Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
7. led 2010

no to jo 🙂 určiutě všechny brzy poznáte jaké to je.Když gennet pomohl i nám 🙂 ani se mi odtamtud nechce a moc se tam těším 🙂 když jsem obdivovala na nástěnkách miminka 😅 a jak to uteklo,už jsou to dva roky

berounanda
7. led 2010

😵 Moc vás všechny, po dlouuuhé době, zdravím 😵

Koečně máme všechyn testy úspěšně za sebou.
Vlastně jsme zjistily, že až na ty žížalky, jsme absolutně zdraví, mladý a prý i nadějný páreček 😀
23.1. jdeme na druhou konzultaci k prim. Brandejský, která rozhodne co a jak dál.

Už se těšíme😀 ...jeden čas jsem byla jak posedlá

😕 ..no ještě že je to za mnou. Bylo to tím, že jsem byla doma - přišla jsem o práci pro snižování nákladů, takže moje pozice se prostě škrtla (potěšilo mě, když mi včera volali, jestli bych se nevrátila 😀 ).
Už i můj drahý manžílek říkal, že to s tim povídáním o mimi maličko přeháním..pak jsem si našla práci, docela stresující, a manžílek si postěžoval, že snad už ani o mimi nestojim, že o něm pomalu nepromluvim 😀 - pak si vyberte 😀 😀

Jen když chodíme na ty vyšetření, pořád si musím vymýšlet, že jdu na očkování .. preventivní vyšetření ... si už musí myslet, že jsem nesmrtelná teta 😀 . Ale znáte to, někomu se svěřim a poletim, a já mám někdyy takovou chuť se svěřit, musim se držet zuby nechty, abych se nepodřekla, když kolegyňky mluví o dětičkách 😕 ..dokonce jsem už slyšela, že jsem prý kariéristka co děti nechce..to mě vážně pobavilo. 😖

Holčiny, tak já zas někdy písnu... mějte se všechny moc moc fajn a ...

do Nového Roku jen to Nej!!! Ať se všem snažilkám vyplní i ten nejtajnější sen 🙂

nathali
7. led 2010

berounanda ahojky ja to mam v praci rovnake musim sa drzat,jazyk za zuby inak by ma hned vyhodili a ked nam otehotnela kolegina tak sefka len chodila okolo nas ze ci sa nahodudou niektora nechystame byt tehu tak som odkyvala ze nie ale pravda je ina

nannynka
7. led 2010

berounanda, nathali: Ahoj holky, tak tu situaci v praci nezavidim. Nevim jak bych v tom vsem jeste zvladala lhat...Moc vam drzim palecky, holt kazdej nema osviceneho sefa a zamestnavatele (chodila jsem k lekari jak jsem potrebovala a ted nejsem na neschopence, ale 4 dny v tydnu pracuji z domova a jeden jezdim do prace). Opatrujte se.

dracekmracek
7. led 2010

Holky mě vyhodili po operaci,bylo to těžký,zamítli mi kvůli tomu mateřskou.Ale čert to vem...v dnešní době se to hold děje.

evikevik
8. led 2010

ahojky, od ledna 2009 zkoušíme mimi, ale zatím se nezadařilo...moje gynekoložka mi říkala, že pokud se nezadaří že mi vypíše papír, nebo žádanku, no prostě něco a pošle mě do Gennetu at se tam objednám..můžu si tam zavolat už ted a objednat se i když nemám tu žádanku? že by mi jí doktorka pak dopsala potom..jak jsou dlouhé objednávací termíny?

aajina
8. led 2010

Ahojky tak 26 jedu do Gennetu, objednávací lhůty teda super.Ještě jsem si mohla říct který den chci 🙂 TAk jsem zvědavá co se tam za ty dva roky změnilo.

Eviku můžeš tam jít i bez žádanky 😉 A objednávala jsem se hned 4.ledna a termín mám 26.ledna.Nevím teda jak je to s úplně novýma pacientkama snad stejný.

S prací je to holky těžký ☹ já měla štěstí že v práci mě v tom podporovali a uvolnovali mě v poho, jen jim vysvětlovat že budu potřeboval volno cca ten a ten den a nechápali že nevím přesně že se to řídí UTZ.

