Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dennisa
28. zář 2010

Dobré ráno!

Přidávám se, tady leje už od sobotního rána 😠

@cibka moc držím palce na dnešní ET!!
Já bych taky asi zavedla obě dvě. Pak to jedno jediný nemusí vydržet rozmrazení a takhle je vyšší šance, že se uchytí.

cibka
28. zář 2010

@dennisa díky ja si to taky myslím 😉

ivula21
28. zář 2010

Ahoj holky, nevíte čím to může být, byla jsem včera na OPU - 3 vajíčka a teď mi volali, že nejsou vyzrálá, tak jsem to zas obrečela. Měla jsem krátký protokol. Naposledy jsem stimulovala ( k PGD) před třemi roky 2 X po sobě dlouhým protokolem a nic takového se mi nestalo. Taky jsem sice měla docela málo vajíček, ale byla zdravá a pěkná. Tak jsem z toho úplně špatná. Máte taky někdo takovou zkušenost?

majcam
28. zář 2010

Ahoj...jj tady taky furt lije,parádní venčení v tom počasí...
@cibka držím pěsti na ET,a taky bych zavedla dvě.. 😉
@ivula21 to mi je líto ☹ ,ale určo se někdo přihlásí kdo měl taky takový problém...

darkwitch
28. zář 2010

ahoj cibka drzim palecky

inza
28. zář 2010

majcam:jo nezavidim venceni.nastesti nas pes se venci sam resp prisel k nam na zahradu kote a tak ho furt olizuje atd...tekze ho dostat dom nelze.
Cibka:taky bych zavedla dve.
Ivula:nemuze to byt treba tim ze OPU bylo o neco driv nez melo?

ivula21
28. zář 2010

@inza Já nevím, asi snad jo nebo nevím. Byla jsem 11. den. Asi to chtělo déle. Embryoložka tam dneska nebyla, takže se k tomu neměl kdo vyjádřit. Ale za 14 dní jdu k Langerové, tak uvidím. Doufám, že se to nebude snad opakovat, jinak to fakt asi vzdám ☹
Nevím, asi budu chtít příště zase dlouhý protokol, přece jenom je delší a já teď na krátký nereagovala líp než na dlouhý, spíš hůře. Méně folíků , méně vajíček.....ale to může být taky věkem, přece je to zase o tři roky později.

majcam
28. zář 2010

@ivula21 ty jo 11,den,to tě měli nechat déle si taky myslím,já sice taky byla 11 den, protože sedmý den mi za pět minut dvanáct rychle píchali myslím cetrotide,aby mi nepopraskali..,a na UTZ ti řikala dr.že dobře rostou,nebo jak si je měla veliký...

mandre
28. zář 2010

Holky, pěkné odpoledne....děkuju všem za přání 🙂
@ivula21 měla jsem podobný problém už 2x, na OPU pokaždé 13.den, i když já měla pokaždé 9 vajíček, ale vypadá to, že je to na mě moc brzo, nebo reaguju špatně na hormony, nevíme. Poprvé bylo ET s 1 embryem, asi příště zkusí dlouhý protokol....to je ještě za dlouho, uvidíme.
A s tím dlouhým protokolem jsi na tom jak, měli jste ET?

dennisa
28. zář 2010

To já jsem ještě větší extrém. Já měla minule OPU až 19.den a vajíčko ani jedno, špatná reakce na hormony, prý to vypadalo, že se vajíčka nestihly uvolnit. Tak se celkem bojím, jak budu reagovat teď, podruhý OPU bez vajec, to by mě asi šlehlo.

Já jsem se ptala na dlouhý protokol a bylo mi řečeno, že podle hormonálního profilu pro mě připadá v úvahu jen protokol krátký. Netuším podle čeho to posuzujou.

mandre
28. zář 2010

@dennisa já pak byla na tom 4D UZ, a říkala, že vajíčka jsou v pohodě a že mám dostatečnou rezervu ještě.....nevím, co se mnou udělá, no každopádně už se nenechám dát ani na UZ k jinýmu doktorovi 😨 ....

dennisa
28. zář 2010

@mandre no mně taky tvrdí, že vajíčka se mi tvoří. Ale že zrovna při OPU ani jedno, to mě teda nasr....

Já taky teď budu trvat na tom, abych chodila jen k jednomu dr. Posledně jsem byla na každým kontrolním UTZ (a bylo jich asi 5) u jinýho doktora a dopadlo to, tak jak to dopadlo.

