Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
14. zář 2009

Kdyz jsem omdlela, byl u me manzel. Skoro horsi nez kdybych byla sama. Pomerne dost se vydesil. Hlavne, kdyz jsem k vedomi prichazela par minut a ruzne odpadala. Skoro jak po narkoze. Docela zmatkovat. Spadla jsem na gauc, odkud jsem vstaval, alespon misto jsem si vybrala dobre. Ja mela tlak vzdycky nizky (ikdyz v poradne u gyndr. mi namerili normalni - predtim me sestra vynervovala, ze jsem spatne objednana). A co jsem tehotna, tak jsem se parkrat zamotala, ale nikdy ne tolik.

Milu, ja zas nemam v prukazce plicni. Ale kdybych mela, tak me tam gyndr. posle. Ona je fakt silene pecliva. Bavila jsem se o tom se sestrou na tom EKG a ona rikala, ze je soubor vysetreni, ktera mohou tehotne absolvovat a dr. by mela vybrat ta dulezita pro tu danou tehotnou. No a moje dr. to bere stylem, vsichni vsechno.
Jinak je zvlastni, ze me jizda v aute zaludek naopak uklidnuje.

Svobik, gratuluju. Me vysledek hcg vzdy rekli hned ten den. Ale jsou tu holky, co skoro vzdy cekaly do druheho dne. Nevim, podle ceho to urcuji.

nannynka
14. zář 2009

Maendy: Moc mě to mrzí, ale moc dobře vím, že žádné vyjádření účasti Tvoje pocity nezlepší. Mě se to stalo před rokem ( dokonce to vyšlo tak, že mi ET letos dělali na den přesně kdy jsem byla vloni na revizi) a dostala jsem se z toho až v březnu. Všechno se totiž nějak komplikovalo a komplikovalo...Nejdříve jsem týden po revizi šla na druhou, protože můj gynekolog měl problém s tím co viděl na UTZ, nechali mě pak v Motole skoro týden, na pokoji s těhotnými a denně řešili jestli půjdu na revizi potřetí nebo ne. Gynekolog mi doporučil dát si 3 cykly klid a pak se uvidí. Dr.Vykysalá přidala další 3 měsíce, ale mě se ten cyklus tak rozházel, že jsem obcylkus musela na injekci. Jak jsem se s tím vším vyrovnávala ? Pracovala jsem do úmoru, dodělala si školu a pak skončila na neurologii s motolicí. Paní neuroložka naštěstí odhadla, že jsem to prostě přepálila (přiznala se, že před lety potratila a skončila stejně) a naordinovala 4 týdny absolutního klidu - žádná TV, knížky ani nic jiného. Hodně jsem si toho uvědomila, pomalu se zase začala mít ráda a pomohlo mi to(i mému manželství).

V Gennetu jsme zase začali na jaře dvěma IUI, nedopadlo to a tak jsem po dlouhém přemlouvání šla na IVF - hrozně jsem se ho bála.

V Motole po revizích měli snahu mi říct co se stalo, ale bohužel na to že není akce srdeční se přišlo cca až za 2 týdny, tak to bylo moc rozložené. V Gennetu se mě poptali na anamnézu rodiny, moje zdravotní problémy a řekli mi, že by to nechali být, že se pravděpodobně špatně udělala placenta. Že pokud by to byl nějaký genetický problém, tak by to bylo dřív. To že by za to mohlo moje onemocnění vyloučili, protože jsem byla pod kontrolou endokrinologů. Prostě jsem měla smůlu, že jsem padla mezi těch 50% prvních těhotenství .

O dítě se pokoušíme střídavě 6 let. Když jsem měla jít před lety poprvé do CARu, tak mi náhodou odhalili vážný problém štítné žlázy. Rozhodli se to léčit, protože ještě nemám děti. Jinak by mi jí rovnou vyndali. Takže jsem 2 roky čekala až se to stabilizuje a pak jsme do toho šli.

Moc díky za všechny milé gratulace, jsme moc rádi, ale je to jen první krok. Další čekají 😉 . V Gennetu jsem dneska byla na krvi a zítra dopoledne si mám zavolat.

Děkuji i za návod jak to na tom Karláku najít, snad se neztratím. A doufejme, že budou příjemnější než minule.

