Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

betox
13. črc 2010

petrita: to bude OK, však oni si to vybojujou 😉 Jémine, tak doktorka si mohla fakt tyhle žvásty ušetřit...Tohle mě děsně vytáčí, copak je vševědoucí?..A navíc rady typu, jste moc mladá...My se snažíme od mých 26 (teď je mi 34) a nic a teprve teď půjdu do IVF, protože přesně podle rad jsme byli "moc mladí"....Nějak se zapomíná na to, že žena je nejplodnější mezi 21. - 26. rokem.... 😒

inza
13. črc 2010

@betox: prijde me ze se stale zapomina i na to ze je stale vice paru kterym to proste nejde a vetsinou je to z nejake zdravotni priciny a nebo i bez priciny. Proste civilizacni zmeny....

cibka
13. črc 2010

holky me pri 1 ivf rekl embryolog ze kdyz jich je víc jak 4 tak se delá PK pokud jich je mín tak ji nedalají a zavádejí embryjka co nejdříve ale i tak se to můýe povést nikdy není nic ztraceno moc vám držím palecky

petrita83
13. črc 2010

@inza to doufám!!!ale byl to šok z původních 15-ti...ale asi to tak chodí..já nevim..je to mé orvní IVF tak jsem trochu tukan 😀 jako natvrdlá, nevim co, jak , kdy 😀

petrita83
13. črc 2010

@betox no a to už je skoro i za mnou 😀 no já děti chtěla tak od 20-ti, chvíli jsem musela čekat až dostuduju atd..no a pak se konečně rozhodnem, je na to čas, podmínky atd..a tudlenudle 😖 je to pech.Ale mám ráda když se věci řeší, nechtěla jsem aby se třeba po 5letym čekání přišlo na něco..proč to nejde..takhle aspoň vim, že jsme oba v podstatě fit a přesto to nejde..teď nevim co je lepší..ale asi to řešit, hledat možnosti..pořád jejich před náma hoodně..to mě trochu uklidňuje.

cibka
13. črc 2010

petrita me jich z 16 se oplodnilo 10 a nakonec zůstali jen 2 a nemela jsem PK

betox
13. črc 2010

inza: no přesně, navíc když to nejde po dvacítce, tak po třicítce to logicky půjde ještě hůř....
petrita: dobře to dopadne 😉 Je fajn, že jste začali pátrat takhle "brzy"...

darkwitch
13. črc 2010

majcam na utz jdu ve ctvrtek...
petrita no snad to stihnu, za chvili si jdu volat k doktorce kdy muzu prijit 🙂
jo me taky doktorka porad rikala, ze jsem mlada (je mi 26), ale kdyz jsem prisla at mi napise zpravu do CARu, tak rikala jak je dobre, ze to resime 😀 ale tak u me problem nasli, nepruchodne vejcovody, takze by mi nepomohlo cekat ani dalsich 10let...

petrita83
13. črc 2010

@cibka aha, tak že je to vážně běžné..já měla představy, že jich třeba z 15 zůstane 10, 2dáme hned a další nanučky..ale to bylo asi mimo...
a jak to s těma dvěma bojovníkama dopadlo?

petrita83
13. črc 2010

@betox hlavně já sem ve většim klidu, když se to řeší..to čekání před tím byl snad ještě větší děs.

petrita83
13. črc 2010

@darkwitch no a přesně teď víš na čem jsi a řešíš ..seš mladá, máš čas...za 10let by to byl mnohem větší stres..aspoň myslim.Tak ať ta vyšetření dobře dopadnou!

inza
13. črc 2010

me prijde ze to ani nejak doktori nechctej resit a spolehaji na to ze se to vyresi a nebo si to ten par zacne resit sam

cibka
13. črc 2010

petrita - no mě zavedli obě ale ani jedno se nechytlo ☹ vypadalo to na biochemicky tehu, takže jdeme do 2 pokusu
někomu se stane že jich má víc a má třeba i 2 - 4 mrazáčky

