Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

betox
26. bře 2010

Petap: asi bych to řekla Daňkovi, k tomu asi půjdeš nejdřív. Je to gynekolog, tak by mohl poradit 😉
Inza. A měli jste na ta vyšetření doporučení z Gennetu? Jinak držím palce na pohovor

evita
26. bře 2010

tak to já to taky cítím na zítra ráno🙂, 4000 za ty injekce bez pera je taky slušná pálka 😢 píchnutí komára zvládnu, já jen, že každý o tom z mého okolí vypráví jako kdyby se to nedalo vydržet, tak jsem se trochu bála. 😉

jechulka77
26. bře 2010

Děkuji za podporu. 🙂 A nemáte někdo zkušenosti s mudr. Lovásovou?? Právě k té jsem objednaná 28.4. zatím na konzultaci. Nevím jak to bude probíhat,byla jsem v gennetu naposledy před rokem a to už jsem tedy dostala veškeré papíry na zahájení a žádanky na pojištovnu,bohužel s pojištovny přišlo,že mám už jen jeden pokus ,protože před léty to jsem jezdila k apolináři jsem již dva vyčerpala a já bblbá myslela,že když k pokusu vůbec nedošlo tak se nepočítá. Jen jsem stimulovala ale vajíčka nic jen cysta a u druhého zas prolaktin si dělal co chtěl. Takže to byla smůla. A když mi toto oznámila Vykysalá tak mě nějak přešla chut. Takže po roce se do toho posledního pustím a bojím se tedy zklamání ☹ . Doufám ,že Lovásová je hodná a asi mi budou znovu dělat vyšetření že? Hormonální profil atd.?

evita
26. bře 2010

Já chodím k doktorce Lovasové a je fakt milá. Vždycky se tam těším, protože si myslím, že se to všechno hne o kousek dál. Chodíme tam od ledna a tenhle měsíc bych měla jím na 1 IVF. Mám za sebou IUI,ale to mi říkala, že nám to nedoporučuje, že příteli se to málo hýbe ☹ ale já to stejně chtěla zkusit a nic, tak ted jdeme rovnou do IVF. Jsme jí říkali, že chceme IVF stihnout do svatby, tak si dělala srandu, že nesmíme moc tančit,aby mimi nevypadlo. Ale pak říkala, že je to vtip, že to se zakousne a drží 😵

jechulka77
26. bře 2010

Můj manžel by mohl oplodnovat armádu ženskejch,je naprosto zdráv,jen u mě je problém tak dou fám že do třetice všeho dobrýho ,a jinak gratuluji ke svatbě a moc držím pěsti at to vyjde!!!

petap1
26. bře 2010

betox: Jj pokud mě to bude zlobit, tak mu to řeknu 🙂

jechulka77: Mě Lovasová zrovna nesedla, ale byla milá, to je pravda. Já být tebou tak se tam těším, že bude zase nějaká akce 🙂 Jak píše Evita, já se tam taky vždy těším, že se něco hne kupředu 🙂

betox
26. bře 2010

jechulka: já jí měla při IUI a byla docela milá. Držím pěsti, ať se tentokrát zadaří.
evita. gratulace ke svatbě 😉

evita
26. bře 2010

děkuji, děkuji. Jediné co by mohlo svatbu překazit je ten HS syndrom,ale říkala, že mám hormony v pořádku, tak snad ne. Nechci být nateklá nevěsta 😒 . Kdyby to vyšlo, tak bych byla nejštastnější člověk na téhle planetě. Tolik štěstí v jeden měsíc 😎 jsme všechny bojovnice nechat to na chlapech, tak ty děti mít nebudem nebo aspon já. Tan můj má pres v hlavě jenom , když mu dávám ten kelímek 😕

jechulka77
26. bře 2010

Já se těším,že se zas bude něco dít, daly jste mi naději i tím,že píšete ,že je milá tak snad bude vše o.k. Akorát,že už si nepamatuju jak se se vším začíná. Kolikatý den cyklu se začíná s stimulací,co se děje mezi tím jak to vše probíhá u IVF?? Já vím,že oni mi všechno řeknou,ale nemohla by jste mi trochu říct co a jak??

