Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
30. čer 2009

já jich měla 7 🙂

lenkakubickova
30. čer 2009

Moni: já se právě na 13.7. chtěla objednat až na 16:00 nebo 15:00 a vůbec neměli volno 😖 Ale to nevadí, oni to v práci vydrží, co se dá dělat 😀

Anlek: No to víš,byla by to sranda,kdyby se povedlo o víkendu doma,ale to víš,na to se nespoléhám 🙂 A navíc,ikdyby se to náhodou povedlo,tak to přeci 13.7. nemůže poznat ne??? 😕 Aby mi pak nepíchla Agolutin a já třeba byla těhu 😅 Co se týče manžela,tak hrozilo,že je přenašeč CF, páč neměl ani jednu živou spermijku A+B,ale na konec se to vyvrátilo, po 3-měsíčním čekání na genetiku,takže je to v pořádku. A hlavně tak trochu k tomu všemu bylo podezřelé,že jsem 1x potratila a 1x se mimi nevyvíjelo,takže mysleli,že to s tím souvisí,ale vše je O.K. Takže to byla jen náhoda 🙂
To je fajn,že jsi byla s Daňkem spokojená 🙂 Teeda,tak to budu moooc držet palečky,aby OPU byla už v sobotu!!!! 😵 😵 😵

Kačenko cooooo??? 30 vajíček? To je taky možný?? 😲 😅

anlek
30. čer 2009

Lenko, ikdyby se doma o vikendu povedlo a pichli ti agolutin, tak to nevadi. Je to progesteron a jeho pokles zpusobuje MS, naopak progesteron je potrebny k udrzeni tehu. Proto se uziva utrogestan po IUI nebo ET, je jina forma progesteronu. No hlavni je, ze vite, ze prenasec neni. Aspon mate neco jisteho.

Ja si spis preju, abych vydrzela az do pondelka, i dr. rikal, ze by to bylo zbytecne urychlene. Ale myslim, ze tady se na moje prani nehraje. 😀 Jinak ja se vetsinou objednavam uprostred dne, me to nevadi a viz, ze o ranni a odpoledni terminy je boj. 😉

lenkakubickova
30. čer 2009

Anlek,já chodí podle toho,kdy je volno většinou +,- okolo 11:00 a nevadí mi to,z práce jsem tam cca do 30 minut,ale včer to byl děs,že jsem tam čekala 2 hodiny 😝 ...tak to bylo otravný... to jsem ráda,že mi Agolutin nic neudělá 🙂 Noooo,ta Langerová říkala,taky,že by mi klidně mohla už teď Agolutin píchnout,ale je zbytečné něco za každou cenu urychlovat,ža raději počkat,že sliznice ja moc nízká a teprve budu mít o víkendu ovulku 25-26.DC. tak je to asi stejné jako u těch OPU,proč něco zbytečně urychlovat? 🙂 Jsem zvědavá,co vám dají místo Utrogestanu,když se už nedělá ☹ 😕

monivo
30. čer 2009

Už se nedělá? Langerová včera říkala, že ho také pak dostanu. Já tedy teď beru Duphaston na cyklus a nic mi po něm není, po Utrogestanu se mi motala hlava.

dracekmracek
30. čer 2009

Leničko utroš se už zase dělá 😉

lenkakubickova
30. čer 2009

Moni: mně to říkala Kačenka-dracekmracek, že ho už nikde nesehnala,že už se nevyrábí a dávají místo toho nějaký drahý gel,nebo něco jiného, já nevím ☹

monivo
30. čer 2009

Leni, jaké ma manža doporučené vitamíny? Teď jsem si četla tvoje album, my máme spg hodně podobný. - a+b 0%.

anlek
30. čer 2009

Utrougestan mel pry jen vypadek, ale existuje gel crinone, pry se lip vstreba. Pak se da pichat agolutin nejak pravidelne doma (kdyz nekdo nesnazi utrogestan) nebo jeste duphaston, ale ten je pry nejhorsi. Takze ikdyz vypadne jeden lek, tak dr. ti muzou dat jine podobne.

lenkakubickova
30. čer 2009

Mončo: manža bral zinek,vitamín E a selen a teď měl spermogram naprosto ukázkový! 😉 🙂

Anlek,nevím,jestli to je ten gel co říkala Kačka,ale on stál snad okolo 1000,- 😝 a na pár dní 😖 nejsem o tom tolik informovaná,tak se omlouvám,jestli napíšu něco špatně 😅

monivo
30. čer 2009

To ten můj bere taky, ale žádný zlepšení. A konkrétně od které firmy? Teď jsem mu před měsícem nasadila vit E, 400mg denně. Někde jsem četla, že je taky důležité, v jakých denních dávkách to je.

