Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
22. črc 2009

Myyysko, to jsou docela dobre zpravy, ze primarka ti dava jeste sanci. Drzim palecky na patek, at dopadne vse dobre.

Leni, teda ty telefonaty do Gennetu jsou fakt k zlosti. 😠 To jsi se mohla ptat nas tady a treba by ses dozvedela vic. Ikdyz ja o prujmu nic nevim (jedine, co me napada, jestli neni zpusobeny tim, ze vic pijes - aspon me se to uz parkrat stalo). A ze ta stimulace neni nic hrozneho, ale clovek dokud nevyzkousi na vlastni kuzi, tak neveri. 😀 Muzu te poprosit o nejake informace v patek SMS? 😅 Budu zvedavka, jak na tebe, tak na Mysku.

anlek
22. črc 2009

Jeden uz za necelou hodinu. 😵

monivo
22. črc 2009

Ahoj holky,

Leni, jsi statečná. Píchání do bříška se neboj, řekla bych, že je to snažší než do stehna, přeci jen je tam kůže měkčí a lépe se jehla zasouvá. Nebo aspoň já to tak mám.

Myskaa, to je fajn, že primářka tomu ještě nechává otevřené dveře, není tedy tím nic ztraceno. Držím palečky.

Anlek, je dobře, že hyperstimulák je jen mírný. Užij si tedy cestu do Německa a šetři se tam 🙂

Dneska to počasí asi bude síla. Už teď je mi doma vedro. Stačí něco trochu dělat a je mi vedro. A do toho to moje tvrdý břicho mi moc nepřidává. Už mě nebaví jenom ležet. Ale břicho mám citlivý pořád. Včera tam po 15hod mi začaly pěkný křeče. Vůbec nevim z čeho. Podle rady dr. jsem si koupila Espumisan a mám pocit, že účinkoval úplně opačně, takže jsem si ho dnes už radši nevzala. Dneska křeče už nemám. Včera jsem taky byla na krvi, na statim, tak jsem si myslela, jestli dr. nezavolá výsledky. Mělo by se tím definitivně potvrdit či vyvrátit, zda bude zítra či v pátek ET. Zatím ale nikdo nevolal. Prý volají až těsně před ET, což je takový nešikovný. Já jsem doma, ale manžu pak budu muset zburcovat a tahat z práce.

Holky, nevíte, jaký by měl být režím po ET? My máme totiž příští týden dovolenou. jedeme jen k manžovým rodičům, ale stejně jsme chtěli dělat nějaké výlety apod. Zas to ale nechci přehánět, abych nevypadala jako hypochondr.

dracekmracek
22. črc 2009

Moni já se chovala normálně,jen občas polehávala ale už třetí den jsem uklízela.Není to o ležení,jen netahej těžké věci,nesmíš do sauny a do posilovny 🙂

monivo
22. črc 2009

Jo a Leni k těm sestřičkám. Mám pocit, že jsou tam dvě nové. Jedna dlouhovlasá blondýnka a druhá má takové krepaté mikádo (trochu ňouma 😅 ) a tahle seděla včera dole na recepci. A když jsem se jí zeptala, zda přístroj na placení poplatku vrací, tak řekla "Jejda" a raději mi rozměnila 🙂

monivo
22. črc 2009

Katuš, díky. No, saunu ani posilovnu neplánuji 🙂 A když čtu Anlek, tak delší cesta autem asi taky nevadí. Doufám, že bude pěkně a budu moci ležet na lehátku pod slunečníkem a číst si 😉

monivo
22. črc 2009

Katuš, a i po ET jsi dodržovala pitný režim, abys předešla OHSS?

dracekmracek
22. črc 2009

moni já po ET druhý den běžela na vlak,a jela si 2 hodiny,a vyšlo to 🙂 pila jsem asi jako normálně,myslím,spíš jsem nedělala nic těžkého....

anlek
22. črc 2009

Moni, me rekli pri ET, ze miminko nevylezim, ze klidne hned ten den muzeme jit na prochazku, coz jsme take udelali. A az do toho 6. dne po ET jsem byla v pohode a chodila ven vesele a delala vse, co jsem chtela a potrebovala. Pak mi zacalo byt hur a vzdy jsem cast dne prolezela. Takze bych delala veci, na ktere se citis. 😉 Myslim, ze telicko si rekne. A jinak na ty vysledky krve bych si zavolala, at ti reknou, jestli nejsou moc spatne, ze by ET nebylo ... To je prece normalni, ze to chces vedet a musis trochu planovat. 😠 Ale ja myslim, ze to bude dobre. 😉

anlek
22. črc 2009

Moni, me auto nikdy nic nedelalo ... Naopak, jezdim rada. A ted si tam moje bricho vylozene libuje .... sedacku mam trochu polozenou, takze bricho se muze vyvalovat. Proto v cestovani autem nevidim zadne potize. Asi bych rikala neco jineho, kdybych nerada cestovala nebo to nebylo pohodlne.

monivo
22. črc 2009

Anlek, taky ráda jezdím autem a když si hodně dupnu, tak snad manža nebude jezdit jak prase 🙂 Tak jsem si tam volala, tak jsou jen výsledky biochemie, ale hcg ještě ne, takže mám zavolat po 13hod.

