Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

berounanda
31. led 2010

Ahojky snažilky!!
Tak začínáme stimulovat v druhé polovině března 😵 v únoru budu brát antikoncepci, kvůli cistě (malé) na vaječníku, necháme zamrazit spermíky, a v druhé polovině března jdeme na to.
Teď probíráme s mamkou mateřskou, sice trochu s předstihem 😎 , nemůžeme se shodnout jestli je mateřská při dvojčatech dvojnásobná, nebo ne?
Určitě to už některá z vás má zjištěné, tak nás prosím rozsekněte 😀 , na netu to nemůžu najít.
Díky moc
Pěknou neděli 😎

monivo
31. led 2010

berounanda, mateřská dvojitá opravdu bohužel není. Jen trvá déle než 28tt a je vyšší porodné.

Dala jsem do alba fotečky Terezky, tak se můžete kouknout. Už jsme klokánkovali, je to super 🙂

tereza1980
31. led 2010

monivo, my se neznáme, jsem tu nová, ale i tak přeji tobě i Terezce hodně moc sil a zdárných krůčků v příštích dnech a týdnech, malá je moc krásná a u tebe vypadá opravdu moc spokojeně. je to veliká šikulka a ty jsi moc statečná máma. moje první dcerka se narodila 2,5 kilová a připadala mi tak křehounká a bezbranná, miminko s váhou něco málo přes kilo si nedovedu ani představit, ještě jednou moc a moc pozdravů a přání všeho dobrého, hlavně i ty se dej po císaři do pořádku, sama jsem rodila císařem, po zákroku jsem měla taky docela velkou krevní ztrátu, musela jsem už v porodnici dostat dvě krevní transfůze a železo jsem užívala pak skoro půl roku. ale uvidíš, za chvilku na komplikace zapomeneš a budeš si už jen užávat svého malého "velkého" štěstí.
jmenovkyni přeji sladké sny a budu zase koukat na další fotečky

pet.s
31. led 2010

moni koukala jsem do alba..pane Bože to je králíček...je tak křehoučká..ale zívidím ti to tulení...budu vám holky držet palce..počítala jsem dle tvých UZ,že já bych ted už byla asi ve 32tt 😢 😢

evak díky..ted jsem to studovala..ale moudrá z toho nejsem 😀

evak99
1. únor 2010

moni, beruška je křehounká, ale jestli už klokankujete, tak je to úžasné. 🙂 držím moc pěsti, ať si ji co nejdřív můžete odnést domů 🙂

pet.s já vím...no ale asi už by měli být zahnízdění v děloze 🙂

petap1
1. únor 2010

Dobré ranko,

moni: malá je tak droboučká, ale nádherná a těch vlásků 🙂 Moc moc držím palce ať rostete a sílíte 🙂

inza: to se opravdu mineme...taky držím palce, ať je vše na nejlěší cestě 🙂

pet:s...já na takovéhle znamení věřím..to bylo znamení jak hrom 😀

Už jsem nervózní z té kontroly. Moc se bojím, že tam Dr. žádné folíky neuvidí...ale pryč s těmi myšlenkami...budou tam...musí 🙂

evak99
1. únor 2010

petap jasně, že tam budou. nesmíš myslet negativně 😉

nannynka
1. únor 2010

Ahoj vespolek. Tak testy na cukrovku jsem ustala, vysledky budou do 2 dni. Tak snad bude dobre. Malej je porad 2 tydny napred a mekne mi cipek, ale dle dr. je vse tak jak ma byt.

Opatrujte se vsechny, na me vlezl nejakej virus, tak dneska pretrpim v praci a od zitrka budu tyden odpocivat doma.

adriadri
1. únor 2010

Ahojte holky! Ráda bych Vás poprosila o bližší informace ohledně Gennetu v Praze.
Na dítě čekám už 6 let. Se svým prvním manželem jsem už na umělém byla, ale bylo to v Brně. Nyní se svým novým mužem žiju v Praze a rozhodujeme se kam na umělko jít..
Potřebovala bych vědět, jak to tam je s ordinačními hodinami. Problém je u mě v tom, že nechci, aby se o umělém dověděli v praci. Zda je možné chodit na konzultace, vyšetření atd. v odpoledních hodinách (nejdříve po 17:00) a nebo v sobotu a nedeli. V Brně jsem na toto zvyklá byla. Nebyl problém tam dojít v sobotu nebo neděli. I co se týče různých vyšetření (krev...)
Ráda bych taky nějaké info, ke komu mi tak doporučujete jít (jaký MUDr.).
A kolik si tak tady v Praze připravit peněz?
Jinak jen tak pro vaše info: mě neroste děložní sliznice (v Brně jsem vyzkoušela všechny léky, které byly na trhu-žádný nepomohl). K tomu bývalý manžel měl velmi špatné spermie (málo a nepohyblivé). Můj nový manžel - ještě nevím, jak na tom je. Říkám teprve se tam chystáme.
Předem vám všem moc děkuju za odpovědi a všem držím palečky, aby to vyšlo. 🙂