Ke komu chodíš?

mandre
28. zář 2010

@dennisa já měla vajíčka, ale většina jich byla nezralá 😖 .......chodím k Brandejský. Ono je lepší, když to sleduje jen jeden, a hlavně zná tu tvojí historii, co bylo minule a tak. Blbý je, že ty vejce nevidí na OPU, tam už s tím nic neuděláme, že tam náš Dr. neni. Já byla sice minule u jednoho Dr., ale u Feldmára (Brandejská byla na kongresu)....a předtím jsem zas byla na 2.UZ u Daňka (Br. byla na sále) 😲 😠 😒 ....teď už budu v případě nemožnosti se k ní dostat - kontaktovat tu její koordinátorku, ať to teda nějak zařídí 😝 ...no teď mi čeká laparka ve čtvrtek, takže až pak uvidím.

dennisa
28. zář 2010

Taky chodím k Brandejský. Jenže když má dovolenou, jako teď v září, tak se s tím nic neudělá.
Jo jo, to je blbý, že se ty vajíčka nedají odsledovat už před OPU na ultrazvuku.
Jakou koordinátorku? O tom nic nevím, že někdo takový existuje.

A na laparku jdeš do Gennetu?

mandre
28. zář 2010

@dennisa já teda už její dovču - vynechávám návštěvy v Gennetu - ptám se dopředu, kdy jí má 😀 ...nahlásila mi to už v červnu, že v září má dovču. 😀 😀
No má svojí koordinátorku (přidělenou sestřičku), která jí řeší konzultace apod....to mi řekla naposled, když jsem tam byla v srpnu.
Laparka se v Gennetu nedělá (jenom hysterka), Brandejská mě poslala do Gyncentra v Hloubětíně.

ivula21
28. zář 2010

holky děkuju,
po dlouhým protokolu tehdy v obou případech v pohodě. Po každým tak 7 - 8 folíků a z toho po první stimulaci 5 a po druhé 4 embrya dobré kvality. My potřebujeme PGD více embryí , proto jsem stimulovala dvakrát. A pak po přebrání nám zbyly jenom dvě k transferu. Ale to tehdy bylo v Repromedě.
V Gennetu chtějí k PGD aspoň 5 embryí .
A teď jsem měla 7 folíků a z toho jenom tři vajíčka a dneska ten šok, že jsou k ničemu. Tak mám strach aby se to neopakovalo. jak Denisa říká....to by mě šlehlo ☹ 🙂

Oni by měli podle těch folíků přece poznat, jestli už jsou k odebrání a že budou vajíčka zralá ne? Já měla folíky od 10mm - 17mm. A to mi říkala na posledním ultrazvuku, že z těch sedmi tři z toho asi budou k ničemu. Asi malé nebo co? Když jsem se jí ptala, jak musí být velké folíky aby byly schopné pak vajíčka oplodnění, tak mi říkala, že tak nezáleží na velikosti, ale aby uvnitř byla vajíčka. Blbost ne? 😕
Já si pamatuju, tehdy v Repromedě, že mi na každým ultrazvuku odebírali krev a pak jsem celé dopoledne čekala, jestli je to v pořádku. Ale nevím, co tou krví při stimulaci zjišťovali. To v gennetu nedělají.

dennisa
28. zář 2010

@mandre Aha, tak to tu koordinátorku chci taky 😅 Vždycky, když sestřička hledá v PC volný termín, tak to je boj, kam mě vecpat. A poslední dobou vždycky děsně dlouho čekám v čekárně, klidně i hodinu navíc. Mají toho nějak čím dál víc....

Tak držím palce na laparku, ať dopadne dobře!

Ivula - podle mě to na UTZ podle folikulů nepoznají, jak jsou na tom vajíčka. Mně nakonec folikuly vyrostly, že se daly odebrat (19mm), i když jsem měla jen 4, ale byly prázdný.
Na odběr by měly prý mít aspoň kolem 18mm, spíš víc. Tak nějak mi to posledně říkali, jestli si to dobře pamatuju.
A co ty vajíčka, je možnost, že to ještě doženou, neříkali Ti?

