Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
5. únor 2010

Petap: tak hlasim dnes na UZ folikul 17,7mm, v pondělí IUI ve 12.00hod. Zase jsme tam seděli přes hodinu 😝

pet.s
5. únor 2010

Asi holčenky už spíte. já vytuhla v půl 7, v 9 mě můj drahý vzbudil na komnatu a taky, že by si rád lehl...byla jsem přes obě postele. Tak jsme vstala a nachytala žraso na víkend. Zítra chceme trochu pohnout s rekonstrukcí druhého bytu. Udělala jsem kuře i s nádivkou, brambory, sloní žrádlo(klukovi zítra sebou na zápas), upekla dvě bábovky. Před chvíli jsem dopekla. Jsou jak vymalované. Jedna je mramorová a druhá ořechová.

Leni, ne opravdu, já a moje sestra se neudíme. Obě jsme si dnes pobulely. Každá máme svého andělíčka. Pak se nachechtaly s tím anším klukem. A nakonec vyráběly spacáky a batohy pro Chipmánky(to jsou postavičky z Happy Mealu mojí neteře.Jeli na čundr.)Neteř jim udělala ohniště a my je vyzbrojily spacáky a batohy a všichni spali kolem ohně. Vůbec nevím jak na to mladá přišla. Je to typické masňácké dítě. Na dovču jen letadlem do špičkového hotelu 😀 Pod stan jezdí jen se mnou do dětského kempu do Sedmihorek a to probíhá ve vší počestnosti.

anlek
6. únor 2010

Pet.s, potvrzena tehulko, mooooooc gratuluju. 😉 Ja jsem kdysi nasla tyhle tabulky:

pro mono ditko: http://www.betabase.info/showBasicChart.php?typ...
pro dvojcata: http://www.betabase.info/showBasicChart.php?typ...

Takze ty jsi spis to mono. 😉 Ale neverila nemusis byt prumerna. 😀 Vzdyt je to jedno, hlavni, ze se nekdo zakousl a roste. 😵

Leni, budu drzet palecky, aby to tentokrat vyslo.

pet.s
6. únor 2010

Anlek díky..taky se modlím,aby to bylo jedno,ale už jsem to vymyslela i kdyby byly dvě. Každé by mělo svůj pokoj a já paní na noční vstávání, 😀Ostatní zvládnu.Ale protože nepočítám, že by vstával taťka a já bych asi už bez spaní umřela.Stačil mi ten rok, kdy Bára spala po hodinách během dne a v noci usínala těžce po půlnoci a mladej naučenej z kojeňáku vstával mezi 2-3 se železnou pravidelností a pak řval a řval až do pobědního spánku. Večer usínal kolem 5-6 hod a Bára si mezi tím někde schrupla ve stoje u sedačky.Jen ne do postele.Aby byla čilá. Když si pak náhodou manžel vzal děti ven, tak jsem i ve spánku slyšela jak mladej brečí. Byla jsem jak mátoha a usínala jsem za pochodu. Až jsem se sesypala a rok se léčila z depresí. Ale opravdových depresí! A to mi bylo o 12 let méně. 😀 😀

pet.s
6. únor 2010

anlek jen kolikátý den jsem od DPO..nevím jak se to určuje při umělém.

nannynka
6. únor 2010

pet.s - na te strance pisou ze den po OPU. 🙂

d132
7. únor 2010

ahojte, moc ráda bych Vás chtěla požádat o kontakt na bylinkářku paní Havlíčkovou, která pomáhá s alternativní léčbou k těhotenství. kontakt ramgadd@centrum.cz

ivarei
7. únor 2010

petap, jak to vypadá? 🙂

pet.s
7. únor 2010

nany díky.-)