betox
13. črc 2010

petrita: 😉
inza: ono je to moc práce navíc. Já chtěla po svým gyn. jen doporučení na imunologii a on že mi ho nenapíše, ať si jdu do CARu, že mi udělají co budou potřebovat; nechtěl mi ani napsat doporučení na Mojžíšku...no comment. Jinak na zítra držím pěsti. Dej pak vědět, jak jste dopadli 😉

inza
13. črc 2010

@betox: soulas s tebou ze to je pro ne moc prace. Jo vedet dam, ale nevim kdy 😉. Ja jsem p onarkoze pak nepouzitelna cely den. Je me po ni vzdy blbe 😝

petrita83
13. črc 2010

@betox no to je přesně ono, ..ale zase na druhou stranu když zjistí, že mám málo draslíku, nutí mě jíst kapsle a běhat na krev znova a znova..ale třeba že mám bilirubin místo nromy do 17, 37 to jí nevadí..hele maj nějákej svůj zvláštní svět..ale myslim, že by mě poslala kam bych chtěla jen by podotkla ať si nemyslim, že to klapne..

mandre
13. črc 2010

inza: prosím tě, kdy jsi začala stříkat ten nosní sprej, kolikátý DC? Neboli, kdy začal ten dlouhý protokol?

inza
13. črc 2010

@mandre: od 22 dne a strikala az do vcerejska. rano a vecer a pokazde do jine nosni dirky. Manza si delal srandu ze me na ne napise r jako rano a v jako vecer 😀. Pujdes do dlouheho protokolu?

mandre
13. črc 2010

Inza, to nevím...dle toho co mi Dr. ve čtvrtek řekne. Hypoteticky čekačka 3 měsíce, pak ten předcyklus při dlouhém protokolu a cyklus IVF....já jen, že jsem dnes objevila zpáteční letenky do Maroka za 24Euro/osoba, tak to zvažuju na dovču v 1.pol. října, tak si počítám, jak mi to tak vychází, že by to byl ten cyklus s nosním sprejem 😒 ....

darkwitch
13. črc 2010

mandre ty jo maroko, super 🙂

tak jsem si zasla k obvodacce a zacinam se obavat jestli to predoperacni stiham... no, uvidim co mi rekne zitra, dneska se mnou mluvila jen sestra a prisla mi znacne mimo, no, ja to chapu maji toho moc, kdyz zaskakuje za doktorky na dovolene, ale me asi klepne...

mandre
13. črc 2010

dark: 1 den den krev a moč, ta je do 2. dne hotová, EKG hned ten den na interně a pak k obvodní, tj. celkem na max.3 dny, ale dá se i za 2 😀

darkwitch
13. črc 2010

mandre jo jenze obvodni musi byt schopna ti vypsat zadanky a musi te na ekg a interne vzit, aspon, ze krev jsem si zaridila sama...

darkwitch
13. črc 2010

ale zkusim se zitra na ekg a internu dostat a snad to do ctvrtka dam dohromady 🙂

mandre
13. črc 2010

dark: já šla ráno pro žádanky a rovnou do laborky s močí a nabrat krev a pak do nemocnice na internu, tam jsem čekala tak 1/2 hodiny....tam dělají normálně předoperační EKG denně bez objednání.

darkwitch
13. črc 2010

tak ja jdu rano s moci k doktorce a snad mi taky da zadanky...

inza
13. črc 2010

tak me to nastesti dela vsechno moje dr. Nastesti ted v gennetu nechteli predoperacni nove. Stacilo jim co jsem mela zacatkem cervna na HSK a udelali akorat nove krev

darkwitch
13. črc 2010

inza tak to mas dobre 🙂 no, ja jsem zvedava co mi zitra rekne, mozna zase jen zbytecne plasim, ale muzu si rikat, ze je to vlivem tepla a hormonu 😉

inza
13. črc 2010

dark: neboj urcite ti to udela. Teda ta moje akorat posila do jinych dveri, ale patri to tomu kam patri i ona. Nastesti clovek zaklepe a jde a nebo pokud tam nekoho ma tak chvili pocka. Celkem jeden den prijdes a druhy muzes pro vysledky

darkwitch
13. črc 2010

inza jasne nebudu panikarit, v nejhorsim to nebude do ctvrtka, ale do pondelka...

inza
13. črc 2010

dark: ti to staci klidne az v den OPU