Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ivarei
15. bře 2010

lita: Úplně jsi mě dojala 😢 (ach ty hormony) , žes to kvůli mě hledala, DĚKUJU 🙂
nannynka: Díky moc za podporu, to nesmírně potěší, fakt moc děkuju.

aleluli: Myslím, že jsem byla na UTZ 7., 9. a 11. den, OPU pak bylo 13. nebo 14. den a ET po pětidenní kultivaci 😉, myslím, že jestli UTZ vychází na sobotu, můžeš se dohodnout i na pátek, to by neměl být problém 🙂

pet.s
15. bře 2010

ivarei..držíme celá rodinka...sice mám práce nad hlavu,ale zítra budu nakukovat. (chjo taky bulím-mě teď rozbrečí i televizní noviny) a to už jsem dnes řvala u Zázraků života. 😒

ten heterozygot MTFR není až tak nic hrozného...jsem taky...nic s tím nikdo nedělal.byla jsem v Motole na hematologii a nic.

jani ani nevíš jak ráda čtu tuhle zprávu ..no super...koukej dát fotečky do alba...poslíme pusinky miminkům.

lita
15. bře 2010

Ivarei - kocko, ty hormony cloveka nekdy proplachnou, vid 😉
Vidis, tak ten tvuj vysledek neni tak hrozny, jak zni, to je dobre.
Zitra to bude urcite v poradku! Vsechny vam tady prejeme moc stesti a myslime na tebe! 🙂

inza
16. bře 2010

aleluli: ja byla na UTZ 6 a 9 den. druhe OPU bylo11 den a ET 16 den. Myslim ze to je tak plus minus podobne asi u vsech.

lita: klasicka mrcha ☹ . Myslim ze u me cviceni mojzisovky nehrozi, nejak na to nemam se donutit
dneska jsem byla na krvi tak vysledky snad budou odpo

ivarei: neplas ja mam zase mutaci v genu MTHFR A1298C (homazygotů). doporuceny mam jenom jist listovku a jinka nic.

mandre
16. bře 2010

😀 Lita: jo jo, manža se mnou drží basu 😉 😀 😀 , když má stejnou skupinu...on je takový opečovávací 🙂 - vaří, tak to se mnou zkusí 😕
Já si taky myslím, že na každýho to nefunguje, to by všichni lidi nemohli mít děti...někdo je třeba na něco citlivý a dělá mu to problémy, kdo ví... 🙄
Je případ, kdy holka nemohla otěhu, a že prý jakou má stravu...no že si dává krom jiného skoro každý den zdravou šťávu z mrkve, hmmm 😒 ...tak jí přestala pít a povedlo se celkem brzo. Někomu asi něco prostě vadí... 😖 😠
A s tím mlíkem, je fakt, že malým dětem se taky nedává, že to prostě "není pro lidi, ale pro krávy"...tohle zrovna mi přišlo jako, že to dává smysl nejíst ml. výrobky. Jenom Béčkaři s tím asi nemají až takový problém.
Zkusíme, uvidíme 😎 ...třeba se zvýší šance 😉 😉 😅 Ještě jsem nikdy nezkoušela sojový mlíko, to bude mňamka 😀 😝 .

A a O nejsou ideální sice, ale problém zásadní to asi nebude, moje máma má 0 a tatík je pravděpodobně A, když já jsem A, a jsme 2 děti. Je pravda, že brácha nešel, až asi po 3 letech. Příčina se neví, tenkrát byl pravěk 😀 😀 .

inza
16. bře 2010

mandre: tak to mas dobry ze se mnz prida k tobe. U nas by to asi neproslo. Mnz mel pit neco z aloe vera a stejne mu to vydrzelo dva dny a pak se na to vyflak....Ja vim ze nasi maji skupinu jeden univerzalni darce a druhy univerzalni prijemce a nemeli problem pry ani se mnou a ani se segrou.....

mandre
16. bře 2010

Inza:Tak to jsou 0 a AB. 😉
Manža můj se celkem zajímá o "zdravý životní styl" 😀, takže i sám o sobě mi vymlouvá grilování buřtů 😀, jezení zabíjačky, langošů apod. 😀 😀.
Takže pro mě je to větší problém, než pro něj. Já jsem totiž vyrostla jak říkám - na praseti a králíkách od dědy😀 😀 . To až co jsme spolu, tak jsem začala koukat na Ečka, podíl masa v uzeninách a taaak 😎.