Maendy, pokud bych pro Tebe mohla cokoli udělat, ozvi se. Drž se.

brejny
14. zář 2009

Dobrý večer, nerada ruším - taky jsem chodila do Gennetu a jak se ptala svobik tak já jsem byla na hcg 3.8.09 - sestřička na recepci do žádanky na laboratoř zaškrtla "statim" či co a výsledky hcg jsem měla cca do 4 hodin. I přesto, že jsme se domluvily se setřičkou, že si zavolám kolem 3hodiny tak mi už po 11hodině volala výsledky hcg a rovnou mě objedanla k dr.

brejny
14. zář 2009

Jen mě ještě zaráží - vy jste ještě v Gennetu? Mě dr. Brandejská vysypala s dvojčaty po první kontrole po ET, a to jsem byla tepvre v 6tt. Já vás téměř každý den pročítám, i když se nepřidávám.

janicka.slunicko
15. zář 2009

ahoj holky, tak jsem vcera rano volala do gennetu jak se vyvíjejí a hned mi sestřička řekla že jsem objednaná ET
v jedenact,tak to byl fofr. zavedli mě dvě embria a dneska si mam zavolat jestli ty zbylí dvě se zamrazej.ško to v pohodě akorat mě pořad bolí v podbřišku, to ke asi normalní.. 🙂 tak tedka musím čekat, mam si test udelat 28. to je ale dlouha doba 🙂

nannynka
15. zář 2009

Brejny: Mě vloni hned po zjištění umístění mrněte a jeho srdeční akce předali mému gynekologovi. Bylo to cca v 7.týdnu.

nannynka
15. zář 2009

janicka.slunicko: Gratuluju! Z toho pobolívání si nic nedělej, to k tomu patří. Moc Ti přeju // a co největší výdrž s testem.

anlek
15. zář 2009

Brejny, ja byla u dr. 6+2, tj. 7tt na prvnim UTZ po IVF. Kde uz bylo videt srdicko, dr. me jeste objednala na jednu kontrolu po 2 tydnech, na ktere jsem byla 8+0, tj. 9tt. Pak me odeslali ke gynekolozce. Po te prvni kontrole mi dr. rekla, ze me chce videt jeste jednou, aby urcila presne stari plodu (coz jsem nechapa, my prece vime, presne jak je plod stary a i podle toho prvniho UTZ presne odpovidal). Pri te druhe kontrole jsem nebyla u sve dr., mela dovolenou a z dr., u ktereho jsem byla vypadlo, ze ta druha kontrola je kvuli tomu, aby si byli jisti, ze predavaji prosperujici tehotenstvi. Ale nechodim k dr. Brandejsky. Jinak ja si myslim, ze je jedno, kdy te predaji, pokud mas rozumneho gynekologa, ktery se o tebe postara.

Jani, drzim palecky, at uz jsou ted zakousli (nebo at se zakouslo jen jedno, podle toho, co si vic prejete) a drzi se tech skoro 9 mesicu, co maji. S bolavym briskem, pokud to neni nic extra dramatickeho, tak je to normalni, vzdyt to neni tak davno, co te rozpichali. 😉 Jj, cekani na testik je podle me nejhorsi cast cele tehle procedury. 😎 Ale nakonci tam aspon na tehle diskuzi byvaji //. 😉

miluse
15. zář 2009

Brejny, já už taky nejsem v genettu, mě vylifrovala někdy kolem 10 tt, předtím jsem strávila měsíc v nemocnici, tak by to možná i bylo dřív. Ale některé holky si Dr. Vykysalá nechává u sebe až do šestinedělí.

Jani, také se přidávám s držením palečků, teďky tak 2,3 dny odpočívej, moc se nepřepínej 😉 prostě dělej to co ti dělá dobře 🙂)) taky ti to po ET říkaly? 😕 🙂

milena26
15. zář 2009

Lita mrcha by mela dorazit 28.9. tak jsem zvedava protoze ja si pripadam kolikrat ze ji musim prosit aby vubec dorazila 😀 ale mam duphaston,tak snad to bude v cajku. a kdy ty zacinas tedy ? predbezne ?

milena26
15. zář 2009

brejny ja to mela taky tak s kontrolou hcg tak jako ty ze jsem mela vysledky jeste jsem ani nedojela domu a uz mi volali vysledek,byla jsem prekvapena jaky to byl fofr 🙂

milena26
15. zář 2009

janicko.slunicko moc ti budu drzet palecky a at na testiku jsou\\ 😵 a jestli to klapne tak ja bych mela pak zacit pichat na stimulku tak to tech 14 dni utece uvidis 🙂

zdepros
15. zář 2009

Ahoj holky,

Leni tak už jsi v pořádku, to vás teda muselo asi pěkně vyděsit?