Tak všm hodně štěstíčka a brzy ať se všechny miminek dočkáte 🙂

evak99
8. led 2010

eviku, objednej se co nejdřív, my tenkrát čekali 2 měsíce na první termín...ale pak už to šlo jak na drátkách 😉

hodně štěstí všem 🙂

evak99
8. led 2010

eviku, a klidně bez žádanky..jestli ti ji pak dr. vypíše, tak je to ok. jinak můžeš i bez. a dobrý je, když s tebou hned napoprvé půjde partner. Jednak mu můžou rovnou udělat spermiogram a za druhý je lepší, když to poslouchají oba, protože informací je hodně 🙂

evikevik
8. led 2010

díky za odpovědi...no já se tam nejdřív skočím objednat a pak až na to objednání zajdu s přítelem...raději se objednávám osobně, než telefonicky..jsou v tom Gennetu každý den a dokolika? nebo mají nějakej den zavříno?

evak99
8. led 2010

klidně tam můžeš zavolat eviku. v neděli tam určo nejsou a jestli objednávají i v sobotu nevím, ale myslím, že jo, není důvod proč ne, když tam stejně jsou. mrkni na jejich stránky. tuším, že jsou tam každý den do 18h.

evikevik
8. led 2010

jo jo jasně kouknu.gratuluji ti k tomu , že čekáš mimčo...za jak dlouho ty jsi otěhotněla? taky bych ráda tento rok. 🙂

evak99
8. led 2010

evi, tři roky snažení 😒 a z toho cca rok v gennetu. nějak jsme to nehnali, ale když budete chtít, tak to určitě půjde v gennetu rychleji. manžel měl pomalé spermie, takže nám řekli, že přirozeně nemáme šanci otěhotnět! máme za sebou dvě neúspěšné iui, v květnu ivf, kdy jsem otěhotněla, ale potratila a pak, když jsme měli jít na ket, tak jsem otěhotněla přirozeně 🙂 cvičli jsme mojžíšku, chodili na akupuntkuru, brali vitamíny a dělali spoustu věcí okolo...takže těžko říct, co nám nakonec pomohlo. ale jsem moc ráda, že se zadařilo. chce to jen vytvrvat a neklesat na mysli, i když někdy přijdou moc těžký chvíle. 😉 držím pěsti

snow.angell
8. led 2010

ahojky holky, chci se zeptat jety v gennetu pomohou s anovulací? a jak se u ní postupuje?děkujiii

nannynka
8. led 2010

snow.angell: U me nejdrive nasadili Clostylbegyt a prvni cyklus zkoumali jestli se vajíčko udělá a dostatečně kvalitní. Povedlo se a měli jsme domácí zkušební...Díky manželovým problémům a dobré reakci na clostik jsme šli na IUI. Tam to dopadlo, ale spatne skoncilo. Pak jsme se o to pokouseli takto jeste nekolikrat a pak doporucili IVF.

snow.angell
8. led 2010

nannynka:
mě dneska dělal dokyn utz a vypadá to že mám moc malé folíky a myslí se že mám anovulaci tak nevím co dál

nannynka
8. led 2010

snow.angell: myslim, ze slusny gyndr by se mel pokusit pomoci, ale pokud to nijak neresi, tak bych se normalne objednala na konzultaci do Gennetu.

anlek
8. led 2010

Snow, pokud je problem s anovulaci, tak nekteri gyndr. to zkousi resit sami (a urcite rada z nich je uspesnych), nekteri rovnou posilaji do CARu. At leci odbornici. Tezko rict, co je lepsi. Pokud mas pocit, ze gyndr. je odborne schopny, klidne bych u nej zustala (pokud on chce sam lecit).

nathali
8. led 2010

ahoj holky
aj mne par krat povedal doky ze som ovu nemala a ja si nemozem ani ovu test spravit ked mi ms skoro nechodi alebo len po vyvolavacke a dal mi len hormony-proveru myslite ze ta provera pomoze????

