Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petaloudi
24. led 2011

@monnn Fakt šílený krávoviny, objevují se tam lidi, který jsem třeba 10 let neviděla, vracím se na místa, kam jsem jezdila jako malá... Prostě věci, který jsem vůbec netušila, že v tý hlavě mám... a navíc je to všechno tak živý, že si to ráno do puntíku pamatuju... Třeba dneska se mi zdálo, že táta mojí spolužačky ze ZŠ byl nějaký terorista nebo co 😀 Ale já neviděla tu spolužačku od konce ZŠ, jejího tátu jsem viděla párkrát v životě... kdyby se mě včera někdo zeptal, jak vypadá, nevím... Ale v tom snu to byl prostě on, jak vyšitej 😀 To jen tak na ukázku...

Nevím, rozhodla jsem se, že nebudu zatím prudit na studijním, když mám z diplomky napsáno asi 15 stránek 😀 Takže uvidím, jak s ní na tom budu a jak taky budou náročný předměty v letním semestru. Kdyby to nešlo, tak udělám všechny zkoušince a státnice si nechám až na pak. Ale už vím aspoň termín státnic - 30.5.-10.6.

anlek
24. led 2011

Tak behem cca 3 dnu by mela dorazit MS a pak musim na krev na ten 3D UTZ. Jen teda nevim, co udelam s prckem ... Tahat s sebou se mi ho nechce. Dite v kocarku, ktere je znacne hlasite asi nebude zrovna koser. 😅 Musim to uz nejak poresit.

cibka
24. led 2011

@sipkova1 to nevím jestli utros oddaluje ms 3x jsem to dostala až po vysazení utroše a 1 x ikdyž jsem ho brala takže nevím, s těma testíkama to je 😀 dobrý to by bylo těhulí
no a jestli dr fidel 2 foliky to netušim každopádně ja jich tam mam vždy taky nekolik ale je fakt že minule mi tesne před iui jeste delali utz jestli náhodou ty zbývající nedozrali jinak by nám to neudělali tak jedine z jí ty foliky dozrály ty co neměli
monn ja taky myslela že to bude hnes my už se snažíme 4 rok
inza tak jo díky ted už je to v pohodě a bohužel tyto léky taky nemám

monnn
25. led 2011

@petaloudi ty sny to je fakt,já pak kolikrát nevím zda je to pravda nebo opravdu jen sen 😲
jj a ty státnice-jasně nějak Ti to vychází na termín,že jo 😕 ,ted jen ve srandě- no co vem je na porodní místo tatky a mezi kontracemi budeš odpovídat na otázky 😀 😀

@cibka no jo to jsme si mysleli všichni co jsme tady-já nejvíc spoléhala na to,že o Martu jsme se snažili 3mě a byl a pak už u druhýho byl problém,no nic......držím pěstičky at to ted vyjde a jak se cítíš,odpočíváš doma nebo chodíš do práce?

cibka
25. led 2011

@monnn no včera mě pobolíval podbříšek i v neděli jinak chodím normálně do práce doma bych se asi zbláznila a hlavne není důvod být doma asi zustanu doma po et tak 3 dny minule jsem byla doma asi 8 dní a bylo to na palici

monnn
25. led 2011

@cibka ten podbříšek snad nebude nic vážnýho,mě pobolívá ještě taky a to začal už u stimulace která byla v lis. zítra jdu na kontrolu na gyn. tak se zmíním,jinak s tou prací taky znám doma bych pořad myslela jestli to vyjde nebo ne a v práci musíš myšlenky směřovat jiným směrem 😀 ,ted mě jen tak napadá ty píšeš po ET.co po ET to už musí vyjít ted.příští týden musíš najít // a to na jednom testíku!!! 🙂 😉

cibka
25. led 2011

@monnn jo veřim že to nic není může to bejt i po utrosi to vůbec neřeším. tak držím na zítra palečky at dopadnes co nejlépe
jo to bych byla nejstastnejsí na světe kdybych nasla // na jednom testíku ja je ještě v životě neviděla

sipkova1
25. led 2011

Tak hcg po IUI 0, no minule aspoň 0,1

monnn
25. led 2011

@cibka tak držím pěsti a uvidíš najdeš,musíííííš!!!!!!!
@sipkova1 jak to?to mě mrzí! ☹ a není ještě nějaká naděje,že by stouplo,není ještě brzy?

