Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petrita83
17. led 2015

@mandre No joo ty mas doma drobecky 😉 u nas je to asi jako u @inza_ivd Miky nosi 104 nekdy 110 myslim ze ma kolem 105cm a 17kg 🙂 lo dalsim uz obleceni asi taky budu prodavat,ne ze bych nechtela 3 😉 😀 ale uz ted to neni kam davat,zavaluji nas hracky 😀 😀 a to ja skoro nic nekupuju..hlavne uz nanuci taky nejsou..no uvidime jak zvladnu dva 😉
Ja jsem asi byla s Mikym jen na screeningu a ted taky a triple testy mi nedelali..kazdopadne drzim palce inza a to co napsala mandre je dost povzbuzujici! 🙂2krasni zdravi kluci jako dukaz 😀

inza_ivd
17. led 2015

@petrita83: no k dr na genetiku jdeme az v patek a eventuelne i na odber plodovky. Nejak to dopadne proste co se ma stat se stane. Pokud vse bude tak jak ma tak termin je kolem 26.6. Jo Vasi vahu jsme docela lehce trumfly 😀. Jinak my ted mame kolem 15 kg. Na prohlidce v roce a pul jsme meli 14 kg.

inza_ivd
17. led 2015

@mandre: no nam to pry vyslo na Downa 1:110 pokud jsem dr dobre rozumella. Takze tam to riziko je na hrane postizeni/potrat po odberu. Jo verim ze to bylo narocny a taky se na to tak nejak pripravuji. My taky jeste pojedem pliny stereo. Vitek nejak stale odmita chodit na nocnik resp. si na nej klidne sedne ale nechce do nej nic vytvorit 😀

darkwitch
17. led 2015

@inza_ivd třeba se víta na nočník ještě naučí 🙂 ono to pak jde rychle, aspon takhle to měli neteře a synovec - furt nechtěli a pak během týdne byli bez plíny 🙂

megara
18. led 2015

Ahoj všem, můžu se zeptat? Jste v pražských Gennetech spokojené? Já chodím do Gennetu v Liberci a má lékařka MUDr. Mokrá k poslednímu lednu končí, a já si nemyslím, že by to tam primář zvládl táhnout sám, a tak uvažuju o tom, že bychom přešly do Prahy. Děkuji za info. 🙂

jjaanca
18. led 2015

Ahoj holky, v roce 2007 jsem v Gennetu otěhotněla a teď bych ráda zase. Koukám na stránky a na Letné už Gennet není? Nevíte jaké jsou tam objednací lhůty? A není problém, že ještě nejsem rozvedená a šla bych tam s novým partnerem? Tlačí mě totiž věk. Pokud vím tak pojišťovny platí IVF do 39 - je to stále tak, nebo se něco změnilo? Děkuji všem

donia
19. led 2015

@jjaanca Ahoj, na Letnou chodim, takze urcite funguje 🙂 Ja na prvni termin cekala 3 mesice, pak uz to jde rychle. S tim rozvodem nevim, ale jim je to predpokladam jedno. Problem by byl, kdyz se dite narodi (myslim do pul roku po rozvodu), bere se jako jeste puvodniho manzela. A pojistovna plati jak ktera, pouze VZP do 40, resp. den pred narozenina. Vsechny ostatni do dne pred 39 narozeninama.

jjaanca
19. led 2015

@donia Díky za odpověď. Ups! 3 měsíce to je strašný! Já mám narozky v létě. Ještě jedna možnost že bych změnila pojišťovnu na VZP. ☹

donia
19. led 2015

@jjaanca jako, ze ti v lete bude 39? To bych jim do telefonu urcite rekla, aby te uprednostnili kvuli proplaceni pojistovnou. Pojistovnu zmenit muzes, ale bude to platit az zase od 1.1.2016, takze bys tam mela pak od ledna do leta pristiho roku tech par mesicu navic. Ale zase je otazka, kdyz bys ted mela zadost o prestup, tak by ti ta tvoje soucasna nemusela schvalit proplaceni IUI ci IVF. Ted do leta to mas stejne jedno, tak zustan kde jsi a po lete uz ti bude tak jako tak 39, tak muzes zazadat o prestup od toho 1.1.

trefulka
19. led 2015

@donia žádost o změnu pojišťovny musí být podaná do 30.6., aby ke změně mohlo dojít k 1.1. následujícícho roku

jjaanca
19. led 2015

@donia Teď jsem na ten přestup koukala. Přestoupit je možné od 1.1. a žádost se musí podat 6 měs. předem. Už mám jen 2 pokusy, tak první bych zkusila stihnout ještě na jaře a když by to nevyšlo tak druhý pokus po přestupu k VZP. Přemýšlím jestli v jiném CARU nejsou ty objednací lhůty kradší.

evcann
19. led 2015

@jjaanca jj Gennet funguje, to s tím rozvodem uvidíš na situaci, já mám stejný problém a jde o to, že to tam samozřejmě nemůžeš moc šířit, ale oni to správne ze zákona udelat nesmí pokud jsi vdana, ale na druhou stranu nejsi povina ji hlasit, ze jsi rozvedena, takze je to takovy ticha dohoda, oni budou delat jako, ze nic neví a ty to tam moc nešiř, alespon me to tak (sice v jinem centru) udelali 🙂. Pak je na tobe jak si to vyresis doma a na matrice. Prijde mi to takove nesmyslne, kdyz manzel otcovstvi popre a prijme ho pravy otec proc by to neslo, ale bohuzel nejde. Bylo mi receno, ze az v roce ditete muze zadat o popreni otcovstvi atd. no nesmysl podle me kdyz maji vsechny strany jasno 🙂. Jinak přeji at to stihnes, cas te opravdu tlaci.