nannynka
9. led 2010

nathali: jestli si pamatuju dobre, tak provera name vliv na vajicka, ale jen na sliznici. Nesmi se pri jejim uzivani otehotnet. Me to tenkrat vysvetlilli, ze tim donuti lepe rust sliznici a tim se i odlucovat pri menses. Ale se zranim vajicek to nic spolecneho nema....Ale mozna se pletu, uz je to dlouho. Ale menses to srovnalo na vicemene pravidelne a pak se prislo na to, ze vetsina cyklu je anovulacni. Takze jsme supajdili do Gennetu, protoze byl problem i u manzela. Tak to gyndr nechal resit komplexne, jinak by to zkusil sam.

nathali
9. led 2010

nannynka mne doky vravel ze sa otehotnet moze no tak teraz neviem

kristiula
9. led 2010

Ahoj holky, vsechno nej da noveho roku.........,
nathali: pri PROVERE otehotnet nejde, myslim si ze i v pribalovem letacku to je napsano, mne proveru vypsal doktor kdy jsem brala clostil, a pak aby po ovu prisla menzes jsem brala prave Proveru.

Holky chtela jsem se zeptat, jestli se da ric nebo da se udelat kdyz jdes na IVF ze nechces dvojcata,nebo zakonite pri IVF jsou dvojcata?
Dekuji, pa pa

dracekmracek
9. led 2010

krist můžeš si říct kolik chceš vajíček,zákonitě to dvojčata nejsou,ale i jedno vajíčko se ti může rozdělit.S dvěmi je větší šance na otěhu...

nathali
9. led 2010

takze nase snazenie je uplne zbytocne???ved mi vravel ze keby som oteh.tak to nebude ziadny problem len naposledy som nemala ovulku no uz par krat som ju nemala

emmm
9. led 2010

Ahoj holky 🙂 chvilinku jsem sem za vámi chodila v listopadu, to nás čekalo 1.IVF ale pak nějak nebyla nálada, tak jsem se odmlčela... můžu teď zase k vám? snad už jsme se oklepali a těšíme se na druhé kolo, v březnu. Tak snad to uteče...

Koukala jsem, že je nás tu víc snažilek, v tom listopadu jsem tu byla asi jediná 😅 tak všem snažilkám hooodně štěstí a těhulkám spokojené těhu a zdravá, veselá miminka 🙂

nannynka
9. led 2010

Nathali: nepisou v tom pribalaku neco o tom, ze se to nesmi brat v tehotenstvi ? U me uz je to opravdu dlouho, tak se prosim neplas, treba je to jen moje spatna pamet. Nerada bych Ti zpusobila neopravnene nejake trauma 😉.

Kristiula: muzes si rict, kolik embryi budes chtit transferovat. Me dali dve a uchytilo se jedno. Ptala jsem se i na to, pokud by se v budoucnu chytla dve, tak jestli se s tim da neco delat a gyndr mi rekla, ze je mozne provest redukci na jedno a ze to pro to druhe neni nebezpecne - ptala jsem se pro pripadne porizovani eventuelniho dalsiho ditete. Ale jak psala dracek, i jedno embryo se muze nakonec rozdelit na jednovajecna dvojcatka.

snow.angell
9. led 2010

holky cci se zeptat jestly je primářka v pohodě nebo jestly se s ní dá jednat nebo mluvit

nannynka
10. led 2010

snow.angell: ahoj, ja sice chodila k dr.Vykysale, ale u pani primarky jsem se taky dvakrat ocitla. Prisla mi uplne v pohode, ochotne mi vse vysvetlila (ale musis se zeptat, ale to asi u kazdeho, protoze tise pocitaji ze mame nacteno 😉), poradila a vubec bylo vsechno v pohode. Rozhodne myslim, ze po odborne strance patri mezi nejlepsi v CR.

hypo
10. led 2010

ahojky holky, tak jsme zpet z porodnice, v albu mam fotky i popis porodu.... doma sice nestihacka ale jsem rada ze jsme doma
za chvilku prijdou tchanovci tak jdu jeste poklidit a obleci princeznicku 🙂
zatim paaaa

maxinka
10. led 2010

Ahoj vsem, muzu se pridat do Vasi diskuze? Take navstevuji Gennet a diky tomu mame z 2.IVF chlapecka.Chtela jsem se zeptat, jestli se nektere z vas podarilo v Gennetu diky dalsimu IVF znovu otehotnet,pripadne kolik pokusu jste musely absolvovat. Chceme malemu poridit sourozence,tak by me zajimaly vase zkusenosti.Diky moc.