Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

vveru
28. bře 2010

Jé, to jsem nevěděla a to se platí??? Jukla jsem, že čekáte dvojčátka, smím se zeptat po kolikátém IVF se Vám povedly a ke komu jezdíte. Já bych si přála také zavest dvě embryjka, ale manžel o mě má strach, takže zatím bojujeme.

nannynka
28. bře 2010

ivarei,evak: no tak koukam, ze jsem pozpatku. Kocarek nemame ani objednany ani vybrany 😉 No Vojta ve vyberu nebyl, vubec nas nenapadl a pak proste jednou prisel....Ale stejne mu porad rikame Vendelin 😀

ivarei
28. bře 2010

vveru, neplatí, ale bylo to proto, že mi to vyšetření dělali, když už jsem byla těhotná. Otěhotněli jsme po prvním IVF, chodila jsem k dr. Vykysalé, na ultrazvuky pak k dr. Brandejské, která ještě prodloužila stimulaci, OPU prováděla dr. Vykysalá a ET dr. Langerová, šikovní jsou tam všichni. Taky jsme váhali, zda jedno nebo dvě embrya a někdy - teď s postupem času - mám hrozný strach, jak dvojčata zvládneme, ale už se na ně moc těšíme.

nannynka: Já koukám, jak se ti to krátí 😀 😀 😀 . Taky bych vůbec nevěděla, jaký kočárek pro jedno mimčo, dělá se jich tolik... pro dvojčata se jich moc nedělá a v normální cenové relaci je jich ještě míň, takže máme asi o to jednodušší výběr. Původně jsme chtěli čekat do porodu, ale většinou kočárky objednávají, tak se na ně čeká i několik týdnů, což jsme nechtěli riskovat. Nakonec budeme mít kočárek od známých, mám radost, že alespoň trošku ušetříme, protože pořizovat dvojitou výbavičku je docela fuška.

pet.s
29. bře 2010

ivarei díky moc za infa..hele Rozárka se líbí i nám, no jo,ale jaká je pak podoba křestního jména.?Jak ji pak budou říkat ve škole.?Holky mě se staršně líbí Františka(mužík je František).Ale jedna paní v práci mi říkala, že s tím jménem má celý život komplikace.Že ji celý život říkali Franto. To bych zase nechtěla.
Ivarei..no já si to nechci připouštět,ale čím víc se to blíží, tím víc se bojím.
Ivarei a jaký jsi si teda vybarla kočár.Holky nastávačky jedno velká rada u kočárků. Já na holku měla sporťák s přehazovací rukojetí. U kluka ne,Seděl jen ode mě. Pořád si stoupal,aby na mě viděl. Moje ségra má ted 9 měsíční mimino. Koupili si Xlandera, seč jsem ji říkala, že u něj nejde přehodit ta sportovní sedačka po a proti směru jízdy. Mladej už ji 2x vypadl, nevidí na něj. On na ni. Nadáva kudy chodí a ted řeší, že si pořídí nový kočárek. Dočetla se, že děti, které vidí z kočárku na matku se lépe rozvíjí. Bodejt, Nutí vás to s nimi mluvit. navíc se připarvíte o ty krásné pohledy na prcka.
Já mám vybraný Mutsy Urban Rider, pokud mi do té doby nevyrobí nějaký pěkný kočárek s přehazovací rukojetí.Jenže těch je ted děsně málo.Kor z těch lepších. U toho MUtsyho se dá ta sedačka dát tak i tak. Dalším kriteriem bude skladnost a lehkost.Bydlíme v činžáku bez výtahu. To ještě bude sranda.

pet.s
29. bře 2010

vveru..já pokaždé zavedené 2 embrya a pokaždé jednočetné těhu.. 😀

pet.s
29. bře 2010

evak a ono to vyjde pozitivně i po očkování? protože já vůbec nechápu, kde jsem k tomu mohla přijít. No bývalý manžel byl dost promiskuitní, takže bych se nedivila.
No až půjdu k obvodnímu, tak se vyptám a uvidím, co s tím.

petap1
29. bře 2010

evita: Já s tím mám bohaté zkušennosti...ani po Estrofemu a ani po Utroši mi MS nedorazila ☹ Pokud ti nedojde do 14 dnů od vysazení, zajdi si na UZ do Gennetu. Mě na UZ zjistila, že sliznice není narostlá, takže bych čekala do alelůja ☹ Pak se když tak domluvíte co dál. Ale věřím, že ti MS doleze 😎

Jinak mě bolest prsou přešla s odchodem MS 🙂 Takže čekám na pátek a už začínám mít bobky co tam Dr. uvidí 😕

evak99
29. bře 2010

jo jo pet.s, já ji neprodělala, ale jak jsme hodně cestovali, tak jsme s manžou očkovali a nahlásili jsme to dr. brandejské, za což byla ráda a tím pádem už to s námi pak neřešila. ale radši se toho obvoďáka zeptej, ať máš klid. ten mutsy je hezký pet.s, holky si ho chváli...a těch výsledků se neboj, ať nestresuješ mimíska. Na všechno zlý je času dost! A navíc určitě to dobře dopadne, už jste si to vyžrali jinde!