Měla jsem za to, že hcg je jen v případě, když jsem těhotná, ne? 😅

lenkakubickova
22. črc 2009

Anlek: to mi říkal i manžel,že to může být z pití,protože já denně vypiju minimálně 4 litry 😅 😅 No tak to je skvělý,že už razíte!!! Užijte si to tam! 😉 😵

Mončo: jooo tak ta "ňouma" mi to určitě zvedla 😀 😀 Ale co,hlavně,že je už vše O.K. 🙂 Taky si myslím,že třeba do toho břicha to nebude tak děsivý 😅 I v papírech psali, že ležením miminku nikdo nepomůže,že stačí 2 dny odpočívat a pak se chovat normálně 🙂 A jak píše Anlek,zavoala bych si taky o výsledky, už jen pro tvůj klid 😉

Kačenko: ahooooj 😵 😵 😵

lenkakubickova
22. črc 2009

Mončo a biovchemie je O.K.? Neřekli ti?

anlek
22. črc 2009

Moni, kdybys mela hcg, tak ho muzes mit prece jen z pregnylu. 😅 To je slipka, ktera ti to rikala. 😀 Dulezity je, ze ta biochemie je dobra.

barrca
22. črc 2009

Anlek, tak to jsou dobré zprávy 😵

Mysko, praci neres, sef si poradi ... hlavne se snaz nejak rozptylit, at na to porad nemyslis a jak psala Lenca, treba se jeste stane zazrak ... vsechny se jednou dockame 😉

Leni, si šikulka, to jsem ráda, že už to jde lépe.

Ježiš holky mě se nechce vůbec pracovat a to mám té práce tolik ☹

monivo
22. črc 2009

No ona mi neřekla nic, jen že biochemie je 😀 A to hcg mě vyvedlo z míry, že jsem se na nic víc neptala. A přitom jsem jí jasně řekla, že bude asi zítra ET, tudíž logicky nejsem těhotná. No, přisuzuji to tomu vedro, jsou zmatené 😀

barrca
22. črc 2009

To je fakt teda radost s tema sestrickama ... uz se na ne zase tesim az se s nima budu v srpnu dohadovat 😅

lenkakubickova
22. črc 2009

to je fakt děs ty sestřičky!!!! 😠

Mončo: podle mě to HCG bude jen díky Pregnylu,ale nechápu proč ti ho vůbec dělali 😕 😅 To je fakt mazec 😀 A bude ti někdo volat,jak je to s tím ET?

Raduš: já to mám v práci to samé...práce nad hlavu a nechce se miiiiii dělat ☹ 😝

barrca
22. črc 2009

Nojo Leni, co naděláš ... musíme makat ... pak nestíhám číst a reaguju ještě na staré komentáře a než to dočtu najednou je poledne 😨

monivo
22. črc 2009

Leni, barrco, aspoň vám to v práci rychle utíká 🙂 Já bych do práce docela šla, dnes je mi už dobře. A zítra se moje dvě kolegyně loučí před mateřskou. Zajišťovala jsem pro ně dárky, pěkné věcičky na mimi, a nebudu u toho ☹ Původně se o ET mluvilo v pátek, tak jsem se chtěla zúčastnit, ale ET mi posunuli.

Leni, dr. říkala, že mi zavolá, jestli ET bude. A sester jsem se ptala, kdy dají vědět a ony říkaly, že kdyby bylo ET cca ve 12hod, tak mi zavolají ten den dopoledne. Takže pořád nic nevím.

lenkakubickova
22. črc 2009

Mončo: to je hrozný tohle čekání ☹ ...manžel je občas úplně hotovej,když se mě na něco ptá, ohledně plánování výlet a já mu vysvětluju,že vlastně nic nemůžu vědět do předu, tak skoro nechápe...pořád se ptá,kdy bude OPU a kdy ET a nedokáže pochopit,jaktože to nevím přesně 😀 😀 ...chlap,no 😉 😅 ....takže,až budem takhle čekat na to,kdy bude ET, tak ho odvezou 😀 😀 Držím pacle,ať v Pá jdeš na ET!!!!! Á piješ hodně? Lepší se to aspoň trošinku?