majcam
28. zář 2010

@ivula21 jj folíci by měli být kolem 20 mm,myslím,že i 22mm..a ke komu chodíš? S tim braním krve během stimulky jsem taky někde četla,ale je to kvůli hodnotám hormonů,jsem se dočetla...každý CAR má jiné postupy.. a s těma vajíčkama,bohužel můžou mít správnou velikost,ale nikdo ti nezaručí jestli v nich je vajíčko, prostě do nich neni vidět,

inza
28. zář 2010

@ivula21: tak se na to dr zeptej. My vzdy na co jsme se ji zeptali na to odpovedela a nebo se snazila najit nejake reseni. Taky chodime k Langerove

mandre
28. zář 2010

@ivula21 To je zajímavé, mě minule Feldmár říkal, že posílají na OPU (začnou píchat ten druhý lék před OPU), když největší folikul má 17mm, což právě podle mě může být ten problém, pokud nejsou přibližně stejně velký, pak podle mě ty ostatní menší tak zase tolik nedorostou, a někdo ovuluje, když má fol. 22mm a někdo 26mm, takže je to těžký vychytat. A to jsem minule říkala, jestli mi neuděla ještě 3. UZ, a že prý ne, že je to na OPU 😠 ....
Podle folikulů to nepoznají, jen odhadují podle velikosti, mi řekla Dr.....a bojí se aby zase pak třeba nepopraskali.
Tak až půjdeš k Langerový, tak nám sem prosím tě napiš, co ti na to řekla. Víc hlav, víc ví.
A dopracovali jste se k mimču? (že se tak ptám 😲 )

ivula21
28. zář 2010

Holky já vám pak dám vědět, co mi na to Langerová řekne. Jsem zvědavá. Nevím, možná jsem měla i malé dávky hormonů - brala jsem 262 Iv. Tehdy v Repromedě mi dávali koňské - až 400, špatně jsem reagovlala. Langerová mi říkala, že víc jak 300 IV nemá cenu dávat, že to nepomůže. Tak nevím .
Ale sere mě to, to vám řeknu. 😒

My děti ještě nemáme. Už je mi pravda 34, tak začínám panikařit asi 🙂 . Já snad nemám problém s otěhotněním, i když nevím - nezkoušeli jsme to. Furt jsem měla čas a taky strach asi. Já chci, aby moje děti, teda jestli se dopracuju aspoň k jednomu ,nemělo dědičnou nemoc, kterou máme v rodině. Proto jdu na druhý pokus PGD - na vyloučení dědičné nemoci. Když to jedinec nezdědí, tak se to už pak dále nedědí, tak chci proto udělat maximum, a´t si to pak jednou nemusím vyčítat, že jsem proto nic neudělala, když už je ta medicína tak daleko, že se s tím něco už dělat dá.

cibka
28. zář 2010

ahoj holky tak jsem po et na sále byla brandejská nechala jsem si zavést obě tak snad se aspon jedno čapne ptala jsem se embryoložky jak je požný ze se teda oplodní a pak nevydrží prý neví ale určite tam nejaký problém bude kdyz se nám nedaří prirozene takže nevím

darkwitch
28. zář 2010

@cibka tak drzim palecky aby se hezky drzela 🙂

a jsem dobre, jeste nejsem nervozni, ale uz aby zitra volali v kolik mam prijit 😀

cibka
28. zář 2010

@darkwitch děkuju to čekání je nejhorší me dnes volali kolem pul 9
držim palečky

petrita83
28. zář 2010

@cibka , @darkwitch - ty joo tady se to zase rozjíždí 😀 to je paráda!!!tak Vám oboum držím moc palce ať máte mimísky brzo u sebe a jsou to pořádný bojovníčci!!už se těším na ty dobré zprávy 😉

petrita83
28. zář 2010

@ivula21 to je mi moc líto...ale držim palce do dalšího boje!

petrita83
28. zář 2010

@cibka jéé tak ty už je máš u sebe a dvě 😀 tak to je super, moc držim palce ať se jim u Tebe líbí a za 14dníhlásíš//..hlavně ať ti to rychle uteče to čekání..

darkwitch
28. zář 2010

cibka, petrita dekuju 🙂

majcam
28. zář 2010

@cibka no někde jsem četla (čas mezi OPU a ET),že první 3dny co se drží embrya,tak to závisí na kvalitě vajíček, a pak další dny když se udrží anebo neudrží,tak to závisí na spermiích..,ale samozřejmě to může být kravina.. 😉

petrita83
28. zář 2010

@majcam 😉 hmmm...tak to jsem nevěděla 😀