petap1
8. únor 2010

Ahojte,

tak předem--pets: velikááááá gratulace 🙂

Tak a teď se podržte....v sobotu Dr. Daněk kouká a folíky se nehly ani o píď ☹, tak povídá, že by se na to vykašlal, že to nemá cenu, že mám 150 jednotek a folíky nic. A pokud tam není žádný dominantní, tak se už asi mezi sebou nedomluví a jeden nevyroste. A to už mi bylo do breku. Tak se ptá, jaký jsem měla cyklus a já povídám, no žádný, horko těžko jsme vydolovali MS a on a to vás chtěli dát na IUI ???? Já to vidím na IVF a pak na mě..a co vy vlastně máte..polycystické vaječníky? a já.. ne, ne, mě prý chybí hormon na uzrání vajíček..a on aha..a nalistoval si ty mé výsledky z HP. a říká... no jo, to máte opravdu nízké..a pak vykulil oči a říká...ale vy máte neskutečně vysoký Prolaktin a to Vám ten hormon blokuje ! A to vám nikdo neřekl ?? Prý jestli jsem byla na odběrech ráno, tak to může být falešná vysokost, ale že to nevidí, že to mám opravdu vysoké (123) a má být tak do 23 ☹ Tak prý to musíte na endokrinologii. Pokud Vám ten prolaktin sníží, je možné, že cyklus naběhne sám a nebo pak IVF.
Holky já myslela, že se skácím...tak od začátku je jasné, že mám vysoký Prolaktin a nikdo s ním nic nedělá...dnes zavolám Vykysalé a zeptám se jí na to...ale pěkné to ve mě vře..vždyť už jsem dávno mohla to vyšetření mít !
Takže teď musím na to vyšetření ☹
Holky neznáte to někdo na Národní na Endotrinologii ?? A jak dlouho trvají celá vyšetření ?? Prý tam musím přijít před šestou, jelikož berou jen 10 lidí za den ☹ Máte s tímhle nějaké zkušennosti ?
A zase mi utíká čas ☹

nannynka
8. únor 2010

petap1 - Ja tam chodim, ale zacala jsem tam chodit v dobe, kdy neomezovali pocty lidi. Pokud se dostanes do toho poctu lidi co berou tak to jde rychle. Ja mela pocatecni diagnozu do tydne a pak nejaka dovysetreni. Bohuzel to bylo tak vazne, ze si me tam nechali v peci. Ale do mesice a pul bylo jasno - musela jsem cekat na ultrazvuky. Kdyztak se zeptej Vykysale jestli neni zpusob jak Te tam nacpat. Moc me mrzi, ze se Ti to komplikuje. Vydrz.

petap1
8. únor 2010

nannynka: moc děkuju za info...takže mám počítat tak s měsícem až dvěma na ukončení diagnózy ☹ ? ach jo...já se z toho picnu...já se toho mimi nedočkám ☹ Uvidím co mi Vykysalá řekne, ale jestli to přehlédla, tak mám na ní pěkný vztek !!!

anlek
8. únor 2010

Petap, to je mi lito, jak se to vyvrbilo. ☹ Ale ono je to fakt zvlastni, ze jsi i na tak velke davky nereagovala. Protoze presne s takovymahle davkama jsem ja nastimulovala na IVF. ☹ Je fajn, ze jsi byla v sobotu u dr. Danka a ten se na vse podival poradne. S endokrinologii nemam zkusenosti, takze tam neporadim. Zas na druhou stranu, pokud je problem jen v prolaktinu, tak aspon, co ja vim, tak mas sanci, ze po jeho sundani naskoci cyklus a podari se vam miminko doma. Takze ikdybys ted cekala mesic na endokrinologii, tak se miminka muzes dockat ve stejnou dobu jako pri IVF. 😉

nannynka
8. únor 2010

petap1: jestli hned zjisti duvod, tak to taky muze byt do 2 tydnu 😉 A Anlek Ti to napsala moc pekne. VYDRZAT...
Pridam svou zkusenost - sla jsem do centra v prosinci na prvni konzutaci - pak jsme v lednu meli jit na IUI a ejhle - zanet prudusek, zapal plic a 3 mesice doma. Dovolili mi jit do centra az v kvetnu....takze vim jak se citis...pak IUI, druhe IUI, tehotenstvi, spatny konec a zase pul roku pauza....je to na bednu, ale stoji to za to. Proste to musime uchodit 😉 .

