Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
2. dub 2010

Anlek ještě, že teba ty moje holka učená mám. Fakt to myslím vážně. ty mi to dokážeš vždy tak hezky vysvětlit a uklidnit.
Místo pečení jsem napsala do alba povídání. Ted se rozhoduji, jestli mám vyrazit na chatu nebo ne. Večer stejně musím zpět. Uvidím.

anlek
2. dub 2010

Pet.s ja jsem po NT se uklidnila, ze nic spatneho uz nas potkat nemuze. Na Downa je nejpresnejsi (muz by miminko s Downem nechtel, ja jsem pak zacala vahat a jsem moc rada, ze to vyslo u nas dobre, nejen kvuli tomu, ze to maly nema, ale i kvuli tomu, ze jsme s muzem nemuseli resit a co ted ...). Pri NT delaji i UTZ, odhali tam ty nejhorsi rozstepy. Takze jsem vedela, ze i toto nemame. Genetika nikoho u nas nastesti nenapadla. Na triply jsem jit nechtela, kdyz mi to u Apolinare nedoporucili, ale moje dr. rekla, ze to bez nich neumi. A protoze jsem se s nechtela hadat, me kapka odebrane krve nezabije, tak jsem sla. Ale v hlave jsem to mela srovnane tak, ze ikdyby vysly spatne, tak je to jen chyba testu, kdyz NT vysly dobre. Maximalne, pokud by u triplu vyslo zvysene riziko rozstepovych vad, tak bych chtela, aby maleho zkoukl na UTZ nejaky odbornik, kvuli rozstepu rtu (coz pro me byla naprosto luxusni vada, snadno odstranitelna), ostatni rozstepy jsem si uz nepripoustela.

petap1
2. dub 2010

Jsem zpět..
Tak negativní je, že mi ten hormon FSH stále chybí a tudíž mi folíky nezrají..jsou tam ale malé ☹ To co jsem viděla na těch výsledcích na endokrinologii (že je v normě), bylo falešné zvýšení po té první stimulaci A 😠
A teď to pro mě pozitivní.....naplánovali jsme IVF. Prý to pro mě bude nejlepší řešení. Tím, že beru Dostinex, tak by jsem měla na tu stimulaci reagovat. Ne jako minule, minule prý tomu bránil ten Prolaktin, který by teď měl díky tomu Dostinexu klesat. Inseminace by mohla být ztráta času, jelikož to má malé procento úspěšnosti. Takže mi doporučil IVF 😉
Holky já jsem tak nadšená, jelikož by jsem měla začít stimulovat už teď až to dostanu. Daněk vůbec neztrácí čas..což je pro mě dobře. Doporučil mi pero, jelikož je v něm jen čistý FSH..takže myslím, že budu mít Gonal (jestli jsem to dobře pochytila 🙂 ) Myslím, že 260 jednotek první 2dny a pak 220. Takže jsme hned dneska odeslali žádost na pojišťovnu a před stimulkou si mám zavolat jestli je schválená..samo, že si tam zavolám dřív 😀 Tak snad konečně nastane první regulérní pokus o mimi 😀

betox
2. dub 2010

petap: supééér, to to vzalo rychlý obrat 😉 Mám z toho obrovskou radost

petap1
2. dub 2010

betox: díky, díky...já taky..Daněk byl dneska miliónovej 😀

evak99
2. dub 2010

petap1: tak to je skvělá zpráva!!! chápu, že jsi nadšená, člověka vždy povzbudí, když se najde řešení!!!! 😉 a tohle navíc povede k mimouškovi 🙂 hezký velikonoce 😀

betox
2. dub 2010

Holky přeju všem krásné velikonoce. Hezky si to užijte a zrelaxujte 😉

petap1
2. dub 2010

evak99, betox: Také přeji hezké velikonoce 😀

evak99
2. dub 2010

😉 my budeme makat na pokojíčku 🙂 tak snad se nám zadaří to dodělat, i když já už můžu jen tak na půl plynu, takže většinu dělá manžílek 😅

nannynka
2. dub 2010

petap1: Teda Tys to vzala jako formule 😀 super zprávička.