betox
26. bře 2010

jechulka: Bohužel s IVF nemám zatím zkušenosti, ale jukni na tenhle odkaz: http://www.gennet.cz/asist_reprodukce/virt_navs... - je to virtuální ordinace Gennetu, klikni na IVF, třeba Ti to trošku pomůže. Určitě se ale ještě ozvou zkušenější "Gennetačky" 😉

darkwitch
26. bře 2010

evita to je pravda nechat to na chlapech tak mame smulu...
jinak neco prece delate bojujete, chodite po doktorech a to neni malo 🙂 vsak ono to vyjde...

darkwitch
26. bře 2010

kdyz uz tu resite navstevy, me by zajimalo jak probiha ta uplne prvni navsteva...

evita
26. bře 2010

já jsem si od své gynekoložky přinesla hormonální profil, testy na pohlavní nemoci, zeptala se nas jak dlouho se snažíme, spermiogram už jsme měli taky hotový od nich, tak nám jen nabrali krev a musela jsme oba odevzdat moc, mě ještě udělala ultrazvuk a řekla mi, že 14 den cyklu mám přijít na kontrolní ultrazvuk a když tam bude vajíčko, tak zkusíme IUI, sice na to spermie nevypadají,ale za zkoušku nic nedám. To nevyšlo, tak ted jdeme na IVF.

betox
26. bře 2010

darkwitch: U nás to bylo tak, že nejdřív Dr. vysvětlila, co je IUI, co je IVF a zhruba, jak to probíhá. Pak si sepsala anamnézu mojí i manži a nakonec mě vyšetřila a udělala UTZ. Pak jsme se ještě domluvili na dalším postupu. Ještě jsme šli odevzdat moč a krev. Počítej tak 30-45 min. v ordinaci + ty odběry.

petap1
26. bře 2010

darkwitch: já to měla podobně jako betox 😀

jechulka: s IVF neporadím..zatím neznám 😉

ivarei
26. bře 2010

jechulka: Nevím, jak to bude v tvém konkrétním případě, já chodila k dr. Vykysalé, měla jsem výsledky od gynekologa, ale v Gennetu si udělali znovu hormonální profil a zbytek se pak odvíjel od toho. Při první konzultaci jsem byla asi 80. DC, takže paní doktorka nedělala klasickou prohlídku, jen udělala ultrazvuk a dostala jsem agolutin + ještě něco na vyvolání menstruace. Dorazili jsme asi hodinu předem, aby mohl manžel na spermio - taktéž mám doma nadsamce 😀 a chyba byla ve mně, výsledky spermio jsme se dozvěděli už na první konzultaci, měli jsme štěstí, že byly hotové už za hodinu. Druhý den cyklu jsem pak přišla na hormonální profil. Do gennetu jsme přišli v červenci 09 a v říjnu bylo IVF. V srpnu byla prodleva, protože jsem podstupovala nějaké další odběry a pak měla paní dr. dovolenou, takže v září odeslali žádost na pojišťovnu, dostala jsem vyvolávačku a pak jsem hned stimulovala.

ivarei
26. bře 2010

Jinak prohlídka trvala celkem necelých 20 minut, paní doktorka nic nevysvětlovala (jako např. rozdíl mezi IVF/IUI), ptala se, jak dlouho se snažíme (bylo to v doporučení), zapsala si léky, které užívám a ptala se na průběh předchozí léčby. Vysvětlování proběhlo při další návštěvě, kde nám doporučili IUI. Mezitím byly další odběry a podle výsledků se pak paní dr. rozhodla pro IVF.

evita
26. bře 2010

Ivarei: Ahoj, můžu se jen zeptat, ty jsi otěhotněla po prvním IVF?

ivarei
26. bře 2010

A průběh IVF - 14 dní předem odeslání žádosti, u nás pak vyvolávačka a podepsání reverzů, za 5 dní MS, první den cyklu se zavolá do gennetu a přijedeš si pro léky na stimulaci, sestřičky vysvětlí postup a pokud tam přijedeš (myslím) 2. DC, nabídnou ti, že ti aplikují první injekci/nebo si ji podle instrukcí píchneš před nimi, pak stimuluješ každý den ve stejnou dobu. Během stimulace kontolní ultrazvuky - u někoho dva, u někoho tři - my stimulku prodlužovali, protože folikuly nereagovaly, takže UTZ byly tři - myslím, že 7 DC, 9 DC, 11 DC a 13 DC pak byla OPU, za dalších pět dní pak ET. Od OPU většinou předepisují Utrogestan.