darkwitch
16. bře 2010

ahoj holky
muzu se k vam pridat? rozhodla jsem se, ze to zkusim s GENNETem, ted jen sebrat dostatek odvahy a zavolat tam 🙂

mandre
16. bře 2010

darkwitch: jasně že jo, volej, je to jako když se objednáváš k zubaři 😉

darkwitch
16. bře 2010

mandre k tomu se taky vzdycky odhodlavam mesic 😀

mandre
16. bře 2010

😀 😀 😀 , zrušit to můžeš vždycky, mají docela termíny na dlouho, tak neváhej moc 🙂 Teď je stále narváno 😒

darkwitch
16. bře 2010

vsak ja vim, pro me je nejhorsi zvednout sluchatko a vytocit cislo 😀
asi nas ma problemy hodne 😒 i proto jsem nakonec zavrhla ISCARE vcera meli u toho noveho serialu na prime asi 6x reklamu, tam ted bude teprv narvano...

mandre
16. bře 2010

hmm, taky jsem to viděla... 😒 ...ten 1.díl zrovna nebyl ukázkový, když tam řešili kšeftování se spermiema pro ženskou, co nemá partnera...že to taky jako jde za určitých okolností 😅 .

darkwitch
16. bře 2010

mandre me se to taky moc nelibilo, necham tomu par dilu a zkusim se kouknout znovu jestli se zlepsili...

evak99
16. bře 2010

jo jo holky, to mlíko není moc dobrá věc obecně pro všechny, to vám řekne každý, kdo se věnuje alternativní stravě. ale samozřejmě nic se nemá přehánět. já jsem bezlepková, takže pro mě nějaká změna stravy před otěhu nebyla takový problém. mléčné výrobky mi moc dobře nedělají, ale pravda je, že teď v těhotenství si dávám skoro každý den kefír, neb mám na něj chuť... 😉
myslím, že strava určitě hraje velkou roli, ikdyž vám o ní v car moc neřeknou.. a jak psala lita, i já mám velmi dobré zkušenosti s těmi alternativními způsoby, ale člověk musí chtít některé věci trochu změnit a ne čekat, že to za něj nějaká zázračná pilulka/lektvar udělají! takže spíš bych řekla, že to je o přístupu k celé věci.

darkwitch volej, protože čekací doby na první konzultaci bývají relat. dlouhé!!! takže se tady s námi ještě načekáš 😉

mandre: super, že je manža kooperující, ten můj taky a musím říct, že to je fajn, pak víš, že se snažíte oba a máte vůli něco změnit.

ivarei: mně taky připadá, že všem tam ty týdny skáčou rychleji než mě 😉 určo ti ty procházky udělaly dobře. takže se teď nestrachuj a dej nám hned vědět!

aleluli: nestresuj se krevníma skupinama!!! 😉

evak99
16. bře 2010

inza: tak jak? byla jsi na krvi?

darkwitch
16. bře 2010

a v kterou denni dobu je nejlepsi tam volat?

mandre
16. bře 2010

dark: asi odpoledne kolem 15-16.hod, bych řekla, dopoledne je tam pořád obsazeno (na IVF centru)

mandre
16. bře 2010

evak: a jak to u Vás vypadá s pohlavím? 😉 Myslím miminka 😀 😀 😀.

darkwitch
16. bře 2010

mandre dekuju a to cislo je 222 313 000?

mandre
16. bře 2010

dark: tam tě přepojí na IVF anebo já volám 242456755. 😉, tam se ozve automat: chcete ivf centrum, zmáčkněte 1, a pak tam už někdo hovoří 🙂.

evak99
16. bře 2010

mandre: pořád stejně, moje dr. mi utz nedělá, takže musím počkat až do půlky dubna, než půjdu na utz ve 30tt🙂 po tom posledním utz dr řekla, že spíš holka, ale že za to krk nedá, neb nebyl vidět ani pindík ani buchta 😀 ale my už jí říkáme holčičím jménem 🙂 ale jsme připraveni na obě varianty. všichni mi říkají, že vypadám, že čekám kluka a já mám od začátku pocit, že čekám holku 🙂 tak aby se v tom koza vyznala 😉

mandre
16. bře 2010

evak: jéééé, a jméno bude jaké, jestli se můžu zeptat. 😵 U nás se na holčičkách shodneme, horší jsou kluci...tam se manžovi skoro nic nelíbí 😀 , nevím, co budu dělat, až budu těhu a budu čekat chlapečka 😀 😀

Víš, co je zajímavé, já o našem budoucím miminku mluvím, že ON něco, mluvím v mužském rodě, a ještě nám v pátek, když jsme jeli z lyží, přeletěl přes silnici nad hlavama čáp 😀 😀 (nevim, co tu dělal v tom sněhu 😀)...a přitom bych radši holčičku 😝 😅.

