Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

maarina
2. srp 2011

@cibka ani nevis jak bych si je prala a nejlepe parecek 🙂
@zvalentova tak drzim palce at ti ti rychle utece 🙂

zvalentova
2. srp 2011

@maarina děkuji, už aby bylo září 😀

zabka77
2. srp 2011

@pentagras dr Ulčová Gallová. Prej kapacita 😉 Jsem zvědavá jestli imuno do třetice něco odhalí. Pak hned máme dovču tak si od všeho pořádně odfrknem a po dovče IVF

pentagras
2. srp 2011

@zabka77 jojo, tak to jo, tam jsem byla před lety, tak držím palečky 🙂

pentagras
2. srp 2011

@zvalentova ahojky, tak to jsme dvě, já jdu jen na opu asi tuhle sobotu, tak to držím palce, jak zvládáš píchat ten cetrotide?? Jo a ty jsi byla včera v gennetu??

rychetkami
2. srp 2011

Zdravím ,jsme zase o krůček dál, imuno vyšla relativně pěkně, alergii nemám, jen malinko zvýšenou buněčnou imunitu, ale jen hraniční hodnotu...zato manželovo spermio je ještě horší než to původní☹ nejen snížená pohyblivost, ale i životaschopnost a počet... takže třeba vynecháme slibované IUI a hned bude IVF..uvidíme, co nám primářka 22.8. řekne. Jinak držím pěsti a těším se na zprávy o // od ostatních.

pentagras
2. srp 2011

@rychetkami Ahojky, neboj, to pak půjde rychle po 22 a za chvilku taky budeš mít //, já taky čekám ted, asi v sobotu opu, no je mi blbě dost až už to mám za sebou 😒

rychetkami
2. srp 2011

@pentagras no snažím se doufat, že by to všechno mohlo nabrat pozitivní obrat...tak ať to všechno klapne🙂

pentagras
2. srp 2011

@rychetkami Neboj, určitě jo, já taky veřím že už ted to vyjde

zvalentova
2. srp 2011

@pentagras jj, byla jsem tam včera. Píchám Gonal, Cetrotide mi nedali.

cibka
2. srp 2011

@zvalentova držím palečky at vše jde jak po masle

zvalentova
2. srp 2011

@cibka děkuji, už to chci mít za sebou 😀

pentagras
2. srp 2011

@zvalentova nedali, jakto??, No mě zas jeden ubrala tak ho píchám od dneška ten cetrotide, já už se teším až to bude za mnou, ty injekce jsou šílený, to pero je brnkačka ale ty injekce, fuuuuuuuuuuuj, na to si nikdy nezvyknu 😒

inza
2. srp 2011

@zabka77:jak dlouho jste cekali na objednani na to imuno?

prosba komu by neco malo treba zbylo po stimulce a nevedel co s tim tak ja bych si to vzala.budeme se asi pokoušet o 5 IVF a asi poslední

rychetkami
3. srp 2011

@inza sice ses neptala mě, ale snad pomůžu svou zkušeností z imuno. Objednali nás ( do Karlína - Imunia) téměř hned na nejbližší úterý na odběr a po měsíci nás vzali k doktorce na konzultaci výsledků. Krom imuno udělali i kompletní spermiogram. Poslali nás tam ještě před prvním IUI, protože já jsem atopik a alergik, tak jsem si to vyžádala. A podle aktuálního sg to vypadá na IVF. Tak tu hltám jednak informace a fakta, ale i pocity holek, co tím procházejí.

inza
3. srp 2011

@rychetkami:diky za info🙂 ja uz byla v Karline 5 tak zase chceme trosku jinej pohled.ja mam vyssi nk bunky....manza pomalejší ocasky jinak vse ok

zvalentova
3. srp 2011

@inza ahojky, mám ze včerejška také trošku jiný pohled. Byla jsem u své obvoďačky v rámci předoperačního vyšetření. Poprosila jsem jí, jestli by mi nenapsala Pentomer, že mi dochází a nechci letět až na druhý konec Prahy.
Dost se podivila proč ho pořád předepisují, když na imunutu v těchto případech má minimální vliv, je vhodný pro potíže (např. při alergii) s dýcháním , ale na početní skoro minimální. zvlášť Daňková z Karlína ho má jako oblíbený a všem ho předepisuje 😀
Tak jsem z toho celá zmatená 😎 😎

pentagras
3. srp 2011

@zvalentova ahojky, můžu s zeptat ten Pentomer to je přesně na co??? Já chodím na imunologii a uplně všechny léky mi vysadili kvůli IVF, že prej když se dává na podporu imunity lék v době kdy se chce otěhotnět tak tělo by nemuselo embryjko přijmout, laicky řečeno imunita by ho vypudila, tak nějak mi to bylo vysvětleno, díky tomu neberu léky a to co nepotřebuju se mi zhoršuje ale prý je to v ormě dle lékařů 😠 😒