ivarei
26. bře 2010

evita: Ano, při prvním 🙂 a pořád si uvědomuju, jaký to bylo štěstí. Jinak předtím stimulace Clostilbegytem - absolutně bez reakce i na dávku 2 x 2 denně.

ivarei
26. bře 2010

Jé, a ještě neschopenka - máš na ní nárok od OPU, ale mě jí napsala Brandejská dříve, jednak kvůli práci (rizikové pracoviště), ale taky kvůli tomu, že by bylo blbé brát si ob den volno na ultrazvuk.

evita
26. bře 2010

ivarei: už te´d ti závidím, já se strašně bojím neúspěchu a malé síly pokračovat dál, u nás vypadám já v pohodě jen nepravidelná mrcha a partner pomalé rybky,ale z předchozího vztahu dítě má, tak je to možná lety 😠 , snažíme se rok a čtvrt v sobotu si možná pojedu pro pero a v neděli začnu stimulaci. Docela se těším, ne na injekce,ale na tu šanci, že by to mohlo vyjít. Měli jste třeba ICSI nebo jen klasika IVF? Díky moc za info. 😅

ivarei
26. bře 2010

No a ještě nám při první konzultaci oběma dělali odběr na pohl. přenosné choroby, moč jsme neodevzdávali - až před IVF. A k IVF - bylo třeba dodat před OPU (lépe před začátkem stimulky) předoperační vyšetření (dostaneš na něj žádanku).

evita
26. bře 2010

já to musím v práci tajit, jinak by mě vyhodili, tak nemůžu mít ani razítka z genetu, tak nevím jak to udělám. Můžu si dát služby od 10 hodin,ale to nevím, zda mi v genetu pomůžou, že mě objednají na ráno nebo budu muset podle nich. 😒

ivarei
26. bře 2010

evita: ICSI nebylo třeba, ale měli jsme prodlouženou kiultivaci a jsem moc ráda, protože jsme měli 4 vajíčka a PK přežila jen dvě, takže si představuju, že jsme mohli dostat ta dvě embrya, která se třetí den přestala vyvíjet.

ivarei
26. bře 2010

No, mně moc nevycházeli v gnnetu s objednáním vstříc, takže jsem přemýšlela, zda zvolit týden dovči, ale nakonec to dr. Brandejská vymyslela s tou neschopankou. Na neschopence je snad centrum lékařské a reprodukční medicíny, tudíž lze říct, že to není asistovaná reprodukce, ale nějaký genetický problém.

evita
26. bře 2010

taky chci jít do dvou,ale to se takhle předem nedá říct, jak to všechno dopadne, do prodloužené půjdeme taky 😅 , když to všechno půjde dobře, přítel říká, že se mi tam nebudou ty dvě mimi vejít, jak jsem malinkatá 🙂

evita
26. bře 2010

můj vedoucí se marně snaží 8 let a prý vyzkoušeli téměř vše, tak že by mi neprošlo ani tohle razítko, vyřeším to dovolenou,ale ted jsem doma třetí týden s chřipkou, tak snad mi jí dají 😠

jechulka77
26. bře 2010

ivarei Děkuju moc za vysvětlení,tak to bylo teda štěstí ,že to vyšlo na poprvé 🙂 to gratuluji a tiše závidím. Kéž bych měla taky takové štěstí. Já si asi budu muset taky hned vyřídit neschopenku,protože jsem kuchařka a při mém systému 2-2-3,a náročnosti práce asi nemohla zvládnout vše. Kašlu na práci,hlavně at to vyjde! Kolik tak asi je žen ,kterým se to povede na poprvé? Je to asi o náhodě,štěstí.....

jechulka77
26. bře 2010

Je možné,že když chlap je naprosto zdráv a spermijky jsou mrštné a hbité ,že pak je ivf úspěšnějši?? Si říkám,že spoustu párů má problém na obou stranách a vychází jim to na podruhé,třetí..... Nebo to záleží na tom jak to přijme tělo,jen by mě fakt zajímalo jestli ma silná spermie a zdravá vliv na úspěšný vývoj embrya a dalšího vývoje,že má třeba a větší šanci se udžet pak v děloze to embryjko.