Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
16. srp 2010

dark: úplně tě chápu...já radši na ty odběry krve nechodím, pravděpodobně to již několikrát takhle probíhalo...test byl teda negativní...taky už ani netestuju, akorát mě to nervovalo 🙄 Tělo se srovná rychle, když je to takhle v začátku, to vlastně ani není potrat, spíš mikro..

darkwitch
16. srp 2010

mandre ja jsem si taky rikala, ze jsem snad na tu krev nemela chodit, i kdyz ty tri dny kdy jsem si myslela, ze jsem tehotna, teda kdyz jsem byla, jsem si fakt uzila...

mandre
16. srp 2010

dark: jo, to si taky užívám, když mám 3 dny spoždění 😅 , dokonce po IUI 5 dní, a nakonec mrcha....to byl právě jeden z těch případů, kdy se určitě něco dělo 😒 ...je to euforie a pak houby, no jo no.
Já si dneska koupila Gynex, taťkovi koupíme Macu a ve čtvrtek jdu na Mojžíšku, já tomu přirozenýmu otěhu furt chci věřit, páč mi přijde stejně, že se v tom Caru tělo nějak znásilňuje k výkonu, někomu to vyjde a někomu ne, a ty % úspěšnosti fungujou, ale na vzorku 1500 pokusů, a ne na 15...proto tady máme teď téměř 100% neúspěšnost 😝 ☹

petap1
16. srp 2010

dark: Aha, ty jo tak to je na bednu...taky jsem si to užívala, než jsem dostala na UZ studenou sprchu ☹ Ale ono nám to vyjde a pak si to užijeme se vším všudy !!

darkwitch
16. srp 2010

mandre jasne, priste zas muzeme mit 100% uspesnost 😉 ja bych taky chtela prirozene, ale nejde mi to...

mandre
16. srp 2010

petap: musíme věřit, i když teda já se musím docela přemlouvat, abych pravdu řekla... 😕

mandre
16. srp 2010

dark: to bylo právě loni v létě, když jsem sem začala chodit, tak všechny holky byly po IVF těhotné 😉 , a pak s nástupem podzimu se to začalo obracet (vyjma Pet.s) k horšímu, tak by to teda jako chtělo zase otočku o 360° 😵

svetluska74
16. srp 2010

@pet.s ahoj, u mě je to tak že po laparce nemám vejcovody - jeden neprůchodný, druhý zkrátka nebyl - možná "chyba" pri operaci kýly v osmi letech 😠 . takže IUI padá. Po KET (5.transfer) se mi podařilo otěhotnět, ale ve 22TT jsme přišli o dvojčata. Příčina - stává se to. Posléze nás Brandejská poslala na imuno, genetiku a tam zjistili, že mám celiakii (taky je to autoimunitní reakce organismu - tzn. možná příčina nezdaru) a Leidenskou mutaci krve (další možná příčina). Takže držím bezlepkovou dietu, od začátku stimulace jsem si píchala Clexan. Proč to nevyšlo tentokrát - netuším. Právě proto, že v dálce je světýlko té adopce, tak jsem celou dobu byla v klidu, nenervovala jsem se, jen mě otravovaly ty injekce. Po ET jsem byla taky v pohodě, takže teď to na mě bohužel dopadlo plnou silou. No, není všem dnům konec - máme zamraženo na tři KETy, do té doby můžu v pohodě chodit cvičit, od října začínám zase studovat, takže mi to čekání bude utíkat.

inza
16. srp 2010

petap:tak muzu poslat kontakt pokud chces,ale az vecer ci rano az se pripojim pres pc.z mobilu se pise blbe

petap1
16. srp 2010

mandre: Jj to chápu, jak ubíhá čas tak člověk tu naději v sobě musí víc a víc dolovat. Taky si myslím, že by to chtělo nějaký obrat..opravdu se tu teď nedaří ☹

inza: JJ já počkám, napiš, až se ti do bude hodit 🙂 🙂

betox
16. srp 2010

@mandre mluvíš mi z duše. Já se taky pořád snažím věřit, že to vyjde přirozeně, nicméně, zatím to tak nevypadá.....Teď mě ještě nahlodala známá, která před 10 lety prodělala 3x IVF a nakonec se jim povedl chlapeček. Na jaře jí zjistili nádor na mozku, takže prodělala dvě 8 hodinové operace, po kterých na 1 ucho neslyší, má povislý koutek a na 1 oko vidí hodně špatně. Prošla si peklem a další operace jí čeká ještě na podzim. Řekli jí, že tam ten nádor musel růst tak 10 let a že není vyloučené, že to vyprovokovala stimulace.....Já vím, je to jen dohad, ale jakoby to přidává na tu druhou misku vah 😒

mandre
16. srp 2010

betox: hmmm, to jo...já mám malý myom v zadní stěně dělohy, po 1. stimulaci se trošku zvětšil, teď dle UZ se zase asi zmenšuje, a měla jsem po ní i cystu (trvalo to 4 měsíce, než zmizela 😒 ), takže ty hormony můžou něco způsobit, taky mám trošku obavy...
Když člověk nemá nějakou mechanickou překážku, tak to vyjít může, si myslím (u mě teda zatím taky nic 😢 )...jedné bývalé kolegyni z práce Dr. řekla v 15 letech, že normálně děti mít nikdy nebude 😀 , ta se toho držela a pak se musela hned po maturitě vdávat, páč byla nechtěně těhotná 😀 😀 a řekla to i tomu svýmu, že nemůže mít děti 😀 😀
Já tomu chci věřit, noo 😵

