Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

raducha
6. bře 2012

@zvalentova už máš připravenou postýlku a pokojíček pro stvoření? já to mám pořád vše schované u rodičů.máme ještě čas jsme teprve v 27tt. 😅

martas24
6. bře 2012

@monivo Asi nebude k cemu zacala jsem krvacet,ale test ukazuje dve carky..nevim jestli mam letet do nemocnice a nebo pockat... ☹ ☹

zvalentova
6. bře 2012

@raducha pokoj zatím ještě nemám. Vrhla jsem do praní a s hrůzou zjistila, že jsem podlehla tlakům z okolí o tom jak se dvojčata rodí brzo. Mám tolik věcí pro nedonošené a čerstvě narozené, že bych musela mít 5 dětí. Ani to nevezmou na sebe a už to budu prodávat. Vrrrr

raducha
6. bře 2012

@zvalentova tak neplaš s prodáváním.nevíš jestli se ti to nebude ještě hodit. prodat to můžeš vždycky. nakonec věčným převlíkáním zjistíš že máš málo věcí. 😉 😝

babu08
6. bře 2012

holky co navštěvuji GENNET ted jsem si na jejich stránkách přečetla co vše se platí a mezi pacenými úkony je spermiogram a inseminace atd vše co nás čeká je to od 1.1.2012 je to pravda platila jste to tam už některá??

monivo
6. bře 2012

@martas24 hm, to mě mrzí, to teda nevim, zavolej zítra do Gennetu a zeptej se raději.

monivo
6. bře 2012

@babu08 ten ceník je stále stejný, možná tam upravili některé položky. Jakmile jsi jejich pacient, tak se tyto úkony neplatí. Třeba spermiogram je v rámci vstupních vyšetření zdarma. Co budeš platit a co ne se dozvíš stejně až v průběhu, protože ti nikdo dopředu neřekne, jestli ti doporučí prodlouženou kultivaci apod.

rychetkami
7. bře 2012

@zvalentova přesně tak, jediný dvě body, co mám nakoupený, mám velikosti 52, taky čekám, že budou nedonošení...no napadá mě, že jestli by u nás všechno dobře dopadlo, předběžně bych sehlásila jako odběratel oblečení...ale opravdu jen předběžně, přece jen 21tt je hodně brzo 😀Každopádně jsi držák a i v tomhle stádiu toho zvládáš dost!

@majcam @malina2 dámy, jak je, vše v pořádku??? 😲

rychetkami
7. bře 2012

@babu08 ten ceník je apriori pro samoplátce, spoustu úkonů hradí pojišťovna, pokud na to člověk má nárok

zvalentova
7. bře 2012

@rychetkami to určitě, věcinky jsou fungl nové, takže není problém ti je schovat do bedny 😉
Děkuji za útěchu, ale mám pocit že už nezvládám nic. Ty doby kdy jsem dělala 3 věci najdou jsou pryč... nějak mě břicho limituje 😀

majcam
7. bře 2012

@rychetkami No ahooooojjjjjjjj.....jj vše v pořádku,stále přibírám,nechápu kam to padá,když nosim furt stejný věci, akorát teda ksicht mám kulatější 😔 ,a zároveň jsem taková ošklivější 😠 ,se ráno hrozim každej den ☹ , co vy madam?!

majcam
7. bře 2012

@zvalentova fakt krásně držíš,furt tebe a @petrita83 vyhlížím,jak jste na tom 🙂

malina2
7. bře 2012

@rychetkami Dobře, děkuju za optání. Začala jsem 4. měsíc, připadá mi to vše neuvěřitelné. Bojím se trochu toho screeningu příští týden. Už víš, co se u tebe skrývá?

rychetkami
7. bře 2012

@zvalentova no záleží na úhlu pohledu...já mám režim s omezením fyzické námahy, takže v podstatě nemůžu ani vyluxovat, takže já bych to dělala mnohem dýl, tak mi přijde, že jsi fakt výkonná. S věcmi pro mimča bude trvat, než se vaši narodí -to může být klidně za 6 týdnů a i já budu vědět mnohem víc
@majcam to jsem ráda, že se vám vede dobře🙂no já jsem za minulých 6 týdnů přibrala 6 kilo, předtím jsem kolísala kolem své výchozí váhy, takže jsem z toho trochu vyděšená, kde to skončí, ale jím prakticky podle jídelníčku těhotných s cukrovkou, dám si maximálně sladkej jogurt...no ale pořád to jde nahoru, tak s tím asi moc nenadělám - jinak "moje problémy "u 4 týdny nemám - jsem moc ráda, klepu do dřeva a hlava mi nebere, proč to ustalo

rychetkami
7. bře 2012

@malina2 nevíme nic, jdu až za dva týdny nejdřív..4. měsíc, to to valí, úplně chápu pocity před tím NT, taky jsem byla úplně hotová, navíc mě hnali ještě na tripply přes dobré výsledky, takže jsem měla reprízu v únoru, ale zkus na to prostě nemyslet, nic jiného nejde. Držím ti pěsti a dej vědět