anlek
30. čer 2009

Ja nevim, kolik stoji. Ale je to teda palka. Mela jsem utrogestan.

dracekmracek
30. čer 2009

jojo je to crinone,já brala utroš až do minulého týdne a scháněla jsem ho tady od holek,teď mi zbyl tak kdyžtak mám 😉

lenkakubickova
30. čer 2009

mončo,nevím teď od koho bylo Éčko, to se bralo jen ob den a selen a zinek měl od Walmarku zabralo to, jo a ještě k tomu jedl od walmarku Hořčík. A to bral každý den, po dobu 3 měsíců, prý se spermijky obnovují každé 3 měsíce.

Anlek: tady jsem něco našla,ale nevím,na jak dlouho ta dávka stačí ☹ http://www.lekarna.cz/crinone-8-6x1-125gm-posev...

lenkakubickova
30. čer 2009

tak ten gel ja na 6 dní za cca 700,- 😝 😝 😝

dracekmracek
30. čer 2009

a co bucka?ta už rodila ne? 😕

dracekmracek
30. čer 2009

jéééé tak už to čtu to je nádhera 😵

miluse
30. čer 2009

Téééda, vy jste ukecaný.

Moni, tak to mě mrzí, že ti to nedali už včera, mě se teďky skoro při každé návštěvě ptali jestli nechci žádanku na předoperační 😀, tak jsem vždycky říkala, že už mám a dokonce jsem jim tam tu zprávu nechala ten 2.DC kdy jsme si byly pro léky a Daněk na mě v sobotu, zda mám předoperační hotový, tak jsem mu musela v kartě ukázat, že už tam dávno jsou 😅

Anlek, tak to jsem taky ráda, že jsem ty příznaky neměla sama. Minulý měsíc před IUI jsem normálně v noci přemýšlela jestli nepůjde zvracet. Tak jsem zvědavá na dnešní noc.

Anlek, tak to máš taky hezkou úrodičku 😉

A už se fakt těším na ČT, břicho mám jak balon a při větším pohybu mě docela píchá na vaječníkách, tak si oddychnu, až vajucha budou venku 🙂

anlek
30. čer 2009

Miluse ale jen na par dnu. :D Pak ti vrati embryjka a budes se o ne hezky starat. 😉

V kolik tam jdes ve ctvrtek? Ja jdu na ultrazvuk 12.30.

miluse
30. čer 2009

Anlek, máme tam být ráno na půl 8, tak nevím kolik nás tam bude a jak budou na sále rychlí a tak.

No to jo, ale to pak bude takový inčí 🙂, to tam budou max. 2 a ne 11 nebo kolik jich tam mmt. mám

Holky, kdo má za sebou už OPU, jak to při ní chodí? 😕

lenkakubickova
1. črc 2009

Ahoj holky 🙂 Mám tu honičku v práci,tak už se moooooc těším na víkend a ještě k tomu navíc Po volno,jupíííí 😵 😵

Miluse: tyyyyyjo,to letí,viď? Už se těšíš na čtvrtek,viď? 🙂 To jsem ani netušila,.že při stimulce jsou ty vaječníky takhle cítit 😅 ...juuu a za chviličku budeš mít v bříšku embryjkaaaaaa!!! A využijete tu prodlouženou kultivaci zdarma?

Anlek,to jsem zvědavá,jak dopadneš ve Čt na utz 🙂

barrca
1. črc 2009

Milu: ráno přijdeš, odedou tě na pokoj a manžela na odběr spermatu. Ty se převlíkneš do noční košile a pak za tebou přijde dr. z anastezie a bude se vyptávat kvůli anestezii ... pak si tě sestřička odvede na sál (až budeš na řadě), tam hupneš na klasické gyndařské křeslo, mrkneš rychle na doktora ... anesteziložka ti píchne pigáro a za deset minut si zpět na pokoji a pomalu se probíráš s manžetou na ruce (kvůli měření tlaku po opu) - probereš se relativěn brzy po anestezii a pak za tebou příjde doktor, který dělal opu, řekne ti základní info (také ti později předá zprácu, abys věděla, co máš brát za léky apod.) a pak ještě musí přijít embryolog, který ti poví, kolik bylo vajíček, která se zdají použitelná, jaký byl spermiogram, zda doporučuji ICSI apod. - zde máš možnost příp. diskutovat prodlouženou kultivaci apod. ... jinak manžel s tebou může celou dobu být na pokoji. Pak tě chodí pořád někdo kontrolovat a cca mezi 11 -12h. tě pustí domů (v doprovodu další osoby) - pak ti doporučuji celý den odpočívat a ležet ... každý to snáší různě, ale já měla k večeru trošku omdlévací stavy, když jsem vstala např. na záchod. Ale není to nic hrozného. Tak dva dny budeš mít to břicho a spodek podrážděný, ale rychle se budeš zotavovat, tak žádné stresy 😉 😉 Moc moc držím palce!!! Kdybys potřebovala doplnění, dej vědět 😵

