Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
21. dub 2010

inza: Jj vyndám klńížky a můžeme vymíšlet kde budeme tábořit 🙂

vveru: probrat věci bych potřebovala, to jo..jen nemám kdy...málo kdy mám volné odpo. Ale je to dobrý nápad, kdybych neměla do čeho píchnout 😀

vanuska: myslím, že se jim to líbit nebude...přeci jen pak nemůžou za nic ručit . Ale zeptej se, za to nic nedáš 🙂

inza
21. dub 2010

vanuska: to netusim. To se budes muset domluvit s dr v Gennetu

dennisa
21. dub 2010

Vveru, to je jak když píšeš za mě 😅 Můj manžel chce totiž taky, aby jsme si nechali zavést jen jedno a já jsem rozhodně pro dvě. Myslím, že pokud si zavedeme jedno, snížíme tím šance na úspěch. Známá měla zavedený 3 a čeká teď jen jedno miminko. Takže to rozhodně není daný, že z toho hned budou dvojčátka.

Vanusko, tak to netuším, ale zdá se mi, že to asi nejde, že by jsi měla navštěvovat jen jeden CAR. Ale fakt nevím, jen tak tipuju.

inza
21. dub 2010

petap: presne tak a to ti zabere hodne premejsleni a nebudes mylset na to co nemas 😉

petap1
21. dub 2010

Já se pro dnešek loučím...jdu aspoň trochu pouklízet a vyžehlit prádlo ..tedy pokud mě manža nevytáhne na brusle 😀
Pěkné odpolko
páčko

plasice
21. dub 2010

Ahojky holky!Tak Vám nesu dvě dobré zprávy,TSH se mi po měsíci užívání snížilo z 22(!) na 6,4,sice ještě nad normu,ale i tak jsem to nečekala,že to bude tak rychlý.A za druhé jsem byla na té hysterosonografii,sice to po tom bolelo dvě hodiny jako čert,fakt hrůza,skoro jsem i omdlela,ale snad je to v pořádku.Paní doktorka říkala,že to vypadá,že vejcovod je průchodný,tak jsem si oddychla.Druhou konzultaci máme v půli května,takže když se TSH do té doby upraví,tak by jsme v červnu mohli zkusit nejprve inseminaci.Tak jsem zvědavá. 😉

dennisa
21. dub 2010

Plasice, tak to se Ti štítná žláza krásně srovnala, to už určitě bude dobrý.
A držím palce na inseminaci! Procenta úspěšnosti nejsou tak velký, ale mám známou, co se jim to z toho povedlo napoprvé a dneska už má půlročního chlapečka 🙂

inza
21. dub 2010

plasice: tak to jsou dobre zpravy. 😉

evita
21. dub 2010

Ahoj Holky

tak jsem se tam dnes dovolala a na poprvé 🙂 . Volala jsem tam v půl osmé. Super. Volný termín až za měsíc,prý tam toho mají moc. Je vidět, že nejsme jediné co mají nějaké to trápení 😉 já už bych klidně začala stimulovat znovu, nějak mi to nevadilo a hormony jsem vůbec na sobě nepocítila a přítel říkal, že protivná jsem pořád stejně 😎 Myslíte, že musí být pauza na 2 ivf 3 měsíce nebo tři cykly? Jo a nevíte kam zmizela Vykysalá? Měla jsem s ní první konzultaci a potom už tam nebyla.

inza
21. dub 2010

evita: jo me dr rikala ze pauza ma byt tri mesice 😉

evita
21. dub 2010

tak to je lepší než tři cykly, hrozně mě po stimulaci bolí prsa ☹

inza
21. dub 2010

evita: me stimulka nedelala nic

pet.s
21. dub 2010

Evita ..musí být 3 měsíce, prtože jinak vaječníky by špatně reagovaly nebo možná aby nereagovaly až moc.Vykysalá je an mateřské,pokud si pamatuji, tak snad do září. Teda to tu kolovalo po netu. tak nevím. já ji zažila jen jednou.Já chodím k dr.Langerové

inza mě stimulace dělala jen to, že jsme byla neskutečně nadržená..viděla jsem chlapa na ulici a už běžela fantazie 😀 😀 😀 Ale po stimulaci jsem měla zvětšené vaječníky ještě v těhu.

