Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

vally11
14. únor 2011

@cibka
aha, tak mi zatím tento měsíc to zkusíme a uvidíme co se bude dít na dalším utz. Spíš to vypadá, že mě ještě pošlou na laparoskopii.

pentagras
14. únor 2011

Ahojky holky 🙂 , tak pořád nic, na první konzultace termíny jen do března a duben zatím nemaj..

vally11
14. únor 2011

@pentagras
Ahojky a březen mají plný nebo to se ti ještě nehodí?

pentagras
14. únor 2011

@vally11 prý plný ale já stejně můžu až v dubnu, tak je to jedno, no jsem ztoho jelen, potřebuju dálší kontrolní vyšetření na protilátky CMV, nechápu, mám to dobrý a zas to chtěj na imuno, ale v Ikemu mi řekla že ok a ted nevím jestli musím zase kní nebo u nás, nikdo mi nic neřekne ☹

pentagras
14. únor 2011

@vally11 jinak proč tě posílaj na laparku, nějak jsem se tady v tom čtení zamotala 🙂

vally11
14. únor 2011

@pentagras
Já když jsem u dr., tak si říkám na co všechno se musím zeptat, bud na to zapomenu nebo tomu stejně nerozumím 😀

ivula21
14. únor 2011

Ahojte holky, jak se tu máte? Já už tu dlouho nebyla. Vidím, že Michalela už jede o sto šest.

@michaelama PGD ti udělají z kolika embryí chceš. - I ze dvou, ale to záleží na tvém rozhodnutí. Já minule měla jenom dvě vajíčka ( já už jsem na tom mizerně - stejně nakonec jedno nedozrálo a druhé se po oplodnění nevyvíjelo , takže nic) a rozhodovala jsem se, jestli to PGD udělat z těch dvou nebo je zamrazit a udělat ještě jednu stimulaci a pak ti udělají to PGD na těch embryích z těch dvou stimulací. Ale pak se zřejmě počítají ty dvě stimulace jako dva pokusy hrazené pojišťovnou - Dost jsme to v gennetu řešili, ale nikdo to tam z nich pořádně neví. Ale ty jsi mladá a ty budeš mít vajíček určitě DOST !!!!! 🙂 Musíš věřit 🙂

@monnn jak je tobě...už jsi t u nešťastnou událost koukám trochu přeskákala 🙂 a plánuješ ještě jeden pokus teda?

Jinak já jsem na nemocenské po té laparoskopii a aspoň tentokrát ten nahoře nade mnou stál a endometriozu nemám 🙂 . Málem jsem toho prímáře zulíbala, jak mi řekl, že tam nic nemám a že jsem v pořádku.

zvalentova
14. únor 2011

ahojky, vrátila jsem se z oběda a po degustaci vín se mi už nechce pracovat 😀

michaelama
14. únor 2011

@ivula21 Ahoj ivulko, tak to mě moc těší, že máš dobré zprávy! Já být tebou tak teď to prostě zkouším v klidu přirozeně, otěhotníš a budeš mít zdravé mimčo a i kdyby jsi mu předala tu tvou nemoc tak v dnešní době se už toho taky dá hodně léčit. Já si četla, že ta tvoje nemoc nezkracuje život a to je nejdůležitější. To mě hrozí, že mi miminko umře hned po narození a pokud to bude mít slabší průběh tak se dožije stěží mého věku a do toho bych já jít nemohla ☹ V naší rodině má bohužel ta nemoc ale spíše ty horší příznaky - mojí sestřičku si naši ani nepřivezli z porodnice, byla na světě týden ☹
Tak doufám, že vyprodukuju hodně folíků ať je z čeho vybírat. Jako jsem dnes po třetí injekci (4.DC) a začíná mi být nějak ouvej, vaječníky bolej a teď jsem z ničeho nic začala krvácet jak blázen, včera jsem zase nekrvácela skoro vůbec...ach jo, co my ženské pro ta mimča musíme všechno vydržet!

ivula21
14. únor 2011

@michaelama ahoj a máš krátký nebo dlouhý protokol?

Nevím asi to zkusíme přirozeně, doktor říkal, že mi profouknul vejcovody, ať se mi pěkně těhotní....tak nevím, ještě furt přemýšlím, teď máme 6 týdnů po laparce bez sexu, tak přemýšlím, co dále. Ale do PGD už asi nepůjdu, asi to u mně nemá smysl s mojí nízkou zásobou folíků. Když by jo, tak bych ještě ale na vlastní zodpovědnost zkusila ještě znova dlouhý protokol jak před třemi lety....já po tom krátkém mám ty vajíčka prostě nedozrálé. Ale uvidím ještě, jak ta pojišťovna - sestra z gennetu mi tam volá každé pondělí a nemůže se tam prý dovolat.
Jinak mi ještě v nemocnici ještě poradili, že se mám zeptat na genetice, jestli už ta nemoc nejde poznat dříve z placenty než později z plodové vody, že se to zse te´d dost posunulo vpřed. Tak jsem volala genetičce, tak říkala, že jo, že už to dělají skoro rok a vzorek berou 12.- 13. týden a případný odběr plodu 15. týden. Tak to je pořád lepší než 20. týden. A léčit se to právě nedá - nejsou na to žádné léky ☹

A prosímtě co vy to máte za hroznou nemoc? A kolik je ti let? TY si ještě mladičká, že? Ty to zdravé mimčo vybojuješ, ty máš na to ještě spoustu času.

michaelama
14. únor 2011

@ivula21 Je mi 29 let, ta nemoc se jmenuje cystická fibroza - já ani manžel jí nemáme, jen jsme přenašeči této nemoci - v DNA máme mutaci genu CF - a riziko, že náš potomek onemocní touto nemocí je 25%, 1:4, což je dost ☹
Mám krátký protokol...

