Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dennisa
6. říj 2010

Děkuju holky!! Zatím jsem v klidu, nervy přijdou asi zítra, hlavně, když musím jít na sál až jako poslední a v Gennetu budu už od rána. To čekání mě asi zabije.

cibka
6. říj 2010

@dennisa no to čekání je asi nejdhorší ale zmaknes to 😉 si sikulka

cilkaa
6. říj 2010

Ahoj holky,

prosím poraďte mi...

Po neúspěšném snažení cca od března tohoto roku mi gynekolog doporučil spermiogram manžela- ten dopadl tak, že máme pomalejší spermie, ale ne nijak tragicky.
Cyklus i plodné dny bedlivě sleduji...
Já mám ovulaci normálně, na UTZ je vždy hlavní folík, vyšetření HP v pořádku.
Otěhotnění se stále ani tak nedaří, ovulaci znám, je vždy 13 DC, jinak cyklus pravidelný 27 dní.

Chodím k Dr. Daňkovi v Gennetu a doporučil mi hysteroskopii.
- moje otázka zní, jestli mi tímto zákrokem udělají "profuk" vejcovodů, to jsem četla, že je spíše laparoskopie, nebo jak to v Gennetu chodí? Dělají se oba zaráz? Nebo při tý histerce mi zjistí i vejcovody? Moc tomu nerozumím.

Také mi Daněk tvrdil, že mi nenaruší folíky (jdu tam 7DC), takže ten měsíc se mohu snažit otěhotnět...ale koukala sjem, rekonvalescence není nejkratší, za týden po zákroku by měla být ovulace.
Je to vůbec možné, abych hnedka ten cyklus otěhotněla?

Děkuji mockrát za Vaše rady a pokud dovolíte, přidám se třeba do diskuse, s manželem pak zvažujeme IVF, čekání už nám je dost nepříjemné ☹

inza
6. říj 2010

@cilkaa: ahoj, ja myslim ze pri HSK zjistuji jenom pruchodnost. Pokud neco najdou tak pak posilaj na LSK a tu v gennetu nedelaj. Takto si to mylsim ja. Mozna tu nekdo napise neco jineho. Urcite po HSK by jsi mela mit nrjakou pauzu, ale to ti dr rekne

dennisa
6. říj 2010

@cilkaa hysteroskopie je zákrok, při kterým se podívají do dělohy, jestli tam nejsou srůsty apod. Průchodnost vejcovodů se zjistí jedině laparoskopií.
Dá se to udělat, že jdeš na jeden zákrok, kde Ti současně udělají hysteroskopii i laparoskopii při jedný narkóze.
Ale v Gennetu prý laparky nedělají, to by jsi musela jinam.

Po laparce je určitě delší rekonvalescence než když by jsi měla jen hysteroskopii samotnou.
Když by jsi měla jen tu hysteroskopii tak nevím, já byla po ní doma asi 5 dní a cejtila jsem se úplně v pohodě. Dělá se spodem, takže nikde žádný stehy. Ta laparka tam to už je normální operační zákrok.

mandre
6. říj 2010

@cilkaa HSK je kouknutí do dělohy a na ústí vejcovodů (tvar dělohy, sliznice), profuky se tímto nedělají (mě zjistili problém vejcovodu až při laparce - při HSK to vypadalo v pořádku)...HSK je na 1 den, jseš tam tak 2 hodiny a jdeš domů, s vaječníkama to nemá nic společnýho. Rekonvalescence byla rychlá, snažení hned další cyklus....otěhotnět by si mohla, to jo, podle toho spíš, jestli tě něco bude bolet.....

mandre
6. říj 2010

Holky, já jsem ale exot, jsem včera 5.den po LSK dostala MS 😀 😀 ...a to mi říkali, že budu čekat i 6 neděl 😅
Zítra jdu vyndávat stehy, au, au 😀 😅

cibka
6. říj 2010

@mandre není to brzy? s tou ms

mandre
6. říj 2010

@cibka no já mám oficiální termín 7.-8.10., takže o 2-3 dny dřív.....po HSK jsem jí měla o týden dřív 😕

cibka
6. říj 2010

@mandre tak to jo tak to je v normě ja že si psala neco o 6 nedělích

mandre
6. říj 2010

@cibka no néé, já myslela, jako že nepříjde, když do mě sáhli takhle, že třeba se bude tělo nějak srovnávat s tím zásahem 😀 ....tak mi to překvapilo takhle rychle. Říkali, že mám mít šestinedělí...

dennisa
6. říj 2010

@mandre to mně vždycky po laparce jakoby jeden cyklus vynechal. Takže jsem měla jednou MS až za 6 týdnů a jednou za 4 týdny.
Co to máš zase za zvláštnost? 😨 😀

mandre
6. říj 2010

@dennisa no já nevim vůbec, ale je to MS...má to všechny průvodní jevy....nicméně zatím slabší. 😀

inza
6. říj 2010

tak to jsem zvedava jak to bude u me po LSK. Ja jdu myslim ze 11DC. Tak jsem zvedava jak pak prijde ci ne. Asi si uz konecne budu dneska muset precist ty papiry co me dali a asi i zabalit nejake veci 😀 Se me do toho nechce.

inza
6. říj 2010

@mandre: proste ne nadarmo se ji rika mrcha 😀

cilkaa
6. říj 2010

aha, tak děkuji za rady...
takže jde v podstatě o vyšetření dělohy, jestli je vše v pořádku, jde i o přípravy na IVF? Jakože doktor zjistí sliznici a ddělohu, jestli je schopná IVF?
další cyklus totiž pak chceme už hned IVF, takže proto mě tam Daněk asi také posílá.