Krásné sluníčkové ráno všem 🙂

rychetkami
3. srp 2011

@pentagras pentomer je prý na prokrvení dělohy a je to podpůrný prostředek. Já mám hraniční hodnoty( malinko zvýšené) u nk buněk a před IVF bych ho měla brát spolu s prednizonem

pentagras
3. srp 2011

@rychetkami aha, tak to an nevím, vidíš, ta imunita, chjo, mám stím od 18 let problémy, prý jediná šance ještě že se to srovná je v těhotenství 🙂 tak furt čekám a čekám 🙂

rychetkami
3. srp 2011

@pentagras no já jsem od miminka atopik, v dětství ekzém, teď jen občas. Na imuno jsem čekala největší pohromu, a tak výsledek s hraniční hodnotou u nk buněk mi přišel jako fakt dobrá zpráva... třeba se to srovná během těhotenství, jak nám tvrdí...tak už aby to sakryš bylo🙂

pentagras
3. srp 2011

@rychetkami to jo, mě to řekli všichni dr a pokrčili rameny, to znáš ne, já jsem zvědavá, zítra už jedu na utz a dozvíme se jestli teda v sobotu opu nebo ne, tak jsem celá na trní 🙂

pentagras
3. srp 2011

Holky nevíte někdo zda se múže na sluníčko při stimulce??

rychetkami
3. srp 2011

@pentagras no umím si představit, jak pomalu dnešek utíká...já tredy osobně jsem netrpělivá v takovýchto situacích...mám štěstí, že manžel není takový poděs jako já, jeho vyrovnanost mi v tomhle strašně pomáhá🙂
TAk budu držet všechny pěsti i na nohách a zítra odpoledne budu čekat další zprávy, stejně jako další holky tady.

zvalentova
3. srp 2011

@pentagras mě řekli, že minimálně. Solarko vůbec, přírodní sluníčko velmi opatrně.

K tomu Pentomeru nevím přesně. Samotnou mě překvapilo po přečtení příbalové informace, že mi ho předepsali, když tam není nic o mých potížích, ale řikala jsem si, že MUDr. ví co dělá.

sarik1
3. srp 2011

@zvalentova Já sem také brala Pentomer od Daňkové z Imunie Mě teda pomohl, měla sem zvýšene NK bunky a díky nim sem zřejmě potratila, měla jsem IVF pentomerem a mám dvojčátka 🙂 tak držím palce!!!!!

sipkova1
3. srp 2011

@pentagras
@rychetkami
Ahoj hoky, já mám taky dlouhodobě problémy s imunitou, pořád mám jakoby takovou polochřipku (mám nateklej a bolavej krk, mírné teploty, jsem utahaná, afty, zaléhaj mi uši atd.). Užívala jsem na to dlouhodobě Isoprinosine, při snažení mi ho vysadili a užívala jsem dlouhodobě Prednisone (napsali mi ho v Podolí). Prý by se ty 2 léky tloukly, Isoprinosine imunitu podporuje, Prednisone potlačuje. No taky mi říkali, když už nevěděli co se mnou, tak otěhotněte, tím se to srovná. Jsem v 6. měsící a zatím se teda nic nesrovnalo, ty nahoře uvedené potíže mám úplně stejně…

anlek
3. srp 2011

@pentagras Ja myslim, ze vesmes temi leky z imunologie prednison stoprocentne, pentomer (asi, znam jen z doslechu) se imunita snizuje, aby ses nebranila embryjku.

pentagras
3. srp 2011

@rychetkami to jo, at už je zítra 🙂
@zvalentova tak určitě ví co dělá, třeba zrovna ti to pomůže 🙂
@sipkova1 ahojky, fakt 😒 , no pořád mi tvrděj, jak se to těhotenstvím srovná, jsou bezradní, tak plácaj do vody\, to je jasný 😒
@anlek ahoj, no právě mě dr na imunu vysadili uplně všechno a i mi tohle řekla, že by se moje tělo bránilo embryjku ale tak záleží asi co přesně komu je 🙂

rychetkami
3. srp 2011

no já prý mám imunitu jak zvon - ta atopie je vlastně přecitlivělost a imunita se zapojuje i tam, kde nemá🙂 takže věřím, že prednison a pentomer u mě zafungují a tu malinko zvýšenou imunitu nk buněk potlačí a třeba se zbavím i ekzému🙂 věř a víra tvá tě uzdraví 😀