iriel
16. bře 2010

Pet.s - docitam, co jsi psala o Langerove - no, ono je mozne, ze fakt mela hodne prace nebo tak, protoze usmevava a mila fakt nebyla, byla proste a jednoduse protivna, citila jsem se jako kdyz ji zdrzujeme a otravujeme. Vlastne nas se vsim odbyla, ze mame spoustu casu, ze bychom vlastne meli pockat 5 let, jestli se manzelovi zlepsi spermio po chemoterapii (pritom jeho doktor rekl, ze poskozeni je trvale), vubec nevzala v potaz to, ze zase musi s chemkou zacit znovu, takze nejake cekani neprichazi v uvahu, navic jako cekat 5 let na pochybny zazrak, mno, neni nam 25, ze... Ja nemam vubec nic proti polopatickemu vysvetlovani, ale je rozdil, kdyz na tebe mluvi jak na blbce, jeste s tim, ze by ona pockala (nevim moc na co, zazraky se nedeji). Jen v kostce, manzel je uplne neplodny po chemoterapii, neni tam nic ani po centrifuze, proste vubec. A ona ho poslala na operaci, ktera stoji 10.000,-, pojistovna ji nehradi, jen aby se zjistilo, jestli je tou chemoterapii znicene vse uz od nadvarlat, pricemz by nam to nedalo sanci z nich treba ziskat nejake sperma, jen by se zjistilo, co ta chemka nadelala, protoze je uplne nova (u nas se to ani netestuje, vzorky mu posilali do parize, kde je nejblizsi laborka). Byli jsme u ni nekdy v druhe pulce unora a objednala nas az na 14. dubna na dalsi konzultaci. Verim, ze umi byt mila a prijemna, ale na nas proste nebyla, konzultace probehla fakt ve spechu. Asi toho maji moc, ale uplne kosher mi to teda nepripadalo.

lita
16. bře 2010

INZA - chjo 😒 No uvidis odpoledne, jeste neskladej zbrane. Ale tu mojzisovku bych opravdu nezatracovala, pomohla moc zenskym/parum, kde se treba pricina neplodnosti ani nezjistila. A u vas tedy vlastne prisli na co vsechno?

MANDRE - tak to mas s manzou dobry, alespon je ten tahoun on a ne ty 😉 My to mame doma take docela vyrovnane, jime docela zdrave, ale prasarny nam tedy take rozhodne jedou 😀 Jak ja v prvnim trimestru trpela pri pohledu na majonezovy chlebicek, neustale jsem hledala nahradu za majonezu 🙂

K tem Eckum, tady je docela sikovny odkaz na seznam Ecek, ktery muzes vytisknout a zmensit a nosit sebou v penezence, Ecka tam jsou ohodnocena stupnem nebezpecnosti a nektere jsou naopak uplne bezpecna. Pak se v tom ma clovek orientovat 😅
http://www.bionebio.cz/pub/Seznam.pdf
A tady je mozne se podivat na knizku Vime, co jime aneb Pruvodce "Ecky" v potravinach od dr. Vrbove, primo ze stranek bionebio.cz :
http://www.bionebio.cz/pub/Ecka.pdf

Pak bych tu mozna jeste dala zajimavou diskuzi a info o rybe pangas, ja ji nikdy nejedla, protoze me nejak nelakala, to tedy radeji tresku 🙂
http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=762

Mandre, na to sojove "mleko" a vubec podobne sojove vyrobky (jogurt, sojaneza, syry atd.) a take sojovou mouku, cokoladu, testoviny atd. POZOR.
Zkusim to tady nejak "ve zkratce" popsat:

Sojove produkty, ktere nejsou kvasene a navic prirodnim procesem - jako jsou tofu, kvalitni sojovka, tempeh atd, nejsou pro zdravi prospesne, ba dokonce mohou byt i nebezpecne.

Za prve - kvaseni zabiji nebezpecne latky obsazene v soje. Na druhou stanu soja obsahuje velke mnozstvi zdravych latek, ale musi byt pestovana prirozene (a ne GMO, coz casto je) a kvasena.

Za druhe - nekvasene sojove vyrobky maji negativni vliv na stitnou zlazu!! Zabranuji vstrebavani proteinu a vyuziti mineralu jako je zinek, vapnik a zelezo (obzvlaste u deti).

Deti by sojove mleko pit nemely vubec, stejne jako jist sojove jogurty, syry atd. (vyjmenovano nahore). Vyzkum ukazal, ze takove deti trpi poruchami stitne zlazy 3x casteji. Vyssi obsah rostlinnych hormonu muze ovlivnit hormonalni vyvoj deti. U holcicek muze zpusobit pozdeji v dospelosti neplodnost!

Prilis mnoho soji muze snizovat chut na sex, protoze ovlivnuje vstrebavani zinku, ktery pusobi na funkci pohlavnich zlaz. Australsti vedci zjistili, ze prilis mnoho soji snizuje hladinu testosteronu nebo ovlivnuje plodnost a menstruacni cyklus.