petap1
8. únor 2010

Anlek: No právě, Daněk říkal, že se s takovýma dávkama stimuluje IVF. Achjo, pořád nějaké komplikace :-/

Tak jsem volala Vykysalé...co myslíte, že řekla....to já sleduju, to je divné, že bych to přehlédla..holky, ale ona byla jediná kdo se tím od počátku zabýval !!! Já mám takový vztek..tak ona to přehlédla a ještě se divý, že by to přeci nepřehlédla...a já jí říkám, že to mám před sebou a že tam je 123..a ona..hm to je opravdu vysoké..já bych jí.... 😠
Tak já už nevím na koho se mám spolehnout..už jsem to mohla dávno řešit a místo toho stimuluju na IUI, které bylo už předem určeno k nezdaru ☹

petap1
8. únor 2010

nannynka: ty jo, to si ještě nemám na co stěžovat, já mám skluz "jen" od Listomadu 😉

Jo a říkala, že neslyšela o tom, že pokud mi sníží Prolaktin, že se mi to spravý, prý když je nízký ten hormon, že zůstane nízky i po tom abude asi potřeba IVF...ale já už ji asi nevěřím...já nevím... 😒

petap1
8. únor 2010

Listopadu..pardon...už neumím ani psát 😀

petap1
8. únor 2010

nannyka: můžeš mi prosím tě říct, kudy se tam chodí ? já Národní znám, ale vůbec netuším kde to tam je ☹ A je tam nějaká vrátnice ?

betox
8. únor 2010

Ahoj holky, přeju všem krásný den 🙂 Pet.s moc a moc ze srdce gratuluju k úžasnému výsledku. Věřím, že to dopadne, tak jak si přeješ.
Petap. To je teda síla. Tohle je přece základní, co by se mělo hlídat. Těch 123 je opravdu hodně a musí to být v té zprávě do očí bijící 😖 Aspoň, že na to přišel ten Daněk. Třeba to bude fakt jen tahle "maličkost" a pak už to půjde jak po másle. Člověk aby byl jak ostříž. Ale v tomhle případě netuším, jak si to může člověk ohlídat sám....Já jdu ve středu k Brandejské na konzultaci, tak uvidíme co vymyslí. Pak dám vědět.

petap1
8. únor 2010

betox: Jj je to síla..aspoň, že se ten Daněk pídil, až se dopídil 🙂 Už budu chodit jen k němu a všechny výsledky si nechám ukazovat pěkně černé na bílém !
Manža je hrozně vytočený a chce tam jít příště se mnou a udělat tam bugr...tak doufám, že ho to do té doby přejde a bude mírnější, ve svém vyjádření vůči Vykysalé 😀

betox
8. únor 2010

To se manžovi vůbec nedivím. Tohle mě dokáže taky pěkně vytočit. Je to fakt velké zklamání. Blbé je, že je to bohužel všude. Známé takhle "přehlídli" rakovinu prsu. Když se jí posléze dostal do ruky snímek, tak říkala, že to tam viděla i ona jako naprostý laik....Věřme ale, že to byla v Tvém případě fakt jen blbá náhoda a nepozornost ze strany Vykysalé. Pravdou ale je, že to hodně oslabí důvěru.

petap1
8. únor 2010

Betox: JJ určitě je to jedno přehlédnutí z x, které jsem holt vyžrala já..takže vy už se nemusíte bát 😀