evak99
1. únor 2010

adri vítej, v gennetu jsou určitě v sobotu, ale v neděli ne. Vím, že jsme občas chodili na konzultace večer, tj kolem 17h. dá se chodit taky brzy ráno. Tuším ale, že testy (krev/moč) ti určo o víkendu nevezmou. Spermiogram tuším, že jo, protože embriologové tam jsou i o víkendu...Možná by bylo lepší, abys tam zavolala a vyptala se na recepci, určo ti rádi poradí. Dr. jsou tam podle mého názoru všichni fajn, záleží, kdo ti lidsky nejvíc sedne. My chodili k pí prim. Brandejské a byla milá a profesionální, párkárt jsem byla u dr. Lovasové a u dr. Vykysalé (ale ta jde teď na mateřskou). Všechny doktorky byly fajn. Co se týče peněz, tak mrkni na jejich stránky, mají tam rozepsáno, co se doplácí. My za ivf+zamražení zaplatili cca 10 tis. kč...

inza
1. únor 2010

petap1: tak jak dopadla kontrola? U nas vcelku OK. Na KET jdem v sobotu tak snad to pak dopadne. Jenom me dr. zvedla estrofem na 1-2-1 takze pocitam ze me zase bude po nem pekne blbe ☹
lita: ty prasky na krev mam vysadit v pripade // na tt jinak je mam jist furt... ☹

adriadri
1. únor 2010

evak99: Ahoj, moc dekuju za info. Jeste bych rada vedela, jak je to s objednanim. Ja dlouho se ceka? Ja jdu teprve na gyndu pro nejake to doporuceni. Pak bych si tam zavolala a rovnou se objednala. Nekde jsem na diskuzi cetla, ze se ceka mesic nez te objednaji. Je to tak? Ja se s tim v tom Brne nikdy nesetkala. Tam jsem zavolala a druhy den nebo proste do tydne nebyl problem prijit.
A jeste jedna prosba o info, jak to tam je, kdyz se objednam na danou hodinu. Jsem prijata k lekari ihned nebo se taky ceka treba hodina nebo dve. Opet jsem cetla, ze se tam takto dlouho ceka.
Diky predem za odpovedi.

inza
1. únor 2010

adriadri: cekani cca 1-2 mesice, dle toho jak maj naval 😉 Pokud jsi objednana na urcitou hodinu tak nekdy prijdes na radu v urcenou dobu a nedky ne. Podle toho jak se tam pred tebou kdo zasekne. Zpozdeni muze byt cca od 5 min az treba po 30min (to u me teda bylo nejdele). Dneska napr. zpozdeni jenom cca 15 min 😉

adriadri
1. únor 2010

Holky, moc vam za vsechny info dekuju. Dam pak vedet, jak jsem tam pochodila. Asi se totiz pro ten Gennet rozhodnu. Uvazovala jsem i o Apolinari - ale tam odpoledne po 17 hod nikdo neni. Dokonce tam pry byvaji max do 15:00. To neprichazi v mem pripade vubec v uvahu, pokud chci, aby se to nikdo nedovedel v praci.

pet.s
1. únor 2010

Ahojky holky...včera a dnes jsem trochu špinila. 😒 Ale uklidňuji, že při všech pokusech jsem taky špinila a přesto jsem byla těhotná. Bolí mě břicho a záda. tak uvidíme jestli se to rozjede nebo se zadařilo.Chjooo.Jsem z toho nervozní.