monivo
1. črc 2009

Ahoj holky,

Milu, držím na zítra palce. Ty sis byla pro léky 2DC? Mě Langerová řekla, že si pro ně mám přijít 1DC, 2DC se začíná píchat.

Včera jsem tedy nakonec do Gennetu vyrazila pro ten papír na předoperační. Nakonec jsem se radši rozjela i k praktický, abych si zjistila, jestli nemá dovolenou. Měla jsem štěstí, že ordinovala do 18.30, takže mi rovnou udělala EKG a dnes ráno jsem byla na odběrech. Takže jsem to zvládla opravdu rychle. Příští týden si jdu pro výsledky a zprávu. Tak jsem si oddychla, že to mám vyřízené 🙂 Akorát už třetí den jsem u doktora a příští týden to samé, úterý, středa i čtvrtek 🙂

barrca
1. črc 2009

jo a milu, když budeš chtít neschopenku, tak si oní také řekni (při odchodu po opu) ...

Monivo, léky se vydávají buď 1DC či 2DC, to záleží, jak stíháš a jak se domluvíš se sestřičkami - pícháš pak od 2DC - mě se třeba nechtělo 1DC odpoledne nikam letět, tak jsme tam šla v klidu ráno 2DC 😉

barrca
1. črc 2009

jo a fajn, že máš to předoperační už vyřízené, hlavně žádné stresy 😉 🙂

finelka
1. črc 2009

ahojte kocky 🙂

ospravedlnujem sa, ze som sem tak vtrhla, ale chcem sa opytat, ci nahodou neabsolvujete niektora tu v Gennet IVF s PGD. My sa na to chystame tu na Slovensku, len PGD take ako potrebujeme my (na zistenie cystickej fibrozy), sa robi len v CR, predbezne sme dohodnuti v Brne, ale docitala som sa, ze v Gennet pouzivaju nejaku inu metodu - nepriamu???

dakujem

dracekmracek
1. črc 2009

Milu tak moc držím palce aby se ti to obešlo bez komplikací,což určitě ano 😉

miluse
1. črc 2009

Ahojky Holky,

díky, vy jste tak hodný.

Zítra to nějak zvládneme, musíme, že jo 😉

Baru díky za info, hnedky jsem tak nějak klidnější, když to vím dopředu jak to bude probíhat.

Leni, PK uvidíme, páč jsem se na to zapomněla blbec zeptat a nevím jestli to platí tak, že k PK mělo dojít v červnu anebo tak že jsi začala ten IVF cyklus v červnu, no zítra budeme chytřejší, ale každopádně do PK jdeme, pokud ji embryolog schválí.

Monivo, jj, byly jsme si pro ně 2 DC, páč 1 DC byl pátek a to jsme tam do 15 hodin nestíhali dojet, neb pátky máme oba s manžou v práci trochu hektičtější 😒 , tak jsme tam byly v sobotu dopoledne a od večera jsme začali píchat.

Jinak po pregnylu mi bylo tentokrát dobře, nic jsem necítila jako minulý měsíc. Tak jsem ráda.

barrca
1. črc 2009

Milu uvidíš, že to bude úplně v pohodě 😉)

lenkakubickova
2. črc 2009

Ahoj holky 🙂 Zatím frmol v práci trvá,tak jen nakukuju,jestli jsou nějaké novoty 🙂

Milu: vím,že už tu nejsi,ale držíííííííííím mooooooooc palečkyyyyyyyyyyyy!!!!! Dej nám pak vědět,jk jsi OPU zvládala a tvoje pocity a kdy jdete na transfer 🙂

Anlek: tobě moooc držím palečky na utz!! 😉 🙂 Dej pak vědět,jak jsi dopadla 🙂

Moni: A jak to vypadá s tebou? Kdy dorazí MS,aby jsi začala stimulovat?