monnn
14. únor 2011

@ivula21 jj docela ano,čas a práce dělají zázraky 😉 jinak jsem ve stádiju co kdyby ano - takže zjištuji co a jak
no objednat se mám na březen-duben a s Dr. se domluvíme co dál,jsem tu psala,že budu sobecká a nechám to na Dr. co mi řekne - jestli by do toho šla nebo ne 😕 víš strach budu mít,jsme si s malým fakt užili -1. dva roky jen po Dr. a nechtěla bych to opakovat- taky to byla "jen" náhoda 😒 jenže mě ty náhody už opravdu nebaví 😢 jestli mě rozumíš 😨 no a půjdu nejspíš na hysteroskopii 😝
a vy ted teda budete plánovat v pohodlí domova?to je super!!! 😅 Ivi a tobě je kolik smím-li se ptát!?

monnn
14. únor 2011

@zvalentova se nedivím mě by se už taky nechtělo makat 😀
@michaelama tak my máme N1 a je to 50-50 takže slušné číslo,má ségra nic a já ji mám,naštěstí "zatím"mi nic nedělá,no a Martínek ji zdědil po mě ☹

michaelama
14. únor 2011

@monnn Ach jo. Tak to je mi moc líto, myslím, že ivula má to samé, že? Holky, držte se. Na jednu stranu je dobře, že nám vědci "rozšroubovali" tu DNA, ale není někdy lepší ta nevědomost toho co v ním máme? ☹

monnn
14. únor 2011

@michaelama ivula má něco jinýho,nám to taky nejde léčit a u každého to má jiný průběh! 😖

michaelama
14. únor 2011

@monnn Aha, ono je to ve finále asi jedno co je to za nemoc, není nutné to tady rozebírat. Náš cíl je zdravé miminko a všechny tři ho prostě budeme mít! Dáme těm genům na prdel!!!

monnn
14. únor 2011

@michaelama 😀 😝

darkwitch
14. únor 2011

ahoj holky

mam dotaz, kdy jste se objednavali po laparce k doktorovi do gennetu?

monnn
14. únor 2011

@darkwitch ahoj Ti neporadím sem na laparce nebyla 😲 a ted na mě přišla nějaká blbá nálada-sem si myslela,že už jsem z toho venku a houby, se zase plácám v tom,že jsem po ET měla zůstat někde v Pha a jet domů až druhý den a taky sem si měla asi tu PN nechat napsat -možná jsem si to tou frajeřinou vše pos..... ach jo já jsem tak blbá 😠
jo a dnes jsme kecaly s mamkou ona byla taky u kartářky(5mě zpět) a prý ji řekla,že těhotná budu,ale ne dlouho a budeme v ohrožení života 😖 měla pravdu takže možná ani to ležení by nepomohlo,já nevím ☹ dark promin ty sháníš info a Ti tu píšu blbosti 😢

darkwitch
14. únor 2011

@monnn to je vporadku, a nevycitej si to, myslim, ze byti ani to lezeni nepomohlo, ja jsem lezela a jak jsem dopadla...

anlek
14. únor 2011

@monnn To byla smula. Ikdybys zustala jeden den v Praze, ikdybys byla na neschopence, tak podle me to dopadlo stejne. Proste priroda obcas udela chybu, holt u tebe. A ja verim, ze ty sis uz smulu vybrala. Stejne jako jsem v to verila u Pet.s. A jak to u ni dopadlo. 😉

darkwitch
14. únor 2011

@monnn ja jsem si taky porad myslela jak jsem v pohode, a pak prisla silena depka...

inza
14. únor 2011

dark:ja sla asi za necele 2-3 týdny po LSK.az budu ve středu doma muzu ti to rici presne🙂.ja se s tim moc neparam🙂

monnn
14. únor 2011

@darkwitch děkuji,ale tak nějak přemýšlím-co sem měla nebo neměla udělat-sakra sem si myslela,že už jsem z toho venku ☹ , kdy se vlastně embryjko uchytí, jako za jak dlouho po ET, myslím jak dlouho si hledá místo než se uhnízdí to sou otázky co 😖

monnn
14. únor 2011

@anlek taky děkuji,to nechápu sem tu odpoledne psala ivuli21 jak už jsem Ok a za pár hodin jsem KO ☹ doufám,že to do zítřka přejde at v práci nebulím ☹
a to jsem si prosím byla provětrat hlavu a šla na břišní tance
a co u tebe malej mimísekkdy jdeš na kontrolu? 😉

anlek
14. únor 2011

@monnn Ja bych rekla, ze par takovych kotrmelcu je normalni. Urcite rano bude lip!!!

Ja jsem hodne unavena, ale funguju. Na kontrolu jdu 22.2., to uz musi byt srdicko.

monnn
14. únor 2011

@anlek bude 😉 únava-to může být i tím,že jsi otěhulila ted v zimě,počkej za měsíc dva a budeš krásně neunavená 😉 🙂

darkwitch
14. únor 2011

@monnn neboj zitra bude zase dobre 🙂 teda na me to dneska taky nejak pada...

@anlek urcite tam bude srdicko 😉

monnn
14. únor 2011

@darkwitch tak mi pověz co je dnes za den Valentýn a my máme depku ☹

darkwitch
14. únor 2011

@monnn to bude tim, ze valentyna neslavim... i kdyz vetsi depku jsem mela kolem vanoc, protoze to jsem chtela slavnostne odhalovat ze jsem tehu a misto toho...
zitra si to vynahradime a budem slavit, ze je krasny den 😉