evak: pokojíček ? Holky já si fakt přijdu nějaká zpožděná 😖 žádnej kočárek, žádnej pokojíček a příští pátek na mateřskou....tak snad to stihnu pak - během toho kousku co se dá nazývat skutečně dovolenou 😉

monivo
2. dub 2010

pet.s moc gratuluju a držím palce, aby vše i nadále dobře dopadlo. Vím, že jsme měly termín podobný. Ale jak víš, tak ani já to nakonec neměla jednoduché. Tak se drž 🙂

nannynka: já taky do poslední chvíle nic neměla a ještě k tomu to přišlo dřív, takže jsme pak fofrovali 🙂 Ale kočárek jsem měla. Ono záleží, jaký si vybereš, některé firmy mají dlouhé dodací lhůty, některé ne. Už máš aspoň rozhodnuto, jaký chceš?

Někdy trochu smutním, když vidím, v kterých jste týdnech, že já se do takového tt ani nedostala. V tuhle dobu jsem měla být ještě těhotná, již s pěkným pupkem. Ale pak se podívám do košíku, který mám vedle sebe jakou máme berušku a říkám si, že můžu být ráda, že to takhle dobře dopadlo .

monivo
2. dub 2010

anlek, ještě jsem neviděla toho Tvého prcka, nechceš přidat aspoň jednu fotečku do alba? 🙂

petap1
2. dub 2010

evak99: Hlavně, že manžílka pěkně nadiriguješ a ono se to povede 😀 Takové to zařizování na poslední chvíli bývá nejlepší..najednou člověk vybere vše a na první pokus 😀

nannynka..jj vypadá to tak..už toho lelkování bylo dost a teď hurá do akce 😀

inza
2. dub 2010

petap1: tak to je super ze zacnes takto brzo stimulku. To vse pujde jak po masle 😀

inza
2. dub 2010

petap1: teda pekny fofr. Tak to mas dobry ze Danek cas neztraci. Takze IVF bude nekdy v dubnu? Jo jinak pokud nas VZP tak ty snad zadost schvali do tydne, ostatnim to trochu trva dele 2-3tydny. Jo jinak dneska ve Spindlu super lyzovacka. Cca 20cm prasanu a neprojeto takze to nemelo chybu.Lidi zadny a pak vykouk i slunecni punta. 😀 Takze lyzovacku ted jeste doporucuji, ale chce to jet rano na prvni lano kdy nejsou lidi a je mansestr a nebo prasanek 😀

petap1
2. dub 2010

Inza: JJ jsem ráda, že je tak akční. Už mám toho zkoušení a čekání, že se něco stane dost. Dostinex beru, tak Prolaktin klesne a není na co čekat, že 😀 No, pokud dobře počítám tak začnu stimulovat okolo 20.4. Duphaston doberu 16.4. tak pak snad nějak MS dorazí 😎 Ty jsi měla taky Gonal ?
ty jo..bledá závist 🙂 My jsme vždy na svahu první, takže určitě budeme i zítra 😀

petap1
2. dub 2010

Inza: jinak já mám OZP..doufám, že sebou hnou 🙂

inza
2. dub 2010

petap1: jj mela jsem gonal. Poprve 2*900 jednotek a 1*450jednotek. Podruhe jsem mela myslim 2*900 jednotek a z druheho me jeste asi zbyla cca 1/3. Nevim jak to je v te Peci odkolika jezdi atd, ale Spindl od 8 a dneska Hromovka a Svatak super. Pak jsme si dali pivko nahore na vidlickach a k tomu slunicko a v poledne jsme to zabalili, zacali byt lidi a jak svitilo tak to dost meklo a z technickeho snehu zacala byt krupice