sipkova1
25. led 2011

@monnn No asi ne. Sestra to brala jako hotovku "NEJSTE TĚHOTNÁ". MS mi jakoby začala a pak se stopla, teď mám 4 dny zpoždění, což nemívám.
Jinak jsem teď psala do diskuse Snížená buněčná imunita, že mi hrozně padaj vlasy a že jako viníka podezírám Prednison, ale jestli to náhodou není ten utrogestan

monnn
25. led 2011

@sipkova1 to je mi moc líto,chjo ☹ ale hlavu vzhůru 😉příště už to musí dopadnout...... a ty vlasy to padaj i mě jenom jsem nepomyslela,že by to bylo následkem léků,se odrovnáme lékama-kdyby to aspon k něčemu bylo 😠 ted mě ještě vytočilo jsem čeltla na hlavní stránce jak rodiče týrali 7chlapce já bych je...... 😠

sipkova1
25. led 2011

@monnn
no momentálně mám chuť se na nějaké příště vybodnout.
Největší „sranda“ je, že jsem se dopředu objednala na ten 4D UTZ, co se dělá během menstruace a co je problém tam dostat termín. Říkala jsem si, když se nepovede IUI, tak si aspoň odbudu ten UTZ, no a jak mám to zpoždění, tak jsem přišla i o tenhle termín ☹ . Takže double pech 😢

cibka
25. led 2011

@sipkova1 mrzí mě to ale hlavu vzhuru jak píše monn, nesmíme se vzdát, hod to zahlavu a mysltet pozitivně příště to vyjde vím jak je to těžké

monnn
25. led 2011

@sipkova1 úplně tě chápu,ale uvidíš,že tě to za pár dní přejde a budeš spěchat do druhého IVI,já taky pořád přemýšlím - musím jít do celého IVF s PGD, ale tady to psaní mě nějak pomáhá,máme tu všichni stejný cíl "miminko" a nějak mě to žene tu touhu uskutečnit . 😉 a holky tady vědí co píší-taky toho už zažily 😲

sipkova1
25. led 2011

@monnn tohle bylo už druhý IUI, nevím, jestli dát ještě jedno nebo zkusit IVF nebo nic…Já nevím, přijde mi, že to IVF je spíš po páry, kde maj nějakej problém zjištěný. My žádný zjištěný nemáme, tak když nevyjde IUI, proč by mělo IVF?

monnn
25. led 2011

@sipkova1 já myslela,že to bylo 1.,jsem to nějak nepostřehla,tak to promin,hele možná jsi to tu uváděla - máte udělané IMUNO,nebo se dělá až při IVF?nevím, tak dalece nejsem seznámena,holky určo ví kam a kdy posílají mě to jen tak napadlo.a kdy jdeš opět na kon. do GENNETU?

sarusinka
25. led 2011

utros udrzuje sliznici, takze spis se dostava ms po vysazeni utrose.

biris
25. led 2011

Ahoj holky chci se zeptat která jste byla na IVF v Gennetu na ceny.Četla jsem na jejich stránkách že počítají za IVF 26000kč,to není hrazené pojišťovnou?Byla jsem na IVF V iscare a tam jsem hradila pouze ICSI a z části jsem hradila léky.díky za informace

sipkova1
25. led 2011

@monnn To je v poho, je nás tu hodně a já se taky u všech úplně neorientuju. Mám různé možnosti: dá se rovnou jít na další IUI, tj. objednat se na cca. 11. DC na ultrazvuk a MUDr. dle ultrazvuku naplánuje injekci a další IUI. Nebo se objednat na konzultaci a domluvit se na IVF. Nebo se na to vyprdnout (což se mi chce momentálně ze všeho nejvíc).
Imunologii mám, ale ne přes Gennet, byli jsme v Podolí ještě před tím, než jsme šli do Gennetu. Našli jmírnou alergii na sperma a trofoblast a kontrolní výsledky po 3 měsících Prednisonu byly OK.