evak99
1. únor 2010

adri, s tím čekáním to je někdy prekérní, my většinou nečekali déle jak 10 min, ale 2x se mi tam stalo, že jsem šla "jen" na utz při stimulaci a čekala jsem třeba i hodinu. Dr. se pak omlouvala, že jí to sestry blbě naobjednaly, ale jen tě varuji, že i to se mi stalo. Jinak jestli se pro gennet rozhodneš, tak volej hned, ať tě objednají, čekací doba na první objednání je opravdu 1-2 měsíce. Můžeš tam jít i bez doporučení gynekologa, ale jestli si pro něj v mezidobí na gyndu dojdeš, tak to bude úplně ok. hodně zdaru!

pest to je blbý, ale spousta holek špiní a jsou těhotné! neklesej na mysli, to ti nepomůže! i když všechny tady víme, jak to těžké!!!! drž se.

inza
1. únor 2010

adriadri: jeste me rikala kamaradka ze v Prontalu jsou taky vecer a vychazej vstric. Teda ji prej vychazeli.
pet.s: uklidnuj se ze je to tim jak se zabydluji aby jim pak po tech 9 mesicu bylo dobre a nic jim nechybelo 😉

dennisa
1. únor 2010

Ahoj holky.
Psala jsem tu nedávno. Příští týden nás čeká první návštěva v Gennetu.
Dneska jsem byla u svého gynekologa, kontrola naprosto v pořádku, vše OK, dal mi zprávu pro Gennet. Sice jen takovej malej papír a až doma jsem koukala, že tam dokonce zapomněl napsat jeden z mých potratů, co jsem měla v létě.
Tak ta zpráva asi bude stejně na nic, když to napsal tak stručně. To snad nebude vadit ne? Oni mě stejně vyšetří hned na první návštěvě, jak mi říkala sestra po telefonu, ne?

Chci se zeptat....jak dlouho od první návštěvy jste šly do "akce"? Když tam jdeme poprvé 11.2., kdy je reálný, že se začne něco dít? Asi to je závislý na cyklu co?

Jak se to blíží, tak nad vším strašně přemýšlím a koumu to.....

Do toho to nemůžu říct v práci a děsím se toho, jak budu plánovat návštěvy v CAR, když se to bude řídit cyklem 😖

tereza1980
1. únor 2010

denniso, já byla poprvé v gennetu 11. ledna na první vstupní prohlídce, to jdem byla cca 21 DC, následovaly odběry krve, moč, manžel spermio, a potom v dalším cyklu 2-4 den hormonální profil a já měla 11 DC hysteroskopii, teď jdeme na kontrolu 8.2. kde se koukne na všechny výsledky a uvidí se, co dál. já mám cykly 26 dní, takže to jde docela rychle, cca po měsíci od návštěvy budeme vědět, jaký bude další postup, budu týden před koncem cyklu, takže možná stihneme nějaké "akce" ještě v únoru, ale kdo ví?

dennisa
1. únor 2010

terezo, děku za info.
Já budu na první návštěvě 19 DC. Jinak mám cykly taky kratší, cca 25-27 dní, v podstatě ne delší a pravidelný. S tím problém nemám.
U nás je důvod IVF víc než jasnej, takže nemusej nic koumat. Říkali teda právě, že pro jistotu udělají manželovi hned na první návštěvě spermiogram a mně krev, ale jinak by nic nemělo stát v cestě.

Já jsem byla v roce 2009 3 krát těhotná během 9ti měsíců, bohužel 2 mimoděložní a jeden spontánní potrat.

Přišla jsem o oba vejcovody ☹

tereza1980
1. únor 2010

denniso,tak v tom případě určitě začnete s nějakou přípravou na IVF 😉 a brzy se mimíska dočkáte

pet.s
2. únor 2010

ahojky holčičky, nemůžu spát. 😒 Vzbudila mě přes zed puštěná televize. Naše Brambora má hystericko vyváděcí období, tak je na zabití.Nechala ji schválně puštěnou.Ví, že mě to v noci vzbudí.
Včera u ní muž se synem opravovali skříň.Rozbila ji ona. A pak tomu dodali poslední ránu ty policajti při domovní prohlídce(asi jsem vám o tom psala ne? 😝 ). Skříň vypadala, že se každou chvíli zhroutí. Tak jsem chlapi včera konečně k tomu donutila. Ta potvora jim akorát dělala naschvály a prudila. Ten můj klidný, zlatý chlap přišel do obýváku 3x během opravy rozdýchat ty její scénky. Měla blbé známky na vysvědčení, tak jsm zakázala diskotéky, tak se mstí. Včera jsem fakt měla chut ji pořádně seřezat!!! Má štěstí, že myslím na bobísky a vyhýbám se konfliktů s ní.