Jani, gratuluji k zavedení embryjek, hlavně se teď šetři

Lita, tak to je super, další dvojčátka 🙂

Brejny, mě z genetu vyprovodili v 6tt+5 s dvojčátkama 😒 , no co se dá dělat

lita
15. zář 2009

Mileno26 - ja uz mam ET za sebou, 17.8., a na prvnim UTZ se ukazala dvojcatka, ale zatim je moc brzo na jakykoli zaver, takze uvidime na dalsim UTZ pristi pondeli. Doufame, ze tam budou bit obe srdicka a milackove budou v poradku.
Tak jeste par tydnu a muzes spustit akci 😀

lita
15. zář 2009

Ahoj Zdepros - jak se mas ty a dvojcatka? Ty uz budes mit prvni trimestr brzy za sebou, vid 🙂
Pamatuji si, ze jsi bojovala se zacpou, je to lepsi nebo jsi nasla nejaky trik? Ja mam zacpu jak tram a zadne osvedcene triky ani Dulphalac mi na ni nezabira. Navic mi zacina byt mirne soufl 🙂

zdepros
15. zář 2009

Ahojky Lita, abych řekla pravdu tak s ní bojuju pořád a nic moc taky nezabírá, hlavně mě postihlo nějaké nechutenství tak nemůžu nic moc jíst dělá se mi špatně už jen z představy jídla. Zítra jdu k doktorce na odběry tak jsem na to zvědava co mi řekne

nelynka
15. zář 2009

ahojte
tak 2.10 som objednana do gennetu za tie vysledky, ale sestricka tvrdila ze vraj tam je zvyseny nejaky homocystyn, ten ma chranit cievnu vystelku ci co...tak som zvedava co to je, ble..

nannynka
15. zář 2009

Ahoj, tak s tim Trombocentrem jste mely pravdu. Objednali me (sice si neodpustila sestra komentare) uz na pristi tyden a chtelo to drobne tlacit, ale je to tam 😉 . Ted uz jen endokrinologie a je to. Diky moc za vasi pomoc a tipy, pomohlo to.

monivo
15. zář 2009

nelynka, já chodím k dr. Raškové. Našli mi nějaké mutace apod. a doporučili, abych k nim poslala i mámu s tátou. Máma tam již byla a našli 2 mutace MTHFR genu (CC homozygot MTHFR), což je prý gen, který může způsobit vyšší hladinu homocysteinu, který působí škodlivě na cévy (asi jako cholesterol). Jako prevence se doporučuje užívat kys.listovou v dávce 0,5-.1 mg/den spolu s B6,B12 vitaminy.Jiná prevence není nutná.
Takže je možný, že je to to samé. Neměj strach. Podívej na mě. Já si prostě píchám injekce, denně až do konce těhu a dá se to. Když se to naučíš, tak nemáš žádné viditelné vpichy a druhý den už si ani nevybavuju, kam jsem se píchla den předem.

nannynka
15. zář 2009

lita: Tak me objednali na pristi utery - bude to 3,5 tydne po ET. Ptala jsem se sestry jestli to neni moc brzy, ale utrela me, ze maji v regulich UTZ 3 tydny po ET. Jeste me pri volani o vysledky prekvapila dotazem na kod rodiny, ze pry by mi jinak ten vysledek nemela rict.....Tak pozor na to. 😉

lita
15. zář 2009

Zdepros - ja do sebe prala hroznove vino, svestky, kefiry, activie a aktimely pod parou a vysledek bylo jen desne nafoukle bricho. Dulfalac me na poprve projal (prujem) a pak zase jen nafoukle bricho. Ted si ho sem tam dam tak 1x tydne a neco ze sebe trochu dostanu. Ale je to otrava, clovek ani nevi, o kolik mu vyrostlo brisko kvuli prckum a ne zacpe 🙂
Na ty soufl stavy piju zazvorovy caj a celkem to pomaha, ale ne na dlouho.
Take nekde doporucuji Rennie, ze pry zmirni zaludecni stavy a tim je i mene spatne.
Tak at ti odbery dopadnou na vybornou! 🙂

monivo
15. zář 2009

janicko, gratuluji k ET a hlavně se opatruj a šetři.