Duvod, proc Japonci netrpi nemocemi stitne zlazy je, ze jedi hodne morskych ras a ryb a ty jsou bohate na jod. Take je tato strava pro ne prirozena uz mnoho stoleti, tudiz je jejich organismus na ni zvykly. Evropsky organismus by mel problem se stravou slozenou prevazne z ryb, rasy a spravne upravene soji, ac je to dohromady zdrava kombinace.

Zde je par webovek s vice info (v anglicitine)
http://www.healingdaily.com/detoxification-diet...
http://www.soyonlineservice.co.nz/
http://www.wholesoystory.com/
http://www.soyinfo.com/dangers.shtml
http://www.mercola.com/article/soy/index.htm

Tyto info nejsou velmi rozsirene, stoji za tim predevsim tvrdy lobbyismus pestitelu sojy a vyrobcu sojovych produktu ve USA - je to velky a velmi profitabilni business, navic je pestovani sojy nenarocne a velice casto je GMO. A jeste ke vsemu je v USA de facto pouze jeden monopolni pestitel sojy a uz to samo o sobe je alaramujici.

ALELULI - ja uz si ty utz nepamatuju, ale sla jsem 3x, protoze se folikum nechtelo moc vyvijet, tudiz jsme je museli prikrmit a tim se o par dnu oddalil i OPU.
A jedno pero Gonalu nam tedy nestacilo, nakonec jsme doplaceli cca 4.000 Kc. Ty pera ale nevyrabi jen jako 900 jednotek, maji i mensi, aby sis pripadne nemusela kupovat to vetsi, kdyz bys ho nevypotrebovala (myslim, ze se to pocita po 150 jednotkach).

lita
16. bře 2010

Evak - jestli citis, ze to bude holcicka (jsem se prepsala a napsala holicka 😀 ), tak to urcite bude! Dej na svuj instinkt. Ja taky od zacatku tusila dva chlapecky a ta holcicka mi tam nepasovala ani do parecku a uz mam chlapecky potvrzene od 4 ruznych doktoru 😉 Moji sestre cele tehotenstvi tvrdili, ze to bude holcicka, ale ji to proste nestimovalo a narodil se kluk! 🙂

lita
16. bře 2010

Iriel - to je docela smutna zkusenost 😒 Hlavne nechapu, proc se na vas doktorka tak mracila, by mela ve vasem pripade byt spise jeste citlivejsi a opatrnejsi ve svem pristupu.
Takze to chcete ve vasem pripade resit darcem spermonek? Nebo pokud se u manzela nejaka spermonka najde, byste sli na MESA/TESE?

lita
16. bře 2010

Mandre - tak toho capa bych rozhodne brala jako znameni 😉 Jeste si das nekolikrat mojzisovku, zacnes papat, to co mas, nechas si treba vrazit par jehel do zad a nakonec nam sem napises, ze cekas prirozene 🙂 A chlapecka 😀

mandre
16. bře 2010

Lita: teda, ty jsi jako chodící encyklopedie 😀. 😀 .. 😀 (myšleno jako vtip).
Toho Pangase mi taky říkal, že nemám vůbec jíst (to jsem zde zapomněla napsat), mně stejně nejede, je to jak bláto. 🙂 😉
Ale každopádně díky.
Manža koupil tofu, to jsem zvědavá, co vyrobí....asi salátek možná 😵. Já ho jedla zatím jednou, a to mi moc nejelo...ty "prasárny" jsou chuťově lepší, viď 😀 😀 😝 ...takže já myslím, že to sojové nebudeme zase tak přehánět, si myslím. Já to hlavně zredukuju, co se týká kuřete, ml.výrobků a rajčat s mrkví...

lita
16. bře 2010

Mandre - za tou encyklopedii stoji laptop napojeny na internet 😉 😀
Jinak ta fakta o soje jsou cerpana predevsim ze clanku Hanky Zemanove (mela bio obchudek), ona kdysi soju velmi propagovala, az narazila na tyto info a chtela varovat verejnost. Ja ten clanek kdysi prekladala do AJ pro svagrovou, tak jsem ho zase ve zkratce hodila zpatky do CJ, aby si to mohly precist vsechny holky, tak snad z toho neni paskvil 🙂

Mne teda tofu taky moc nejede 😝 🙂 Ale kde ho stravim je polevka miso (miso je pasta z kvasene soji + dashi rybi vyvar, japonske nebo bio obchody prodavaji miso a dashi uz dohromady). Je hrozne jednoducha na pripravu a moc mi smakuje. Pokud bys chtela rychly recept, dohodim 😉

Ted si uvedomuju, ze jsem v tom svem prispevku psala "sojy", ale spravne ma byt "soji" - uz mi ta AJ nehezky leze do CJ (soy v Aj) 😖