betox
16. srp 2010

@mandre no to je taky dobrý....Je fakt, že nic dobrého to pro organismus určitě není. Každopádně ta známá by do toho šla určitě znova i za tuhle cenu 😉 Chachá, tak s tou kolegyní to je taky super story 🙂 Příroda je zkrátka mocná a víra dokáže divy 🙂

mandre
16. srp 2010

betox: na tý fotce jsi někde v poušti, nebo na stepi? Se šátkem na hlavě... 🙂 Je to tak malý, že to nedetekuju...nebo snad na poli???
Chvílema si říkám, jestli si chci nechat huntovat tělo, nebo to zkousnu....dilema, ale nakonec skončím někde mezi. Já mám s doktorama obecně problém, takže na psychice to moc nepřidá, zvlášť, když slyším špatné zprávy, hned mě to pak srazí na podlahu...bych asi potřebovala spíš stimulaci mozku 😀 😀 😀 ...ještě, že mám chlapa, co tohle poměrně trpělivě snáší, věří a je nohama na zemi...

betox
16. srp 2010

@mandre jojo, je to v Egyptě v poušti, ala Zulejka 😉 Jinak mám pocit, jako bys popisovala mě...Proto nám snažení trvá 8 let, prostě se to ve mě pořád mele. Ale řekla jsem si, že v září po dovče půjdeme do IVF a pak uvidíme...Přesně jak píšeš, taky děkuju Bohu za manžu, jinej by to se mnou asi nevydržel 😉

darkwitch
16. srp 2010

tak jsem si rikala, jak je super ze budu jeste dneska doma a az mi reknou jak jsem na tom s hcg tak si to orvu doma a samozrejme zase si mam volat az zittra rano az budu v praci, grrrr

inza
16. srp 2010

se k Vam pridam v tom ze taky nekdy jsem na rozhrani toho zda v tom pokracovat dale ci ne. Jinak ja musim rici ze ty hormony na me nejak moc nepusobi. Jak kazdy rika ze po nich vetsinou pribere tak me se to nejak netyka. Jasne ze to budou pekny "srajdy", ale co v teto dobe neni. Taky neni dobre a telu kmoc prospesne porad jist nejake vitaminy atd..... Proste kdyz pak neni treba jina cesta jak k mimcu prijit tak se musi spolehat na hormony kdyz telo stavkuje.

inza
16. srp 2010

dark: ty mas teda s tema vysledkama smulu 😒

darkwitch
16. srp 2010

no ja minim pokracovat... snad to brzo dopadne, ale ja mam ty spatne vejcovody, takze prirozena cesta neni prilis realna...

darkwitch
16. srp 2010

inza to jo, minule me to fakt stvalo, ted teda taky, protoze jsem si chtela smutek odbyt doma, a je mi jasne, ze az tam budu volat tak zase budu bulet, protoze muzu dostat zpravu bud spatnou nebo hodne spatnou...

inza
16. srp 2010

dark:no my asi taky budeme pokracovat akorat to uz budeme muset trochu resit z financniho hlediska vice nez dosud

darkwitch
16. srp 2010

inza tak vy jste na tom hur, ja to musim resit z financniho hlediska i ted...

inza
16. srp 2010

dark: jasne, ale preci jenom to neni takova palba jako kdyz musis vsechno platit "kes". Jasne i kdyz to bylo na pojistovnu tak clovek musel porad premejslet nad financema ale .......

darkwitch
16. srp 2010

inza to jo se obavam, ze jestli se dostaneme k tomu, ze budeme muset platit cely proces sami, tak jsme zkoncili...

inza
16. srp 2010

dark: no to je prave u nas predmet diskuze a pocitani

darkwitch
16. srp 2010

inza se nedivim...

inza
16. srp 2010

dark: 😉

majcam
16. srp 2010

Ahoj holky... 😉
@inza no to je těžké,jestli do toho jít znova,ty to máš ještě zhoršené tím,že už to máte vyčerpané,já už bych to asi nedala,hlavně psychicky,s tím,že člověk něco podniká a vlastně úplně bez výsledku, ale zase na druhou stranu by mě možná hlodalo svědomí"co když to teď vyjde"...
A přitom by stačilo,kdyby někdo nahoře řekl "budeš mít dítě třeba do pěti let" bych byla hned klidnější..
@darkwitch to je fakt blbý to čekání,ale já když si volala pro výsledky,tak jsem se taky měla až druhý den,a to jsem šla na odběr brzo ráno
...a já stále špiním 😉 ,a myslím,že se mi to přehoupne do menzes... 😒

darkwitch
16. srp 2010

@majcam ja jsem tam taky byla hned rano... jsem mela stastne cislo na recepci 307 a na krev 507 🙂
o spineni mi nemluv ja uz ani nespinim, jsem vymenila intimku za vlozky... a to jsem chtela oslavit vyroci svatby rozkosnym pradylkem a sexikem... no, tak dostal manza misto toho kapesni hodinky....

majcam
16. srp 2010

@darkwitch 😀 😀 😀