myskaaaa
22. črc 2009

Moni držím palce ať se Ti ozvou, člověk je jak na trní,co?
Leni měla jsem k primarce jít v 8.30,ale řekla mi at se domluvim se setrickama a tak jsem domluvena,že v 8 se necham nabrat tu krev a jakmile bude hcg tak pujdu k primarce pro ortel...holky jste hodny že mě tak utěšujete, ale já tomu že by se ještě hcg zvedlo nevěřím. Primařka taky říkala že se to může stát, ale já tomu nevěřím proto,že jsem měla těhu příznaky jako blázen a najednou všechno odeznělo...jen mě pořád stejně bolí prsa a taky se podle mě neví, jestli když jsem měla min pondělí hcg266,jestli to nevystoupalo třeba k tisícovce a teď už to jen klesa,proto je hodnota 401...ale to je stejne fuk, byla bych proste ráda kdyby to odeznělo samo a nemusela bych na operaci,mám úplně paniku z nemocnice-operace...a pak budeme muset nějakou dlouhou dobu čekat než se zase pustíme do snažení ať už IVF nebo přiroz.
Barco díky, šéf už to nějak vydejcha a díky za rady všem, je lepší mlžit...
Anlek to je skvělé že můžete jet a vše je OK, jen si to užívejte...

monivo
22. črc 2009

Leni, já to mám s manžou taky tak. Pořád se mě na něco ptá. Kdyby si radši někde o tom něco přečetl. Včera jsem se trochu chytli, protože jsme mu řekla, ať počítá i s variantou, že se může stát, že budu na neschopence. Tak nechápal. Že těhotný přeci chodí normálně do práce. Už tenhle týden mu vadí, že jsem doma. Má pocit, že jsem líná a že to přeháním. No škoda mluvit.

Jinak už je mi celkem OK. Ale to břicho mám citlivý pořád. Stále se snažím hodně pít, ale už mi nechutná nic. snažím se střídat šťávu, ředím si džusy, čistou vodu už nemůžu. A nemohu dělat nic náročnějšího. Jen včera, když jsem se ráno chystala do gennetu to bylo náročný. Jak to zvládáš ty, s pitím 4litrů?! 😕

zdepros
22. črc 2009

Ahoj Anlek, tak to je skvělá zpráva 🙂 , tak se hlavně opatrujte ať vše jde jak má

lenkakubickova
22. črc 2009

Mončo: to mě mrzí s manžou ☹ ..tak to ten můj je naštěstí v pohodě,pořád o tom někde něco čte,jen je trohu "nechápavý" v tom,že se při takovémhle "vyrábění miminek" nedá ani přesně říct,kdy půjdu na OPU a ET, že záleží na utz...to je jak dubová hlava 😅 Jen buď doma a kašli na to, co ti manža povídá, musí to pochopit 😉 🙂
Ani nevím, v práci si naředím do 1 1/2 láhve džus s vodou a to tu vypiju 2x,to jsou hned 3 litry a doma tak nějak vypiju 4-5 třetinkových skelniček se šťavou. Prostě se bojím,tak se prolejvám 😝 😀 Taky už mi to nějak moc nechutná,ale co se dá dělat 😖

lenkakubickova
22. črc 2009

Myško: tak moc držím palce a dej nám zítra vědět. Kdyby jsi mě tam zahlédla, tak se ke mně klidně přihlaš 😉 🙂

myskaaaa
22. črc 2009

Leni urcite se přihlásím kdybych tě zahlédla....já si tady musim taky nejak zmenit fotku,to moje oko není moc vypovídající... 😀
Holky a jak to máte při stimulaci s náladama-změnama a přecitlivělostí nebo nějaky nervíky a depky? Toho ja se bala před IVF skoro nejvíc, protože Clostilbegyt mě tenkrát dal v tomhle směru zabrat...

lenkakubickova
22. črc 2009

Myško: no právě,že bych tě asi podle oka nepoznám 😉 😀 😀 Jinak já stimuluju Fostimonem a vůbec nic na sobě nepozoruju,ani nemám zatím citlivé břicho,ani nálady,nic...takže jsem spokojená 🙂

monivo
22. črc 2009

Myško, stimulka byla úplně v pohodě, žádné nálady, bolesti ani nervozita. Až po OPU nic moc. Byla jsem venku, něco málo nakoupit a pak sem si vařila oběd. Vůbec mi nedělá dobře déle stát a něco dělat a ještě do toho teplo. Dělá se mi šoufl a jsem udýchaná.

monivo
22. črc 2009

Tak jsem si volala pro výsledky. Biochemie je OK, ale ještě nějaké jiné hodnoty jsou tam zvýšené, myslím, že mluvila o leukocytech a ještě o něčem, nerozumím tomu. Dá vzkaz dr., tak se mi snad ozve.