pet.s
21. dub 2010

tak dnešek mám opravdu výbornej!!!!
3la jsem spát ve 23, vstala jsem ráno v 5.15, v 8.20 jsem zalezla do postele, vstala ve 12.30, 18.15 jsem usnula u čení se synem někde mezi Dánskem a Islandem a probrala se ve 20.00Teda kam tohle povede???!!! 😀

ahojkyy
22. dub 2010

ahojte holky Tak ja som po vcerajsom UZV, je to ok, videla som tam 10 guliciek, co su to - foliky alebo vajicka?? asi hlupa otazka, ale ked som sa pytala Dr. Daněka, ci je to ok, tak povedal,ze ano, ze je to perfektne, reaguje a nech sa dalej "snazim" a pekne picham mal dobru naladu, az som z toho mala hned oki pocit a hned mi aj zacalo viac chutit jest, nejak po tom gonale nic moc chute / nechutenstvo.
Inac vcera som prvykrat pichla aj cetroide, je to trochu zlozitejsie, ale zvladla som to.
Problem som mala pri Gonale, po vpichu a aplikacii lieku som totiz v ampulke nasla cervenu skvrnu, ako by sa tam nasala krv, fakt len taka mala skvrnka, neviem, ci to znehodnoti liek, tak idem volat do Gennetu a dam Vam vediet. Ak by sa to stalo, aby ste zbytocne neplasili. alebo mate niekto s tym skusenost????
dik za kazdu radu. ahojkyy

ahojkyy
22. dub 2010

tak baby, ak sa Vam natiahne krv do naplne Gonalu, nie je to ziadny problem, aplikujte kludne dalej. teda ak je to mala cervena skvrnka.. neviem pri vacsom pripadne mnozstve. Tak mi odpovedali na Gennete

petap1
22. dub 2010

Dobré ranko,

pet.s : aspoň jsi si včera hezky odpočnula...tělosi o to někdy řekne samo a nic s tím nenaděláš 😀

ahojkyy: Tak to jsou super zprávičky. Jen tak dál a za chvilku budeš mít mimi v bříšku. Ty kuličky jsou Folíci..vajíčka by měla být v nich 🙂 Moc díky za info...je dobré to vědět..aspoň pak případně nebudeme plačit 🙂

ahojkyy
22. dub 2010

petap1 - jo jo, som sa zľakla tej krve.. tak mám 10 FOLÍKOV!!!!! :D
Zvyčajne tam sú len 1 - 2 guličky, pri IUI som mala 3.
Ako zistím, že je to ok a sú tam aj vajíčka, až pri OPU?

ahojkyy
22. dub 2010

DESAAAAAAAAAAAAAAAAAAŤ 😀

petap1
22. dub 2010

ahojkyy: Je to super počet..říká se že není dobré když je jich moc...někdo jich má třeba 16..ale to už pak hrozí hyperstymulační sysndr. Já si myslím, že ty jich máš tak akorát 🙂 To jestli tam jsou vajíčka se opravdu zjistí až při OPU dřív ne...ale neboj, budou tam 😀

pet.s
22. dub 2010

ahojky..teeeda ty jsi nosnice..gratuluji.-)))To co máš v sobě jsou folíky a v nich by měly být vajíčka, někdy jsou,ale folíky prázdné. Zjistí se to až po OPU,ale z 10 by sakra mohlo něco být.Že je Daněk roztomilej, když má dobrou náladu. Já ho měla u ET a byl skvělej. 😀 😀 Málem embryijím domlouval,ayb se sakra už chytily 😀

pet.s
22. dub 2010

ahojky já vždy měla jen 2,3 nejvíc 6. Ale na ET byly jen dvě(jednou 3)A koukej 2x se to jedno chytilo. 😀 😀

vveru
22. dub 2010

Pet.s, můžu se zeptat, ptala jsem se už včera, ale nějak jsme to zakecali, myslíš, že můžu zítra zkusit zavolat a optat se na tu genetiku-bude to 14 dní? Co Bára, už je to s ní lepší? A co mimísek?

ivarei
22. dub 2010

Ahoj všem 😀
Vy jste spisovatelky, teď vás nějak nestíhám 😀 . Čekala jsem, že se ohlásí nové těhulky, už se moc těším 😉 .
vanuska: S těmi kontrolami nevím, myslím že kdyby pak při OPU odebrali málo vajíček nebo žádná, těžko bys hledala viníka, házeli by to vzájemně na sebe. Nedivila bych se, kdyby v gennetu chtěli, abys na kontroly jezdila jen k nim.

