Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

kopa
27. led 2010

Ahoj holky,
omlouvám se,že vám sem lezu 😅
Chtěla sjem se zeptat,zda do gennetu potřebuji doporučenku od gynekoložky??Nebo tam mohu zavolat a veškerou péči si tam zaplatit.
V roce 2008 jsem byla těhotná a měla doporučenku od gyndařky na genetiku(páč máme v rodině nějaké vrozené vady)jenže už jsem tam nedošla měla jsem missed abort.Tenkrát když tam přítel volala,tak říkali,že se můžeme tam objednat.
Ted se snažíme cca 5 měsíc,jistě chápu že to není zas tak dlouho,ale je to na palici 😅 🙄
Díky za odpověd.

nelynka
27. led 2010

ahoj kopa, do gennetu se klidne muzes objednat sama.
my jsme se taky objednavali sami akurat jsem rekli kdyz se nas ptali, jestli mame doporuceni, ze mame jenom ustni od pana doktora, co manzela operoval..
takze klido zvedni telefon a objednej se 😉

kopa
27. led 2010

Ahoj Nelynko,
děkuji ti za odpověd 😵
Já právě přemyšlím,že když se do jara nepovede,že se tam objednám.Vím že tam mají docela čekací lhůty.

natalie77
27. led 2010

Kopa, určitě tam zavolej...
Nejde o to, jak dlouho to trvá, ale udělají Ti hormonální profil nebo Ti třeba jen budou sledovat folikuly píchat Pregnyl, aby se to pojistilo.
Gennet neznamená hned ivf, ale rešení problému, mnohdy to pomůže i psychicky, že se něco děje, jako moje kamarádka.....ne a ne přijít do jiné stavu a když se tam objednala, tak tam dorazila po měsíci už těhu
🙂
Držím pěsti, zrovna za hoďku tam letíííím.

petap1
27. led 2010

Ahojte,

ivarei: díky, díky...málem jsem bouchla šampáňo 🙂

pet.s : já bych si taky nechala zavést dvě. Přeci jen je to větší šance, ale jak říkají holky, poraď se s Dr. na sále a uvidíš, že se pak rozhodneš správně 🙂

Natalie: tak držím palce ať se u Dr. něco dozvíte 🙂

Já si dnes píchla první pigárko. Proběhlo to vcelku v pohodě.Jen se mi nedařilo natáhnout všechnu tekutinu z té lahvičky...páč jak je pod tlakem, tak se to pořád ze stříkačky vracelo do lahvičky ☹ ale pak jsem na to vyzrála a povedlo se 😀 už se začínám bát pondělka, aby se něco dělo, aby šel vidět aspoň jeden dominantní folík...no to už teď bude asi pořád, což..pořád nějaké obavy až do doby, kdy bude v kočárku mimi 🙂

nelynka
27. led 2010

kopa maj dlouhý čekačky to je pravda ale jak píše natalie, neznamená to hned umělí, ale pomáhá to i psychicky..
já jsem se taky hroutila, že jsme nemohli za púl roku otěhotnět a ještě víc když byl manžel na operaci a řekli nám že by jsme měli aspoň 3-4 roky čekat s přirozením skoušením..
ale když jsem tam začala chodit a stymulovat na 1.IVf tak se neco ve mě zlomilo a bylo..
už jsem to nehroutila ale všechno brala jak přišlo...uběhlo už dva a půl roku a my pořád mimi nemáme, ale ono předse jednou musí přijít..ono ví kdy se ukázat..xixi

evak99
27. led 2010

ivarei: chápu tě, řešila jsem to samé, když jsem před 14 dny dostala atb, ale co se dá dělat...lita tuším taky bere. já tomu nerozumím tolik, abych dokázala posoudit, zda by mohlo to dítě poškodit víc to, že mám v pochvě nějaký bakterie nebo to, že budu brát "pro těhotné vhodná" atb ☹ takže musíme věřit doktorům a nestersovat se 😉

kopa, objednej se, jak píše natalie, neznamená to, že půjdete hned do ivf. navíc, než ti zjistí hormonální profil atd, tak to taky chvilku trvá (musí se počkat na začátek cyklu), takže nechce-li se ti dlouho čekat, tak to udělejte. protože ona pak s každým dalším cyklem nervozita vzrůstá. objednat se můžete i bez doporučení. a pokud jsi ještě neměla žádné ivf, tak ti to bude hradit pojišťovna. připlácí se jen na některé úkony (zamražení vajíček atd.) a za některé léky, ale to ti vše v gennetu vysvětlí, příp. najdeš na jejich stránkách. a doporučuju vzít na první schůzku partnera. ať se daří 😉

dracekmracek
27. led 2010

Ahoj holky moje 😵

jakpak válčíte?