Já si myslela, že mi to pomůže otěhotnět 😀

S ním je ta domluva děsná 😀

cilkaa
6. říj 2010

holky a ke komu chodíte vy ? Vyhodnotily jste nějakého vyloženě dobrého doktora tam?
Ten Daňek se mi nezdá, nic moc neřekne...nevím no...

mandre
6. říj 2010

@inza no já byla 21DC 😅 , tak jsem čekala to šestinedělí 😀 😀
Já ty papíry četla až v den nástupu, bylo tam, že mi pomalu můžou uříznout i "hlavu" 😠 ...zabalený to máš za 10minut, šup, šup...v kolik tam máš být?

dennisa
6. říj 2010

@cilkaa mě taky před 1.IVF poslali nejdřív na hysteroskopii. Aby se podívali, jestli je kdyžtak děloha připravená na těhotenství a v pořádku.
Je to vyloženě diagnostický zákrok, k otěhotnění asi zrovna nepomůže. Ale je dobrý vědět, jak je děloha na tom 😉

dennisa
6. říj 2010

@cilkaa já tam chodím úplně ke každýmu. Jsem pacientka Brandejský, ale ta je věčně mimo nebo má plno, takže obrážím všechny ordinace 😅
U Daňka jsem byla jednou a mně přišel celkem OK.

petrita83
6. říj 2010

@inza 😀 😀 přečti si vše důkladně a pak mi řekneš co a jak 😀

mandre
6. říj 2010

@cilkaa já chodím k Brandejský...Daňka moc nemusím...pořád vrčí anebo přemýšlí 😀 😀 na IVF si hlavně domluvte žádost na pojišťovnu ten měsíc předem.

darkwitch
6. říj 2010

@cilkaa ja chodim k Langerove a je super... a myslim, ze vseobecne oblibeny je Feldmar, ale u toho jsem nebyla...

dennisa
6. říj 2010

@darkwitch jo jo, u Feldmára jsem byla několikrát a je super! Moc milej, usměvavej, sympatickej.

mandre
6. říj 2010

@dennisa oblíbenec Brandejský 😀 😀 ...přivedla ho do gennetu....je ještě zapálenej 😀 😀

vveru
6. říj 2010

@dennisa Ahoj Deni, tak jak bojujete???

petrita83
6. říj 2010

@cilkaa ahojky, no já byla u Daňka jen jednou a to na IUI, dojem z něj tak nějak nějákej..asi bych k němu ale chodit nechtěla, já chodim k Bukvový 😀 (předtím Lovásový) a je to v pohodě, před tím jsem taky byla u Langerový a ta byla taky fajn..ale kdybych si měla vybírat teď tak bych chtěla k Feldmárovi 😀 , tak se určitě zkus objednat k někomu jinému, měla bys chodit k někomu k do ti sedne, ne? 😉
a to tě hned posílají na IVF, nezkusíte nejdřív IUI? no u mě to v podstatě bylo stejně..a jelikož 1:IVF skončilo biochem.těhu, tak teď jdu na laparo..s hystero.., genetiku, imuno atd..jako hodně holek tady..v čekání jsme tu už v podstatě mistry!
dneska si řikám, že nás měli nejdřív nechat oběhnout ta vyšetření a pak až IVF.(už kvůli penězům)..ale systém je asi jinej..a já na druhou stranu taky nechtěla čekat a teď?čekám a čekám..další IVF příští rok..ale tím se nenech vyděsit! 😎 😀 jen prostě to čekání k tomu patří..

dennisa
6. říj 2010

@mandre Já vím, dělali spolu v Motole.

@vveru ahojky! Jak se Ti daří, už víš pohlaví? 🙂
Jinak já jdu zítra na OPU....

vveru
6. říj 2010

@dennisa No tak to je super, budu Ti moc držet palečky!!!
Mám teď nervy v kýblu protože mi na břicho v pondělí skočil pes, přesně do místa kde se mi miminko hýbalo. Jeli jsme hned do nemocnice, tak prý je všechno v pořádku. To víš, ale mám strach. Vypadá to na holčičku 🙂 .

inza
6. říj 2010

@mandre: tak ja je prolitla a neni to tak hrozne. Vesmes se to tyka jenom kdyz najdou nejaky spatny veci.....ale necetla jsem to podrobne. Zitra mezi 11-12 a v papirech je pak doba hospitalizace 2-3 dny. Tak jsem zvedava
@petrita83: jasne vse prectu a dam vedet. Ted jsem zacala vyplnovat dotaznik ohledne anestezie a docela se bavim. Mam sto chuti tam vzdy neco vtipneho vepsat a tak se musim krotit abych zatrhla hjenom ano ci ne 😀. Oni na vsechna vysetreni posilaj az po prvnim nepovedenem IVF....