@sarusinka Dík za zkušenosti z jiného CARu. I když utrouš asi funguje ve všech CARech stejně 😀

petaloudi
25. led 2011

@biris To bude asi cena pro samoplátce. Pokud máš nárok na pojišťovnu, platíš jen ty nadstandarty - prodlouženou kultivaci, ICSI, mražení, lepší léky atd.

monnn
25. led 2011

@sipkova1 tak dík za info,jsem trochu chytřejší 😀
@biris přesně jak píše petaloudi

sarusinka
25. led 2011

@sipkova1 u Apoli davaji Crinone, potom nic, o utros jsem si rekla gyndrovi, ale jen mi prodluzoval to trapeni se smovolnym potratem.. ☹
jinak sice jeste chodim na diskuzi k Apoli, ale to jen proto, ze jsem tam podstoupila 1.a posledni IVF.
Jinak jsem objednana na 1.konzultaci do Gennetu na 8.brezna 🙂 Tak se moc tesim 🙂

sipkova1
25. led 2011

@sarusinka ty jo konzultace na MDŽ 😀 . Tak držím palce.

cibka
25. led 2011

@sipkova1 takhle nemluv ja si taky rikala když nevysli 2 ivf proč by mělo to 3 stejně do něho půjdem protože práve to 3 může vyjít, jednou se to prostě podařit musí takže neznamená že když má 2 iui že nemuže vyjít to 3 nebo zkuste to ivf tam je vetsí pravděpodobnost
biris s cenami to je jak píšou holky
holky ja teda nevim ale přes den me bolí od toho iui podbříšek jako bych to měla dostat tak teda nevim

sarusinka
26. led 2011

holky chtela jsem se zeptat, co se v Gennetu bere jako prodlouzena kultivace? U Apoli se nehradila, a rozhodovali o ni embryolozky, na opu jsem byla v sobotu, a vraceli mi 2 embryjka v utery. Tak se chci zeptat, od kteryho dne se to plati. Diky 😵

cibka
26. led 2011

@sarusinka i tady o ní myslim rozhodou embryologové pokud jí teda chcete myslím že je to od 3 -5 dne ale nejseme si jistá ja mela poprve bez pk čtvrtek opu a v sobotu et a po 2 byla pk 5 dní čtvrtek opu a v uterý ke me.
ale přesně nevím každopádně jestli je más už u sebe tak by si už platila 😉 držím palečky na testování zbyli ti i nanučci?

clobrdinek
26. led 2011

ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to s placení v Genetu. Uvažuji o tom, že bychom s manželem do Genetu šli. Kolik se platí za preimplantační diagnostiku? děkuji za informaci.

inza
26. led 2011

@cibka: kdy budes testovat po IUI? Ja byla dneska...

anlek
26. led 2011

@petaloudi Jak to prosimte s tebou bylo? Tys uz byla objednana na IVF, cekala na MS a misto toho objevila //, ze? Volala jsi dr.? Nebo jim to jen oznamila?

petaloudi
26. led 2011

@anlek Ano ano, už jsem měla podanou žádost, čekala jsem na MS a měla jsem na měsíc nasadit antikoncepci (kvůli nepravidelnýmu cyklu a cystě), v dalším cyklu mělo být ivf. Na krev jsem šla do Gennetu a když byla pozitivní, tak mi Lovásová sama volala, jestli jsem náhodou tu antikoncepci nezačla brát a ať se objednám. Šla jsem pak do Gennetu ještě na dva utz, naplánovali mi u nich NT screening a předali mě mojí dr.