teda milusko to je nádhera 😵 klučíci jsou silní moc vám držím palečky 😵 holky je to nedávno co jsme se sešly v Praze a přitom už je to tak dlouho 😅

nelynko a co ty?kdypak se konečně uvidíme?

už vím proč Vykysalá končí 😵 myslím že důvod tu padl 😵

papa koťátka držte se

nelynka
27. led 2010

katus uz by sme sa veru mohli niekedy stretnut, ja som len za
aj ja chcem vediet preco konciiiii ☹ ☹ ☹ ☹

pet.s
27. led 2010

nelynka myslím, že jeden z důvodů který tu padl bylo, že paní doktorka by mohla být těhotná..hele není to v jejím případě pracovní úraz 😀 😀
paní doktorce gratuluju...a moc závidím...

ivatei a lita..obě jste měli prodloženou kultivaci a obě ze dvou embryií těhule s dvojčátky??? 😀 😝

právě těch rizik v těhotenství se bojím...Vojtovu metodu prosím už nikdy, zrovna včera jsme s mamkou vzpomínaly jak jsme si přivezli Dandu s kojeňáku s podezřením, že problémy se svaly jsou dětská mozková obrna. Vojtu jsme cvičili asi rok. Já spocená, kluk uřvanej,já brečela s ním. Bylo mi ho líto.ale fakt je, že dnes zdravej jak řípa.

nelynka
27. led 2010

pets tak to jo, to je pak vporadku, tesim se moc 😀 😀

nannynka
28. led 2010

dracek: ze bych to opravdu trefila 😉 jestli ano, tak ji to moc preju.

pet.s - moc drzim pesticky at dnes transfer probehne bez problemu a at se zahnizdi to co Ti pak za 9 mesicu bude plakat zdrave v naruci. At toho bude kolik toho bude. Jinak s tou litou a ivarei mas clovece asi pravdu - ja PK nemela (nevydzreli by pres vikend) a cekam jedno.

petap1
28. led 2010

Dobré ranko,

Katka: tak to jsi mě dostala..ona je opravdu těhu, ju...moc jí to přeju a jako pet.s závidím 🙂

nannynka: jsi úplná věštkyně 🙂

pets. : myslím na tebe a držím palečky ať máte za 9m minko/ka v náručí 🙂

cibka
28. led 2010

holky taky jí to přeju ale je divný že bude stále na příjmu 😕 kdo by jí to taky neprál tolka zenskejm pomohla 😀

anlek
28. led 2010

Pet.s moc drzim palecky na dnesek. 😵

S pracovnim urazem pani dr. jsi me vazne pobavila. Hned jsem to tu cetla manzelovi, tak se smal, ale pak poznamenal, ze to vubec pracovni uraz byt nemusel. 😵

evak99
28. led 2010

pet.s i já na tě budu myslet 😉 dej vědět, kolik jste nakonec rozhodli 🙂

pracovní úraz pobavil i mě 🙂 přeju jí to moc

nannynka
28. led 2010

petap - ani ne 😉 jen posledni dve gyndr u kterych jsem byla v peci s ni sdilely v Motole lekarsky pokoj a vedela jsem kolik ji je. A k tomu jsem zazila jak ty dve moje byly natolik dobre, ze jeste 3 tydny pred porodem jsem si opravdu nevsimla ze jsou tehotne a dozvedela jsem se to az od sester kdyz me objednavaly k nekomu jinemu. Je pochopitelne, ze v CAR to spis kryji, aby nedrazdila ty co se o to tak snazi....Stejne tak mi to rikaly moje gyndr. ..ted byla dobra komedie, kdyz mi vypravela ta moje (ma 8mi mesicniho syna) jak to vypada kdyz ma rodit doktorka na pracovisti kde normalne pracuje, az mi ji bylo lito....

petap1
28. led 2010

nannynka: A kolik jí je ? Já tedy nemám odhat, ale tipla bych jí tak ke třicítce..doufám, že jsem jí moc nepřidala 🙂
Moc jí to přeju, ale moc mě mrzí, že se mnou do toho IUI nejde. Nu což, snad si s dr. Lovasovou padneme do oka a snad taky umí "udělat" mimi 🙂

ivarei
28. led 2010

Holky, platí se v gennetu UTZ ve 20. týdnu? Jsem objednaná, tak abych tím kdyžtak počítala.
Pet.s - A Miluška měla taky PK a má dvojčátka 🙂.

