tak doufám, že už nás nic špatného nepotká.

Holky takže hlavu vzhůru a nevzdávat se ani náhodou. Já jsem toho příkladem 🙂

malina2
24. dub 2012

@vanuska Ahoj, je hrozný, čím musí někteří projít, ale máš pravdu, trpělivost se vyplácí ;) Gratuluju k úspěchu, už víš, co čekáte?

crime
24. dub 2012

@absti no jo, už je to tak a přitom jí nikdo nechtěl a nezval 🙂

darkwitch
24. dub 2012

@vanuska ahoj gratuluju 🙂 to je super zprávička, je mi líto co všechno jste museli absolvovat, ale teď už to určitě dovedete do zdárného konce 🙂

brantovka
24. dub 2012

Ahoj holky....já docházím do Gennetu půl roku....ted jsem byla na prvním oplodnění....bohužel jsem měla jen jedno vajíčko v jednom folikulu, druhý folikul byla cysta (mám antimariánský hormon na 0) , takže volali druhý den že se mi neoplodnilo, přítel má velmi rychlé spermie, takze jsme neoplodnovali vpichem,ale normalne.....jsem z toho zoufalá......strasne bych si prala miminko......jinak v Gennetu jsou velmi prijemný, chodím k doktorce Langerové.

majcam
24. dub 2012

@brantovka já měla AHM 0,64 a ze třech vajíček mi zaváděli dvě dvoudenní embryjka a jedna prďolka se chytla 😉

brantovka
24. dub 2012

@majcam a oplodnili ti vajicko vpichem a nebo normalnim zpusobem.....diky Lu.

majcam
24. dub 2012

@brantovka vpichem,manža nemá tak bleskové ocásky 😉 ,a měla jsem krátký protokol 😉

brantovka
24. dub 2012

@majcam závidím ti....a v jakém si měsíci ?? Co to je ten protokol ??

brantovka
24. dub 2012

@rory_g ahoj rory....ja mam to samé jako ty.....tedy vlastne jeste horsi.....chodim tam pul roku ted jsme byli na prvnim oplodneni, muj antimarianský hormon je na 0, po tech vsech injekcích...mi nasli jen jedno vajicko ve folikulu , druhy folikul byla cysta......taky jsme nedelali vpich, protoze partner ma rychle sperma....ale bohuzel dnes v nedeli nam oznamili ze se neoplodnilo.....jsme z toho dost spatna....hrozne si preji miminko.....priste prý jedine s vpichem....takze az za 3 mesice, v cervenci,. to jdem zkouset znova.....ty jse mas ze jsi mela 3 vajicka a z toho dva oplozené....mas priste veci sanci.....kdy jdes na druhy oplozeni ??

rory_g
24. dub 2012

@brantovka ahojky, jsem na tom úplně stejně jako Ty, sice mám AMH normální, ale také jsem měla jedno vajko, které se klasicky IVF neoplodnilo, ačkoli má mm super spermio. I k dr Langerové chodím...kdy jsi měla OPU a jaký máš další plán? Kdy jdeš do Gennetu na další konzultaci?

rory_g
24. dub 2012

@brantovka jé mě se nezobrazil Tvůj příspěvek 🙂 Já jsem měla dva folikuly, ale vzali mě na OPU pozdě, tak našli jen jeden a jedno vajíčko, to se neoplodnilo...asi jsme byly na OPU tedy spolu, byla jsem v sobotu a v neděli nám volali, že nic. No a na další konzultaci nás objednali až na konec května, takže vůbec nevím, jak dál, například mě pořád trápí, co se stane s menšími folikuly, které nebyly odsáty...

brantovka
24. dub 2012

@rory_g jé to jsme byli stoprocentne spolu ja byla první sle jsem v 9 hod....prý nás bylo 13 v sobotu.....v nedeli mi volali to samé co tobe......Langerové jsem volala a objednala me na kontrolu 9,10,nebo11 den po menstruaci....to znamena ze tak zacatkem kvetna......jinak na dalsi umele oplodneni muzu az za 3 mesice....davali me velke davky hormonu.....takze musim cekat 3 mesice......jinak mi to zkusime urcite znova...akorad to nenecháme prirode a zaplatime si ten vpich spermie do vajicka.....jinak ty folikuli co ti zustali...tak ty ti prasknou....nechapu proc te vzaůi ta pozde ??? taky to zkusis znova ??? pichali jste spermie do vajicka a nebo jako mi prirodne ???
Rory...nevim jak se opravdu jmenujes...ale zustanem spolu v kontaktu, jo ???....ja se jmenuji Lucka.

rory_g
25. dub 2012

@brantovka já byla ve druhé várce, měli mě vzít v 10:30 a vzali až po 12 ☹ Prý nestíhali, byla na sále dr Vykysalá a měli tam i lidi od dr Jarošové, tak asi proto. Já měla také vysoké dávky, ale skoro jsem nereagovala. Ty jsi se dovolala přímo dr Langerové? Mě sestra nechtěla přepojit...

maybay
25. dub 2012

@brantovka ahojky, byla jsi i na IUI pred IVF?

maybay
25. dub 2012

@vanuska ahojky, gratuluju k miminku 🙂 muzu se zeptat jak si psala, ze jsi mela nizkou zasobu folikulu, to ti zjistili testem AMH? kolik ti vysel?

maybay
25. dub 2012

@crime nedalo mi to a zavolala jsem Jarosove ohledne te pruchodnosti, rikala at se teda objednam a oni maji plno tak me nevezmou ☹ tak pry az pristi cyklus, doufam, ze zadny nebude

sedmitecka
25. dub 2012

ahoj vsem, mam prpsbicku adotaz, nemate nekteranahodou zbyteckyPrednisonu? kopim....potrebuju jen par tablet, abych vysla do zacatku stimulace, dekuji moc

brantovka
25. dub 2012

@maybay co to je IUI ???