Lita, nannynka, gratuluji ke //.

Nannynka: vždy, když jsem se objednávala, tak měla sestřička komentáře, že jako ať počítám s tím, že tam budu dlouho čekat. A nakonec tam sedíš max. hodinu, což mi nepřijde tak strašný. Já se tam objednávala poté, co mě pustili z nemocnice po OHSS. Ještě jsem nebyla úplně fit a tohle mi sestra řekla. Tak jsem jí na to řekla, že mám doznívající OHSS a nemůžu v čekárně sedět 4hodiny. A ona odsekla, že zas takhle dlouho to není. Nechápu, proč si tyhle komentáře neodpoustí. V gennetu taky kolikrát čekáš hodinu a více a taky sestřičky při objednání nemají tyhle komentáře. Ale jakmile tam budeš chodit pravidelně, tak tě vždy objednají za cca 6týdnů a to už tyhle řeči nemají. To mají jen po telefonu 🙂

lita
15. zář 2009

No vidis, Nannynko, a me dr. Danek sprazil, ze 3 tydny po ET je desne kratka doba! Ale tech par dnu navic muze dost pomoci, muze byt uz i videt srdicko nebo srdicka 🙂
A ten kod rodiny mam nekde napsany, dostali jsme ho uz pred drahnou dobou a nikdy ho nikdo po mne pri telefonickem kontaktu nechtel. Asi nejaka nova sestricka, co se drzi strikne pravidel, ale to ji za zle mi nemuzeme 🙂
A to dobre dopadne v tom trombocentru!

lita
15. zář 2009

Janicko.Slunicko - tak hlavne klidek, zadnou namahu ani stres na par dnu, ale prolezet to nemusis. Brisko te jeste muze bolet kvuli OPU, prece jen ti napichli vajecniky a to se nejakou dobu take hoji.
Tak jsem zvedava, jak dlouho si vydrzis neudelat tehotensky test 🙂 A hlavne at tam najdes dve carky! 🙂

Monivo - dekuju 🙂

nelynka
15. zář 2009

moni dakujem za podporu, uvidime co to bude, sama som zvedava...som sa kus aj zlakla, ked to vcera prislo, ze co to bude, ale mi nedalo sa neopytat a ze len odber na toto a vysvetli nam to na konzultacii presne...uf 😖

lita
15. zář 2009

Nelynko - drzim palce, at to dopadne dobre. Pokud neco najdou, tak se to aspon bude moci zacit resit, nasadis lecbu a budou te o to vice hlidat! Hlavne hodne stesti!!

nelynka
15. zář 2009

daujem lita 🙂

monivo
15. zář 2009

Mámě to taky přišlo poštou a nebyla z toho moudrá, tak doktorce napsala email a ona jí odpověděla. Já taky nevěděla, co to je. Neboj, oni ti to osobně vysvětlí. Ale podle toho výsledku bych řekla, že to nebude takové, jako mám já.

nannynka
15. zář 2009

Monivo, Litta: Díky moc, uvidíme. Já si s sebou ke každýmu doktorovi beru velmi tlusté knihy a sváču 😀, takže i kdybych tam byla do večera tak to přežiju.
Teď čekám až se mi ozve endokrinoložka. Tam je to fajn, komunikuje mailem, takže se při těhotenství sice dělají testy co 2 týdny, ale to se odbude mailem(žádanka na recepci a druhý den info o výsledku a dávkování léků mailem) a jednou za 6 týdnů mě chce vidět. Holky držte se, čeká nás dlouhá cesta.

nelynka
15. zář 2009

no mne ale prislo len oznamenie ze sa mam objednat k doktorke a na odber, nic konkretne...tak neviem...