majcam
7. bře 2012

@rychetkami jj taky se mi zdá,že jakmile stoupnu na váhu tak mám vždycky kilo navíc,jako nehlídám se,ale postavově jsem si podobná jak před těhu,kromě teda pupku 🙂 ,tak snad se naše princezna nenarodí ve formě otesánka,mám pro ní takovejch šatiček na léto... 😲 ,tak klepej,já taky klepu na dřevo,ale stejně to čumení mezi nohy mi zůstalo 😅

rychetkami
7. bře 2012

@majcam přesně, bez intimky si netroufnu být a kontroly jsou. Já jsem trochu zmohutněla v horní části těla, dřív jsem spíš měla nohy a zadek , ale ploché břicho, zato teď mám prsa jak selka, ale ještě pořád obleču svý věci, jen to břicho.
normálně mě teď popadlo, že bych si taky přála holčičku...ale to si moc vymrčuju, hlavně, aby jim nic nebylo

zvalentova
7. bře 2012

@majcam držíme se co to dá. Teď jsem to ještě podpořila nehty. Odpilovala jsem hnusně vyblitou růžovou a dám krásnou třešňovou jako celogel, takže min. 3 týdny rodit nemůžu 😀

zvalentova
7. bře 2012

holky, ale že nám ten podzim všem krásně vyšel, Gennetu jsme výrazně zvedly úspěšnost 😎

majcam
7. bře 2012

@zvalentova to jo teda 😉 ,furt mi to stejně ale nějak nedochází 😲 😲

darkwitch
7. bře 2012

Doufám, že ste si nevybraly všechen gennetácký úspěch, chceme taky přispět k těm úspěšným procentům 😀

zvalentova
7. bře 2012

@darkwitch to víš, že ne. Čekáme na tebe 😉

martas24
8. bře 2012

Tak se zatim snad drzime..uz nekrvacim a test ukazuje dve carky...vcera me dr brala krev a 12 den bylo hCG 330 tak doufam ze to bude stoupat..

darkwitch
8. bře 2012

@zvalentova to doufám 😀

ty jo jsem zapomněla jak je ten utrogestan unavující, bych pořád spala, ale když jsem si nevzala neschopenku a chodím do práce tak je to trochu problém, ale zase fakt nemám moc času přemýšlet nad tím jak to dopadlo, takže úkol nemyslet na TO splněn a to ještě musím dělat úkoly do školy, pak už obvykle jen usnu 😀

monivo
8. bře 2012

@darkwitch ty ten utrogestan polykáš? Já ho snědla jen před KETem a byla jsem jak ožralá 🙂
@martas24 tak to vypadá nadějně, držím palce 🙂

rory_g
9. bře 2012

Ahoj holky, prosím vás, jak to v Gennetu chodí při odběru vajíček a pak při transferu? Díky 🙂

rychetkami
9. bře 2012

@darkwitch ne, my jsem ten úspěch nevybraly, na nás se to naučily pro ostatní🙂 moc vám fandím

rychetkami
9. bře 2012

@rory_g odběr vajíček: přijdete, manžel půjde na odběr permatu, tebe připraví na ´mininarkózu, v níž bude odběr probíhat, promluví si s tebou anesteziolog. Poté dojdeš po svých na sál, tam hopneš na kozu, do žíly ti pustí uspávadlo, udělají odběr a probudíš se na pokoji, manžel to mezitím stihne k tobě, dvě hodiny dospáváš a jdete domů. Můžeš být po tom malátnější, mě trochu bolelo břicho, ale není to nic zlého, menses jsou horší🙂
Transfer je pohoda, opět dojdete, po svých na sál, tam ti bez uspání (nebolí to) vpraví dovnitř oplodněná vajíčka, ty 30 ležíš a hurá domů

rory_g
9. bře 2012

@rychetkami moc děkuju 😵 Holky na jiné diskuzi ležely po ET 2 hodiny s nohama hore, tak mě zajímalo, jak je to u nás, to je dobře, že půl hodiny. A co potom, manža Tě hodil domů a tam jsi ještě odpočívala, aby měli mimísci větší šanci se chytit?
A ještě holky, ke komu chodíte? Já mám jít na ještě jedno IUI, chodím k Langerové, ale ona tam nebude v době mojí ovu..tak se mám objednat k někomu jinýmu. Teda vlastně jste chodily, před miminkama 😵

rychetkami
9. bře 2012

@rory_g ležet jsme měly nařízeno minimálně 30 minut, já ležela 40, manžel mě vezl autem a ten den jsem se šetřila...druhý den jsme ale vyrazili k našim cca 80 km daleko, tam jsem netrhala žádny rekordy, ale že bych ležela, to nee🙂 pak na těch 14 dní jsem si vzala neschopenku a udělala si prázdniny...domma jsem dělala, co mě baví, trochu jsem si urovnala věci, chodila jsem na procházky(aby se mi prokrvilo tělo) - vycházky jsem měla 4 hodiny...prostě pohodové 2 týdny