vveru: Určitě bych tam zavolala, za to nic nedáš. A když budou nepříjemní - no a? Teď s nimi má podobnou zkušenost většina z vás, jak tu tak čtu. Klidně řekni, že ti dr. řekla, že už výsledky budou a že 5.5. má přijít MS a ráda bys stihla stimulaci už v tomhle cyklu, tak jestli by to nemohli urychlit. Jinak ale myslím, že výsledky posílají poštou, alespoň nám přišly poštou. Mně je před stimulkou nedělali, až v průběhu těhotenství a nakonec byly pozitivní, tak mám štěstí, že se mimča ze začátku udržela. A k tomu zvažování, zda jedno embryo nebo dvě - pozitivum dvou je, že se zvyšuje šance na otěhotnění, v případě úspěchu že máš dvě miminka a nemusíš znovu podstupovat stimulaci, znovu rodit, miminka si krásně hrají, netrávíš na mateřské x let... a negativa - větší riziko potratu, větší riziko předčasného porodu, pobíráš na 2 děti jednu mateřskou a pak jeden rodičák, tj. přijdeš asi o 300.000,- oproti tomu, kdybys mimča měla za sebou a investice do dvou dětí najednou jsou prostě větší, většinu výbavičky kupuješ 2x, kdežto kdybys měla děti za sebou, mohly by po sobě dědit.
My váhali opravdu dlouho a jsem ráda, že jsme šli do dvou, ale kdybychom se na tom stoprocentně neshodli, volila bych jedno. Manžel byl jednoznačně pro dvě, maminka, která bydlí pod námi a je ochotná nám pomáhat byla taky pro dvě - to bylo fakt rozhodující. Hrozně jsem se bála, tři pokusy jsou fakt málo a měla jsem strach, že se poprvé nezadaří, po druhé budu na nervy a do třetího pokusu se budu bát jít (jsem extrémní trémista) Nevím, jak dvě mimča zvládnem, ale snad jo - už se nemůžeme dočkat 🙂 . A když mě přepadne splín, že se zvládnout nedají, kouknu do alba k té mamince s trojčátky a je mi hned líp.
Tak ať se rohodnete správně 😉

vveru
22. dub 2010

Ivarei, moc Ti děkuju, hezky jsi to napsala. Zavolat zkusím, ale myslím si, že už s tím asi nehnou aby to vyšlo, ale byla bych moc ráda kdyby se to povedlo na ten začátek května.
Jak Ti je a co mimísci? 😵

nannynka
22. dub 2010

vveru: ja si nechala dat dve a cekame jedno....jak nam rekl embryolog, tak sance na dvojcatka je 25% a kdyz kouknes do diskuse, asi to tak v pomeru vychazi.myslim ze iva to popsala pekne. my budeme tohle dilema asi resit priste. i kdyz doufame, ze gennet nebude treba. Uvidime, po cisari by byla dvojcatka asi velke riziko a zatez na sitou delohu... a rozhodne do Gennetu zavolej, nemas co ztratit a jednu otravenou sestru zvladnes ne ?

ivarei: koukam, taky se Ti to krati....to je fofr co ? Za chvili uz bude UTZ ve 30.tt a pak to fakt leti jako splaseny. U nas to asi bude uz za 2,5 tydne....uvidime co reknou Apolinari ve ctvrtek...opatruj se 😉

vveru
22. dub 2010

nanny, já právě ve skrytu duše doufám, že by to mohlo vyjít na poprvé a když by se tam dalo jen jedno, tak se snižuje pravděpodobnost 😖 Jsem z té genetiky úplně rozhozená, potřebuju aby se to zvládlo. Od té doby co jsme o miminko přišli mi chybí kousek mě a co nejdříve ten kousek potřebuju zaplnit.

ahojkyy
22. dub 2010

dík všetkým. pets - z 1 foliku môže byť len 1 vajíčko, alebo ako je to???

ahojkyy
22. dub 2010

jojky baby. jasne že dve zaviesť. zvýši sa pravdepodobnosť.
ja mám 50 kilo, obe mamky na slovensku tak 1000 km vzdialene teda ziadna pomoc a určite ak to celé vyjde, dám zaviesť dve. radšej dve ako nič 😝

ahojkyy
22. dub 2010

vveru - poznáš to? :
keď svoju prácu nezvláda, nech si hľadá nejakú inú.. je to kruté.. ale je to tak. Sestra tam je na to, aby Ti pomohla.
Hlavne neber tie jej prípadné reakcie osobne, musíš si uvedomiť, že má xy takých telefonátov a jednoducho jej lezie na nervy to, že tam musí dvíhať telefóny, Ty za to nemôžeš. ahojkyy