nannynka
28. led 2010

petap1: rocnik 71....Holka klame telem 😉 Já myslím, že do Gennetu by si žádnou škarohlídku nevzali, bude dobře.

anlek
28. led 2010

Ivarei, UTZ ve 20tt je hrazeny pojistovnou. Je to jeden z tech velkych, co pojistovny hradi. Pokud teda nejdes na nejaky 3D/4D.

nannynka
28. led 2010

ivarei: ahoj, ja nic neplatila, jen jsem mela zadanku od sve gyndr. Myslim, ze se neplatilo ani tech 30 korun regulacni poplatek.

Holky byla jste nejaka (nebo pujdete) ve 30.tt na UTZ zase do Gennetu ? Me moje gyndr rekla, ze nepujdu, ze si to udelaji sami, protoze uz se kontoluje jen vyvoj organu a na to staci normalni UTZ.

anlek
28. led 2010

Nannynko, ja byla na NT screeningu a na UTZ ve 20tt u Apolinare. Ted pristi tyden jdu na ten velky UTZ ve 30tt (v mem pripade to bude 33tt 😀 ) take jen u sve dr. Ale prijde mi, ze uz neni tak podstatny jako ty predchozi. Mam zkontrolovano, ze placenta je nahore. Tehotenstvim se stehuje smerem nahoru, dolu snad nee. Takze myslim, ze uz me nehrozi, ze bych ji mela vcestnou. A ze prcek roste adekvatne si myslim, ze dokaze posoudit i moje PA rukama bez UTZ. A vic se podle me na tomhle UTZ nekontroluje.

dracekmracek
28. led 2010

Ahoj holky,

nannynko jsi prostě dobrá 😵 je to hezký viď?taky jsem si nevšimla,ale jak se rozplívala nad malým...mělo mi to dojít 🙂 ale je dobrá to už je její třetí ne?
já byla na ultrazvuku v gennetu

nannynka
28. led 2010

dracek: je to uplne super 😉 moc ji to preju.

Ono se to obecne mi prijde obraci - moje kamaradka, ktera letos v kvetnu prisla o dvouletou dceru (narodila se s necekanym postizenim a byla na tom hodne spatne od pocatku) mi vcera volala ze je v 15.tt. Normalne jsem to orvala. Tak doufam, ze je to dobre znameni pro vsechny snazilky.

dracekmracek
28. led 2010

nannynko každá z nás se dočká toho svého štěstí....od loňska tomu věřím 😉

inza
28. led 2010

petap1: gratukuji k MS. Je ja jdu na utz taky v pondeli 🙂

hele nebrala jste nahodou nejaka prasky pentomer retard kvuli krvy? 😝

mandre
28. led 2010

Inzo já ho sem tam beru, zatím 2x.

tereza1980
28. led 2010

ahoj holky,
tak jsem po zákroku, v gennetu vše na jedničku, měla jsem trochu strach, ale šlo to dobře, mudr. daněk byl super, nic jsem v děloze neměla, žádný polyp ani myom, ten stín mohla být sliznice co se u MS odloučila, ale mám deformitu dělohy, pravý roh úplně chybí, chybí i vstup do pravého vejcovodu, tudíž putují vajíčka jen jedním, endometrium je v tom pravém rohu laicky řečeno zhrublé, závěr je takový, že nevidí doktor problém, abych byla podruhé těhotná, když jendo těhotenství skončilo zdárně, sice císařem, což by bylo určitě i u druhého, ale spíš je problém v tom uhnízdění, je tam méně prostoru a i ten povrch, takže on nevidí důvod pro otálet a čekat a doporučil nám IVF, popř. IUI, podle toho, pro co se rozhodneme a taky dle ostatním výsledků, takže 8.2. jdeme na konzultaci k naší dr. v gennetu se všemi výsledky a rozhodne se, jaký postup nás čeká, ale přirozeně to zřejmě nepůjde, to že se dcera povedla spontánně prakticky hned bylo prý obrovské štěstí
teď odpočívat, klid, už to nebolí, jen tam pod jizvou ve srůstech, daly mi další kapačku na bolest a v poledne jsem odcházela domů. jsem ráda, že to máme za sebou.
od zítra začnu užívat ty léky na štítnou žlázu jednou denně tak snad si na ně zvyknu dobře a pomůže to rychle.

inza
28. led 2010

mandre: a jak ti po nem je? Ja ho mam 1-1-1 a je me teda po nem dost blbe 😝