Teď hlavně ať se dostanu co nejdříve na tu entokrinologii 🙂 Půjdu tam s termoskou čaje o hodinu dříve a musím se do těch šťastných deseti co vezmou vejít 😀

nannynka
8. únor 2010

petap1 - vis kde je ten koste Vorsilek ? Hned vedle nove sceny ? Tak tam jdes jako by vchodem ke kostelu, ale ten je za prvnima dvarma hned vlevo a Ty pujdes dverma rovne. Tam je vratnice, ale jdi dal rovne, tam je automat na poplatky a za prosklenyma dverma kartoteka kde davaji ty cisilka.
Ja tam jdu v pondeli rano na krev a v poledne na kontrolu.

anlek
8. únor 2010

Petap, tohle je hrozne hloupy omyl. ☹ Ale chapu, jak mohl nastat, pokud je mez 23 a ty jsi mela 123, tak proste dr. prehlidla tu jednicku.

ivarei
8. únor 2010

petap: Teda, tak to je síla, chápu tvůj vztek. Já měla prolaktin zvýšený šestnáctinásobně oproti maximální hranici, brala jsem 4 měsíce medocriptine (fuuuuuuj, fuuuuuj) a pak si to sedlo, nicméně problém s nemenstruováním trval dál - ale pro IVF pak bylo dobře, že mám ten prolaktin v normě. Co se týče endokrinologie, proč musíš tam? Prolaktin by měl umět léčit jakýkoli endokrinolog nebo internista a nemusela bys čekat, ne? Mně to léčil gynekolog, udělal odběry, pak se týden čekalo na výsledky a když přišly, vystavil mi hned recept a mohla jsem začít s léčbou.

petap1
8. únor 2010

nannynka: moc díky, vím kde je. Tak to by jsem tam nemusela ani moc mrznout...vezmu si číslo a půjdu se někam zahřát. Dá se jít čekat na číslo dovnitř a nebo budu muset stát úplně venku ?

anlek: Možná bych to pochopila, že to takhle mohlo být..ale..teď jsem na to jukla a měla jsem 127,5 a svítí to na tom papíře červeně...holt se nekoukla, to je celé ☹

ivarei: To mi chceš říct, že budu brát 4 měsíce léky a do té doby nic nebude ? Ty jo, mě šlehne 😖

ivarei
8. únor 2010

petap: Třeba si to sedne mnohem rychleji, uvidíš... hrůza je, že už jsi od listopadu tu léčbu mohla mít za sebou.

evak99
8. únor 2010

petap to je teda hrozný, chápu, že jsi naštvaná.... ☹ ale hlavně, že se přišlo, kde je kámen úrazu 😉

pet.s
8. únor 2010

petap vydržať!! My takhle bojovali 3 roky. Vždy se něco vyskytlo. Ale to jsme byli ještě v Isvare. Například jsem v sobotu tam měla 2 krásné folíky a v pondělí před OPU zjistili, že už nemám ani jeden. Odovulovali. To nemohli mi v tu sobotu na to něco dát? My jeli na to OPU až z Luhačovic.Byli jsme na dovolené.
Pak zase našli něco manžovi v krvi a musel se rok léčit.
Prostě je to běh na dlouhou trať.

petap1
8. únor 2010

ivatei: No právě...vždyť to bylo první vyšetření po příchodu do Gennetu. Už jsem to mohla mít třeba v pohodě. Když na to takhle myslím, tak by mě vzal ďas ! Musím s tím přestat, protože bych asi zlostí pukla 🙄
A to tedy opravdu dokud se to nesrazí dolu, tak je s pokusama šlus ?

evak: Jj je super, že to vím...ale kdy, že 😒

pet.s: Máš pravdu je to běh na dlouhou trať a já jsem netrpěliví člověk. Kdyby ty komlikace přicházely, jak si příroda usmyslí, tak bych se s tím smiřovala asi o hodně snáz, než když to je tak očividné opomenutí od Dr.
Ale musím se s tím vyrovnat a jít dál 🙂