petap1
2. dub 2010

Inza: Já prý taky dostanu 900 jednotek ..což jsou 2 pera..ale nejsem si jistá jestli jsem to dobře pochopila...doplatek bude 5t. 😝 Volal jsem si na OZP, tak prý to schvalují nejpozději do 10 dnů..tak to snad stihnou..musííí..nebo se zvencnu 😀
V peci od 9:00 🙂 My by jsme šli odpo stejně na běžky 🙂 Už aby to bylo...ještě chvilku a bude víkend, hurááá 🙂

anlek
2. dub 2010

Petap, to je fajn, ze jsi spokojena, ze jde vse tak, jak si prejes. Uz se tesim, az budes stimulovat, chystat se na OPU, cekat na ET a nakonec objevic //. 😉

Inzo lyzovacku zavidim. Prasaaaanek 😵

Moni, princezny mas hezkou. 😉 Nelituj, ze jsi se s pupkem netahala, to zkusis priste. 😀

Ja jsem uz pomalinku zacinam premyslet taky nad druhym. 😀 😅 PA se me na to ptala, kdyz u nas byla ve stredu na posledni navsteve. Sice se to 2x zamluvilo, ale ja si rikam, ze jdem do toho brzo znovu. 😵 Dneska jsme byli na kyclickach, tak pry jsme v poradku (ale nechapu, proc mi to ten doktor nemohl rict sam ... on mi dal obrazky z UTZ a dalsi prosim ... tak jsem se ho zeptala, jestli tomu mam rozumet tak, ze je to ok, no a on rekl, ze jo 😠 ). Dala jsem dve fotky do alba, ale skor abych na to mela VS. 😀 Pekne dlouho mi to trvalo nez jsme nasla, jak se pridavaji.

inza
2. dub 2010

petap1:ale jedno pero ma 900 jednotek takze pokud budes mit 2pera tak budes mit urcite vice jak tech 900 jendotek. JJ ten doplatek odpovida mylim 2 perum. Ja v tom unoru doplacela za jedno pero 900 jednotek cca 2650 Kc. Jinak pokud ti pojistovna schaluje do 10 dnu a mrcha by mela prijit az kolem 20 tak to v pohode stihnou to bud bez obav. Me napriklad to duhe schvaleni jeste dr urgovala, protoze jsme to meli na rychlo a na scvaleni jenom tyden, ale po tomco tam zavolala to schvalili. No na ty bezky me to ted pripda docela mekke a myslim ze v Peci toho uz neni tolik upraveneho, ale koukni na stranky tam to maj. Kolem poledno to meklo uz docela dost. Jedete dneska ci zitra rovnou na lyze?

petap1
2. dub 2010

anlek: Jj jsem teď nadšená a hrozně se těším...doufám, že mi to vydrží. Ani nevíš jak se těším až budu dělat ofiko test. Je pravda, že to nemusí vyjít, ale já se stejně těším 🙂 Drobeček je úžasný ..krásné miminko 😀 Chápu, že už přemýšlíš o druhém..takový krásný uzlíček..to by si jich člověk vyrobil hned několi 😀

inza: Asi ju..myslím, že mi sestřička říkala, že doplatek na jedno je asi 2400...tak ono to tak bude. doufám, že to s tím zvládnu, injekce mi přišly jednoduché, tak snad to zvládnu i s tím perem 🙂 A to si budu píchat jen ten Gonal ?
Já si tam za těch 10 dní zavolám..snad mi řeknou, že už to mají, jinak nevím co bych dělala...asi by jsem tam musela škemrat, aby mi tam někdo z Dr. zavolal...no nebudu na to myslet..oni to stihnou 🙂
Dnes pojedeme na chalupu a zítra brzy ráno do Pece a večer zase zpátky na chaloupku 🙂 Uvidíme..my se vždy rozhodneme až tam, jestli budeme lyžovat celý den, nebo dáme běžky. Vždycky se tam poptáme někoho, jak to nahoře na běžky vypadá 🙂