ivarei: u nás taky hrála roli "skladnost" ,ale to hlavně kvůli výtahu. i když samozřejmě u vás to musí být daleko složitější s dvojkovým kočárkem než u nás 😉 zjistili jsme, že žádný nebude splňovat všechno co chceme, takže jsme museli dojít ke kompromisům, ale nakonec vyšel vítězně německá tříkolka Hartan Skater S. Jednak se dá ve sporťáku položit až do lehu a za druhý mi přijde, že má trochu větší korbičku než jiný kočárky...a já nechci našeho drobečka dávat na zimu do sporťáku, takže jsem chtěla, aby ta korba trochu vydržela...no ale uvidíme, ještě ho nemám 😉 nicméně jsem dala na doporučení kamárdek, které ho mají a jsou s ním spokojené... 🙂 a není teda u něj přehazovací rukojeť ve sporťáku, ale můžeme si přehodit korbičku podle potřeby - buď ve směru či protisměru jízdy 😉 a jaký kočárek teda budete mít? 😉
určo dvojky zvládnete, jednak budete muset a za druhý všichni říkají, že to pak přijde samo! 😉 ale upřímně, já se sama sebe ptám, jak to budeme s mimískem zvládat??? ale to je prostě tím, že jsme žádné děti neměly a tak nemáme tu zkušenost...

nanny: my museli objednat, protože na ten náš kočár se čeká 6-8 týdnů, takže kdybychom to už neobjednali, tak naše mímo bude první dva měsíce jen v klokance 😉 hele, my máme pro holčičku vybrané jméno Bára a taky nevíme, kdo ho dal do výběru, ani jeden z nás se k němu nehlásí a přitom se nám líbí a shodneme se na něm 😀 asi si ho miminko vybralo samo 😀 stejně jako u vás.

inza
29. bře 2010

petap1: takze to byly jenom priznaky MS ty bolesti. Tak treba se tim vsechno dava do poradku a v patek budes pozitivne prekvapena co tam dr uvidi 😀 a pak uz nebude branit nic v ceste "vyrobe" prcku 😀

evita
29. bře 2010

já to právě vždycky po utrogestanu měla jako hodinky, a ted, když mám začít stimulovat tak to nepřijde. Je to zákon schválnosti ☹ , dneska jsem doma ,tak si zajedu na gyndu, at mi něco píchnou nebo mi prasknou prsa 😝 , jsem uz tak zblblá, že jsem si ráno dělala test, i když vím, že by to asi stejně ještě neukázal a taky neukázal 😖

evak99
29. bře 2010

evita, tak to je, když to člověk potřebuje, aby ms dorazila jako vždy, tak to tak nikdy není...dojdi k dr., ale hlavně se tím nestresuj! ale chápu, že tě štve, že už jsi jak před prasknutím... 😉

darkwitch
29. bře 2010

evita to znam kdyz clovek potrebuje, aby ms dorazila vcas tak se nekde flaka...

evita
29. bře 2010

ještě mi Lovasová nabízela injekci a já jí řekla, že to je v pohodě, že to mám jako hodinky po utrouši 😀 , jen mě štvě, že chceme stihnout OPU do svatby. ☹ a ono mě to takhle zlobí.

evak99
29. bře 2010

evita: tak se tím netrap, bude to, jak to má být...stejně to svým trápením neuspíšíš...akorát ti bude psychicky zle...

darkwitch
29. bře 2010

evita a kdy mate svatbu?

evita
29. bře 2010

to je fakt, trápit se nemám cenu, stejně to nezměním. 30.4, tak snad to dopadne všechno OK, ani se mi do genetu volat nechce pač je to na půl hodiny určitě, raději zajedu ke své gyndařce.

darkwitch
29. bře 2010

evita neboj doapdne to vsechno dobre 😉

petap1
29. bře 2010

evita: Neboj to jsou nervíky. Však ona přijde. Zajdi si k Dr. na injekci. Ta neuškodí ani případnému mimi 🙂 Do svatby vše bude, neboooj 🙂

Inza: Asi to k MS bylo...ještě nikdy jsem to takhle neměla, tak snad to indikuje nějakou změnu k lepšímu..byl by to super dárek k narozkám 😀 Budu doufat, ale i se hrozně bát, než mi poví co tam vidí, tak budu s nervama v pytli. A nejhorší je, že jak už tam člověk chodí déle, tak se v tom trošku vyzná, takže i já na té obrazovce uvidím co tam je a budu hledat veliký folík 😅

evita
29. bře 2010

holky díky za podporu, tak já tam mažu na ten píchanec té včelky obrovské 😝

nannynka
29. bře 2010

ivarei, evak: Tak u nas to s ohledem na to, ze Vojtisek nebude zadny drobecek bude nejspis bebecar stylo AT nebo inglesina magnum. Muz slibil, ze do konce tydne objedname. Jinak jsem dneska byla na predposledni kontrole u sve gyndr.Pustili mi zilou, pochvalili maleho, ze se v rustu pribrzdil. ma krasna 2,3kg ale je bohuzel porad natocen koncem panevnim, tak me asi ceska cisar. No co, aspon se naposledy vyspim 😉

vveru
29. bře 2010

Ivarei, můžu se ještě zeptat, jaký jste měli problém, jestli Ti to teda nevadí? Také je možné, že už si to jsem psala, ale já jsem líná to číst, přeci jen už je tady těch stránek docela dost. Děkuji.