Evak studuji tady ty bazální teploty..tak jediné, co jsem z toho vyčetla, tak je, že když mám normálně 36,3 a stoupne mi to na 37, tak jsem těhule??? Hlásím včera večer 37,3 😀 Když já už si přioadám jak tonoucí, co se stébla chytá. 😒
Kdybych si někde na netu přečetla, že když se začnou oční panenky barvit do žluta, tak to znamená těhotenství, tak budu stát před zrcadlem tak dlouho, až si fakt namluvím, že mi žloutnou panenky 😀 😀 😀

Můžu se z toho i zbláznit???? 😀 😀 😀

toja
2. únor 2010

pets, to si hovorila o dvere?
to zvysenie teploty je skor ovulacia

petap1
2. únor 2010

Dobré ranko,

pets: moc na tebe myslím..je to asi těžké zvládnou vzpouzející se dceru, ale jsi jednička jak ti to jde. Opravdu máš můj obdiv za ten tvůj nadhled a rozvahu 🙂

Inza: já moc spokojená nebyla..bylo to asi takto...

Lovasová na mě na první popovídání moc nezapůsobila, ale řela jsem si, že to neva. Pak se podívala na folíky. Sliznice je prý pěkná no a folíci, že jsou zatím malé ☹ předemnou měřila jeden, má prý 4-5mm. Tak jí říkám, jestli mi nezvedne dávky, jak říkala Vykysalá a ona, že ne, že pkud by mi je zvedla musela bych jít na IVF, protože 2 ampulky už je stimulace na IVF a že můžu mít pouze 3 IVF za život ! To už jsem byla rozhozená. Tak si prý mám píchat stále stejnou dávku a v pátek na KO. Kdyby se nic nezměnilo, že budu muset na IVF. Co vám budu povídat..hned jak jsem vylezla z Gennetu, tak jsem volala Vykysalé (sama říkala, že kdykoli můžu), tak jí to říkám a ona, že mi samozřejmě ty dávky zvednout může, že jde o to aby jsem reagovala. Že to s ní zkonzultuje a zavolá mi. Řekla jsem ji, že měřila jen 1 folík a kolik měřil. Pak mi Vykysalá volala, že prý tam mám tak 5 folíků 6-7mm..chápete to..a mě to Lovasová neřekla ! a že si mám dnes a zítra píchnou ještě stejnou dávku a zítra znovu na UZ. Pokud se nic nehne, že mi zvýší dávku.
Tak myslím, že mě Lovasová nebude mít ráda, když jsem volala Vykysalé, ale já musela..já k ní nemám nějak důvěru. Nevím co mám dělat jak dál..jestli na mě bude koukat jak na vraha, budu asi muset k jiný Dr.
Co by jste dělaly vy ?

anlek
2. únor 2010

Pet.s teda dcerunka je pekny darecek. 😨 Jen pockej, hezky si pis bonzblocek a az bude prte na svete, tak ji vsechno spocitej. 😀 Na mereni teploty kasli, musela bys merit nekolik cyklu, abys vedela, jak tvoje telo reaguje. Navic mas stopro megadavky utrogestanu nebo neceho s progesteronem a ten to skoro u vsech holek meni. Ver, aspon ja verim, ze to vyjde. 😉 Tak at na to nejsem sama.

evak99
2. únor 2010

nene pets. bohužel tě zklamu, ta výše teploty na to nemá vliv. musela bys vidět celý svůj graf, tj. těhotenstv znamená, když máš bazalní teplotu pořád vysokou i v době, kdy bys měla dostat MS. Já ti ten odkaz poslala, ale aby sis tam do té kolonky výpočty /těhotenství dala datum OPU a to ti pak vyhodí, kdy se bobísci uhnízdí 😉 a kdy jim asi začne bít srdíčko 😉

denniso, může to jít hodně rychle. jestli jste na tom takto, tak si myslím, že můžete jít max do dvou měsíců "do akce". ale to je nezazší termín. oni musí poslat žádost na pojišťovnu a její schválení trvá cca 3 týdny! hodně štěstí

anlek
2. únor 2010

Petap, to je mi lito, ze to vcera neprobihalo podle tvych predstav. Je tu vic holek, co menili dr. Na druhou stranu, dr. Vykysala ti jasne rekla, ze ji muzes volat a take ti rekla, ze pokud by folici nerostli predpisove, ze by ti pichani pridala. Tak prece neni nic moc divneho, ze jsi ji volala, kdyz dr. Lovasova ti rekla neco jineho.