jjaanca
19. led 2015

@evcann No tohle je taky šílenost. Doufám, že kdyby se IVF zadařilo, že se snad do porodu stihnu rozvést a znovu vdát. Rozvodové papíry se už měsíce válí na soudu.

jjaanca
19. led 2015

@evcann Já bych vůbec nemusela uvádět že jsem vdaná, ale mám manžel v občance....... možná bych se mohla prokázat pasem, tam se to neuvádí.

evcann
19. led 2015

@jjaanca ale oni po tobe preci nechteji obcanku ne? teda po me ji nechteli a nebo dej ten pas, to je to same. Já se toho taky bala, ale v pohode to proslo. Takze ty tam jdes poprve? to ja to mela prave komplikovany v tom, ze prvni syn pred 8 lety byl s manzelem tudiz jsme tam byli registrovani oba a najednou po 8 letech jiny chlap, tak jsem musela s pravdou ven, ale jak rikam, oni nemaji pravo vedet jeslti jsi nebo nejsi rozvedena a to byla moje vyhoda. Takze asi ani proto nechteli OP kdyz jsem tam byla registrovana, to po tobe chtit muzou tak to vyresis tim pasem 🙂.

jjaanca
19. led 2015

@evcann Jéé, já to mám to samé. V roce 2007 jsem tam byla s manželem.

donia
19. led 2015

@trefulka jo, to mas pravdu. Tak to musi promyslet jak to pro ni bude nejlepsi.

jjaanca
19. led 2015

@evcann Jestli nemají právo to vědět, tak řeknu že jsem rozvedená a občanka je neaktuální. Rozhodnutí soudu po mě chtít nesmějí 🙂

evcann
19. led 2015

@jjaanca právě, stačí to říct, nemají nárok na soudní rozhodnutí o rozvodu, ale co si budeme povídat jim jde o prachy a statistiky takže za každého klienta udelají hodně a řešit to nebudou, jen mi řekli at o tom už nemluvim a ani nikde jinde a je to 🙂

petrita83
19. led 2015

@inza_ivd budem drzet palce!jinak jsou to podobni otesanci 😀 ten nocnik asi v lete zlomite,az bude moct behat na nahacka 🙂Miky sice dokazal neco vytvorit od 10.mesicu,ale musela jsem myslet za nej 😉 pak mu dlouho trvalo uvedonit si,ze chce driv nez se to stane 😀 byl to docela boj musim rict!

mandre
20. led 2015

@petrita83 u nás to bylo ze dne na den, na nočník kadit si říkal už od 1 roka a něco a ve 2 jsem mu prostě sebrala plínu přes den, 3x za dopoledne se počůral a další den už si říkal, pak už byla nehoda jen sem tam a v noci jsem přestala dávat o půl roku později, když si začal říkat i ráno s plínou, počůral se tak 2x a to že si cvrnknul a zbytek už rychle na záchod, jo ale teď jsme měli třeba 1 nehodu, že jsem mu nestihla venku sundat kombinézu, páč si řekl pozdě 😀, a to bylo po několika měsících poprvé.

jjaanca
21. led 2015

Tak podávám informaci pro ty který se chtějí objednat do Gennetu. Volné termíny vůbec nemají, je možné se nechat zapsat do pořadníku. Předpokládaný termín duben - květen. Takže přecházím do ISCARE, kde mají objednací lhůty týden. 🙂

majcam
21. led 2015

@petrita83 no halooo,co to vidí oči mé 🙂 ,a já jsem si říkala,že ses tady z ničeho nic objevila 🙂

petrita83
21. led 2015

@majcam ahooj 🙂ahooj.. 😀 no zase je trochu casu..a taky ten spravny cas 🙂okouknout co a jak 😉 jak se mas?co princezna?koukala jsem na fotku na profilu je krasna,cela ty 😉

petrita83
21. led 2015

@mandre Kristianek je vazne sikula..Miky je na tyhle veci asi lenoch..a zas to nechci hrotit,funguje bez plin,ale nehody se mu obcas stanou..asi to k tomu veku jeste patri..on je takovej hodne ve svem svete 😉 a proste kdyz se do hry zabere,tak jde vsechno stranou..moc se na nej zlobit taky nemuzu,je citlivka a hned natahuje..no snad to nekdy bude na 100% 😉 ale dlouha cesta.

majcam
21. led 2015

@petrita83 jo okouknout co a jak...je čas...., 🙂 🙂 ,a to se jako zadařilo nebo jak to máte?? Máme se vcelku ok,až na to,že skoro celý prosinec jsem zalehla s antibiotikama a teď ležim zas 🙂 ,ještě že N.je tak samostatná.... 😉

majcam
21. led 2015

@petrita83 holky klukům to trvá déle 😉

inza_ivd
21. led 2015

@petrita83:mě taky přijde že Vitula je tak trošku lenoch jít na nočník. Plina je prostě pohodlnejsi 😃

majcam
21. led 2015

@inza_ivd no jooo kluci,jsou pohodlnější 😉 ,jak se vede 🙂

petrita83
21. led 2015

@majcam jo joo zadarilo,znas to..meli jsme v Brne jeste 3mrazacky..nechtela sem je tam nechat 😉 jednou to neklaplo a pak 😉 tak snad bude vse ok a bude mit Miky sourozence..kazdopadne se vsichni tesime.
Ja zas mela nemocneho Mikyho listopad,prosinec..a ted sem chytla tu hroznou nemoc ,,rymicku,,ja 😉 je to na prd..ikdyz hlavne ze se ted Miky drzi.
@inza_ivd jsou to lenosi,ale urcite jak na co 😉