inza
29. bře 2010

petap1: tak na ten monitor nekoukej a nemusis pak nic hledat 😀 , ale neboj urco tam jeden krasny vykoukne 😀.Dneska se donutit ke cviceni je desne. Kdyz chci zacit tak prijde pes a zacne nosit plysaky a otravovat... 😀

evita: jo znam kdyz mrchu zrovna potrebujes tak si dava na cas no jo je to proste mrcha. neboj se niceho a jet si pro pigaro, 😀

evak99
29. bře 2010

petap1: přesně jak píše inza. nekoukej! určo tam bude, kde by byl??? 😉

nanny: no jo co s tím uděláš...třeba se ještě přetočí a kdyby ne, tak půjde ven císařem 😉

ivarei
29. bře 2010

pet.s: Pak je podoba jména Rozálie... no nevíme. Františka je moc krásný jméno a myslím, že u každýho jména se dá vymyslet nějaká blbá varianta, mně třeba spousta lidí říkalo Ivana, i když se jmenuju Iva. Pak z toho vznikalo přání k svátku v dubnu místo v prosinci 😀

Kočárek jsme zamluvili jané twin two, především kvůli těm autosedačkám, až ho dovezeme (dnes pro něj jedeme), dám sem fotku. Pak jsme ještě zamluvili kočárek Hartan http://www.ajuty.cz/shop/index.php?loc=detail&i..., tam jdou dát sedačky po i proti směru jízdy a jsou tam velké korby. Takže ten jeden bude na začátek a ten druhý na později 🙂, oba jsou jeté.

nannynka: Chceš rodit přirozeně? Mně je to asi jedno, hlavně, aby byla mimča v pořádku. Zatím je to první dolů hlavičkou a druhé pánví, ale pokud je první hlavičkou, rodí se i normálně. Pan doktor říkal, že samozřejmě mohou změnit polohu, ale zatím ji mají od 18. týdne pořád úplně stejnou. Ségře se neteř otočila tři dny před porodem.

vveru: Jen se ptej, člověk fakt pátrá po každé informaci. Manžel byl v pořádku, já mám polycystické vaječníky, vysoký prolaktin a hypofunkci štítné žlázy. Bez vyvolávačky jsem vůbec nemenstruovala, a to ani v případě, kdy sliznice narostla na 19 mm.

darkwitch
29. bře 2010

ivarei ten kocarek jane twin two je muj favorit taky kdyby byla dvojcatka 😉

evak99
29. bře 2010

ivarei: na ten dvojkový hartan jsem koukala včera, je fakt hezkej. 😉 náš drobeček je prý hlavičkou dolu, ale dr. mi nedělá utz, zjistila to jen pohmatem, tak uvidíme, co nám řeknou na utz ve 30tt. 😉 a třeba nám upřesní i to pohlaví 😀

petap1
29. bře 2010

Inza, evak99 : Vám se to řekně nekoukej...já takový zvědavec a ještě když mám obrazovku před sebou 😀 Ale budu se snažit a koukat jinam 😎

Inza: Tak to máš těžké..jen co se přemístíš k zemi, tak je tam psejček..to tedy bude rébus, jak na to 😀

vveru
29. bře 2010

Ivarei, děkuji, s těma informacema máš pravdu, už to máme rozjeté, tak už nevím jak si zkrátit to čekání. Jsem ještě na neschopence po laparce a hysterce, takže sedím před počítačem a sháním. Našli mi endometriozu, jinak jsem prý uplně v pořádku, ale manžel má špatný spermiogram, tak nějak doufám, že když jsem tak nějak v poho, že by se to mohlo povést co nejdřív. Už jsem jednou těhotná byla, ale o miminko jsme přišli 😢

inza
29. bře 2010

petap1: tak si tam vem slunecni bryle 😀 at te to nenuti koukat. Proste si rikej nekoukam a pak budu pozitivne prekvapena. Jo dneska je psisko na ranu a byl i venku kdyz potkal sveho potomka.. 😀
Po vikendu kdy jeden den byl na horach tak je dneska nejak strasne mazlivej a chce porad aby se mu clovek venoval. Uz aby bylo 1 a mizime na chalupu do Krkonost na par dni tak tam se snad trosku unavy a ja budu mit klid na cviceni. dneska sotva co sednu ci lehnu na zem je nademnou a chce si proste hrat se svyma plysakama (nejlepe se o ne pretahovat) 😀

petap1
29. bře 2010

inza: tak to jsi trefila..já teď nosím brýle i k počítači 😀 , páč mi propukla alergie jako sviňa...jako každé jaro 😝 Uvidím, jak dokážu být disciplinovaná a nečučet 🙂
My jsme teď taky byli na chalupě..tam si člověk vyčistí hlavu a přestane myslet na blbosti 🙂 Ma Velikonoce tam budeme taky 🙂