Jeste se vratim k memu IUI, to mela zrovna Vykysala dovolenou (a mozna, ze kdyby tam byla, ze to mohlo dopadnout uplne jinak). Dostala jsem injekce na 5 dnu a podle protokolu jsem mela 5 dnu pichat, den pauza a pak jit teprv na UTZ. Vykysala mi rekla, ze mam prijit na UTZ posledni den pichani, aby se to dalo kdyztak upravit. Tak jsem to reklamovala u sestricky, co vydava leky. Ta me poslala za dr. nahoru (bud to byl dr., co uz tam neni nebo Danek), ten ze me udelal uplnyho vola, ze to mam predepsane dobre. Tak jsem si rekla, ze jsem si to asi pamatovala spatne od Vykysaly. Kdyz jsem byla na 1. UTZ, tak folici byli mali. Byla jsem u primarky. Ta dlouho premyslela, jestli me nechat, at si jeste doplatim dalsi pichani nebo to nechat tak a zkusit jit na UTZ za dalsi dva dny. Nakonec to nechala, ze uz nepichat, ze uz jsem stejne prestala (nemelo by se prestat). Na dalsim UTZ byli ti folici uplne stejne velky jako na tom prvnim. Primarka, kdyz videla, jak me to srazilo, tak rikala, zkusime jeste jeden UTZ za dalsi dva dny, ale uz tomu sanci nedavala, ze by to mohlo dopadnout dobre. Kdyz jsem prisla domu, tak jsem se koukla do pera a tam byl zbytecek puregonu. Tak jsem zkousela primarce volat, jestli to nemam zkusit dopichnout. Ale nedovolala jsem se. Tak jsem si rekla, ze uz nemam, co ztratit a dopichala jsem si ten zbytecek (vyslo to na dva dny). Na dalsim UTZ byl folik na hranici pro IUI, takze jsem to absolvovala. Ale nepovedlo se. Tezko ted rict, jestli to bylo jen tim, ze IUI ma docela malou uspesnost nebo tim, ze ten folik rostl, pak se zastavil a pak zas rostl. Proste, ze asi nebyl tak kvalitni, jak by mel byt. A tahle zkusenost me utvrdila v tom, ze ja jsem ten, kdo ma nejvetsi zajem na tom, aby to vyslo a ja jsem ten, kdo musi tvrde hajit svuj nazor, kdyz se mi neco nezda.

petap1
2. únor 2010

anlek: moc děkuju za to co jsi napsala. Mě se taky u vídeje léků stalo, že chtěly (sestřičky), abych přišla na UZ 8 den a měla tam 1 den pauzu v píchnutí. To jsem se taky ohradila, že Dr. říkala sedmí den a že nic o pauze neřekla. Po tom co jsi napsala jsem ráda, že jsem se ozvala už poprvé.
Máš pravdu, já chci mimčo a pokud mi Vykysalá řekla, že můžu kdykoli zavolat (včera byla moc milá), tak to využiji. A pokud na mě bude Lovasová koukat jak na vraha, tak se domluvím s Vykysalou, jak nejšetrněji přejít k někomu jinému. Sice nevím ke komu (k Daňkovi ne, nedokážu chodit k chlapovi), ale snad by mi něco Vykysalá poradila.
Ještě jednou díky moc..snad to zítra dopadne lépe 🙂

nannynka
2. únor 2010

petap1: delas dobre. Vykysala vi proc dovolila volat, vcera jsem dostala doplnujici info k te jeji " prestavce" takze se neboj a klidne volej.

Jinak mi moje gyndr rekla o dalsi posile Gennetu, je to pan doktor z Motola se kterym jsem mela tu cest. Milej kluk, slovak, takovy slunicko. Tak treba nekdo pujdete i k nemu. Me docela po dvojite revizi podrzel, byl jedinej kdo mi neco vysvetlovat a kdyz uz nemohl na vizitu, tak se aspon stavil zeptat jak mi je.

nannynka
2. únor 2010

monivo: mala je nadhernej drobek. Tak at pekne roste a muzete si ji co nejdrive dovest domu.