inza
2. dub 2010

petap1:ty doplatky se meni v zavislosti na dodavce co jim prijde. Lepe pocitat doplatek cca 2700 a pak bejt mile prekvapen ze to je castka nizsi. Ja uz s tim takto pocitam. To pero je jeste jednodussi nez pigaro. Je to jako tuzka kam pak dole nasazujes male jihlecky.Na tom peru si nastavis davku co si mas pichnout povytahnes pist a zmacnes (vedle pupiku), sundas jehlicku a das do lednice. Dalsi den nandas jehlicku a kdyz mas stejnou davku jenompovytahnes a zase bodnes. Toto lze pichat kolmo a nemusis pod zadnym uhlem.Njedrive jen Gonal a po prvnim UTZkdyz bude vse OK tak ti jeste prida Cetrotide (doplatek 26 Kc)je myslim proti tomu aby se vajicka uvolnila drive nez maji povoleno 😀 . Ted se tu zatahlo a zacalo padat a ochladilo se. Teda u toho Vrchalbi

petap1
2. dub 2010

inza: Já si vezmu kartu a bude to...budu počítat taky s větší cenou a pak budu možná mile překvapená 🙂 . Tak to vypadá jednoduše 🙂 No budu mít ještě milión a jednu otázku, tak doufám, že mě pak nepošlete do prdky, že už se moc ptám 😀 Teď už toho nechám a začnu se ptát až to bude aktuální 😎 Tady se teď taky zatáhlo..snad nazačne zase lejt..nemám deštník ☹
A na kdy to asi tak vychází tobě..na konec května ?

darkwitch
2. dub 2010

petap tak to je dobra zpravicka 🙂

musim rict, ze sestricky jsou v gennetu opravdu sikovne, krev mi nabrali napoprve a vpohode a ani mi nebylo spatne, na to nejsem zvykla 😀 ale stejne jsem si koupila za odmenu knizku 🙂

inza
2. dub 2010

petap1:jj ja tam taky paltim kartou je to daleko pohodlnejsi. Jenom vzdy sestre ukazu kartu a ona se uz nemusi ptat zda hotove ci kartou 😀 . Jo klidne se ptej neni problem. Klidne pisni pokud budes mit vice otazek najednou do IP. 😀 😀 😉 .Kyseli destik je dobry na plet a na vlasy 😀 🙂 😉 Proste trocha deste neuskodi. Tady nam lilo celou noc a ve Spidlu prozmenu snezilo 😀 . No ja bych rekla ze spise nekdy v cervnu. Mam prijit v kvetnu 18-21 den MC a mrcha by mela prijit nekdy v polovine pokud se ji bude chtit 😀

inza
2. dub 2010

darkwitch:takze odbery na HP v pohode?Jo tam v Klin Labu to umeji. Ja nemam skoro zadne zily videt a ona vzdy neco najde a trefi se napoprve a i z toho neco tece 😀

petap1
2. dub 2010

darkwitch: No vydíš, jak jsi šikovná..a samozřejmě odměna musí být 😀

Inza: Nevíš co nabýzíš...tvá IP bude zahrnuta dotazy a celá se ti zablokuje 😀 😀 😉
Hm, tak to je supr...v tom případě jen ať leje..aspoň budu krááásnááá 🙂 To jste měli dobré..u deště se dobře spí a zalyžovali jste si na prašánku..takže úžasné 🙂
Ty tedy budeš mít asi dlouhý protokol, viď ? Tak to bude dobré..já zahlásím // v květnu a ty hned v červnu 😉 To pak budeme spolu vybírat vozíky za kolo a tak 😀

petap1
2. dub 2010

inza : nabízíš....fuj hrůza..stydím se 😅

darkwitch
2. dub 2010

inza jojo jsou tam fakt sikovni a hlavne to slo vsechno tak rychle, ze jsem se ani nestacila bat co me ceka 🙂
snad to pujde takhle rychle i az tam vezmu manzilka